Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Marzycielska Poczta w naszej szkole
Wpisał: Ewa Baraniuk   
02.01.2018.
Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas zamieszczane są w niej profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.
Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy.  Klasa VC postanowiła przygotować kartki z okazji świąt Bożego Narodzenia wraz z życzeniami, każdy uczeń wybrał dziecko, któremu zadedykował swoje pozdrowienia. Do tej szlachetnej akcji dołączyli tez uczniowie z klasy VA i VIA oraz uczeń z klasy VB, który zaadresował koperty i wysłał je w urzędzie pocztowym.
 
 
Image
Czytaj całość…
 
Świąteczne spotkanie
Wpisał: Ewelina Kruk   
30.12.2017.
Piątek, tuż przed przerwą świąteczno-noworoczną, klasa 1c spędziła w scenerii bożonarodzeniowej. W naszej klasopracowni już od dłuższego czasu dało się odczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pięknie udekorowana sala, która towarzyszyła nam podczas ostatnich dni nauki, wprowadziła nas w magiczny czas Świąt.
 
Image
Czytaj całość…
 
Matematyka da się lubić - Tangram
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
29.12.2017.
W grudniu 2017r. odbył się drugi etap tegorocznego konkursu "Matematyka da się lubić" - Tangram.  W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły, reprezentujące klasy czwarte i piąte szkoły podstawowej.
Uczniowie z siedmiu figur geometrycznych zwanych tanami, układali wzory, które swoim kształtem przypominały różne przedmioty lub przedstawiały sylwetki ludzi oraz zwierząt w różnych pozach. Do ułożenia każdej figury należało wykorzystać wszystkie tany. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko spostrzegawczością, wyobraźnią i cierpliwością w poszukiwaniu rozwiązań, ale także umiejętnością współpracy w grupie. Zabawa sprawiła uczniom ogromną przyjemność.
 
Image
Czytaj całość…
 
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Wpisał: Administrator   
22.12.2017.

Gdy nadejdą te najpiękniejsze w roku Święta Bożego Narodzenia
niech radość i nadzieja zagoszczą we wszystkich domach.

Image

W te wyjątkowe dni życzymy pokoju ducha, pomyślności
oraz siły do realizacji nowych pomysłów i wyzwań.

Niech te niezwykłe chwile nauczą dostrzegania potęgi rodziny,
a także wiary w ludzi i siebie.

Wszystkim życzymy,
by „Szczęśliwego Nowego 2018 Roku”
prawdziwie się spełniło!

RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA! 

 
Jesteśmy Zwycięzcami
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
22.12.2017.
Zakończyła się nasza wspólna historia. Historia pełna doznań i przygód, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Czas pokazał, że dzięki współpracy i przyjaźni możemy osiągnąć wszystko. Prawdziwa siła nie leży w pojedynczych elementach, ale w całym organizmie.
We wtorek, 19 grudnia 2017 roku, w Domu Kultury Chemik odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Matematyka łączy pokolenia”. Cieszyliśmy się, że mogliśmy spotkać się z naszymi podopiecznymi jeszcze raz. Sala kinowa pękała w szwach i kiedy spoglądaliśmy ze sceny na widownię, czuliśmy się naprawdę szczęśliwi. Gdy gwar na widowni ucichł, wyszłyśmy na scenę i obdarzyłyśmy wszystkich promiennymi uśmiechami. Czekaliśmy na tę chwilę przez trzy miesiące, przygotowując się do swoich ról rzetelnie, aby wypaść jak najlepiej. Nasz wysiłek nie poszedł na marne, chociaż droga do sukcesu była naprawdę wyboista i trudna.
 
Image
Czytaj całość…
 
Świąteczny czas w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
21.12.2017.

Już od dłuższego czasu uczniowie klasy 3c przygotowywali się do Świąt. To był naprawdę cudowny, pełen zadumy ale i radości czas, przepełniony wspaniałymi zapachami, melodiami oraz wspólnymi rozmowami…

Image

Czytaj całość…
 
Młodzi listy piszą...
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
17.12.2017.
Klasa 3e od początku roku szkolnego bierze udział w klasowym projekcie "Młodzi listy piszą". Projekt polega na listownej korespondencji z klasą trzecią z innego zakątka Polski. Udało nam się zdobyć kontakt z klasą 3b z Nowej Wsi Wielkiej z województwa kujawsko-pomorskiego. Klasa 3b również liczy 18 uczniów, a wychowawcą jest pani Krystyna. Nasi uczniowie wymienili się już kilkoma listami między sobą. Parę dni temu otrzymaliśmy kartki świąteczne oraz gipsowe figurki do pomalowania i powieszenia na choinkę. My również wysłaliśmy własnoręcznie zrobione kartki świąteczne oraz figurki ze sklejki również do ozdobienia.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mikołajkowe warsztaty przyrodnicze
Wpisał: Karolina Pietrzyk   
18.12.2017.
15 grudnia klasy 6a i 6b wyjechały na warsztaty przyrodnicze do Chorzowa. Wyjazd był nietypowy, ponieważ nasi uczniowie mieli okazję nauki przez zabawę i doświadczenia, które wykonywali sami pod okiem specjalistów w małych 10 osobowych grupach. Zajęcia były podzielone na 4 tematy, które uczniowie realizowali pod okiem instruktorów prowadzących.
 
Image
Czytaj całość…
 
Kraków zaliczony
Wpisał: Dorota Kubacka   
15.12.2017.
Jak co roku w dzień Świętego Mikołaja w ZSOS nr 2 w Krakowie, przy którym działa Siatkarski Ośrodek Szkolny, zorganizowany został Mikołajowy Turniej Mini Piłki Siatkowej klas V. W tym roku był to już XXIII turniej. Rozgrywki siatkarskie trwały przez trzy dni, od piątku do niedzieli 8-10.12.2017 roku. Zawody stały na wysokim poziomie, a dzieci pokazały, że już w tak młodym wieku gra w siatkówkę może sprawiać mnóstwo przyjemności.
 
Image
Czytaj całość…
 
Teatr w klasie 3e
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
17.12.2017.
13 grudnia uczniowie klasy 3e mieli okazję wziąć udział w internetowym Teatrze TVP dla szkół i zobaczyć niezwykły spektakl dzięki Teatrowi Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. W tym dniu o godzinie 11:00 dzieci mogły oglądać znaną bajkę "Kopciuszek", wystawianą na żywo właśnie w Kielcach. Jak wiadomo to jedna z najbardziej lubianych baśni, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzieci listy piszą do świętego Mikołaja
Wpisał: Ewelina Kruk   
17.12.2017.
Image
Czytaj całość…
 
Kędzierzyńskie Mikołajkowe Święto Siatkówki
Wpisał: Dorota Kubacka   
15.12.2017.
W dniach 5.XII.2017r. do hali w Azotach przybyło wielu siatkarzy, aby walczyc o tytuł najlepszej drużyny w mieście. Organizatorzy - MOSiR K-Koźle i nasza szkoła - sprawnie zorganizowali tak wielkie zawody, w których drużyny z całego miasta, chłopcy i dziewczęta z klas 4, 5 i 6, walczyły o najlepsze trofeum.
 
Image
Czytaj całość…
 
Informacja dotycząca szkolnych boisk
Wpisał: Administrator   
14.12.2017.

Image

 

Godziny otwarcia boiska szkolnego od 18.12.2017r. do 28.02.2018r.:

poniedziałek - piątek: 16:30 do 19:00
sobota - niedziela: 12:00 do 18:00
 
Mikołajki w klasie 3e
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
17.12.2017.
Po raz trzeci uczniowie klasy 3e wraz z wychowawcą spędzali razem przemiły czas…czas mikołajek. Do tego dnia przygotowywaliśmy się już trochę wcześniej. Pisaliśmy listy do św. Mikołaja, udekorowaliśmy klasę na przyjście gościa. Tym razem dzieci w prezencie dostały bilety do pobliskiego kina Chemik na bajkę pt. "Pierwsza gwiazdka" i coś słodkiego... Radość pojawiła się na każdej buzi trzecioklasisty. Całe kino było tylko dla nas!
 
Image
Czytaj całość…
 
Witajcie w naszej bajce...
Wpisał: Ewa Baraniuk   
14.12.2017.
Image
 
 
Czy warto obejrzeć sztukę teatralną opartą na lekturze szkolnej? O tym mogły się przekonać klasy piąte oraz klasa IVa i IVc, wyjeżdżając 7 grudnia na spektakl pt. "Akademia pana Kleksa" przygotowany przez  Teatr Lalki i Aktora w Opolu.
Ciekawe połączenie występu aktorów i lalek zostało wzbogacone animacjami w projekcjach wideo, zaskakującymi efektami świetlnymi oraz piosenkami znanymi z filmu o panu Kleksie i jego niezwykłej szkole.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2416