Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Wyniki testu kwalifikacyjnego do klasy VII dwujęzycznej
Wpisał: Administrator   
23.05.2019.
Image
 
Uprzejmie informujemy, że pozytywny wynik testu kompetencji językowych do klasy siódmej dwujęzycznej to uzyskanie nie mniej niż 40 punktów.
Lista osób, które otrzymały wymaganą liczbę punktów znajduje się w sekretariacie szkoły.
Przypominamy również, że w regulaminie znajdują się informacje o rekrutacji uzupełniającej.
 
Znakomite międzynarodowe starty badmintonistów klasy V mistrzostwa sportowego w badmintonie
Wpisał: Jarosław Szynol   
23.05.2019.
W ostatnim czasie wielu badmintonistów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 meldowało się na międzynarodowych turniejach badmintona w Berlinie, Hamburgu, Glasgow czy chorwackiej Opatiji. Do najbardziej udanych zaliczyć można starty uczniów klasy V. Dobrą passę rozpoczęła Hanna Banaszak zajmując I MIEJSCE w grze podwójnej (z M. Zeisg) oraz I miejsce w grze mieszanej (z K. Romanem) w międzynarodowym turnieju YONEX JUNIOR CUP 2019 w Berlinie. Na kolejnym turnieju, tym razem w Hamburgu- FLORA CUP 2019 H. Banaszak zajęła II MIEJSCE w grze mieszanej (z K. Romanem). Tymoteusz Cybulski startował w GLASGOW INTERNATIONAL YOUTH, w którym to turnieju w parze z M. Morawskim zajął III MIEJSCE w grze podwójnej. ZŁOTYM MEDALISTĄ w grze pojedynczej chorwackiego turnieju ADRIA YOUTH INTERNATIONAL 2019 jest Wojciech Budny. Wielkie gratulacje dla wszystkich dwunastu uczniów reprezentujących naszą szkołę na wszystkich wymienionych turniejach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Uroczysta gala konkursowa
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
23.05.2019.

Opolski Kurator Oświaty Michał Siek zaprosił laureatów, ich rodziców i nauczycieli na podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019. Uroczysta gala, podczas której wręczono zaświadczenia laureatom, a listy gratulacyjne nauczycielom i rodzicom, zorganizowana została 20 maja br. w Filharmonii Opolskiej.
Wśród najlepszych w województwie opolskim byli również uczniowie naszej szkoły. Tytuły laureatów otrzymali: Katarzyna Babkin w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego, Kamil Salich i Adam Dziedzic w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym oraz Alicja Kunc w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego. Na gali wręczono też pamiątkowe mandaty poselskie dla uczestników XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z naszej szkoły mandaty poselskie otrzymali uczniowie klasy 3C gimnazjum: Michał Wencel i Kajetan Wiśniewski.

Image

Czytaj całość…
 
Mothers Day
Wpisał: Dorota Rogulska   
23.05.2019.
Na języku angielskim, uczniowie klas drugich przygotowali piękne laurki dla swoich ukochanych mam. Happy Mother's Day!
 
Image
Czytaj całość…
 
Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu PIX 2019 - mamy 22 uczniów w finale
Wpisał: Alina Uzny   
21.05.2019.
Zakończył się I etap (eliminacje) "Konkursu PIX 2019 – Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu" dla zainteresowanych dzieci i młodzieży z całej Polski. Jest to pierwsza edycja tego konkursu, odbywa się online za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.
Miło nam poinformować, że liczna reprezentacja naszych uczniów - 22 osoby z klas 1a, 1b, 1c, 2b, 3a, 4a, 4e, 4f, 5d, 5e, 7d - zakwalifikowała się do drugiego, finałowego etapu. Wszystkim życzymy jak najlepszego wyniku w finale, który odbędzie się już w przyszłym tygodniu (27-28 maja).
 

Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu "Wiosenne drzewo"
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
21.05.2019.
Przedstawiamy wyniki konkursu zorganizowanego przez Mały Samorząd Uczniowski "Wiosenne drzewo". Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Jesteśmy pod dużym wrażeniem Waszych prac. Udowadniają one, że wiosna zawitała w naszej szkole. Komisja wybierająca zwycięskie prace nie miała łatwego zadania, wszystkie prace są wyjątkowe. Gratulujemy! Podajemy przyznane miejsca i wyróżnienia:
 
Image
Czytaj całość…
 
Realizacja projektu edukacyjnego w klasie 8d poświęconego powstaniu ruchu "Solidarność"
Wpisał: Joanna Górecka-Bienia   
21.05.2019.
Uczniowie klasy 8d przez kilka tygodni zbierali materiały w celu realizacji lekcyjnego projektu upamiętniającego ważne wydarzenia z dziejów najnowszych - powstanie ruchu społecznego "Solidarność" i wybuchu stanu wojennego. Realizacja projektu miała na celu uświadomienie uczniom, że historia to nie tylko odległa przeszłość, ale to także czasy tworzone przez osoby im bliskie, znajomych i  sąsiadów. Uczniowie zdobywali wiedzę o środowisku lokalnym, przeprowadzili wywiad, zebrali i zaprezentowali różne źródła historyczne. Realizując projekt, uczestniczyli w żywej lekcji historii.
 
Image
Czytaj całość…
 
Anonimowa skrzynka na sygnały
Wpisał: Administrator   
20.05.2019.
Image
 
Magiczna lekcja iluzji w naszej szkole
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
16.05.2019.
Wtorek, 14 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły zapamiętają jako dzień baśniowy, pełen  magii i niezapomnianych chwil. Wszystko za sprawą iluzjonisty, który gościł w naszej szkole. Specjalne show, które  zaprezentował było  przygotowane z myślą o dzieciach. Było to barwne przedstawienie, w którym iluzjonista zabrał dzieci w baśniowy świat magii. Podczas przedstawienia  dzieci nie były  tylko biernymi odbiorcami. W  czasie pokazu iluzjonista  zapraszał najmłodszych uczestników do interaktywnego udziału w widowisku. Zaangażowanie widowni w ciekawy sposób rozwijało dziecięcą wyobraźnię. Szukając rozwiązań dla rzeczy niemożliwych dzieci rozwijały  swoją kreatywność.
 
Image
Czytaj całość…
 
Rekrutacja do szkół średnich
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
13.05.2019.
Image
 
 
Przypominamy, że od dnia 13 maja do dnia 21 czerwca trwa rejestracja kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych/ /ponadpodstawowych.


 Rejestrację i wybór preferencji należy dokonać na stronie:

Czytaj całość…
 
12 urodziny Kota Scratcha
Wpisał: Alina Uzny   
10.05.2019.

Image

 

 

11 maja będziemy obchodzili kolejny raz Międzynarodowy Dzień Scratcha. W tym roku sympatyczny kotek będzie świętował swoje 12 urodziny. 2 stycznia tego roku ukazała się najnowsza wersja tego programu - Scratch 3.0.
Z okazji Dnia Scratcha zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w szkolnym konkursie związanym z sympatycznym kotkiem:

 

 KONKURS PIERWSZY - PROJEKT W SCRATCHU

 • Należy wykonać w Scratchu (wersja 2.0 lub wersja 3.0) projekt spełniający podane kryteria (szczegółowe informacje u nauczyciela informatyki)
  • klasa 4 - prosta animacja z okazji Dnia Matki
  • klasa 5, 6 (do wyboru) - projekt-gra związany z wakacjami (zasady bezpiecznego spędzania wakacji, promocja ciekawego miejsca) lub projekt-gra o patronie naszej szkoły Bronisławie Malinowskim
  • klasa 7, 8 - projekt-gra o tematyce ekologicznej

 • KONKURS DRUGI - MASKOTKA SCRATCH
  Należy wykonać maskotkę jak najbardziej przypominającą Kota Scratcha - praca może być uszyta lub wykonana inną techniką, musi być przestrzenna. W pracy mogą pomóc członkowie rodziny lub może ją wykonać wspólnie kilku uczniów.
Czytaj całość…
 
Konkurs PIX 2019 - Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu
Wpisał: Alina Uzny   
30.04.2019.
Wszystkich, którzy lubią programować zachęcam do udziału w ogólnopolskim konkursie programistycznym PIX 2019. Konkurs zostanie rozegrany w 2 etapach (eliminacje, finał), w 4 kategoriach wiekowych. Dzieci rozwiązują zadania w domu, zalogowane na założonym wcześniej koncie. Rozwiązania zadań automatycznie zapisują się na serwerze konkursowym. Na stronie konkursowej https://pix.edu.pl organizator zamieścił informacje z nim związane, między innymi:
 
Konkurs przeprowadzony będzie w PixBlocks, kompleksowym środowisku dostosowanym do każdego etapu edukacji informatycznej, z którym zapoznać się można na stronie https://pixblocks.com. Z tej strony można również pobrać bezpłatnie PixBlocks. Wiele samouczków na temat pracy w PixBlocks dostępnych jest w serwisie Youtube - przykładowy dostępny jest pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=6kQ7OZiGteg
UWAGA - w ramach ćwiczeń przedkonkursowych uczniowie dwóch najmłodszych kategorii wiekowych ćwiczą rozwiązywanie zadań z kursów 1-9 (kursy 10-13 są przeznaczone dla starszych uczniów).

Image
Czytaj całość…
 
"Eksperymentuj ze mną mamo, tato..." - nowy termin zajęć dla przedszkolaków
Wpisał: Administrator   
07.05.2019.
Image
 
 
Informujemy, że zajęcia geograficzne dla przedszkolaków "Dookoła świata" odbędą się w czwartek 16 maja. Serdecznie zapraszamy wszystkie zapisane przedszkolaki wraz z rodzicami.
Czytaj całość…
 
Informacja dotycząca szkolnych obiadów
Wpisał: Anna Kaczmarska   
07.05.2019.

Image

 
Informujemy, że odpłatność za obiady
w MAJU
wynosi 70 zł.
 
 
UWAGA:
Opłaty za obiady w tym miesiącu prosimy dokonać w następujący sposób:
 1. Osoby, które w kwietniu zapłaciły 52,50 zł, prosimy aby wpłatę majową pomniejszyły o powstałą w kwietniu nadpłatę wysokości 28,00 zł.
  W maju należy wpłacić na konto kwotę 42,00 zł.
 2. Osoby, które nie dokonały wpłaty za kwietniowe obiady (7 dni wydawano posiłki), proszone są o wpłatę w maju kwoty 94,50 zł. (kwiecień - 24,50 zł za 7 dni oraz maj - 70,00 zł za 20 dni).
Wszelkie pytania prosimy kierować do pani intendentki Ewy Rajchel.

Od 1 stycznia 2019 roku  obowiązuje nowe konto bankowe
do płatności za obiady:

25 1020 3668 0000 5502 0501 0683

Opłaty należy dokonać przelewem bankowym na konto Zespołu Obsługi Oświaty i Wychowania ul. Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn-Koźle do 20 dnia tego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Wszystkie odpisy związane z chorobą ucznia, wyjazdami na obozy, wycieczki można zgłaszać bezpośrednio przez e-dziennik do intendentki pani Ewy Rajchel (ER - Ewa Rajchel w zakładce pracownicy). Osobiście odpis z obiadów mogą zgłaszać uczniowie u pani intendentki w czasie przerwy obiadowej.

kierownik świetlicy - A. Kaczmarska

Czytaj całość…
 
Informacja dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
08.05.2019.
Przypominamy, że w najbliższych dniach odbędą się "Dni Otwarte" w szkołach ponadpodstawowych naszego powiatu:
 
 •   9 maja od godz. 14:00 do godz. 18:00 -  ZSTiO Azoty
 •   10 maja od godz. 8:30 do godz. 18:00 - Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
 •   11 maja od godz.8:30 do godz. 14:00 -  Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
 •   13 maja od godz. 13:00 do godz. 15:00 - Liceum Ogólnokształcące nr 1 /Koźle/

 W trakcie Dni Otwartych uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą wybranej szkoły.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 2728