Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Wstępne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego BÓBR
Wpisał: Alina Uzny   
21.11.2017.
Image
 
 
Znamy już wstępne wyniki XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr. Każdy uczestnik może je sprawdzić po zalogowaniu się na platformie konkursowej.

Oto najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły:
Czytaj całość…
 
"Pieśnią malowane" - wyniki konkursu
Wpisał: Weronika Rutkowska   
22.11.2017.
Znamy już wyniki konkursu plastycznego "Pieśnią malowane", który odbył się w listopadzie. Oto zwycięzcy:
 
Image
Czytaj całość…
 
"Tobie Polsko śpiewamy" - wyniki konkursu
Wpisał: Weronika Rutkowska   
21.11.2017.
W czwartek 16.11 odbył się II Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko Śpiewamy”. Łącznie wzięło w nim udział 25 podmiotów wykonawczych - soliści oraz zespoły wokalne. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrzowie ortografii
Wpisał: Joanna Olechowska   
19.11.2017.
W ramach projektu szkolnego dla klas 4-7 "Październik Miesiącem Języka Polskiego" odbył się konkurs ortograficzny dla klas 4-5. Swój udział zgłosiło 24 uczniów. Laur zwycięzcy przypadł:

I miejsce:
Nadia Ilnicka kl. 4e

II miejsce
Julia Adamów kl. 5a

III miejsce
Julia Struś kl. 4e

Serdeczne gratulacje!  
 
Image
Czytaj całość…
 
Matematyka da się lubić
Wpisał: Marta Martyniuk   
19.11.2017.
17 listopada 2017 dla klas IV i V  odbył się pierwszy etap drużynowego konkursu „Matematyka da się lubić” – krzyżówki matematyczne cz. I.  Udział w konkursie wzięli reprezentanci poszczególnych klas.  Uczniowie mieli do rozszyfrowania różne krzyżówki związane z matematyką.
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs BÓBR już za nami, czekamy na wyniki...
Wpisał: Alina Uzny   
17.11.2017.
W dniach 14-15-16 listopada dla uczniów szkoły podstawowej odbywał się poprzez platformę internetową XII Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "BÓBR". W tym roku w naszej szkole w konkursie wzięła udział rekordowa liczba uczniów - prawie 50 osób. We wtorek zadania konkursowe rozwiązywali uczniowie klas VII i gimnazjaliści, w środę uczniowie klas IV-VI, a w ostatnim dniu z zadaniami zmagali się najmłodsi uczestnicy konkursu - uczniowie klas II-III.
 
Image
Czytaj całość…
 
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Wpisał: Karolina Pietrzyk   
16.11.2017.
Image
 
15 listopada odbył się w naszej szkole etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Udział wzięło 17 uczniów. Podaję wyniki:

1. Eliza Antonik 7b - 13 pkt
2. Adam Ostrowski 7a - 13 pkt
3. Roksana Kwiecień 7b - 11 pkt
Czytaj całość…
 
Zebrania Rodziców
Wpisał: Administrator   
15.11.2017.

Image

 

W czwartek 16 listopada odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami. Poniżej wykaz godzin i sal dla poszczególnych klas.

Nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa, pełnią dyżur w godzinach 17:30 - 18:30.

Czytaj całość…
 
Nam się Polska marzy...
Wpisał: Urszula Mielczarek   
15.11.2017.
Był okres w dziejach naszej Ojczyzny, kiedy utraciliśmy wolność. Po wielu latach znów nastał czas radości. W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Na pamiątkę tego wydarzenia, co roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.
Po części artystycznej uczniowie spotykają się z zaproszonymi świadkami wydarzeń z II wojny światowej, którzy swą postawą stanowią wzór dla młodego pokolenia. Te spotkania to pokłosie projektu „By czas nie zaćmił… ocalić od zapomnienia”. W tym roku oprócz udziału w uroczystości oraz wspomnień Goście przy herbacie słuchali młodzieży, która czytała literackie prace konkursowe. Prace te to swego rodzaju podróż w czasie.. Uczniowie mieli wyobrazić sobie, że jest właśnie 11 listopada 1918 roku i opisać jak wyglądałby wtedy dzień uczennicy czy ucznia.
O tym, czym zajmowali się zwykli ludzie w chwili, gdy dotarła do nich wiadomość, że Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość czytali:
•    Paulina Kaniewska z klasy 7b
•    Karolina Zwarycz z klasy 5b
•    Kacper Cal z klasy 5b
 
Image
Czytaj całość…
 
Klasa 3b sprawdziła jak smakuje kuchnia azjatycka
Wpisał: Administrator   
16.11.2017.
Klasa 3b w ramach realizacji bloku tematycznego „Zwiedzamy kontynenty – Azja”, poznawała kuchnię azjatycką.
Uczniowie poznali najbardziej popularne przyprawy kuchni orientalnej i spróbowali azjatyckich sosów takich jak sos ostrygowy, sos rybny i  chilli. Mieli również okazję przygotować danie w stylu azjatyckim -  makaron, smakowicie połączony z kawałkami wieprzowiny i warzyw. Podgrzewane danie tak kusząco pachniało, że nie mogliśmy się doczekać na degustację.
Mogliśmy się przekonać, że azjatycka kuchnia jest smaczna i zdrowa. Wszystkim bardzo smakowało, szkoda tylko, że nie było dokładki.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zdrowo jem, więcej wiem...
Wpisał: Ewelina Kruk   
14.11.2017.

Dzień zdrowego śniadania przypadający 8 listopada aktywnie promowali przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego. Barwnie, zdrowo i słodko przebrane dzieci rozdawały ulotki zachęcające do spożywania pięciu porcji warzyw i owoców w ciągu dnia. Uczniowie otrzymali "Miesięczny licznik warzyw i owoców", a także porady jak "Jak dobrze jeść, by dobrze żyć".

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Zdrowego Śniadania w 1a
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
14.11.2017.
O tym, że śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków w ciągu dnia nie trzeba przekonywać uczniów klasy 1a. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Dla dzieci był to dzień szczególny, ponieważ przygotowali wielką ucztę – wyjątkowe, zdrowe śniadanie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Łasuchy z 1c
Wpisał: Ewelina Kruk   
14.11.2017.
„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, siłę do zabawy i lepiej koncentrują się podczas lekcji.
To najlepszy start w nowy dzień!!!”

8 listopada przypada dzień „Zdrowego śniadania”. Uczniowie naszej klasy również włączyli się do akcji promowania nawyków zdrowego żywienia. W piątek przygotowaliśmy zdrowe klasowe śniadanie. 
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs Informatyczny BÓBR lada moment...
Wpisał: Alina Uzny   
07.11.2017.
Już w przyszłym tygodniu odbędzie się XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Bóbr”. To ostatni moment by zgłosić swój udział w konkursie! Dla uczniów szkoły podstawowej konkurs rozgrywany jest w kategoriach: Skrzat, Benjamin oraz Junior.
 

UWAGA:

czwartoklasiści będą rozwiązywać zadania konkursowe w sali B-10

piątoklasiści i szóstoklasiści: w sali E-24

POWODZENIA!

 
Image
Czytaj całość…
 
Jesteśmy Polką i Polakiem...
Wpisał: Ewelina Kruk   
12.11.2017.
Uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości. Oprócz udziału w uroczystej akademii dzieci uczestniczyły w klasowych pogadankach, projekcjach, zajęciach twórczych, a także włączyły się w akcję Małego Samorządu Uczniowskiego. Przy wsparciu wychowawców powstała dekoracja świadcząca o szacunku dzieci do Ojczyzny. Całości towarzyszyły słowa znanej piosenki:
 
Image

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2337