Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Informacja dla siódmoklasistów
Wpisał: Administrator   
09.05.2018.
Image
 
Fly with English
Wpisał: Dorota Rogulska   
07.05.2018.
W naszej szkole odbył się I Miedzyszkolny Konkurs j. angielskiego dla klas I-II. Dzieci w czteroosobowych drużynach rozwiązywały różnego typu zadania. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a dzieci rozwiązując ćwiczenia, dobrze się bawiły. Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody oraz mały poczęstunek.
 
Image
Czytaj całość…
 
Miejskie uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Wpisał: Danuta Marcinkowska   
03.05.2018.
Dnia 3 maja 2018 uczniowie naszej szkoły jako poczet sztandarowy uczestniczyli w kościele św. Mikołaja w Śródmieściu we we mszy św. za Ojczyznę. W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy  oraz władze samorządowe.
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs "Trzymaj Formę"
Wpisał: Administrator   
07.05.2018.
W ramach programu "Trzymaj Formę" w naszej szkole odbył się konkurs na rymowankę lub spot reklamujący zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Uczniowie dowolną techniką wykonali tematyczne prace. Konkurs został rozstrzygnięty 20.04.2018r. Komisja oceniająca prace miała sporo dylematów, gdyż wszystkie prace były pomysłowe i ciekawe. Technika prac była różnorodna. Do konkursu zgłosili się uczniowie klas 2B i 3B gimnazjum oraz jedna uczennica z klasy 4c. Po wnikliwej obserwacji wyłoniono najciekawsze prace, które wystawione  były na parterze korytarza w pawilonie C. Bezkonkurencyjna okazała się praca najmłodszej uczestniczki konkursu - Hanny Turczyn, która wykazała się pomysłowością i włożyła bardzo duży wkład w wykonanie pracy. A oto najlepsi:
 
Image
Czytaj całość…
 
Praca szkoły w najbliższych dniach
Wpisał: Administrator   
26.04.2018.

Image


Dni:

  • 30 kwietnia 2018r.
  • 2 maja 2018r.
  • 4 maja 2018r.

są wolne od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna jest czynna w godzinach od 6:00 do 17:00.

 
Konstytucja 3 Maja
Wpisał: Damian Szyszko   
27.04.2018.
Hasłem przewodnim tegorocznej akademii  z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja był tytuł  utworu Zbigniewa Staweckiego pt. "Nauczmy się na pamięć tego kraju". Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego wysłuchali apelu, podczas którego zaprezentowane zostały najważniejsze wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Przedstawiony został kontekst uchwalenia konstytucji oraz skutki tego wydarzenia dla Rzeczypospolitej i jej mieszkańców.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrz Dykcji 2018 - wyniki etapu miejskiego
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
27.04.2018.
Image
 
26.04.2018 roku na terenie naszej szkoły po raz piętnasty odbył się miejski etap konkursu Mistrz Dykcji.  W konkursie udział wzięło 25 uczniów z pięciu szkół: PSP nr 5, PSP nr 11, PSP nr 12, PSP nr 15 i PSP nr 19.

Tradycyjnie konkurs odbywał się w trzech etapach, podczas których uczestnicy kolejno

  1. recytowali, trudny pod względem artykulacyjnym, wierszyk własnego autorstwa,
  2. odczytywali wylosowany, trudny pod względem artykulacyjnym wiersz ze zbioru limeryków Marcina Brykczyńskiego oraz wierszyków, których  autorami są uczestnicy konkursów z lat ubiegłych,
  3. prezentowali samodzielną wypowiedź na temat „Kim chcę zostać w przyszłości”.

Image

Czytaj całość…
 
"Opolskie bez tajemnic" - sukces Roxany z klasy 7
Wpisał: Ewa Pakuła   
27.04.2018.
W dniu 25.04.2018 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbyła się uroczysta gala podsumowująca 3 konkursy, ogłoszone w ramach projektu "Opolskie bez tajemnic". Konkursy zostały ogłoszone przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.
W konkursie "Mieszkam w ciekawym miejscu" ("Ich wohne an einem interessanten Ort") wzięło udział 257 uczniów powiatu kędzierzyńsko- kozielskiego i strzeleckiego. Naszą szkołę reprezentowali: Roxana Kwiecień  z klasy 7b, Karolina Zwarycz z klasy 5b, Marek Zwarycz z klasy 2g (gimnazjum). Roxana Kwiecień która zajęła I miejsce. Gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
O patriotyzmie...
Wpisał: Damian Szyszko   
25.04.2018.
Rozmową o patriotyzmie zainaugurowano w PSP 19 obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Spotkanie odbyło się 24.04.2018r. o godzinie 17:00. Dyskusja prowadzona była w obecności reprezentantów kilku pokoleń. Wśród zaproszonych gości znaleźli się kombatanci, członkowie Związku Sybiraków, członkini Armii Krajowej, uczniowie, dyrekcja oraz grono pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego. Wspólne rozmowy dotyczyły odpowiedzi na pytanie dotyczące postaw patriotycznych.
 
Image
Czytaj całość…
 
Miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Wpisał: Administrator   
23.04.2018.
Image
 
Miejski Konkurs Przyrodniczy
Wpisał: Anna Kaczmarska   
26.04.2018.

25 kwietnia dwaj uczniowie naszej szkoły: Szymon Nierychło z klasy 3b i Kosma Saniawa z klasy 3d byli na Miejskim Konkursie Przyrodniczym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11. Wykazali się dużą wiedzą z zakresu przyrody i ekologii zajmując dla szkoły III miejsce. Indywidualnie IV miejsce zajął Szymon Nierychło z klasy 3b.

Image

Czytaj całość…
 
Mistrzem być...
Wpisał: Wioletta Bernat   
25.04.2018.
„Prawdziwy mistrz to ten, Który świecąc blaskiem chwały, oświetla drogę innym.”
Marcin Prus

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w spotkaniu ze znanym sportowcem Marcinem Prusem. Nasz Gość przedstawił historię własnej kariery zawodniczej od pierwszych odbić piłką, aż do wielkiej kariery w reprezentacji Polski. Wykorzystując techniki motywacyjne zachęcał uczniów do udziału w sporcie oraz spełniania marzeń - nie tylko tych sportowych.
Podczas spotkania zaprezentował swoje trofea zawodnicze, w tym złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów. Po prezentacji przyszedł czas na indywidualne spotkanie z Mistrzem, każdy chętny mógł otrzymać autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Wpisał: Administrator   
23.04.2018.
Image
 
Informacja o naborze do klasy 7
Wpisał: Radosław Zych   
25.04.2018.
Image
 
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana Jana Bułkowskiego
Wpisał: Administrator   
24.04.2018.
Image
W niedzielę, 22 kwietnia w wieku 81 lat zmarł Pan Trener, wspaniały nauczyciel, który większą część swojego życia poświęcił pracy z młodzieżą.
Ze szkołą na osiedlu Piastów związany był od 1 września 1988 roku. Do tej największej szkoły w mieście przeszedł ze Szkoły Podstawowej nr 8. Był już wówczas uznanym trenerem LA, a oprócz tego pełnym pasji nauczycielem w-f i wychowawcą. Pracował w szkole do 2007 roku, początkowo jako pełnozatrudniony nauczyciel, a po latach, już na emeryturze jako trener LA w klasach sportowych Szkoły Podstawowej nr 19 i Publicznego Gimnazjum nr 5.
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 2523