Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 11 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Srebrne dziewczyny z PSP19
Wpisał: Miłosz Majka   
05.03.2019.
2 marca w Opolu odbył się finał wojewódzki młodziczek, który był podsumowaniem kilkumiesięcznych zmagań naszych młodych adeptek siatkówki z PSP 19 Kędzierzyn-Koźle. Droga do Finału była bardzo długa ponieważ trzeba było przejść przez 4 etapy rozgrywek, w których wystartowało dwanaście zespołów z województwa. W samym finale spotkały się aż trzy zespoły z Opola i nasze uczennice, które reprezentują klub MMKS Kedzierzyn-Koźle.
 
Image
Czytaj całość…
 
I Miejski Festiwal Języka Angielskiego
Wpisał: Danuta Niedźwiecka-Banasik   
07.03.2019.

2 marca w naszej szkole odbył się  I MIEJSKI FESTIWAL JĘZYKA ANGIELSKIEGO. W zabawach z językiem angielskim uczestniczyło 25 zawodników. Były między innymi gry i zabawy kulturoznawcze oraz słowne, karaoke, gra w chińczyka, podchody językowe i QR kody. W przerwie między konkurencjami uczestnicy mogli zasmakować  pysznych wypieków w stylu brytyjskim, amerykańskim, kanadyjskim czy australijskim. Przed ogłoszeniem wyników wszyscy zostali zaproszeni na spektakl "O Anglikach na wesoło", który uświetnił całe wydarzenie i pokazał aktorskie talenty naszych uczniów.
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a najlepsi ciekawe nagrody. Oto zwycięzcy:

Image

Czytaj całość…
 
Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę"
Wpisał: Beata Nowak   
07.03.2019.
W tym roku szkolnym w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę" realizowana jest kolejna edycja konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży. Adresatami konkursu są uczniowie III klasy gimnazjalnej oraz VII i VIII szkoły podstawowej.
Konkurs jest trzyetapowy, przy czym I etap szkolny oraz II etap powiatowy odbywają się w formie elektronicznej przez stronę internetową, natomiast III etap ogólnopolski składa się z części pisemnej i zadań praktycznych.
W naszej szkole do I etapu konkursu zgłosiło się 36 uczniów z różnych klas. Do uczestnictwa w  konkursie dopuszczono 26 uczniów. Pierwszy etap odbył się 27.02.2019r. Uczestnicy rozwiązywali zadania konkursowe w trzech grupach. Każdy uczestnik miał do rozwiązania test w formie elektronicznej. Wyniki konkursu i osoby, które zakwalifikują się do II etapu zostaną podane do 25.03.2019r.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki międzyklasowego konkursu na gazetkę związaną z bezpiecznym korzystaniem z Internetu
Wpisał: Alina Uzny   
04.03.2019.

W lutym obchodziliśmy pod hasłem "Działajmy razem" Dzień Bezpiecznego Internetu.  W związku z tym ogłosiliśmy konkurs międzyklasowy polegający na wykonaniu gazetki na przydzielony każdemu oddziałowi temat. Bardzo dziękujemy klasom IV-VIII oraz ich wychowawcom, za liczny, prawie 100%  udział klas w tej rywalizacji. Wszystkich prosimy o zapoznanie się z materiałami przygotowanymi przez poszczególne klasy, a przede wszystkim zachęcamy do praktycznego stosowania cennych rad podczas surfowania po bogatych zasobach Internetu.
Gazetki zostały ocenione przez jury w składzie: Alina Uzny, Maria Podcerkiewna, Jarosław Gucwiński. Wyniki konkursu w poszczególnych grupach wiekowych są następujące:

Image

Czytaj całość…
 
Festiwal Języka Angielskiego
Wpisał: Iwona Borecka   
25.02.2019.
Image
 
Zapraszamy uczniów klas V-VI
na wspólną zabawę z językiem angielskim
 
2 marca 2019 (sobota) godz. 10:00 – 13:00

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
w Kędzierzynie-Koźlu
 
Czytaj całość…
 
Weź udział w zbiórce elektrośmieci
Wpisał: Ryszard Cież   
28.02.2019.
Image
 
Wyniki Konkursu Wojewódzkiego z Języka Angielskiego
Wpisał: Danuta Niedźwiecka-Banasik   
28.02.2019.
Image
 
Miło nam poinformować, że w eliminacjach III etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego tytuł laureata zdobyła Katarzyna Babkin z klasy 8d, a finalistami zostali Agata Fojcik (8d) i Wiktor Drzewiecki (3e gimnazjum).
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu ze znajomości lektury "Kajko i Kokosz. Szkoła latania"
Wpisał: Urszula Mielczarek   
28.02.2019.
Image
 
 
 
 
 
 
 
 
27 lutego 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs ze znajomości lektury "Kajko i Kokosz. Szkoła latania". Wzięło w nim udział 14 uczniów. Przedstawiamy zwycięzców:
Czytaj całość…
 
"Szlakiem Wielkich Umysłów"
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
26.02.2019.
W sobotę 23 lutego 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu już po raz dziewiąty spotkali się uczniowie klas szóstych i piątych szkół podstawowych z całego miasta. Uczniowie brali udział w konkursie „SZLAKIEM WIELKICH UMYSŁÓW”. Trzyosobowe zespoły miały do pokonania szlak, na którym było pięć przystanków. W „Pracowni Pitagorasa” uczniowie zmagali się z  zadaniami matematycznymi. W „Ogrodzie Darwina” uczestnicy konkursu mogli poznać prawa natury i odkrywać ciekawe zależności. Mogli również eksperymentować i zmierzyć się z prawami fizyki w „Wannie Archimedesa”. Natomiast w „Salonie Kartezjusza” mieli do rozwiązania ciekawe łamigłówki, „Pokój Mendelejewa” dostarczał wielu niespodzianek podczas wykonywania doświadczeń chemicznych. W konkursie wystartowało 29 drużyn z 11 szkół podstawowych. Oto wyniki ponad dwugodzinnych zmagań:
 
Image
Czytaj całość…
 
Akademia Przedszkolaka
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
26.02.2019.
Image W sobotę 23 lutego 2019r. odbyła się w naszej szkole szósta edycja „Akademii nauki i zabawy”. Warsztaty dla dzieci z kędzierzyńskich przedszkoli zostały zorganizowane przez nauczycieli specjalistów.
Szlakiem szczęśliwej PIĄTKI przedszkolaki zostały przeprowadzone przez fascynujący świat nauki i zabawy. Zajęcia miały na celu odkrycie ich talentów i zdolności w następujących dziedzinach: mały artysta, młody odkrywca, as sportu, bystry matematyk oraz omnibus językowy.
Poprzez twórcze działania dzieci odkrywały otaczający je świat. W czasie praktycznej zabawy rozwijały swoje pasje. Zaangażowanie uczestników przekonało organizatorów, że ich pomysłowość i kreatywność potwierdza tezę: "Im więcej zabawy, tym więcej nauki".
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego
Wpisał: Urszula Mielczarek   
25.02.2019.
Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego został ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Wzięli w nim udział uczniowie przedszkoli oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych.
Przedmiotem konkursu było wygłoszenie z pamięci lub przeczytanie tekstu ze szczególną dbałością o poprawną wymowę. W konkursie wzięło udział 73 dzieci. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów. Wyróżnieni zostali: Adam Kruk z klasy 1c i Adam Dziendzioł z klasy 2a. Serdecznie gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Literackie zmagania
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
25.02.2019.
Już po raz piąty w sobotę 23 lutego br. uczniowie literacko podróżowali w tajemnicze światy baśni, powieści, w mityczne krainy. Odbyła się bowiem kolejna edycja konkursu międzyszkolnego "Podróże literackie". Gościliśmy w szkole drużyny ze szkół podstawowych: "Jedynki", "Jedenastki", "Piątki" i "Dziewiętnastki".
Uczniowie rywalizowali ze sobą w kategoriach:
  1. Na skrzydłach baśni
  2. Loteria literacka
  3. Związki frazeologiczne i przysłowia
  4. W krainie fantasy
  5. Z mitologią za pan brat.

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Kota w świetlicy
Wpisał: Aleksandra Niedźwiecka   
22.02.2019.
17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Uczniowie naszej szkoły świętowali ten dzień również w świetlicy.
W tym dniu dużo uwagi poświęciliśmy naszym domowym zwierzakom. Podczas zajęć dzieci poznały wiele ciekawostek na temat kotów oraz opowiadały o swoich pupilach. Dzieci wykonały również prace plastyczne o kotach. Dzięki specjalnym wzorom każdy podopieczny mógł z papieru wykonać własnego kotka, który przyozdobił nasza świetlicową gazetkę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Różne formy aktywności fizycznej na lekcjach wychowania fizycznego
Wpisał: Beata Nowak   
25.02.2019.
Uczniowie naszej szkoły na zajęciach wychowania fizycznego mają możliwość poznawania różnych dyscyplin sportowych. Oprócz lekkoatletyki, gimnastyki i gier zespołowych w planie pracy ujęte są też sporty zimowe. W tym roku zima również pozwoliła nam korzystać ze swoich atrakcji. W pierwszym tygodniu po feriach grupa lekkoatletów z klasy 3b ruszyła więc na podbój miejskiego lodowiska. Zajęcia na lodowisku stanowiły nie lada atrakcję i uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy do udziału w Akademii Przedszkolaka - ostatnie wolne miejsca
Wpisał: Administrator   
23.01.2019.
Image
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2753