Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Wojewódzkie konkursy przedmiotowe - terminarz
Wpisał: Administrator   
17.10.2018.
 
Mały Samorząd Uczniowski
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
15.10.2018.

Na początku października odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania przystąpili wszyscy uczniowie klas I-III. Na liście wyborczej znajdowało się 13 nazwisk kandydatów. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujący skład:

Image

Czytaj całość…
 
Koło turystyczne w Rudach Raciborskich
Wpisał: Anna Kaczmarska   
12.10.2018.
W ramach koła turystycznego uczniowie wzięli udział we wspaniałej wycieczce, która odbyła się w niedzielę 30 września. Dzieci z opiekunami panią Marią Mielczarek i panią Anną Kaczmarską wyjechały do Rud Raciborskich, małej spokojnej miejscowości, w której znajduje się m.in. Zabytkowa Kolejka Wąskotorowa. Uczestnicy wycieczki mieli okazję wyruszyć w podróż kolejką, której tory wiodą przez piękne lasy raciborskie, do stacji Paproć. Jeździli starą drezyną sprawdzając siłę własnych mięśni. Zwiedzali stację, oglądali wagony i kabinę lokomotywy. Wycieczka okazała się wspaniała pod względem atrakcji, pięknej pogody i radosnym humorom dzieci. Zachęcamy do odwiedzenia Rud Raciborskich.
 
Image
Czytaj całość…
 
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe
Wpisał: Beata Nowak   
10.10.2018.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piątek 4 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Biegi odbywały się tradycyjnie na terenie kozielskiego parku. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  oraz Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Każdy zawodnik miał do pokonania dystans 800m, a drużyna składała się z 8 zawodników. Do zmagań przystąpiły z naszego powiatu tylko dwie szkoły dziewcząt i trzy chłopców. Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta okazały się lepsze, zwyciężając w pięknym stylu. Na ostatniej zmianie Nikola Melich z kl.3d dzielnie walczyła z obecną Mistrzynią Polski w biegach przez płotki - Alicją Sielską z PSP nr 12. Natomiast reprezentacja chłopców uległa kolegom z „dwunastki” i zajęła drugie miejsce. Zwycięskie zespoły wiosną będą reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich w Namysłowie. Po zawodach roczników 2003-2005 odbyły się biegi klas młodszych w ramach Igrzysk Dzieci. W tej kategorii również nasze uczennice okazały się najlepsze w powiecie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wizyta klasy 4c w Straży Pożarnej
Wpisał: Maria Podcerkiewna   
10.10.2018.
W piątek 28 września klasa 4c zwiedzała Państwową Straż Pożarną z siedzibą w Azotach.
Mieliśmy okazję zobaczyć wozy strażackie i ich wyposażenie, a wśród nich specjalistyczną jednostkę przeciwchemiczną. Jednostka ta posiada sprzęt służący do wykrywania skażenia powietrza. Nasi strażacy oprócz sprzętu posiadają specjalne przegotowanie ze względu na znajdujące się w Kędzierzynie-Koźlu Zakłady Azotowe i zakłady chemiczne w Blachowni.

Image

Czytaj całość…
 
Komunikat MZEC
Wpisał: Administrator   
09.10.2018.
Image
 
Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe
Wpisał: Beata Nowak   
09.10.2018.
Dnia 28.09.2018r. odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe. Jest to nowa konkurencja, która w tym roku po raz pierwszy pojawiła się w kalendarzu zawodów. Drużyna składa się z 4 zawodników(czek). Dziewczęta i chłopcy rocznik 2003-2005 biegają na dystansie 1600m, rocznik 2006-2007 na 1200m, a rocznik 2008 i młodsi na dystansie 800m. Start jest wspólny w poszczególnych kategoriach. Miejsce na mecie zawodnika równa się ilości punktów jakie zdobywa zawodnik dla swojej drużyny. Wynik drużyny to suma punktów 4 zawodników. Drużyna, która zdobywa najmniej punktów zostaje zwycięzcą zawodów. Jeżeli drużyna liczy mniej osób to nie może wystartować w zawodach. Jeżeli jeden z zawodników drużyny nie ukończy biegu, to otrzymuje punkty za ostatnie miejsce w zawodach. Tak, jak wszystkie zawody przełajowe tak i te odbywały się alejkami parkowymi kozielskiego parku. Start i meta znajdowały się przy „Orliku”. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Zwyciężali w swoich kategoriach wiekowych i będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się  17.10.2018r. w Smolarni.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wspólny pierwszy miesiąc za nami
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
08.10.2018.
Wrzesień w klasie 1C upłynął pod hasłem "Poznajemy siebie”. Wszystko dookoła było nowe, nowi koledzy, pani, nowe miejsca. Po raz pierwszy uczyliśmy się pływać na basenie, po raz pierwszy jedliśmy wspólnie obiady, pierwsze litery, pierwsze cyfry, pierwsze prace plastyczne. Żeby było nam łatwiej, milej i przyjemniej, Pani Ola postanowiła stworzyć  klasową „Galerię gwiazd”.  Każdego dnia prezentowały się inne osoby z naszej klasy. Dzięki temu mogliśmy poznać ich zainteresowania, rodzinę, pasje, ulubione potrawy, zabawki, itp. Każdy przygotował również „swoją gwiazdę”, na której umieścił zdjęcie i informacje o sobie. Na koniec zaprezentowała się Pani Ola, bo przecież ją też dopiero co poznaliśmy. Nasze gwiazdy umieściliśmy na niebieskim brystolu. Teraz pięknie prezentują się  w naszej klasie, a z  każdej gwiazdy uśmiecha się do nas kolega i koleżanka z klasy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Uwaga - zmiana planu lekcji
Wpisał: Administrator   
05.10.2018.

Image

 

 

Przypominamy, że od 8 października nastąpią zmiany w obowiązującym obecnie planie lekcji. Zmieniony plan będzie zamieszczony wkrótce na stronie szkoły. Prosimy o zapoznanie się z nim.

 
Egzamin z Tabliczki Mnożenia dla mieszkańców naszego miasta
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
03.10.2018.
W piątek, 28 września 2018r., w ramach VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas Va, VIb oraz VIIIb, pod opieką nauczycieli matematyki, postanowili już po raz kolejny sprawdzić, jak sobie radzą z tabliczką mnożenia mieszkańcy naszego miasta.
W tym dniu wyruszyli na ulice Osiedla Piastów i gorąco zachęcali przechodniów do sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia. Reakcje przechodniów były bardzo różne. Jedni z ogromną pewnością siebie i przyjemnością przystępowali do egzaminu, inni mieli pewne obawy czy sobie poradzą, jednak nie potrafili odmówić naszym miłym i wyrozumiałym egzaminatorom wzięcia udziału w akcji.
 
Image
Czytaj całość…
 
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
03.10.2018.
28 września 2018r. w naszej szkole odbyły się obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Każdy chętny uczeń szkoły podstawowej oraz gimnazjum, miał możliwość spróbować swoich sił i zmierzyć się z przykładami dotyczącymi mnożenia i dzielenia liczb naturalnych przy czterech stanowiskach rozlokowanych w różnych częściach szkoły. Poprawność rozwiązań sprawdzały komisje złożone z uczniów klas czwartych oraz klas siódmych szkoły podstawowej.
 
Image
Czytaj całość…
 
Pielęgniarka szkolna informuje
Wpisał: Administrator   
01.10.2018.
Image
 
Dzień Chłopca w klasie 2c
Wpisał: Ewelina Kruk   
03.10.2018.
30 września to Dzień Chłopca. W naszej klasie przygotowania do obchodów trwały kilka dni. Misternie uknuty plan 1 października ujrzał światło dzienne…
Tego dnia świętowały wszystkie dzieci zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Ten dzień obchodziliśmy bardzo wesoło. Mamusie zorganizowały zabawy i konkursy oraz zawody sportowe. Chłopcy zmierzyli się w konkurencjach na szybkość, wytrzymałość, sprawność oraz celność. Dziewczynki nad wyraz uważnie obserwowały zmagania chłopców i przyznawały punkty. Na zakończenie wszyscy panowie otrzymali portrety wykonane przez dziewczynki i medale „Super Chłopaka”. Na wszystkich czekała smaczna niespodzianka. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.
 
Image

Czytaj całość…
 
XIV Olimpiada Matematyczna Juniorów - wyniki części testowej
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
01.10.2018.
Image
Znamy już wyniki zawodów stopnia pierwszego – cześci testowej XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów. Oto uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali najlepsze wyniki:

   1. Tomasz Król kl. 8b
   2. Agata Fojcik kl. 8d
   3. Eliza Antonik kl. 8b
    Katarzyna Babkin kl. 8d
    Tomasz Simkiewicz kl. 7c
    Bartek Urbanowicz kl. 7b
Czytaj całość…
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
30.09.2018.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do uczczenia go poprzez głośne czytanie wybranej książki oraz do rozpoczęcia projektu czytelniczego w klasach I-III. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały czytanego przez panią dyrektor Bożenę Łotecką fragment opowiadania.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Głównym celem święta jest upowszechnianie głośnego czytania oraz zwrócenie uwagi na rolę, jaką ono odgrywa w rozwoju człowieka. Czytanie ma wiele zalet. To idealny sposób na nudę w czasie deszczowych i jesiennych dni. Zamiast siedzieć bezczynnie weź do ręki książkę i poczytaj!

Image

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2602