Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Baw się razem z nami!
Wpisał: Jadwiga Górniak   
23.05.2018.
Image
 
"La Bella Addormentata"
Wpisał: Ewa Baraniuk   
23.05.2018.
O tym, że warto uczyć się języków obcych przekonały się ostatnio dzieci uczęszczające do świetlicy. Klasa 3f przygotowała bowiem przedstawienie baśni pt. "La Bella Addormentata", czyli "Śpiąca Królewna". Niespodzianką dla widzów było to, że mali aktorzy mówili w języku włoskim, a pani Ewa Baraniuk tłumaczyła ich role na język polski. Trzecioklasiści mile zaskoczyli wszystkich ładną wymową po włosku, pięknymi strojami i radosnym występem. Mamy nadzieję, że inni uczniowie zostali zachęceni do odważnego zaprezentowania swoich talentów artystycznych i jeszcze nieraz będziemy mieli okazję obejrzeć ciekawy występ w naszej szkolnej świetlicy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Podziękowania dla wolontariuszy
Wpisał: Aneta Knapik-Król   
23.05.2018.
Image
 
Wspieramy i zachęcamy do udziału...
Wpisał: Administrator   
23.05.2018.
Image
 
Podsumowanie edycji miejskiej Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
Wpisał: Administrator   
21.05.2018.
18 maja 2018r. w Domu Kultury "Koźle" w sali kina "Twierdza" odbęło się uroczyste wręczenie nagród laureatom miejskich edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w eliminacjach miejskich zajęli I, II lub III miejsce. Podziękowania otrzymali również nauczyciele wyróżnionych uczniów.

Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Podsumowanie IV Szkolnego Konkrsu Piosenki "Wyśpiewj Sukces"
Wpisał: Administrator   
21.05.2018.
16 maja odbyła się w naszej szkole czwarta już edycja konkursu wokalnego "Wyśpiewaj sukces". Wydarzenie, jak co roku, gromadzi w naszej świetlicy młodych artystów wraz z wiernymi kibicami czyli rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. Dzięki tak licznej obecności podczas konkursu panuje przyjazna, miła i rodzinna atmosfera.
Konkurs tradycyjnie, oficjalnie otworzyła i przywitała zacnych gości Pani dyrektor Bożena Łotecka, która z radością obserwowała zmagania artystów w najmłodszej grupie wiekowej oraz wręczyła wszystkim zwycięzcom pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Jury w składzie pani wicedyrektor Małgorzata Simańczuk, pani psycholog Aleksandra Białas oraz pani Weronika Rutkowska nauczyciel muzyki, po burzliwych naradach postanowiło przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:
 
Image
Czytaj całość…
 
Sukcesy w Miejskim Konkursie Czytelniczym
Wpisał: Urszula Mielczarek   
18.05.2018.
16 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 odbyła się kolejna edycja Miejskiego Konkursu Czytelniczego dla klas drugich i trzecich. Biorący w nim udział uczniowie muszą przeczytać wiele książek aby poprawnie rozwiązać test komputerowy.
Wyłonieni podczas eliminacji szkolnych uczniowie osiągnęli sukces, ponieważ w grupie klas drugich Bartek Miciak z klasy 2a zajął miejsce III, a Zosia Kulak z klasy 3d zajęła miejsce I wśród trzecioklasistów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrzostwa ze zniczem olimpijskim w tle - kolejne sukcesy badmintonistów!
Wpisał: Jarosław Szynol   
17.05.2018.
W dniach 11-13 maja 2018r w Tarnowie Podgórnym zapłonął znicz XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ceremonii otwarcia dokonał Prezes Polskiego Związku Badmintona Pan Marek Zawadka, w poczcie sztandarowym wystąpiła m.in. zawodniczka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 – Zuzanna Jankowska.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrzowie matematyki z Dziewiętnastki
Wpisał: Violetta Grzesik   
16.05.2018.
Dnia 15 maja 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Miejski Konkurs Matematyczny dla Trzecioklasistów. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi matematycy spośród trzecioklasistów: Zofia Kulak kl. 3d oraz Filip Szałas kl. 3d. Uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą, logicznym myśleniem oraz zdolnościami rozwiązując trudne zadania matematyczne.
Mistrzem matematyki wśród klas trzecich w naszym mieście została Zosia Kulak zajmując I miejsce, Filip Szałas zajął zaszczytne III miejsce. Gratulujemy tak wspaniałych osiągnięć!

Image
Czytaj całość…
 
Świętowaliśmy Dni Otwartych Funduszy Europejskich
Wpisał: Alina Uzny   
14.05.2018.
W dniach 11-12 maja, w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w naszej szkole miały miejsce zajęcia dla dzieci. W pracowni komputerowej B-10 odbyły się zajęcia inspirowane bajką "O rybaku i złotej rybce", natomiast w pracowni E-23 dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych. W piątek odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkoli 22 oraz 26, w zajęciach wzięła też udział klasa 1b. W sobotę naszą szkołę odwiedziły z opiekunami zainteresowane dzieci w różnym wieku.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Pomyśl zanim spróbujesz" - zapraszamy rodziców na warsztaty dotyczące środków psychoaktywnych
Wpisał: Aleksandra Białas   
16.05.2018.
Image
 
Warsztaty artystyczne w "Jedenastce"
Wpisał: Anna Kaczmarska   
17.05.2018.
11 maja 5 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w warsztatach artystycznych pt. "Nasza flaga drogą do wolności", które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11. Warsztaty są częścią międzyszkolnego projektu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W PSP 11 spotkali się uczniowie szkół podstawowych z Kędzierzyna-Koźla. Każda szkoła, w przyjemnej atmosferze, namalowała według swojego pomysłu pracę plastyczna nawiązującą do tematu warsztatów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Legenda o Bazyliszku w interpretacji klasy 4c
Wpisał: Ewa Baraniuk   
16.05.2018.
Niemałą radość i zainteresowanie wzbudziła wśród świetliczaków prezentacja legendy o Bazyliszku, która odbyła się w piątek, 11 maja. Występ przygotowała klasa IV C. Pomysł inscenizacji warszawskiej legendy powstał podczas lekcji języka polskiego, kiedy uczniowie poznawali najpopularniejsze legendy polskie. Według tekstu Bazyliszek był stworem z ogonem węża i oczami żaby. Strzegł on w staromiejskich podziemiach ukrytych skarbów, a intruzów zamieniał wzrokiem w kamień.
 

Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu "Wyśpiewaj sukces"
Wpisał: Weronika Rutkowska   
07.05.2018.

UWAGA - ZMIANA TERMINU
Konkurs odbędzie się w środę 16 maja, o godz. 15:30 w świetlicy szkolnej.

Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej już edycji szkolnego konkursu wokalnego. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III, IV-VII oraz Gimnazjum. Przypominam zasady udziału w konkursie, które od dawna można znaleźć w szkolnych gablotach:

Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na "Pchli Targ"
Wpisał: Administrator   
07.05.2018.
Image
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2523