Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Spotkanie informacyjne z dyrektorami szkół ponadpodstawowych - przypomnienie
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
18.02.2019.
Image
 
 
Zapraszam wszystkich zainteresowanych rodziców uczniów klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalnych na spotkanie informacyjne z dyrektorami szkół ponadpodstawowych, które odbędzie się w naszej szkole w dniu 20 marca 2019 roku o godz. 16:30.
 
Inf. Iwona Kazanowska
 
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
16.03.2019.
6 marca 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas VIa, VIb i VIc. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań. Mogli za nie otrzymać 25 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:
 
Image
Czytaj całość…
 
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
16.03.2019.
W środę, 6 marca 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas V a, V b, V c, V d i V e. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań. Mogli za nie otrzymać 21 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:
 
Image
Czytaj całość…
 
Owocowy dzień w szkole
Wpisał: Danuta Marcinkowska   
18.03.2019.
W środę 13.03.2019, w ramach programu "Trzymaj Formę" uczennice klasy 6c przygotowały owocowy dzień w szkole. Dzieci pod opieką p. Danuty Marcinkowskiej na przerwach częstowały koleżanki i kolegów owocami. Wszystkim bardzo smakowało, gdyż szybko znikało z talerzy.
 
"Jedyną niepełnosprawnością w życiu jest złe nastawienie" - III Festiwal Praw Człowieka zakończony
Wpisał: Marzena Serwan-Kazanowska   
15.03.2019.
Tegoroczna edycja Festiwalu Praw Człowieka odbyła się  pod hasłem: "Jedyną niepełnosprawnością w życiu jest złe nastawienie" - czyli skupiała uwagę na problemach osób niepełnosprawnych oraz osób z dysfunkcjami. Elementami projektu były konkursy na plakat i formę artystyczną, a także II Turniej Debat Oksfordzkich. W realizacji plakatów społecznych wygraliśmy wszystko! Wspaniałe uczennice naszej szkoły uzyskały I miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych:
  • w grupie wiekowej I-III - konkurs wygrała Tatiana Kazanowska z klasy IC,
  • w grupie wiekowej  IV-VI - zwyciężyła Maja Lipniacka z VE,
  • w grupie wiekowej  VII-VIII  i III gimnazjum - najlepsza była Emilia Krasicka z VII A.

Image

Czytaj całość…
 
Uwaga - konkurs!
Wpisał: Administrator   
14.03.2019.
Image
 
Halowe Mistrzostwa Miasta w Skoku Wzwyż
Wpisał: Beata Nowak   
14.03.2019.
W poniedziałek  11.03.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Drużynowe Halowe Mistrzostwa Miasta w Skoku Wzwyż, dodatkowo dla roczników 2003-2005 rozegrany został również konkurs pchnięcia kulą. W zawodach mogły brać udział drużyny czteroosobowe, a na wynik drużynowy składały się trzy najlepsze wyniki indywidualne. Punktacja w skoku wzwyż prowadzona była drużynowo i indywidualnie, a w pchnięciu kulą tylko indywidualnie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Rekrutacja do klasy IV Mistrzostwa Sportowego na rok szkolny 2019/2020
Wpisał: Administrator   
08.03.2019.
Image
Czytaj całość…
 
Rekrutacja do klasy siódmej na rok szkolny 2019/2020
Wpisał: Administrator   
28.02.2019.
Image
 
 ----------------------  
 
 WZÓR WNIOSKU - KLASA 7

---------------------

 
----------------------
  
 
Różne formy aktywności fizycznej na lekcji wychowania fizycznego
Wpisał: Beata Nowak   
12.03.2019.
Jedną z wielu form aktywności fizycznej jest gimnastyka. Może nie jest ona „królową” sportu, ten tytuł zarezerwowany jest dla lekkiej atletyki, ale z pewnością jest jego matką. Jest to forma aktywności ruchowej, która zwłaszcza dla młodych ludzi stanowi klucz do osiągnięcia właściwej postawy ciała i wdrażania do kultury fizycznej. Przygotowanie gimnastyczne daje ogromne możliwości rozwoju psychofizycznego. Jest fundamentem dla większości dyscyplin sportu, w których chcemy się specjalizować. Dodatkowo ćwiczenia akrobatyczne w dwójkach, trójkach czy zespołach wieloosobowych niesamowicie integrują grupę. Wykonanie „piramidy” o dużym stopniu trudności dostarcza wiele satysfakcji i pewności siebie, a co za tym idzie, buduje poczucie własnej wartości. Bardzo ważną rolę odgrywa tu wzajemne zaufanie i dbanie o bezpieczeństwo własne i współćwiczących. Jak z przyjemnością i uśmiechem na twarzy można spędzić lekcję wychowania fizycznego, pokazują nam uczniowie gimnazjalnej klasy 3B. Wykazując się swoją sprawnością i kreatywnością prezentują różne piramidy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki Szkolnego Turnieju Wiedzy o Sporcie - etap I
Wpisał: Beata Nowak   
11.03.2019.
Dnia 27.02.2019r.  odbył się I etap Szkolnego Turnieju Wiedzy o Sporcie. Turniej ten jest już tradycją w naszej szkole, w tym roku to 14 edycja.
W turnieju wzięły udział wszystkie klasy gimnazjum, klasy 8 i 7 oraz dwóch uczniów z klasy 6. Łącznie w konkursie wystartowało 247 uczniów. Do II etapu zakwalifikowały się osoby, które w I etapie uzyskały przynajmniej 35 punktów. Maksymalna liczba punktów, która była do zdobycia to 45, niestety nikt nie uzyskał tej ilości. Najwięcej - 43 punkty uzyskał Jakub Korejba z kl.3b.
Etap II turnieju odbędzie się w środę 13.03.2019r. na 3 lekcji w jadalni. Osoby, które były nieobecne i nie mogły uczestniczyć w I etapie, mogą uczestniczyć w II po uprzednim zgłoszeniu się do p. B. Nowak.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Otwarty Szkoły
Wpisał: Urszula Mielczarek   
11.03.2019.
Dnia 7.03.2019 w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla uczniów, którzy  w roku szkolnym 2019/20 rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Licznie przybyłych gości powitała pani wicedyrektor Małgorzata Simańczuk oraz uczniowie w językach, których się uczą: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim. Następnie uczniowie przedstawili krótki występ artystyczny również w tych językach. Pierwszaki z 1c swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały w wierszu „Na straganie”. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekały atrakcje (plastyczne, komputerowe, sportowe), a rodzice mieli możliwość porozmawiania z dyrektorem szkoły panią Bożeną Łotecką, pedagogiem i psychologiem szkolnym. Pani Karolina Pietrzyk, realizująca projekt pod nazwą „Chemia w szkole”, przygotowała dla uczestników pyszne, zdrowe kanapki. Dzieci mogły się poczęstować także watą cukrową. Zadbał o to pan Ryszard Cież - nauczyciel zajęć technicznych. Cieszymy się, że rodzice i dzieci mogli poznać naszą szkołę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrz Dykcji 2019
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
04.03.2019.
Image


Dnia 21.03.2019 roku o godz. 9:15 w czytelni naszej szkoły po raz osiemnasty odbędzie się etap szkolny konkursu MISTRZ DYKCJI.
Celem konkursu jest propagowanie i kształcenie wśród młodzieży poprawnej, wyrazistej wymowy, która jest warunkiem dobrej komunikacji słownej, powodzenia w nauce a także sukcesu w życiu dorosłym. Konkurs organizowany jest dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych, którzy w zakresie poprawnej wymowy okazali się najlepsi na terenie swojej klasy. Laureaci szczebla szkolnego będą reprezentowali naszą szkołę w etapie miejskim konkursu, który odbędzie 26 kwietnia również w naszej szkole.
 
Chętnych do udziału w konkursie zachęcamy do przygotowywania się pod kierunkiem logopedy w czwartki od 15:40 w sali B-19.
 
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu i zbiór tekstów obowiązujących uczestników w roku bieżącym. Serdecznie zapraszamy do udziału! Warto  spróbować swoich sił i zostać MISTRZEM  DYKCJI.
Logopeda PSP nr 19 - Małgorzata Fąferek-Pekowska
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi
Wpisał: Administrator   
25.02.2019.
Image
 
Srebrne dziewczyny z PSP19
Wpisał: Miłosz Majka   
05.03.2019.
2 marca w Opolu odbył się finał wojewódzki młodziczek, który był podsumowaniem kilkumiesięcznych zmagań naszych młodych adeptek siatkówki z PSP 19 Kędzierzyn-Koźle. Droga do Finału była bardzo długa ponieważ trzeba było przejść przez 4 etapy rozgrywek, w których wystartowało dwanaście zespołów z województwa. W samym finale spotkały się aż trzy zespoły z Opola i nasze uczennice, które reprezentują klub MMKS Kedzierzyn-Koźle.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2765