Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
"Dziewiętnastka" uczciła 30-lecie swego istnienia - wspaniałe urodziny szkoły
Wpisał: Martyna Harnasz   
19.10.2017.
We wrześniu 1987 roku dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 zadzwonił pierwszy dzwonek. Od tego czasu grono absolwentów stale się powiększa i liczy dziś prawie sześć tysięcy osób.
Z okazji jubileuszu 30-lecia mury szkoły odwiedziły osoby związane z jej historią, tworzące tradycję i atmosferę tego miejsca. Wszystkich powitała pani Bożena Łotecka, obecny gospodarz „Dziewiętnastki“. Wśród gości byli przedstawiciele włodarzy miasta, zastępca prezydenta, pan Wojciech Jagiełło, pani Ewa Krahl, dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Wychowania w Kędzierzynie-Koźlu, pani Małgorzata Kulesa - były dyrektor szkoły a także ksiądz Edward Bogaczewicz oraz wielu przyjaciół, którzy przez lata stanowili wsparcie, byli źródłem inspiracji oraz motywacji do twórczego działania.
 
Image
Czytaj całość…
 
Żywioły z klasy 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
18.10.2017.
Październik w naszej klasie mija nam pod hasłem „Poznajemy siebie”. Choć  jesteśmy już w 3 klasie i dużo o sobie wiemy to jednak zaskoczyło nas kilka informacji. W tym miesiącu każdy uczeń przygotował krótką prezentację swojej osoby. Napisał kilka zdań o sobie na jabłku, na którym również umieścił  swoje zdjęcie. Następnie pięknie przystrojone jabłka umieściliśmy na „klasowym drzewie”.
 
Image
Czytaj całość…
 
Pierwsze klasowe spotkanie
Wpisał: Ewelina Kruk   
16.10.2017.
Z chwilą przekroczenia progu szkoły uczniowie nabywają nowe doświadczenia, poznają rówieśników, zawierają znajomości, pierwsze przyjaźnie. Celem wsparcia procesu adaptacyjnego dzień 7 października 2017r. postanowiliśmy jako społeczność klasowa spędzić wspólnie, pomimo dnia wolnego od zajęć szkolnych.
 
Image

Czytaj całość…
 
Młodzi ekolodzy z 3e
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
16.10.2017.
Projekt ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów, kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska oraz wyrobienie gotowości do działań na rzecz ochrony środowiska. We wrześniu cała klasa przygotowała piękne lapbooki o jesieni, które przybliżyły nam bardziej tę piękną porę roku. Natomiast w październiku, a dokładnie 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. W tym dniu uczniowie wysłuchali „Legendy o dobrym drzewie”, porozmawiali o korzyściach, jakie dają nam drzewa, dowiedzieli się różnych ciekawostek oraz przede wszystkim dlaczego musimy o nie dbać. Rozmów nie było końca.
Image
Czytaj całość…
 
Muzyczne urodziny szkoły
Wpisał: Joanna Olechowska   
11.10.2017.
Image
 W tym roku nasza szkoła obchodzi swoje 30 urodziny.  Z tej okazji na scenie amfiteatru na osiedlu Piastów zorganizowany został jubileuszowy koncert „Podróż w czasie”. Swoje niezwykłe umiejętności wokalne i taneczne prezentowali nasi uczniowie oraz absolwenci, a także przedszkolaki z zaprzyjaźnionych Przedszkoli nr 24 i 26. Nie zabrakło również energicznych występów zespołu Spin oraz podopiecznych Domu Kultury „Komes”.
 
Image
Czytaj całość…
 
Kinowy Dzień Chłopca w klasie 3b
Wpisał: Administrator   
15.10.2017.
Chłopcy z klasy 3b otrzymali od dziewczynek bardzo interesujący prezent  z okazji swojego święta. Dziewczynki wraz z wychowawczynią, zaprosiły ich bowiem do kina na  film pt. „Tarapaty”. Zanim rozpoczął się seans, na chłopców czekało nie lada wyzwanie. Zorganizowano konkursy oraz quiz. Chłopcy musieli wykazać się wiedzą o pracy detektywa,  jego atrybutach, pokazali również, że doskonale znają Sherlock’a Holms’a. Na wszystkich czekały nagrody oraz pamiątki - plan lekcji.
 
Image
Czytaj całość…
 
Światowy Dzień Uśmiechu
Wpisał: Ewelina Kruk   
09.10.2017.
Światowy Dzień Uśmiechu to radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października każdego roku. Symbol żółtej uśmiechniętej buzi prezentować ma to, co na co dzień chcielibyśmy zawsze widzieć na twarzach innych ludzi. Mały Samorząd Uczniowski zatroszczył się, aby tego dnia uśmiech nie znikał z twarzy dzieci nawet na moment w myśl słów „śmiech to zdrowie”. Każdy tego dnia mógł się częstować uśmiechami do woli.
 
Image

Czytaj całość…
 
Czy mieszkańcy naszego miasta znają Tabliczkę Mnożenia?
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
10.10.2017.

W piątek, 29 września 2017r., w ramach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas Vb oraz VIIb, pod opieką nauczycieli matematyki, postanowili już po raz trzeci sprawdzić, jak sobie radzą z tabliczką mnożenia mieszkańcy naszego miasta. Po lekcjach wyruszyli w okolice sklepu Lidl i gorąco zachęcali przechodniów do sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia.

Króciutki test rachunkowy, prawidłowo rozwiązany, wywoływał wiele radości i uśmiechów na twarzach zdających. Starsze osoby, były szczególnie dumne, że po wielu latach od momentu ukończenia szkoły, sprostały zadaniu. Przyznawały jednak, że tę umiejętność trzeba systematycznie powtarzać.

 

Image

Czytaj całość…
 
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Wpisał: Marta Martyniuk   
05.10.2017.
29 września 2017r. w naszej szkole odbyły się szkolne obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na pierwszym piętrze i parterze w pawilonach E oraz C rozstawione były stoiska, przy których czekali egzaminatorzy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrzowie wybrani!
Wpisał: Dorota Grzesik   
03.10.2017.
Image
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu obchodzi w tym roku 30-lecie swego istnienia. Z tej okazji został zorganizowany konkurs wiedzy na temat naszej szkoły i jej patrona - Bronisława Malinowskiego, a także konkurs plastyczny. Wzięli w nich udział uczniowie klas 2-3 oraz 4-7. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą o naszej placówce, a wszystkie prace plastyczne były bardzo ciekawe.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Chłopaka w 1a
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
04.10.2017.
Każdy wie, że ostatni września jest dniem wyjątkowym, bo to święto NASZYCH CHŁOPCÓW. Uczniowie klasy 1a postanowili ten szczególny dzień przeżyć wesoło i aktywnie. Całą klasą udali się do sali zabaw Arkadia, gdzie radośnie spędzili czas. Chłopcy mieli szeroki uśmiech na twarzy, a to za sprawą koleżanek, które nie zapomniały o życzeniach i upominkach. Mamy nadzieję, że ten dzień był wyjątkowy dla każdego chłopaka!!!
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Chłopca w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
03.10.2017.
Piątek, 29 września był dla nas dniem szczególnym - świętowaliśmy bowiem Dzień Chłopaka. Nasza „szczęśliwa trzynastka”- bo tylu chłopców jest  w naszej klasie, od rana była w świetnych humorach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wiwat chłopcy z 1c!
Wpisał: Ewelina Kruk   
02.10.2017.
29 września 2017r. po raz pierwszy „po uczniowsku” świętowaliśmy „Dzień Chłopca”. Dzień wcześniej chłopcy z klasy 1c otrzymali bilety wstępu na uroczystość „ALOHA”. Każdy z nich, jak przystało na dżentelmena, zaprosił koleżankę z klasy. Warunek uczestniczenia w zabawie był jeden – tematyczny barwny strój …
 
Image
Czytaj całość…
 
Wiwat chłopcy 3e!
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
02.10.2017.

Dzień 30 września był dniem szczególnym. Tego dnia w naszej klasie świętowaliśmy po raz trzeci Dzień Chłopaka. Od tego roku szkolnego do naszej męskiej ekipy dołączył Dominik, z czego wszyscy się bardzo cieszymy! Z okazji święta  na chłopców czekały różne konkurencje sprawnościowe, zręcznościowe jak zaplatanie warkocza oraz sprawdzające wiedzę chłopaków z 3e.

Image
Czytaj całość…
 
Jesień zawitała w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
02.10.2017.
„Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących…”

Jesień na dobre zagościła w klasie 3c. Uczniowie przygotowali jej piękne powitanie. Wykonaliśmy jesienne okna, w których widać było tańczące na wietrze liście, napisaliśmy krótkie teksty o jesieni. Powstały również drzewa, mieniące się ciepłymi barwami.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2337