Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Świetliczaki na kozielskim rynku
Wpisał: Anna Kaczmarska   
24.04.2018.
20 kwietnia grupa świetlicowa wzięła udział w happeningu na kozielskim rynku z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. "Oddychajmy czystym powietrzem" - pod takim hasłem zorganizowano ten dzień. Dzieci kolorowo ubrane, z transparentami proekologicznymi, przeszły barwnym korowodem do miejsca spotkania, a następnie wzięły udział w różnych, ekologicznych atrakcjach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Ciekawość przedszkolaków
Wpisał: Jarosław Gucwiński   
23.04.2018.
19 kwietnia, kiedy najstarsi koledzy i koleżanki z gimnazjum  pisali egzamin, grupa małych detektywów  z PP nr 24 odwiedziła naszą szkołę. Idąc tropem gimnazjalistów, w pracowni komputerowej, dzieci zdawały "test umiejętności klikania myszką". Na swoich monitorach kolorowały przygotowane obrazki.  Miały również okazję do zapoznania się z tablicą multimedialną. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Gimnazjaliści dzieciom", który realizuje przedszkole.
 
Image
 
Czytaj całość…
 
Finał Wojewódzki Kinder+Sport
Wpisał: Dorota Kubacka   
21.04.2018.

W dniu 21.04.2018r. w Paczkowie odbył się finał wojewódzki w minipiłce siatkowej dziewcząt Kinder+Sport. Przyjechało po 8 najlepszych drużyn z Opolszczyzny – Nysa, Opolanka, Komprachcice, Krapkowice, PSP 11 K-Koźle i nasza szkoła PSP 19 K-Koźle. Na tym turnieju gra się w 3 kategoriach – dwójki, trójki i czwórki. Do finałowego ogólnopolskiego turnieju w Zabrzu zakwalifikowała się drużyna czwórek - dziewczęta zdobyły srebrny medal grając w składzie: Błachut Natalia, Ciesielka Gosia, Chadała Dominika, Geaidy Ola, Bujara Laura. Trenerem dziewcząt jest Miłosz Majka.

Image

Czytaj całość…
 
Złote Siatkarki
Wpisał: Dorota Kubacka   
20.04.2018.

W dniu 19.04.2018r. w PSP 19 odbył się finał wojewódzki w minipiłce siatkowej dziewcząt. Przyjechały 4 najlepsze drużyny Opolszczyzny – PSP 3 Nysa, PSP 14 Opole, PSP 11 K-Koźle i nasza szkoła PSP 19 K-Koźle. Były to jedne z najdłuższych zawodów jakie pamiętam, gdyż tylko jeden mecz odbył się bez dodatkowego, trzeciego seta. Każdy mecz był zacięty, na wagę złota. Tylko jedna drużyna, z PSP 19, została niepokonana i zdobyła złoty medal

Image

Czytaj całość…
 
Praca szkoły w czasie egzaminów gimnazjalnych
Wpisał: Administrator   
17.04.2018.
Image
 
Wspieramy najlepszych!
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
12.04.2018.

Uczennice: Jagoda Murawska i Sara Wróbel uzyskały STYPENDIUM w ramach programu "Wspieramy najlepszych II".

Image

Czytaj całość…
 
Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019
Wpisał: Administrator   
20.03.2018.
Image
 

26 marca 2018 roku rozpoczyna się rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2018/2019. Rejestracji należy dokonywać w systemie informatycznym pod adresem:

http://kedzierzynkozle.podstawowe.vnabor.pl

Po rejestracji w systemie informatycznym, w przewidzianym terminie, należy w wybranej szkole złożyć odpowiednią dokumentację.
Szkoła udziela również pomocy w dokonaniu rejestracji w systemie informatycznym oraz w drukowaniu potrzebnej dokumentacji.

Czytaj całość…
 
Informacja o testach sprawnościowych (badminton)
Wpisał: Jarosław Szynol   
10.04.2018.
Image
 
 
Testy sprawnościowe do klasy IV - mistrzostwa sportowego o profilu badminton odbędą się dnia 11 kwietnia 2018r. (środa) w II LO w Kędzierzynie-Koźlu (ul. Jana Matejki 19) o godzinie 16:30. Wszelkie dodatkowe informacje do uzyskania u trenerów: Jarosław Szynol - 504 626 969, Krzysztof Maślanka - 790 398 187.
Czytaj całość…
 
Memoriał pływacki ku czci Jana Pawła II
Wpisał: Beata Nowak   
06.04.2018.
2 kwietnia 2018r. odbył się kolejny VII Otwarty Memoriał Pływacki ku czci papieża Jana Pawła II. Pomimo świątecznego dnia w sztafecie wystartowało kilkaset osób w różnym wieku, od kilkulatków do kilkudziesięciolatków. Najmłodszy zawodnik miał 2 lata. W sumie kilkuset zawodników przepłynęło prawie 20 tysięcy basenów. Rekordzista przepłynął ich 720. W tym roku w memoriale nie zabrakło też reprezentantów naszej szkoły. Reprezentowali nas uczniowie klasy pływackiej oraz dwie uczennice z klasy 4b o profilu LA Karolina Kaniewska i Laura Świerczek,  które przepłynęły po 120 basenów każda. Dziewczęta uczciły pamięć papieża i przyczyniły się do uzyskanego wyniku. Mieliśmy też przedstawicielkę z klas gimnazjalnych - Kingę Grzybowską z klasy 3f.  Każdy uczestnik po przepłynięciu dowolnej liczby długości basenu otrzymał imienny certyfikat uczestnictwa w sztafecie. Sztafeta zakończyła się w momencie śmierci papieża, punktualnie o godz. 21:37.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Logopedyczne Ekozwierzaki" - konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III
Wpisał: Agnieszka Gdowska   
04.04.2018.
Image
 
Wielkanocne życzenia
Wpisał: Bożena Łotecka   
28.03.2018.
Image
 
Wielkanocny czas w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
28.03.2018.

W środę, 28 marca, w klasie 3c zapanował wielkanocny nastrój. Od rana rozmawialiśmy o zwyczajach wielkanocnych w naszych domach, pisaliśmy życzenia, rozwiązywaliśmy wielkanocne zadania matematyczne, śpiewaliśmy piosenkę - również o świątecznej tematyce. Wykonaliśmy  także kurczaczki. Umieściliśmy je na wcześniej posianej rzeżusze, której doglądaliśmy już od piątku.  Na koniec dnia czekały na nas wielkanocne podchody. Zajączek zostawił w naszej klasie list, w którym umieścił wskazówki, gdzie schował dla nas słodkie upominki. Znaleźliśmy je w bibliotece. To był wspaniały i radosny dzień!

Image

 

Czytaj całość…
 
Solidna dawka chemii
Wpisał: Ewelina Kruk   
29.03.2018.
Eksperymenty dla dzieci to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę. Dzięki "Kreatywnym Rodzicom z 1c" dzieci miały stworzoną okazję, aby przyjrzeć się bliżej doświadczeniom chemicznym i zjawiskom fizycznym. W asyście doświadczonych mam „chemiczek” dzieci wykonywały szereg czynności samodzielnie, obserwując jednocześnie zachodzące reakcje. Chemiczne jojo, sztuczna krew czy cola, piana w ogromnych ilościach bądź wybuchający gejzer to dla małych naukowców nie lada wyzwanie a zarazem solidna dawka radości… Na koniec dnia w nieznanych okolicznościach przy wsparciu dżina pojawił się Zajączek.
Dziękujemy mamusiom Amelki i Zuzi oraz tatusiowi Madzi za cudownie spędzony przedświąteczny czas oraz rozbudzanie naszej dziecięcej aktywności i radości.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mali wykonawcy zabrali nas w radosną muzyczną podróż
Wpisał: Weronika Rutkowska   
28.03.2018.
Sygnał Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej 27 marca 2018r. rozbrzmiał podczas IV FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ "TRELE-MORELE". Uroczyście i bardzo radośnie konkurs otworzyła pani dyrektor Bożena Łotecka witając wszystkich i życząc wspaniałych wrażeń artystycznych. W muzycznej podróży wzięły udział grupy przedszkolne z całego miasta. Dzieci prezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom wykonawczy.
Jury w składzie:
  • pani Magdalena Bednorz - dyrektor Domu Kultury Komes
  • pani Anna Kaczmarska-Gąska - kierownik świetlicy szkolnej
  • pani Weronika Rutkowska - nauczyciel muzyk
miało bardzo trudne zadanie. Po burzliwych naradach ostatecznie wyłoniono zwycięzców przeglądu:
 
Image
Czytaj całość…
 
IV Festiwal dla przedszkolaków "Trele Morele" już wkrótce
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
21.03.2018.
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2523