Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Mali wykonawcy zabrali nas w radosną muzyczną podróż
Wpisał: Weronika Rutkowska   
28.03.2018.
Sygnał Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej 27 marca 2018r. rozbrzmiał podczas IV FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ "TRELE-MORELE". Uroczyście i bardzo radośnie konkurs otworzyła pani dyrektor Bożena Łotecka witając wszystkich i życząc wspaniałych wrażeń artystycznych. W muzycznej podróży wzięły udział grupy przedszkolne z całego miasta. Dzieci prezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom wykonawczy.
Jury w składzie:
  • pani Magdalena Bednorz - dyrektor Domu Kultury Komes
  • pani Anna Kaczmarska-Gąska - kierownik świetlicy szkolnej
  • pani Weronika Rutkowska - nauczyciel muzyk
miało bardzo trudne zadanie. Po burzliwych naradach ostatecznie wyłoniono zwycięzców przeglądu:
 
Image
Czytaj całość…
 
IV Festiwal dla przedszkolaków "Trele Morele" już wkrótce
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
21.03.2018.
Image
Czytaj całość…
 
Miłe popołudnie...
Wpisał: Ewelina Kruk   
27.03.2018.
Uczniowie klasy 1c w towarzystwie rodziców i wychowawczyni spędzili w Hali Sportowej "Azoty" miłe, wtorkowe popołudnie. Na tamtejszej kręgielni w sportowej rywalizacji damsko-męskiej świetnie się bawiliśmy. Dzieci już od kilku dni z niecierpliwością oczekiwały wyznaczonego wcześniej dnia zabawy, a wszystko za sprawą święta naszych koleżanek.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Mistrz Dykcji" - etap szkolny
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
27.03.2018.
Dnia 22.03.2018 roku w naszej szkole odbyła się siedemnasta edycja szkolnego etapu konkursu Mistrz Dykcji. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na korzyści płynące ze starannej i wyrazistej wymowy w życiu codziennym. Współzawodnictwu uczniów w poprawnym i wyrazistym mówieniu towarzyszyły słowa Jędrzeja Śniadeckiego: "Najlepszym dowodem oświecenia narodu jest czystość i dokładność jego mowy, bo w niej jest układ wszystkich jego myśli i całej jego nauki".
W zmaganiach artykulacyjnych wzięło udział 9 uczniów z klas IV–VI. W pierwszym etapie konkursu każdy z uczestników konkursu zaprezentował samodzielnie ułożony, krótki wierszyk zawierający trudności artykulacyjne. W etapie drugim uczniowie mieli za zadanie odczytać z nienaganną dykcją wylosowany tekst. Etap trzeci polegał na zaprezentowaniu samodzielnej wypowiedzi na temat "Kim chcę zostać w przyszłości".

Image
Czytaj całość…
 
Wiosenne kanapki dla każdego
Wpisał: Ewa Baraniuk   
27.03.2018.
Nadeszła wiosna, a wraz z nią radosne pomysły. Tym razem dzieci uczęszczające do świetlicy postanowiły przygotować smaczne i zdrowe kanapki na śniadanie. Najpierw została ustalona i omówiona lista produktów, które warto wykorzystać ze względu na ich walory zdrowotne. Następnie 23 marca już z samego rana każdy mógł przygotować kanapki według swoich upodobań. Powstały kolorowe talerze pysznych smakowitości, pełnych witamin. Dzieci przekonały się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie, dlatego zjadały swoje małe cudeńka z wielkim apetytem. W tym sezonie wiosennym stawiamy na zdrowie!
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs Języka Angielskiego dla klas III
Wpisał: Katarzyna Wrona   
22.03.2018.

14 marca odbył się XI Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III szkoły podstawowej organizowany przez  PSP nr 9. Naszą szkołę reprezentowali Zofia Kulak z klasy 3d oraz Tymoteusz Sroka  z klasy 3f. Z dumą informujemy, że I miejsce zajęła Zosia Kulak zdobywając maksymalną liczbę punktów! Gratulujemy!

Image

Czytaj całość…
 
Świetlicowe palmy wielkanocne
Wpisał: Anna Kaczmarska   
25.03.2018.
Image
Niedziela Palmowa to dzień, kiedy wierni tradycyjnie przynoszą do kościołów palmy wielkanocne, które następnie są poświęcone przez księży. Katolicy co roku obchodzą to święto na cześć wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Odbywa się ono na tydzień przed Wielkanocą, która w tym roku wypada 1 kwietnia. Palmy można kupić w wielu miejscach, takich jak stragany, jarmarki wielkanocne czy sklepy. W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi, nasi uczniowie  z radością i przyjemnością wykonali na zajęciach świetlicowych palmy  wielkanocne - samodzielnie i  oczywiście z naturalnych materiałów.  Kolorowe wstążki, bukszpan, gałązki wierzby  i świetne pomysły towarzyszyły piątkowego popołudnia dzieciom przy pracy. Własnoręczne wyroby zabrali ze sobą do domów.
Czytaj całość…
 
Program profilaktyczny "Pomyśl zanim spróbujesz"
Wpisał: Aleksandra Białas   
26.03.2018.

Image

W dzisiejszych czasach uzależnienia są bardzo dużym zagrożeniem, zwłaszcza dla młodszego pokolenia, ponieważ młodzież szukając akceptacji w grupie rówieśniczej lub nie radząc sobie z problemami sięga po środki odurzające. Zażywanie substancji psychoaktywnych wiąże się z ryzykiem występowania problemów zdrowotnych, zachowań antyspołecznych, absencją w szkole oraz konfliktami z rodzicami, nauczycielami i rówieśnikami.
Dlatego w ramach programu "Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży do 18 roku życia w województwie opolskim na lata 2016-2019 - Pomyśl zanim spróbujesz", w czwartek 22 marca 2018 r., w naszej szkole, odbyło się spotkanie edukacyjne dla rodziców.

Image

Czytaj całość…
 
Zapraszamy rodziców uczniów klas VI i VII
Wpisał: Aleksandra Białas   
20.03.2018.
Image
 
Pierwsza lekcja przedszkolaków
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
21.03.2018.
Przedszkolaki zaliczyły swój debiut w szkolnej ławce.  Dzieci  z przedszkola nr 24 i 26  wzięły udział w swojej pierwszej w życiu prawdziwej lekcji. Nasi mali goście poczuli się jak prawdziwi uczniowie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w lekcji matematyki z elementami muzyki, j. angielskiego, pracowały z figurami geometrycznymi oraz wykonywały ćwiczenia na tablicy interaktywnej. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie, dzieci przekonały się, że w szkole jest miło i ciekawie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mamusia Adasia
Wpisał: Ewelina Kruk   
25.03.2018.
W miniony czwartek odwiedziła nas mama naszego kolegi. Zgodnie z naszym klasowym cyklem spotkań "kreatywnego rodzica" przybliżyła nam kolejną przygodę Franklina. Jakież było nasze zdziwienie, gdy mama Adasia zaprosiła nas do sali zabaw. Tam dopiero pani Magda pokazała nam wszystkim co to znaczy być kreatywnym.  Rzeźbiliśmy w glinie, fotografowaliśmy eksponaty w muzeum, robiliśmy naleśniki i wcielaliśmy się w role…
Pani Magda zaproponowała nam elementy ćwiczeń ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.  Ćwiczenia miały na celu stworzenie dzieciom okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły i sprawności. Podczas tych zajęć dzieci dzieliły przestrzeń z innymi uczniami i nawiązywały z nimi bliski kontakt. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Ci jak cień" - zabawa terenowa
Wpisał: Ewelina Kruk   
25.03.2018.
"Ci" jak ciepło, "ci" jak ciekawość, "ci" – w słowie dzieci. W myśl powyższego, ciekawe dzieci w ciepły, słoneczny dzień zamieniły tradycyjną szkolną ławę w zabawę ruchową na świeżym powietrzu - oczywiście o charakterze edukacyjnym.
Na placu szkolnym uczniowie mieli za zadanie "złapać swój cień". Czy sobie poradzili? Fantazja dzieci nie zna granic. Jak się okazało do wykonania zadania potrzebny był jedynie kolega z kredą w dłoni. Niniejsza zabawa okazała się prawdziwą frajdą dla naszych maluchów.

Image
Czytaj całość…
 
Kolorowo i radośnie - to mowa o wiośnie...
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
22.03.2018.
21 marca 2018r. – według kalendarza to pierwszy dzień wiosny. Jednak za oknem tak szaro, buro i zimno… Ale w budynku  PSP19 było kolorowo, radośnie a przede wszystkim wiosennie. W tym dniu nie obowiązywał nakaz noszenia strojów w stonowanych barwach, dlatego uczniowie mieli na sobie ubrania we wszelakich odcieniach – im kolorowiej, tym lepiej! Odbyły się wybory na "Najradośniejszą i najbardziej kolorową PANIĄ WIOSNĘ". W konkursie startowali przedstawiciele każdej klasy od 4 do 7. Oto wyniki przeprowadzonego konkursu:
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki naszych uczniów w XV Miejskim Turnieju Matematycznym
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
22.03.2018.
Image
 
3 miejsce w powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym Drużynowo
Wpisał: Beata Nowak   
21.03.2018.
W poniedziałek  12.03.2018r. w Zespole Gimnazjalno-Szkolno- Przedszkolnym w Polskiej Cerekwi odbyły się powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym Drużynowym. Nasze miasto reprezentowały dwie szkoły: PSP nr 9 i PSP nr 19. Drużyna składała się z dwóch zawodników. Każdy mecz rozgrywany był do trzech wygranych punktów, a gry rozgrywane były do trzech wygranych setów. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klasy 5b Jan Deneka i Bartosz Asman. Nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie. Po zaciętej walce chłopcy stanęli na najniższym stopniu podium zdobywając 3 miejsce w powiecie. Gratulujemy!
Opiekun Beata Nowak
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2512