Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
"Eksperymentuj ze mną mamo, tato..." - nowy termin zajęć dla przedszkolaków
Wpisał: Administrator   
07.05.2019.
Image
 
 
Informujemy, że zajęcia geograficzne dla przedszkolaków "Dookoła świata" odbędą się w czwartek 16 maja. Serdecznie zapraszamy wszystkie zapisane przedszkolaki wraz z rodzicami.
Czytaj całość…
 
Informacja dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
08.05.2019.
Przypominamy, że w najbliższych dniach odbędą się "Dni Otwarte" w szkołach ponadpodstawowych naszego powiatu:
 
  •   9 maja od godz. 14:00 do godz. 18:00 -  ZSTiO Azoty
  •   10 maja od godz. 8:30 do godz. 18:00 - Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
  •   11 maja od godz.8:30 do godz. 14:00 -  Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
  •   13 maja od godz. 13:00 do godz. 15:00 - Liceum Ogólnokształcące nr 1 /Koźle/

 W trakcie Dni Otwartych uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą wybranej szkoły.

 
Test kompetencji językowej dla kandydatów do klasy dwujęzycznej
Wpisał: Danuta Niedwiecka-Banasik   
30.04.2019.

Image

 

Uprzejmie informujemy, że test kompetencji językowej dla kandydatów do klasy VII dwujęzycznej odbędzie się 9 maja (czwartek) o godz. 16:00 w sali C14. Test trwa godzinę lekcyjną. 

    Życzymy powodzenia!

 
Szkolne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja
Wpisał: Ewa Baraniuk   
02.05.2019.
W przededniu 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja dzieci i młodzież naszej szkoły wzięli udział w akademii, która przybliżyła wszystkim to doniosłe wydarzenie historyczne. Uczniowie klas Vc i VIc,  pod opieką pani Ewy Baraniuk i pana Cezarego Tomczyka, przypomnieli sytuację polityczną Rzeczypospolitej XVIII wieku, okoliczności uchwalenia Konstytucji, jej twórców oraz główne założenia. Chór  prowadzony przez panią Annę Pawłowicz zaśpiewał utwory patriotyczne takie jak "Mazurek 3 Maja", "Jak długo w sercach naszych" oraz "Polonez 3 Maja". Pani dyrektor Bożena Łotecka, dziękując dzieciom za występ, podkreśliła jak ważne jest dzisiaj upamiętnianie wydarzeń historycznych i świąt państwowych.
 
Image
Czytaj całość…
 
Sekretariat szkoły
Wpisał: Administrator   
30.04.2019.

Image

 

 

Dnia 02.05.2019r. sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00 - 13:00.

 
Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Wpisał: Administrator   
29.04.2019.
Image
 
Wznowienie zajęć szkolnych
Wpisał: Administrator   
26.04.2019.

Informujemy, że od poniedziałku 29 kwietnia 2019r. wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą odbywać się zgodnie z planem lekcji.

 
Strajk w szkole - informacja dla rodziców
Wpisał: Administrator   
05.04.2019.
Image
W związku z planowanym od 8 kwietnia 2019r. do odwołania ogólnopolskim strajkiem pracowników oświaty Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu informuje, że w szkole w tych dniach będą prowadzone zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym Rodzice nie mogą zapewnić opieki w domach.
Ponieważ przystąpienie do akcji strajkowej zadeklarowała większość nauczycieli, zwracam się z prośbą do Rodziców o pozostawienie dzieci w domu. Ze swej strony dołożę wszelkich starań, aby zapewnić uczniom przebywającym w szkole bezpieczeństwo i opiekę.
Informacje na temat kontynuowania lub zakończenia strajku będą podawane na bieżąco za pomocą dziennika elektronicznego.
Jednocześnie informuję Rodziców uczniów do lat 8, że mają prawo skorzystać z przysługującego im zwolnienia od pracy – prawo pracy daje taką możliwość.
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz.U. 2014 poz. 1632)
§3 Dowodami usprawiedliwiającymi nieobecność w pracy są: (…)
oświadczenie pracownika - w razie zaistnienia okoliczności uzasadniających konieczność sprawowania przez pracownika osobistej opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8 z powodu nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do której dziecko uczęszcza.

DYREKTOR
PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 19
W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU
 
Zamiast szkoły  biblioteka, Orlik lub kino
Wpisał: Administrator   
04.04.2019.
Image
 
 
Czytaj całość…
 
Memoriał pływacki ku czci Jana Pawła II
Wpisał: Beata Nowak   
05.04.2019.

2 kwietnia 2019r. odbył się VIII Otwarty Memoriał Pływacki ku czci papieża Jana Pawła II. W sztafecie wystartowało ponad 500 osób w różnym wieku. Najmłodsza uczestniczka miała 5 miesięcy, a najstarszy uczestnik miał 80 lat. Pływali głównie mieszkańcy naszego miasta, ale byli też reprezentanci Katowic, Rybnika, Zabrza, Brzegu, Ujazdu, Leśnicy, Zdzieszowic, a nawet Białorusi. Wszyscy przepłynęli ponad 34 tysiące razy długość basenu. Został ustanowiony nowy rekord. A rekordzista przepłynął ich 901. Jak co roku, w memoriale uczestniczyli też uczniowie naszej szkoły.

Image

Czytaj całość…
 
Bieg "II Mały, Większy i Największy - zostań maratończykiem"
Wpisał: Beata Nowak   
05.04.2019.
W niedzielę 31.03.2019r. miłośnicy biegania spotkali się przed halą sportową "Śródmieście". Odbył się tam Bieg "II Mały, Większy i Największy - zostań maratończykiem". Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dobra Rodzina". Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, upowszechnianie biegów wśród dzieci i młodzieży oraz umożliwienie mieszkańcom miasta aktywnego spędzenia czasu wolnego.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Pisanki, pisanki, jajka kolorowe..." - Mali artyści udekorowali Megapisankę w Odrzańskich Ogrodach
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
05.04.2019.

3 kwietnia nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w Konkursie na Megapisankię w Odrzańskich Ogrodach. Drużyna naszych milusińskich składała się z 8 osób - reprezentantów wszystkich klas I-III.
Od piątku, 5 kwietnia, można głosować na naszą Megapisankę. Wystarczy przyjść do galerii, zrobić zakupy za min. 20 zł i odebrać kupony do głosowania. Szkoła, która dostanie najwięcej głosów otrzyma telewizor, a autorzy dekoracji nagrody rzeczowe. Jest również nagroda dla głosujących!
Ogłoszenie wyników nastąpi 30 kwietnia. Zachęcamy do  udziału w zabawie i głosowania na naszą Megapisankę - Megapiskankę PSP nr 19! 

Image

Czytaj całość…
 
Złote dziewczęta
Wpisał: Dorota Kubacka   
03.04.2019.
W dniu 3.04.2019r. w naszej szkole odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Przyjechały najlepsze drużyny z województwa, aby walczyc o medale. Gościlismy szkołę z Komprachcic, Kluczborka oraz Nysy. My jako gospodarze nie byliśmy gościnni i wygraliśmy wszystkie mecze zdobywając złoto.
 
Image
Czytaj całość…
 
XIX Miejski Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty! Laury Recytatorskie przyznane!
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
03.04.2019.
30 kwietnia 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 odbył się finał XIX Miejskiego  Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie utwory poetyckie i prozatorskie poetów i pisarzy polskich. Interpretacja wygłaszanych tekstów wzbudziła wiele emocji wśród publiczności i Jury - była to prawdziwa „uczta dla ucha”, ponieważ poziom recytacji był bardzo wysoki.
Nasza szkoła była reprezentowana przez pięcioro uczniów. Najmłodszym uczestnikiem była Vanessa Uliasz z klasy 4a, która w Konkursie otrzymała wyróżnienie. Starszą grupę wiekową reprezentowali: Roxana Kwiecień z klasy 8b i Patryk Uliasz z klasy 8a. Oboje otrzymali wyróżnienia. Gimnazjalistów reprezentowały: Stella Drozd z klasy 3d, która zdobyła 3 miejsce i Wiktoria Pojasek - zdobywczyni wyróżnienia.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Trele Morele" - radość najpiękniejszych lat
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
01.04.2019.
Image
 
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 2787