Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Inauguracja nowego roku szkolnego
Wpisał: Administrator   
25.08.2018.

UWAGA: Uczniowie klas IV i VII będą w tym dniu pisać test z jęz. angielskiego, prosimy o zabranie długopisów.

Image

W tym dniu świetlica będzie czynna w godz. 6:00 - 17:00.
O godz. 17:00 zebranie rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do świetlicy.

Czytaj całość…
 
Zapisy na obiady
Wpisał: Anna Kaczmarska   
19.08.2018.
Image
 
Zajęcia trenera osiedlowego
Wpisał: Radosław Zych   
19.08.2018.

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły na kolejne wakacyjne zajęcia sportowe:

środa, 22 sierpnia - godz. 9:00, sala F
czwartek, 23 sierpnia - godz. 9:00, sala F
piątek, 24 sierpnia - godz. 9:00, sala F
poniedziałek, 27 sierpnia - godz. 9:00, sala F
wtorek, 28 sierpnia - godz. 9:00, sala F
czwartek, 30 sierpnia - godz. 9:00, sala F
piątek, 31 sierpnia - godz. 9:00, sala F

Image

 
Pożegnanie pani Eulalii Kastelik
Wpisał: Administrator   
19.07.2018.
Image

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy do wiadomości informację o śmierci pani Eulalii Kastelik, wieloletniej nauczycielki szkół naszego miasta.
Pani Eulalia Kastelik była nauczycielką nauczania początkowego oraz matematyki, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 pracowała w latach 1987 – 2006.

 

Cześć Jej pamięci
nauczyciele i pracownicy
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19

 
Zakończenie roku szkolnego - witajcie wakacje!
Wpisał: Administrator   
22.06.2018.
22 czerwca uczniowie zakończyli rok szkolny 2017/2018. Pierwsi szkołę pożegnali najmłodsi uczniowie z klas I-III. Potem na uroczystej akademii zaprezentowali się najlepsi uczniowie klas IV-VII, którym Pani Dyrektor Bożena Łotecka wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem oraz dyplomy wzorowego ucznia. Kończące akademię radosna piosenka i taniec, wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój.
Po akademii uczniowie rozeszli się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli pozostałe świadectwa. Po krótkich spotkaniach w klasach wszyscy pożegnali szkołę na 2 miesiące, co oznacza tylko jedno: NADESZŁY WAKACJE! Wszystkim życzymy udanego, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku!
 
Image
Czytaj całość…
 
"Bezpieczne wakacje" - zajęcia profilaktyczne z policjantami
Wpisał: Aleksandra Białas   
22.06.2018.
W dniach 18 i 19 czerwca 2018 roku odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Policji panią Elżbietą Wyszyńską i panem Radosławem Mierzejewskim. Zajęcia profilaktyczne zostały zorganizowane dla uczniów klas I-III oraz IV-V.
Dzielnicowi rozmawiali z dziećmi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji, zarówno nad wodą, jak i w górach. Omówili jak uczniowie powinni zachować się w sytuacji gdy ktoś się zgubi, gdy pies będzie chciał zaatakować lub gdy obca osoba będzie ich zaczepiać. Młodszym dzieciom przypomniano także zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Klasy starsze miały możliwość zagrać w grę edukacyjną "Rufus w opałach", która pozwoliła im zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa może natrafić młody użytkownik nowoczesnych technologii. Dzięki grze uczniowie dowiedzieli się, jak mogą reagować w trudnych sytuacjach oraz jakie konsekwencje mogą ich spotkać, jeśli będą dokonywać niewłaściwych wyborów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zakończenie roku szkolnego
Wpisał: Administrator   
20.06.2018.
W piątek pożegnanie roku szkolnego odbędzie się w grupach wiekowych, zgodnie z poniższym harmonogramem:
 
8:00 - msza święta

9:00 - klasy I - III

9:30 -  klasy IV-VII

11:00 - klasy II gimnazjum
 
Image
 
Dobry Start - rządowy program wsparcia rodzin
Wpisał: Administrator   
12.06.2018.
Szanowni  Rodzice, 1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program "Dobry Start" to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7 roku życia do zakończenia zajęć.
Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.
 
Czytaj całość…
 
Wakacyjny konkurs fotograficzny na 100-lecie odzyskania niepodległości
Wpisał: Adrian Kłos   
19.06.2018.
Image
Jeśli jesteś pasjonatem fotografowania oraz chcesz przeżyć fascynującą lekcję historii i odnaleźć piękno w powadze miejsc pamięci, weź udział Konkursie Fotograficznym "Miejsca pamięci narodowej i walk o niepodległość w Polsce i na świecie".
Czym jest miejsce pamięci narodowej? To grób lub cmentarz wojenny, nieruchomość lub obiekt budowlany albo jego pozostałości, upamiętniające postaci lub wydarzenia znaczące dla Narodu i Państwa Polskiego, a w szczególności pomnik, krzyż przydrożny, kapliczka, kopiec, tablica pamiątkowa inny obiekt lub przedmiot związany z wydarzeniami lub postaciami znaczącymi dla dziedzictwa Narodu i Państwa Polskiego.
Konkurs wpisuje się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego intencją jest odkrywanie i dokumentowanie miejsc, w których historia naszego Narodu pisana była męczeńską krwią bohaterów. Liczymy na to, że w swoich wakacyjnych wędrówkach po Polsce lub poza jej granicami odkryjecie i udokumentujecie te miejsca.
Czytaj całość…
 
"Wspieramy najlepszych II" - nabór wniosków stypendialnych
Wpisał: Administrator   
12.06.2018.
Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza nabór wniosków stypendialnych do programu stypendialnego "Wspieramy najlepszych II", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014 - 2020.
 
Image
Czytaj całość…
 
Młodzi literaci popisali się swoją twórczością
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
21.06.2018.
W XXIII edycjI konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „MAŁE KRAJOBRAZY SŁOWA” uczniowie naszej szkoły odnotowałi duże sukcesy:
  • W I grupie wiekowej do lat 12: wyróżnienie otrzymała Ania Kubny - kl. 7d za cykl wierszy o przyrodzie, zaś w prozie I miejsce zdobyła Julia Kamyk - kl. 4d za opowiadanie "Magiczny Kamień", a wyróżnienie Jakub Donakiewicz – kl. 4d za opowiadanie "Wróbelek Ćwirek".
  • W II grupie wiekowej od 13 do 15 lat wyróżnienie w kategorii: proza przyznano Kindze – kl. 2D  za opowiadanie "Jeżaki".
Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 14 czerwca 2018r. w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nagrodzeni i wyróżnieni młodzi pisarze mogli wysłuchać recenzji swoich utworów i zaprezentować zebranym fragment nagrodzonej twórczości. Wszyscy zebrani mogli poczuć atmosferę literacką i ducha muz - Kalliope, Erato i Euterpe.
 
Image
Czytaj całość…
 
Apel podsumowujący II semestr w klasach VII
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
21.06.2018.
W środę, 20 czerwca 2018r. odbył się apel podsumowujący pracę i osiągnięcia uczniów klas VII oraz klasy IVc w roku szkolnym 2017/2018. Nagrodzono uczniów, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych, konkursach i akcjach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski a także uczniów, którzy odnieśli sukcesy sportowe . Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, czekolady oraz ciekawe nagrody.
Dyrekcja szkoły złożyła gratulacje i wręczyła stypendia uczniom, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce i zachowaniu oraz odnieśli sukcesy przedmiotowe lub sportowe na szczeblu miejskim, wojewódzkim bądź krajowym.
Podsumowano również wyniki rywalizacji w Konkursie o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. W grupie wiekowej klas IV-VII zwycięzcą okazała się klasa VIa.
 
Image
Czytaj całość…
 
Apel podsumowujący II semestr w klasach nauczania zintegrowanego
Wpisał: Joanna Olechowska   
21.06.2018.
Jeszcze przed zakończeniem roku uczniowie klas  I-III spotkali się, aby podsumować pracę w II semestrze. Wyróżnieni zostali uczniowie, którzy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i wytrwałością. Dyplomy oraz czekolady wręczane były zarówno za konkursy przedmiotowe, jak i sportowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym uczniom. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
 
Image
Czytaj całość…
 
Piknik klasy 4a
Wpisał: Anna Wysoczan   
22.06.2018.
Jeden piknik… wiele spojrzeń… Tak zapamiętali ten dzień uczniowie klasy 4a:
 
Image
Czytaj całość…
 
Ognisko klasowe 4a
Wpisał: Anna Wysoczan   
22.06.2018.
W poniedziałek 18.06.2018r. odbyło się nasze ognisko klasowe. Przybyli również rodzice i rodzeństwo. Na ognisku upiekliśmy pyszne kiełbaski. Graliśmy w grę "prawda czy wyzwanie". Nagrodą były słodkie niespodzianki. To była świetna zabawa. Skakaliśmy też na trampolinie i graliśmy w siatkówkę. Było super!
Michalina Kosakowska
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2602