Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 7 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Podsumowanie konkursu informatycznego "Internet - korzystam odpowiedzialnie"
Wpisał: Alina Uzny   
27.03.2019.
W środę, 27 marca odbył się w poszczególnych grupach wiekowych szkolny konkurs informatyczny sprawdzający znajomość pojęć związanych z Internetem oraz znajomość zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci. Konkurs podsumował tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole i sprawdził, ile uczniowie zapamiętali z prowadzonej edukacji informatycznej dotyczącej Internetu.
W konkursie startowały trzyosobowe drużyny z klas IV-VIII. W konkursie przeprowadzonym w klasach IV, V i VI została wykorzystana tablica interaktywna, o którą nasza pracownia wzbogaciła się w styczniu ubiegłego roku w ramach rządowego programu "Aktywna tablica".
 
Image
Czytaj całość…
 
Szczepienia przeciwko wirusowi HPV - informacja dla rodziców
Wpisał: Administrator   
22.03.2019.
Image Szczepienia przeciwko wirusowi HPV skierowane są do dziewcząt urodzonych w roku 2007 oraz urodzonych w 2006, a nie zaszczepionych w 2018 roku zameldowanych na pobyt stały lub czasowy powyżej roku na terenie Kędzierzyna-Koźla, z wyjątkiem dziewcząt przebywających w rodzinach zastępczych, gdzie dopuszcza się meldunek tymczasowy na terenie Kędzierzyna-Koźla. Spełnienie warunku zameldowania będzie potwierdzenie w drodze pisemnego oświadczenia składanego przez rodzica lub opiekuna prawnego osoby szczepionej.
Spotkanie z położną i dziewczętami odbędzie się w naszej szkole w dniu 03.04.2019r. o godz. 13:45 na lekcji wychowawczej gdzie zostaną rozdane zgody na szczepienie. Po podpisaniu zgód przez rodziców prosimy składać je w sekretariacie szkoły. Dodatkowo odbędzie się spotkanie z położną i rodzicami w Domu Kultury Kłodnica w dniu 11.04.2019r. o godz. 17:00.
Czytaj całość…
 
Miejski Turniej Matematyczny
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
26.03.2019.
Image
 
W sobotę 23 marca 2019 r. odbył się  XVI Miejski Turniej Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. W turnieju wzięło udział 12 szkół podstawowych z naszego miasta, w tym 6 z klasami gimnazjalnymi. Drużynowo nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce, na to składają się najlepsze wyniki w poszczególnych grupach wiekowych. Na drużynowy sukces składają się wyniki indywidualne uczniów.
Czytaj całość…
 
Smaki kuchni włoskiej i nie tylko
Wpisał: Ewa Baraniuk   
26.03.2019.

Od kilku lat w naszej szkole organizowane są zajęcia koła języka włoskiego. Uczestniczą w nich dzieci, które pragną bliżej poznać Italię, piękny język, kulturę i kuchnię tego kraju. Spotkania są prowadzone na zróżnicowanym poziomie językowym, tak aby każdy zainteresowany potrafił radośnie i z zaciekawieniem spędzić czas w grupie. Dzięki spontaniczności i kreatywności uczniów odbyło się dotychczas w języku włoskim wiele ciekawych prezentacji w szkole, na przykład przedstawienie baśni Andersena „Śpiąca Królewna”, występ z okazji Dnia Języków Obcych oraz  Balu Babci i Dziadka czy też powitanie przedszkolaków wraz z rodzicami podczas Dnia Otwartego Szkoły.

Image

Czytaj całość…
 
Którą szkołę wybrać, aby znaleźć dobrą pracę?
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
26.03.2019.
W dniu 20 marca 2019r. w hali sportowej "Śródmieście" odbyły się  Targi Edukacyjne. Uczestniczyli w nich także uczniowie Naszej szkoły. Dzięki wyjściu na Targi, młodzież z klas VIII i III gimnazjalnych miała możliwość zobaczyć stoiska, projekcje filmów promujących poszczególne szkoły powiatu kędzierzyńsko - kozielskiego, zapoznać się z ofertą wybranej szkoły, a także porozmawiać bezpośrednio z jej uczniami i nauczycielami. Dyrektorzy opowiadali potencjalnym uczniom o możliwościach, zaletach i osiągnięciach swojej szkoły.
Całe wydarzenie otworzyła musztra paradna Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.
 
Image
Czytaj całość…
 
Spotkanie z Dyrektorami szkół średnich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
26.03.2019.
W środę 20 marca 2019r. organizowane było w naszej szkole spotkanie z Dyrektorami szkół średnich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Uczestniczyli w nim rodzice uczniów klas VIII i III gimnazjalnych oraz ich wychowawcy. Inicjatywa miała na celu przedstawienie oferty edukacyjnej poszczególnych placówek i zasad rekrutacji. Dyrektorzy mogli zaprezentować swoje szkoły, kierunki kształcenia, szczególne osiągnięcia. Natomiast rodzice dzięki licznym pytaniom, uzyskali odpowiedzi na wiele nurtujących tematów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Przygotowanie do egzaminu - dodatkowe zajęcia
Wpisał: Administrator   
20.03.2019.
Image
 
Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020
Wpisał: Administrator   
07.03.2019.
Image
 

25 marca 2019 roku o godz. 9:00 rozpocznie się rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2019/2020. Rejestracji należy dokonać w systemie informatycznym pod adresem:

https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/kedzierzynkozle

 

Po rejestracji w systemie informatycznym, w przewidzianym terminie, należy w wybranej szkole złożyć odpowiednią dokumentację.
Szkoła udziela również pomocy w dokonaniu rejestracji w systemie informatycznym oraz w drukowaniu potrzebnej dokumentacji.

Czytaj całość…
 
"Mały, większy i największy - zostań maratończykiem" - zaproszenie na biegową niedzielę
Wpisał: Administrator   
14.03.2019.
Image
Czytaj całość…
 
"Eksperymentuj ze mną mamo, tato" - zajęcia dla przedszkolaków
Wpisał: Administrator   
13.03.2019.
Przez 5 kolejnych czwartków zapraszamy przedszkolaki z rodzicami na warsztaty łączące naukę z zabawą!
Zajęcia odbywają się w naszej szkole w czwartki w godzinach 16:30 do 17:30. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału na maila: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
Uwaga: Termin zajęć matematycznych zamienił się z terminem zajęć informatycznych (w stosunku do pierwszej informacji podanej w czasie Akademii Przedszkolaka). Na poniższym plakacie są już aktualne terminy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu Mistrz Dykcji 2019
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
22.03.2019.
Image
 
Dnia 21.03.2019 roku na terenie naszej szkoły odbył się, po raz osiemnasty, szkolny etap konkursu MISTRZ DYKCJI.
Motto konkursu stanowiły słowa wybitnego Polaka, polityka i pedagoga Jędrzeja Śniadeckiego: "NAJLEPSZYM DOWODEM OŚWIECENIA NARODU JEST WYDOSKONALENIE, CZYSTOŚĆ I DOKŁADNOŚĆ JEGO MOWY, BO W NIEJ JEST UKŁAD  WSZYSTKICH JEGO MYŚLI I CAŁEJ JEGO NAUKI".

Pomimo siedemnastu zgłoszonych uczniów ostatecznie wyzwanie podjęło 11 uczniów z klas:IVa, IVc, IVd, IVe, IVf, Vc, Vd, Vc  i VIa.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dziecko w sieci - pedagogizacja rodziców
Wpisał: Alina Uzny   
22.03.2019.
Przypomnijmy, że w lutym obchodziliśmy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku przebiegał on pod hasłem: "Działajmy razem". Działania edukacyjne skierowaliśmy więc również do rodziców, pamiętając o tym, że mają oni ogromny wpływ na to, w jaki sposób i ile czasu ich dzieci korzystają z Internetu. W ramach krótkiej pedagogizacji rodziców zwróciliśmy uwagę na wybrany, ale bardzo popularny aspekt korzystania z Internetu przez ludzi w różnym wieku, a mianowicie na przesyłanie zdjęć do sieci. Ponieważ obrazy i filmy mówią więcej niż słowa, poprosiliśmy o obejrzenie krótkiego 5-minutowego filmiku. Film pokazuje, ile osobistych informacji o kimś może pozyskać, dosłownie w ciągu 15 minut, zupełnie obca osoba na podstawie jednego zdjęcia przesłanego do Internetu.
Mamy nadzieję, że ten krótki materiał skłonił rodziców do refleksji i dał kolejne argumenty do przypominania i uświadamiania dzieciom, dlaczego dbałość o prywatność w sieci jest tak ważna.
 
Image
Czytaj całość…
 
Powitanie wiosny
Wpisał: Dorota Rogulska   
22.03.2019.
Dzien wiosny naszej szkole był pełen radości i koloru. Odbył się konkurs na najbardziej kolorowo ubranych uczniów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyly klasy: 3G gimnazjum oraz klasy 4a, 4b, 4d, 5b, 5c, 5e, 6c oraz 7a.
W tym dniu odbyły się także wybory na najpiękniejsza Panią Wiosnę. Każdy uczestnik konkursu wyglądał pięknie.
Życzymy wszystkim samych radosnych i kolorowych dni, jak ten Pierwszy Dzień Wiosny
Samorząd Uczniowski
 
Image
Czytaj całość…
 
Koło turystyczno-krajoznawcze w Muzeum Polskiej Piosenki
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.03.2019.
W dniu 20 marca 2019r. dzieci z koła turystyczno-krajoznawczego odbyły swoją pierwszą wiosenną wycieczkę do Opola - Muzeum Polskiej Piosenki. Obok zwiedzania, wzięliśmy udział w zajęciach: „Wszystko gra - czyli poznajemy instrumenty”. Podczas warsztatów została dzieciom przekazana wiedza o wybranych instrumentach muzycznych, m. in. o ich pochodzeniu, budowie, konstrukcji i możliwościach wykorzystania. Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej dzieci wysłuchały opowieści o tym, czym są instrumenty muzyczne, jaki jest ich podział oraz zaprezentowane zostały ich wybrane rodzaje. Druga część zajęć miała charakter warsztatowy - wspólna zabawa pomogła uczestnikom w utrwaleniu zdobytych w trakcie zajęć informacji. Pięknie zaprezentowała nam swoje umiejętności gry na instrumencie Tania Kazanowska.
 
Image
Czytaj całość…
 
ESCAPE ROOM
Wpisał: Paulina Wójtowicz   
22.03.2019.
Image
 
W ramach zajęć rozwijających kreatywność klasa 7b oraz 7d wybrały się do kozielskiego escape roomu. Pokoje zagadek to zabawa, która pobudza do życia szare komórki, uczy kreatywności, przygotowuje dzieci do samodzielnego, logicznego myślenia oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przeżycia takiej przygody.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2753