Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
"Internet w poezji"  rozstrzygnięcie szkolnego konkursu
Wpisał: Alina Uzny   
16.03.2018.
Image
 
Dziękujemy uczniom klas IV-VII, którzy wzięli udział w naszym szkolnym konkursie poetyckim pt.: "Internet w poezji". Na konkurs wpłynęło 10 prac. Głównym bohaterem wszystkich wierszy był oczywiście Internet, utwory nawiązywały do tegorocznego hasła Dnia Bezpiecznego Internetu "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Wszystkie prace wiszą na oknach łącznika w szkole podstawowej i gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi, gdyż widać w nich wielki talent naszych uczniów. Jury, po długim namyśle, przyznało następujące miejsca:
Czytaj całość…
 
Dzień Matematyki w klasie 3e
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
15.03.2018.
12 marca klasa 3e obchodziła Dzień Matematyki. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Żyjemy w świecie liczb każdego dnia, dlatego postanowiliśmy się trochę tymi liczbami pobawić! W tym dniu zagraliśmy w słynną grę Bingo. Uczniowie nie dostali gotowych kart z liczbami, tylko musieli sami je stworzyć. Trzecioklasiści dodawali, odejmowali, mnożyli i dzielili w zakresie 100, a następnie wyniki wpisywali w dowolną kratkę na swojej planszy. Gdy nasze karty do gry Bingo były gotowe zabawa w końcu się zaczęła! Poprzez losowanie przez nauczyciela wyników, każdy z uczniów zakreślał swój numer na planszy. Wszyscy świetnie się przy tym bawiliśmy! Na koniec każdy z uczniów otrzymał zasłużony wyjątkowy medal z okazji obchodzonego Dnia Matematyki!
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkursy PCK w naszej szkole
Wpisał: Karolina Pietrzyk   
15.03.2018.

Image

14 marca odbyły się w naszej szkole dwa konkursy PCK:

  • XIII edycja Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu. W eliminacjach wzięło udział 38 uczniów naszej szkoły. Do etapu rejonowego dostały się 4 osoby, które zdobyły po 10 punktów: Natalia Kuliś 7c, Dawid Bakota 6b, Tomasz Król 6b, Patryk Uliasz 7a.
  • XVI TURNIEJ PCK "Człowiek i jego środowisko". W eliminacjach wzięło udział 42 uczniów naszej szkoły, każdy mógł uzyskac maksymalnie 20 punktów. Do etapu miejskiego zakwalifikowali się: Martyna Stolarek z klasy 5a (20 pkt.), Mateusz Dżaluk kl. 6b (17 pkt) oraz Martyna Miciak, Dawid Bakota, Maksymilian Jaworski i Michał Sawicki - wszyscy z klasy 6b (zdobyli po 16 pkt).
Czytaj całość…
 
Żonglerka w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
14.03.2018.

Od października klasa 3c realizuje innowację pedagogiczną pt. "Żonglowanie i metoda Dennisona jako sposób na poprawę koncentracji". W ramach tejże innowacji codziennie towarzyszą nam różne ćwiczenia Gimnastyki Mózgu.  Ćwiczymy przed lekcjami, aby rozpocząć dzień bardziej skoncentrowani, a także w środku lekcji, aby się rozluźnić i zrelaksować. Żonglowanie towarzyszy nam praktycznie wszędzie! Piłeczki tenisowe stały się dla nas świetnym sposobem na spędzanie przerw - żonglujemy nimi w każdej wolnej chwili i świetnie się przy tym bawimy! Poprawiamy swoją koncentrację, rozluźniamy  się, relaksujemy, poprawiamy koordynację w łatwy i przyjemny sposób. Zobaczcie sami!

Image

Czytaj całość…
 
Informacja o naborze do klasy 4 mistrzostwa sportowego o profilu badminton
Wpisał: Jarosław Szynol   
15.03.2018.
Image
 
Informacja o naborze do klasy 4 o profilu lekkoatletyka
Wpisał: Beata Nowak   
14.03.2018.
Image
 
Informacja o naborze do klasy 4 - piłkarskiej
Wpisał: Mateusz Sadyk   
13.03.2018.
Image
 
Informacja o naborze do klasy 4 - siatkarskiej
Wpisał: Wioletta Bernat   
12.03.2018.
Image
 
Informacja o naborze do klasy 7 - siatkarskiej
Wpisał: Radosław Zych   
09.03.2018.
Image
 
Jagoda Murawska finalistką!
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
12.03.2018.
Image
Mamy finalistkę Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkól podstawowych!
Sukces Jagody Murawskiej, uczennicy klasy 7d, w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym dla uczniów szkół podstawowych to powód do dumy dla naszej szkoły. Uczennica w etapie miejskim pokonała konkurentów i zakwalifikowała się do finału. Etap wojewódzki, który odbył się 26 lutego w Opolu, Jagoda przeszła ze znakomitym rezultatem i uzyskała tytuł finalisty.
Czytaj całość…
 
"Cupcakes and muffins day" - podsumowanie
Wpisał: Jadwiga Górniak   
12.03.2018.
Image
W środę, 7 marca 2018r. odbył się w naszej szkole dzień słodkości pt. "Cupcakes and muffins day" rozpoczynający cykl imprez  organizowanych w ramach projektu językowego "Ameryka na wesoło",  nad którym prace rozpoczęliśmy w listopadzie 2017r. Zorganizowany przez nas kiermasz słodkości cieszył się dużym zainteresowaniem. Mógł się on odbyć dzięki zaangażowaniu wielu z Was, którzy wzięli udział w naszym konkursie na „Najładniejszą mufinkę”. Pragniemy więc wszystkim uczniom i ich rodzicom serdecznie podziękować za tak aktywne włączenie się w naszą akcję! Dziękujemy również nauczycielom, którzy rozpowszechnili wiadomość o naszym konkursie oraz wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu.
Wypieki, które zobaczyliśmy w środę przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Wykazaliście się ogromną wyobraźnią i kreatywnością. Konkurencja była niezwykle wyrównana, więc trudno było wybrać jednego laureata. Dzięki głosowaniu udało nam się wyłonić 4 zdecydowanych zwycięzców. Jednakże jury konkursowe oczarowane Waszymi  małymi cudeńkami i ogromnym wkładem pracy, po dokładnym przeglądnięciu dokumentacji fotograficznej i długich obradach postanowiło przyznać nagrody specjalne.
Czytaj całość…
 
Warto zbierać elektrośmieci
Wpisał: Ryszard Cież   
12.03.2018.
W zakończonej akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" zebraliśmy 800 kg (2 palety) sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Za oddany zużyty sprzęt, firma Green Office Ekologic organizująca zbiórkę, przekazała bon o wartości 160 zł do wykorzystania na zakup nagród rzeczowych w postaci sprzętu sportowego i materiałów biurowych. Zakupiliśmy rzeczy, które zostaną przeznaczone na nagrody w szkolnych konkursach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Drzwi Otwarte w Naszej Szkole
Wpisał: Ewelina Kruk   
08.03.2018.

 7 marca 2018r. w naszej szkole było gwarno i wesoło. Zewsząd dobiegał śmiech naszych gości - kędzierzyńsko-kozielskich przedszkolaków. Dzień "Otwartych Drzwi" to czas wspaniałej zabawy i integracji ze społecznością uczniowską, która tego popołudnia towarzyszyła naszym milusińskim podczas odbywających się zajęć modułowych. Zajęcia zorganizowane z myślą o naszych przyszłych "uczniakach" były nie tylko wspaniałą przygodą, ale przede wszystkim inspiracją do twórczego myślenia, rozwijania zainteresowań i wyrabiania postaw społecznych. Wszystkie atrakcje były realizowane pod okiem nauczycieli, w czasie gdy rodzice mieli czas na poznanie oferty edukacyjnej placówki. Wiele radości sprawiła przedszkolakom "ukochana" przez wszystkich czekolada, która tego dnia lała się strumieniem… na znak, że w naszej szkole czas mija słodko, lecz aktywnie… Wierzymy, że wszyscy odwiedzający naszą szkołę poczuli jej wyjątkową atmosferę.

Image

Czytaj całość…
 
Pomysłowość naszych chłopców!
Wpisał: Ewelina Kruk   
08.03.2018.
8 marca był dniem wyjątkowym, oczekiwanym zarówno przez dziewczynki oraz ich kolegów, ponieważ jak się bawić i świętować to razem…
Tego dnia dziewczynki otrzymały od swoich kolegów magiczny słoiczek wypełniony po brzegi "kuleczkami mocy"... Zielona – wspomagająca liczenie, żółta – na dobry humor, niebieska – dodająca siły i energii, czerwona – wspomagająca jedzenie oraz brązowa – najlepsza na czytanie i pisanie. Radości nie było końca, podobnie jak naszej przygody, ponieważ ciąg dalszy zabawy będzie miał miejsce w kręgielni, do którejcała klasa otrzymała zaproszenie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Sportowy Dzień Kobiet klasy 1a
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
08.03.2018.
Wszyscy dobrze wiemy, że 8 marca to wyjątkowy dzień. Uczniowie z klasy 1a postanowili spędzić go bardzo aktywnie. Zaopatrzeni w sportowy strój i wyśmienity humor udali się do Fitness Clubu Infiniti, gdzie pod czujnym okiem pani instruktor Julity ćwiczyli i bawili się. Dziewczyny zostały obdarowane przez swoich kolegów medalami i miłymi życzeniami. Szkoda, że Dzień Kobiet jest tylko raz w roku!
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 2470