Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Nabór na rok szkolny 2019/2020 do klasy IV i VII
Wpisał: Administrator   
29.03.2019.
 
Czytaj całość…
 
Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Badmintonie - mamy 4 medale!
Wpisał: Jarosław Szynol   
01.04.2019.

Do turnieju, który w miniony weekend obywał się w Bieruniu zgłoszono 55 drużyn z całej Polski. Kędzierzyn-Koźle godnie reprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19.
DWA ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI zdobyły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Drużyna startująca w Igrzyskach Dzieci – Julia Wójcik, Hanna Banaszak (MMKS) oraz Jagoda Gediga do finału dotarły mierząc się m.in. z  drużyna z Głubczyc. Złoto wywalczyły po emocjonującym finale z zawodniczkami z Bierunia. Starsze dziewczęta startujące w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w składzie – Dominika Gajda, Julia Dzialuk oraz Julia Prokopczuk w ślad za młodszymi koleżankami również wywalczyły złoto.

Image

Czytaj całość…
 
Z wycieczką w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach
Wpisał: Alina Uzny   
31.03.2019.
 
Image
W ostatnią sobotę marca 50 uczniów naszej szkoły pod opieką 4 nauczycieli odwiedziło już po raz trzeci Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Tym razem głównym celem był udział uczniów w lekcji "Historia Internetu". Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu tematycznego zilustrowanego prezentacją, dzięki czemu mogli poszerzyć swoją szkolną wiedzę dotyczącą Internetu. Prowadzący w sposób przystępny dla czwartoklasistów i piątoklasistów, którzy stanowili większość uczestników naszej wycieczki,  opowiedział o początkach tej idei, która dała początek Internetowi w dzisiejszym wymiarze, sieci, bez której wielu ludzi nie wyobraża sobie dziś życia. Uczniowie zapoznali się też z różnymi ciekawymi statystykami dotyczącymi tego tematu. Później uczniowie zwiedzili muzeum, zapoznali się najciekawszymi eksponatami zgromadzonymi w tym miejscu. Był też czas na chwilę zabawy na sprzęcie sprzed około 30-40 lat. Każdy komputer w salach zwiedzania ma bowiem zainstalowaną jakąś grę z tamtych czasów i dzieci mogły doświadczalnie przekonać się jak wyglądał sprzęt komputerowy w tamtych czasach, w jakie gry mogli kiedyś grać ich rodzice. W drodze powrotnej, tradycyjnie już, odwiedziliśmy McDonald's.
Czytaj całość…
 
Znam zasady bezpiecznego korzystania z Internetu - apel w grupie wiekowej klas I-III
Wpisał: Alina Uzny   
31.03.2019.
Apel dla grupy wiekowej klas I-III podsumował tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Klasa 1c, pięknie wcielając się w postacie ze znanych bajek, odgrała 4 scenki przypominające o najważniejszych zasadach bezpiecznego korzystania z sieci.
Bohaterowie scenki o Jasiu i Małgosiu przypomnieli o ograniczonym zaufaniu do osób poznanych w Internecie. Czerwony Kapturek zachęcał do dbania o swoją prywatność w sieci. Królewna Śnieżka wyjaśniła, dlaczego hejtowanie jest złe i jak należy na nie reagować. Ali Baba pokazał 40 rozbójnikom, czym może się skończyć udostępnianie tajnych haseł. Uczniowie zaśpiewali też wspólnie 2 piosenki ze strony Necia, których nauczyli się na zajęciach.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Wielobój z robotami" - zajęcia informatyczne o tematyce sportowej w klasach I-III z okazji DNTE
Wpisał: Alina Uzny   
28.03.2019.
21 marca 2019r. już po raz drugi obchodziliśmy w Polsce Dzień Nowych Technologii w Edukacji (DNTE) objęty patronatem European Schoolnet. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało szkoły, przedszkola, placówki edukacyjne, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe do podejmowania inicjatyw, których celem była popularyzacja nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie edukacyjnym.
W tym roku nasza szkoła również uczciła to nowe święto. W obchodach Dnia Nowych Technologii w Edukacji uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz zainteresowane przedszkolaki ze swymi rodzicami.
Zabawy z użyciem nowych technologii dały dzieciom dużo radości, uczyły współpracy, zdrowej rywalizacji, strategii działania, umiejętności pokonywania trudności, wytrwałości w dążeniu do celu. Pokazały również piękno różnych dyscyplin sportowych, a jesteśmy przecież szkołą z klasami sportowymi. W zabawie z robotem DOC wystąpiły elementy nauki programowania podczas wyznaczania trasy robota.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Poeksperymentuj ze mną mamo, tato..." - ROBOKOMP, czyli wielobój robotów, przedszkolaków i rodziców
Wpisał: Alina Uzny   
28.03.2019.
21 marca odbyły się w naszej szkole drugie zajęcia z cyklu "Poeksperymentuj ze mną mamo, tato…"  Przedszkolaki z rodzicami odwiedziły pracownię komputerową naszej szkoły, gdzie wzięły udział w rywalizacji sportowo-informatycznej, robotycznym wieloboju "Robokomp”. Pary, dziecko z rodzicem, przy pomocy różnych robotów lub zestawu Makey Makey podłączonego do komputera lub tablicy interaktywnej, sprawdziły swoje umiejętności na różnych stanowiskach informatycznych związanych z wybranymi dyscyplinami sportowymi, miały też możliwość zapoznania się z ciekawostkami związanymi z daną dyscypliną.
 
Image
Czytaj całość…
 
Podsumowanie konkursu informatycznego "Internet - korzystam odpowiedzialnie"
Wpisał: Alina Uzny   
27.03.2019.
W środę, 27 marca odbył się w poszczególnych grupach wiekowych szkolny konkurs informatyczny sprawdzający znajomość pojęć związanych z Internetem oraz znajomość zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci. Konkurs podsumował tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole i sprawdził, ile uczniowie zapamiętali z prowadzonej edukacji informatycznej dotyczącej Internetu.
W konkursie startowały trzyosobowe drużyny z klas IV-VIII. W konkursie przeprowadzonym w klasach IV, V i VI została wykorzystana tablica interaktywna, o którą nasza pracownia wzbogaciła się w styczniu ubiegłego roku w ramach rządowego programu "Aktywna tablica".
 
Image
Czytaj całość…
 
Szczepienia przeciwko wirusowi HPV - informacja dla rodziców
Wpisał: Administrator   
22.03.2019.
Image Szczepienia przeciwko wirusowi HPV skierowane są do dziewcząt urodzonych w roku 2007 oraz urodzonych w 2006, a nie zaszczepionych w 2018 roku zameldowanych na pobyt stały lub czasowy powyżej roku na terenie Kędzierzyna-Koźla, z wyjątkiem dziewcząt przebywających w rodzinach zastępczych, gdzie dopuszcza się meldunek tymczasowy na terenie Kędzierzyna-Koźla. Spełnienie warunku zameldowania będzie potwierdzenie w drodze pisemnego oświadczenia składanego przez rodzica lub opiekuna prawnego osoby szczepionej.
Spotkanie z położną i dziewczętami odbędzie się w naszej szkole w dniu 03.04.2019r. o godz. 13:45 na lekcji wychowawczej gdzie zostaną rozdane zgody na szczepienie. Po podpisaniu zgód przez rodziców prosimy składać je w sekretariacie szkoły. Dodatkowo odbędzie się spotkanie z położną i rodzicami w Domu Kultury Kłodnica w dniu 11.04.2019r. o godz. 17:00.
Czytaj całość…
 
Miejski Turniej Matematyczny
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
26.03.2019.
Image
 
W sobotę 23 marca 2019 r. odbył się  XVI Miejski Turniej Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. W turnieju wzięło udział 12 szkół podstawowych z naszego miasta, w tym 6 z klasami gimnazjalnymi. Drużynowo nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce, na to składają się najlepsze wyniki w poszczególnych grupach wiekowych. Na drużynowy sukces składają się wyniki indywidualne uczniów.
Czytaj całość…
 
Smaki kuchni włoskiej i nie tylko
Wpisał: Ewa Baraniuk   
26.03.2019.

Od kilku lat w naszej szkole organizowane są zajęcia koła języka włoskiego. Uczestniczą w nich dzieci, które pragną bliżej poznać Italię, piękny język, kulturę i kuchnię tego kraju. Spotkania są prowadzone na zróżnicowanym poziomie językowym, tak aby każdy zainteresowany potrafił radośnie i z zaciekawieniem spędzić czas w grupie. Dzięki spontaniczności i kreatywności uczniów odbyło się dotychczas w języku włoskim wiele ciekawych prezentacji w szkole, na przykład przedstawienie baśni Andersena „Śpiąca Królewna”, występ z okazji Dnia Języków Obcych oraz  Balu Babci i Dziadka czy też powitanie przedszkolaków wraz z rodzicami podczas Dnia Otwartego Szkoły.

Image

Czytaj całość…
 
Którą szkołę wybrać, aby znaleźć dobrą pracę?
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
26.03.2019.
W dniu 20 marca 2019r. w hali sportowej "Śródmieście" odbyły się  Targi Edukacyjne. Uczestniczyli w nich także uczniowie Naszej szkoły. Dzięki wyjściu na Targi, młodzież z klas VIII i III gimnazjalnych miała możliwość zobaczyć stoiska, projekcje filmów promujących poszczególne szkoły powiatu kędzierzyńsko - kozielskiego, zapoznać się z ofertą wybranej szkoły, a także porozmawiać bezpośrednio z jej uczniami i nauczycielami. Dyrektorzy opowiadali potencjalnym uczniom o możliwościach, zaletach i osiągnięciach swojej szkoły.
Całe wydarzenie otworzyła musztra paradna Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.
 
Image
Czytaj całość…
 
Spotkanie z Dyrektorami szkół średnich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
26.03.2019.
W środę 20 marca 2019r. organizowane było w naszej szkole spotkanie z Dyrektorami szkół średnich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Uczestniczyli w nim rodzice uczniów klas VIII i III gimnazjalnych oraz ich wychowawcy. Inicjatywa miała na celu przedstawienie oferty edukacyjnej poszczególnych placówek i zasad rekrutacji. Dyrektorzy mogli zaprezentować swoje szkoły, kierunki kształcenia, szczególne osiągnięcia. Natomiast rodzice dzięki licznym pytaniom, uzyskali odpowiedzi na wiele nurtujących tematów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Przygotowanie do egzaminu - dodatkowe zajęcia
Wpisał: Administrator   
20.03.2019.
Image
 
Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020
Wpisał: Administrator   
07.03.2019.
Image
 

25 marca 2019 roku o godz. 9:00 rozpocznie się rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2019/2020. Rejestracji należy dokonać w systemie informatycznym pod adresem:

https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/kedzierzynkozle

 

Po rejestracji w systemie informatycznym, w przewidzianym terminie, należy w wybranej szkole złożyć odpowiednią dokumentację.
Szkoła udziela również pomocy w dokonaniu rejestracji w systemie informatycznym oraz w drukowaniu potrzebnej dokumentacji.

Czytaj całość…
 
"Mały, większy i największy - zostań maratończykiem" - zaproszenie na biegową niedzielę
Wpisał: Administrator   
14.03.2019.
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2787