Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 2 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Wyniki II etapu Szkolnego Turnieju Wiedzy o Sporcie
Wpisał: Beata Nowak   
18.03.2019.
W środę 13.03.2019r. odbył się II etap Szkolnego Turnieju Wiedzy  o Sporcie. Do tego etapu zakwalifikowały się 23 osoby z różnych klas, które w pierwszym etapie uzyskały 35 i więcej punktów. Tym razem pytania były zamknięte i obejmowały rozległą wiedzę sportową i historyczną. Małą powtórkę uczniowie mogli sobie zrobić czytając w czasie przerw informacje znajdujące się na korytarzu obok sali gimnastycznej D. Tegoroczny turniej zdominowali uczniowie klasy 3d, którzy zajęli wszystkie miejsca medalowe. Miłą niespodzianką jest uplasowanie się tuż za podium najmłodszego uczestnika turnieju, ucznia klasy 6b Jana Deneki, który pokonał kilkunastu swoich starszych kolegów.
W II etapie można było zdobyć maksymalnie 68 punktów. W tym roku największą liczbę punktów - 45 - uzyskał  Kamil Salich  kl.3d, tegoroczny finalista III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Spotkanie informacyjne z dyrektorami szkół ponadpodstawowych - przypomnienie
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
18.02.2019.
Image
 
 
Zapraszam wszystkich zainteresowanych rodziców uczniów klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalnych na spotkanie informacyjne z dyrektorami szkół ponadpodstawowych, które odbędzie się w naszej szkole w dniu 20 marca 2019 roku o godz. 16:30.
 
Inf. Iwona Kazanowska
 
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
16.03.2019.
6 marca 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas VIa, VIb i VIc. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań. Mogli za nie otrzymać 25 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:
 
Image
Czytaj całość…
 
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
16.03.2019.
W środę, 6 marca 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas V a, V b, V c, V d i V e. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań. Mogli za nie otrzymać 21 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:
 
Image
Czytaj całość…
 
Owocowy dzień w szkole
Wpisał: Danuta Marcinkowska   
18.03.2019.
W środę 13.03.2019, w ramach programu "Trzymaj Formę" uczennice klasy 6c przygotowały owocowy dzień w szkole. Dzieci pod opieką p. Danuty Marcinkowskiej na przerwach częstowały koleżanki i kolegów owocami. Wszystkim bardzo smakowało, gdyż szybko znikało z talerzy.
 
"Jedyną niepełnosprawnością w życiu jest złe nastawienie" - III Festiwal Praw Człowieka zakończony
Wpisał: Marzena Serwan-Kazanowska   
15.03.2019.
Tegoroczna edycja Festiwalu Praw Człowieka odbyła się  pod hasłem: "Jedyną niepełnosprawnością w życiu jest złe nastawienie" - czyli skupiała uwagę na problemach osób niepełnosprawnych oraz osób z dysfunkcjami. Elementami projektu były konkursy na plakat i formę artystyczną, a także II Turniej Debat Oksfordzkich. W realizacji plakatów społecznych wygraliśmy wszystko! Wspaniałe uczennice naszej szkoły uzyskały I miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych:
  • w grupie wiekowej I-III - konkurs wygrała Tatiana Kazanowska z klasy IC,
  • w grupie wiekowej  IV-VI - zwyciężyła Maja Lipniacka z VE,
  • w grupie wiekowej  VII-VIII  i III gimnazjum - najlepsza była Emilia Krasicka z VII A.

Image

Czytaj całość…
 
Uwaga - konkurs!
Wpisał: Administrator   
14.03.2019.
Image
 
Halowe Mistrzostwa Miasta w Skoku Wzwyż
Wpisał: Beata Nowak   
14.03.2019.
W poniedziałek  11.03.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Drużynowe Halowe Mistrzostwa Miasta w Skoku Wzwyż, dodatkowo dla roczników 2003-2005 rozegrany został również konkurs pchnięcia kulą. W zawodach mogły brać udział drużyny czteroosobowe, a na wynik drużynowy składały się trzy najlepsze wyniki indywidualne. Punktacja w skoku wzwyż prowadzona była drużynowo i indywidualnie, a w pchnięciu kulą tylko indywidualnie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Rekrutacja do klasy IV Mistrzostwa Sportowego na rok szkolny 2019/2020
Wpisał: Administrator   
08.03.2019.
Image
Czytaj całość…
 
Rekrutacja do klasy siódmej na rok szkolny 2019/2020
Wpisał: Administrator   
28.02.2019.
Image
 
 ----------------------  
 
 WZÓR WNIOSKU - KLASA 7

---------------------

 
----------------------
  
 
Różne formy aktywności fizycznej na lekcji wychowania fizycznego
Wpisał: Beata Nowak   
12.03.2019.
Jedną z wielu form aktywności fizycznej jest gimnastyka. Może nie jest ona „królową” sportu, ten tytuł zarezerwowany jest dla lekkiej atletyki, ale z pewnością jest jego matką. Jest to forma aktywności ruchowej, która zwłaszcza dla młodych ludzi stanowi klucz do osiągnięcia właściwej postawy ciała i wdrażania do kultury fizycznej. Przygotowanie gimnastyczne daje ogromne możliwości rozwoju psychofizycznego. Jest fundamentem dla większości dyscyplin sportu, w których chcemy się specjalizować. Dodatkowo ćwiczenia akrobatyczne w dwójkach, trójkach czy zespołach wieloosobowych niesamowicie integrują grupę. Wykonanie „piramidy” o dużym stopniu trudności dostarcza wiele satysfakcji i pewności siebie, a co za tym idzie, buduje poczucie własnej wartości. Bardzo ważną rolę odgrywa tu wzajemne zaufanie i dbanie o bezpieczeństwo własne i współćwiczących. Jak z przyjemnością i uśmiechem na twarzy można spędzić lekcję wychowania fizycznego, pokazują nam uczniowie gimnazjalnej klasy 3B. Wykazując się swoją sprawnością i kreatywnością prezentują różne piramidy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki Szkolnego Turnieju Wiedzy o Sporcie - etap I
Wpisał: Beata Nowak   
11.03.2019.
Dnia 27.02.2019r.  odbył się I etap Szkolnego Turnieju Wiedzy o Sporcie. Turniej ten jest już tradycją w naszej szkole, w tym roku to 14 edycja.
W turnieju wzięły udział wszystkie klasy gimnazjum, klasy 8 i 7 oraz dwóch uczniów z klasy 6. Łącznie w konkursie wystartowało 247 uczniów. Do II etapu zakwalifikowały się osoby, które w I etapie uzyskały przynajmniej 35 punktów. Maksymalna liczba punktów, która była do zdobycia to 45, niestety nikt nie uzyskał tej ilości. Najwięcej - 43 punkty uzyskał Jakub Korejba z kl.3b.
Etap II turnieju odbędzie się w środę 13.03.2019r. na 3 lekcji w jadalni. Osoby, które były nieobecne i nie mogły uczestniczyć w I etapie, mogą uczestniczyć w II po uprzednim zgłoszeniu się do p. B. Nowak.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Otwarty Szkoły
Wpisał: Urszula Mielczarek   
11.03.2019.
Dnia 7.03.2019 w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla uczniów, którzy  w roku szkolnym 2019/20 rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Licznie przybyłych gości powitała pani wicedyrektor Małgorzata Simańczuk oraz uczniowie w językach, których się uczą: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim. Następnie uczniowie przedstawili krótki występ artystyczny również w tych językach. Pierwszaki z 1c swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały w wierszu „Na straganie”. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekały atrakcje (plastyczne, komputerowe, sportowe), a rodzice mieli możliwość porozmawiania z dyrektorem szkoły panią Bożeną Łotecką, pedagogiem i psychologiem szkolnym. Pani Karolina Pietrzyk, realizująca projekt pod nazwą „Chemia w szkole”, przygotowała dla uczestników pyszne, zdrowe kanapki. Dzieci mogły się poczęstować także watą cukrową. Zadbał o to pan Ryszard Cież - nauczyciel zajęć technicznych. Cieszymy się, że rodzice i dzieci mogli poznać naszą szkołę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrz Dykcji 2019
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
04.03.2019.
Image


Dnia 21.03.2019 roku o godz. 9:15 w czytelni naszej szkoły po raz osiemnasty odbędzie się etap szkolny konkursu MISTRZ DYKCJI.
Celem konkursu jest propagowanie i kształcenie wśród młodzieży poprawnej, wyrazistej wymowy, która jest warunkiem dobrej komunikacji słownej, powodzenia w nauce a także sukcesu w życiu dorosłym. Konkurs organizowany jest dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych, którzy w zakresie poprawnej wymowy okazali się najlepsi na terenie swojej klasy. Laureaci szczebla szkolnego będą reprezentowali naszą szkołę w etapie miejskim konkursu, który odbędzie 26 kwietnia również w naszej szkole.
 
Chętnych do udziału w konkursie zachęcamy do przygotowywania się pod kierunkiem logopedy w czwartki od 15:40 w sali B-19.
 
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu i zbiór tekstów obowiązujących uczestników w roku bieżącym. Serdecznie zapraszamy do udziału! Warto  spróbować swoich sił i zostać MISTRZEM  DYKCJI.
Logopeda PSP nr 19 - Małgorzata Fąferek-Pekowska
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi
Wpisał: Administrator   
25.02.2019.
Image
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 2753