Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Święto Niepodległości - zaproszenie
Wpisał: Administrator   
27.10.2017.
Image
 
Pyszne, zdrowe i kolorowe śniadanie w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
13.11.2017.

W środę, 8 listopada, uczniowie klasy 3c niczym uczestnicy MasterChef’a  przystąpili do przygotowania zdrowego śniadania. Nasza klasopracownia zamieniła się we wspaniale pachnące miejsce. Po krótkiej pogadance na temat najważniejszego posiłku w ciągu dnia, jakim jest śniadanie, przystąpiliśmy do wykonania pysznych kanapek. Trzeba przyznać, że udało nam się to wyśmienicie.

Image

 

Czytaj całość…
 
Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania
Wpisał: Danuta Marcinkowska   
12.11.2017.
Z okazji „Międzynarodowego Dnia Zdrowego Śniadania” uczniowie klas piątych i szóstych wspólnie z panią D. Marcinkowską, panią M. Młynarczyk i panią B. Nowak przygotowali dla koleżanek i kolegów ze szkoły piękne, kolorowe kanapki oraz owocowo-warzywne szaszłyki. Wszystkim wszystko bardzo smakowało.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mój ulubiony bohater literacki
Wpisał: Dorota Grzesik   
09.11.2017.

W ramach projektu PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM JĘZYKA POLSKIEGO odbył się konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony bohater literacki”. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas IV-VII. Prace dzieci  zostały  umieszczone na szkolnej wystawie. Wszystkie rysunki były bardzo ciekawe i oryginalne.

Image

Czytaj całość…
 
Mistrzowie ortografii wybrani!
Wpisał: Dorota Grzesik   
09.11.2017.

Image

 

W ramach projektu PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM JĘZYKA POLSKIEGO 18 X 17 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny konkursu ortograficznego dla klas 4-7.  Wzięło w nim udział 18 uczniów. A oto najlepsi z nich:

Czytaj całość…
 
Święto Niepodległości - zapowiedź akademii szkolnych
Wpisał: Administrator   
02.11.2017.
Image
 
"Jesień wierszem malowana" - konkurs recytatorski dla klas I - VII
Wpisał: Urszula Mielczarek   
07.11.2017.

Image

 

Klasy I - VII PSP 19 zapraszamy do udziału w konkursie. Celem konkursu jest aktywizowanie kultury słowa, sztuki mówienia oraz pięknej interpretacji poezji. Konkurs odbędzie się w czytelni.

  • klasy I-III -  20 listopada 2017r, godz. 13:00
  • klasy IV - 21 listopada 2017r, godz. 10:45
  • klasy V i VI - 21 listopada 2017r, godz. 9:50
  • Klasy VII  - 21 listopada 2017r, godz. 12:40
Czytaj całość…
 
Turniej Maszyn Wiatrowych
Wpisał: Ryszard Cież   
06.11.2017.
Image
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w VI Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych. Polega on na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. W zmaganiach mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie, z gimnazjum i szkoły podstawowej (rywalizują w jednej kategorii wiekowej z gimnazjalistami), pojedynczo lub w drużynach dwuosobowych lub trzyosobowych.
Czytaj całość…
 
Konkurs "Z polszczyzną za pan brat"
Wpisał: Urszula Mielczarek   
06.11.2017.
Biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas IV-VII konkurs pt. "Z polszczyzną za pan brat". Każda klasa wytypowała swoich reprezentantów, wśród których zwycięzcami zostały następujące osoby:
 
Image
Czytaj całość…
 
Poczytaj mi babciu i dziadku...
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
04.11.2017.
Klasa 3e realizuje w tym roku szkolnym aż trzy klasowe projekty! Niedawno przedstawialiśmy na stronie szkoły projekt przyrodniczy „Jestem EKO”. Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie kolejnego, który nosi tytuł „Poczytaj mi babciu i dziadku… ”. W związku z tym zaszczyciła nas swą obecnością babcia Marleny, pani Maria. Przyszła do nas by poczytać fragmenty jej ulubionej książki z lat szkolnych, a mianowicie „Lessie wróć”. Oprócz tego pani Maria podzieliła się swoimi wspomnieniami ze szkolnej ławy. Uczniowie słuchali wszystkiego z wielkim zainteresowaniem. Rozmów i pytań do pani Marii nie było końca. Trzecioklasiści mieli również okazję pooglądać zdjęcia z lat szkolnych pani Marii.
Klasa 3e oraz wychowawca serdecznie dziękują
za tak miłe i niezapomniane dla wszystkich spotkanie!
 
Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy do udziału w konkursie literackim "Nam się Polska marzy"
Wpisał: Urszula Mielczarek   
01.11.2017.
Image
 
Rodzicu, podziel się pasją!
Wpisał: Joanna Olechowska   
29.10.2017.
W tym roku klasa 3a postanowiła zaprosić na swoje zajęcia niezwykłych gości – swoich Rodziców. W ramach klasowego projektu „Rodzicu, podziel się pasją” nasze mamusie i tatusiowie będą odwiedzać nas i opowiadać o swoich zainteresowaniach.
Pierwszym gościem, który zawitał do naszej klasy, była mama Michała, pani Ania. Z wielkim zaangażowaniem mówiła nam o swoim ulubionym zajęciu, czyli pieczeniu. Bohaterem opowieści pani Ani były jabłka, których mnogość gatunków nas zaskoczyła. Dzięki temu wiemy, które jabłka najbardziej nadają się do szarlotki, a jakie do musów i dżemów. Każdy mógł spróbować różnych rodzajów tego owocu i wybrać swojego faworyta, degustowaliśmy także soki, przetwory i chipsy z jabłek.
 
Image
Czytaj całość…
 
Oddaj głos na naszą szkołę
Wpisał: Administrator   
18.10.2017.
Image
 
"Tobie Polsko" - zaproszenie do udziału w dwóch konkursach
Wpisał: Weronika Rutkowska   
24.10.2017.
Image
Czytaj całość…
 
Nowy "Mały Samorządzik"
Wpisał: Ewelina Kruk   
22.10.2017.
W październiku odbyły się wybory do Małego Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego przygotowali ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.
Do głosowania przystąpiły wszystkie klasy pionu I-III w liczbie 192 uczniów. Każdy mógł oddać głos na dwóch kandydatów. Nad przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Tadeusz Bryła, Magdalena Mincewicz, Zuzanna Ćwiklińska i Zuzanna Wróbel oraz opiekunowie.
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono: przewodniczącą Zuzannę Wróbel z klasy 3e i przewodniczącego Tadeusza Bryłę z klasy 1c. 
Pozostałym kandydatom zostaną przydzielone funkcje w czasie posiedzenia MSU.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 2337