Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
IV edycja Miejskiego Konkursu Czytania Ze Zrozumieniem
Wpisał: Urszula Mielczarek   
27.05.2019.
24 maja 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się IV edycja Miejskiego Konkursu Czytania Ze Zrozumieniem. Mistrzynią pięknego czytania w kategorii klas II i III została uczennica naszej szkoły Hania Sobota z klasy 2a.
Hania pięknie przeczytała wylosowany przez siebie tekst, a jeszcze piękniej odpowiedziała na zadane pytanie, sprawdzające zrozumienie przeczytanego tekstu. Zasłużenie zebrała duże brawa i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
 
Image
Czytaj całość…
 
Udział w kursie językowym EUROWEEK
Wpisał: Paulina Wójtowicz   
27.05.2019.
Od 17 do 21 maja w Międzygórzu uczniowie klas 7 brali udział w kursie językowym EUROWEEK. Głównym celem tego programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród uczestników uczenie się i rozwój przez całe życie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Klasa 1a w zaczarowanym lesie
Wpisał: Violetta Grzesik   
27.05.2019.
22 maja 2019r. klasa 1a wybrała się do Arboretum Bramy Morawskiej niedaleko Raciborza. Spotkanie z panią przewodnik rozpoczęło magiczną wycieczkę po zaczarowanym lesie, labiryncie roślin, mini zoo. Podczas warsztatów przyrodniczych dzieci poznały zwierzęta i rośliny, rozpoznawały ślady, grały na leśnych dzwonkach oraz słuchały ciekawostek przyrodniczych. Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty kolejarskie w Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach. Przejażdżka pociągiem, poznanie pracy kolejarzy, wyścigi drezyn sprawiły nam wszystkim wielką frajdę. Na koniec piekliśmy kiełbaski w ognisku i oglądaliśmy zabytkowe lokomotywy. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i serdecznie dziękujemy pani Ani Hyla za pomoc w jej zorganizowaniu.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki testu kwalifikacyjnego do klasy VII dwujęzycznej
Wpisał: Administrator   
23.05.2019.
Image
 
Uprzejmie informujemy, że pozytywny wynik testu kompetencji językowych do klasy siódmej dwujęzycznej to uzyskanie nie mniej niż 40 punktów.
Lista osób, które otrzymały wymaganą liczbę punktów znajduje się w sekretariacie szkoły.
Przypominamy również, że w regulaminie znajdują się informacje o rekrutacji uzupełniającej.
 
Znakomite międzynarodowe starty badmintonistów klasy V mistrzostwa sportowego w badmintonie
Wpisał: Jarosław Szynol   
23.05.2019.
W ostatnim czasie wielu badmintonistów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 meldowało się na międzynarodowych turniejach badmintona w Berlinie, Hamburgu, Glasgow czy chorwackiej Opatiji. Do najbardziej udanych zaliczyć można starty uczniów klasy V. Dobrą passę rozpoczęła Hanna Banaszak zajmując I MIEJSCE w grze podwójnej (z M. Zeisg) oraz I miejsce w grze mieszanej (z K. Romanem) w międzynarodowym turnieju YONEX JUNIOR CUP 2019 w Berlinie. Na kolejnym turnieju, tym razem w Hamburgu- FLORA CUP 2019 H. Banaszak zajęła II MIEJSCE w grze mieszanej (z K. Romanem). Tymoteusz Cybulski startował w GLASGOW INTERNATIONAL YOUTH, w którym to turnieju w parze z M. Morawskim zajął III MIEJSCE w grze podwójnej. ZŁOTYM MEDALISTĄ w grze pojedynczej chorwackiego turnieju ADRIA YOUTH INTERNATIONAL 2019 jest Wojciech Budny. Wielkie gratulacje dla wszystkich dwunastu uczniów reprezentujących naszą szkołę na wszystkich wymienionych turniejach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Uroczysta gala konkursowa
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
23.05.2019.

Opolski Kurator Oświaty Michał Siek zaprosił laureatów, ich rodziców i nauczycieli na podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019. Uroczysta gala, podczas której wręczono zaświadczenia laureatom, a listy gratulacyjne nauczycielom i rodzicom, zorganizowana została 20 maja br. w Filharmonii Opolskiej.
Wśród najlepszych w województwie opolskim byli również uczniowie naszej szkoły. Tytuły laureatów otrzymali: Katarzyna Babkin w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego, Kamil Salich i Adam Dziedzic w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym oraz Alicja Kunc w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego. Na gali wręczono też pamiątkowe mandaty poselskie dla uczestników XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z naszej szkoły mandaty poselskie otrzymali uczniowie klasy 3C gimnazjum: Michał Wencel i Kajetan Wiśniewski.

Image

Czytaj całość…
 
Mothers Day
Wpisał: Dorota Rogulska   
23.05.2019.
Na języku angielskim, uczniowie klas drugich przygotowali piękne laurki dla swoich ukochanych mam. Happy Mother's Day!
 
Image
Czytaj całość…
 
Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu PIX 2019 - mamy 22 uczniów w finale
Wpisał: Alina Uzny   
21.05.2019.
Zakończył się I etap (eliminacje) "Konkursu PIX 2019 – Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu" dla zainteresowanych dzieci i młodzieży z całej Polski. Jest to pierwsza edycja tego konkursu, odbywa się online za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.
Miło nam poinformować, że liczna reprezentacja naszych uczniów - 22 osoby z klas 1a, 1b, 1c, 2b, 3a, 4a, 4e, 4f, 5d, 5e, 7d - zakwalifikowała się do drugiego, finałowego etapu. Wszystkim życzymy jak najlepszego wyniku w finale, który odbędzie się już w przyszłym tygodniu (27-28 maja).
 

Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu "Wiosenne drzewo"
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
21.05.2019.
Przedstawiamy wyniki konkursu zorganizowanego przez Mały Samorząd Uczniowski "Wiosenne drzewo". Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Jesteśmy pod dużym wrażeniem Waszych prac. Udowadniają one, że wiosna zawitała w naszej szkole. Komisja wybierająca zwycięskie prace nie miała łatwego zadania, wszystkie prace są wyjątkowe. Gratulujemy! Podajemy przyznane miejsca i wyróżnienia:
 
Image
Czytaj całość…
 
Realizacja projektu edukacyjnego w klasie 8d poświęconego powstaniu ruchu "Solidarność"
Wpisał: Joanna Górecka-Bienia   
21.05.2019.
Uczniowie klasy 8d przez kilka tygodni zbierali materiały w celu realizacji lekcyjnego projektu upamiętniającego ważne wydarzenia z dziejów najnowszych - powstanie ruchu społecznego "Solidarność" i wybuchu stanu wojennego. Realizacja projektu miała na celu uświadomienie uczniom, że historia to nie tylko odległa przeszłość, ale to także czasy tworzone przez osoby im bliskie, znajomych i  sąsiadów. Uczniowie zdobywali wiedzę o środowisku lokalnym, przeprowadzili wywiad, zebrali i zaprezentowali różne źródła historyczne. Realizując projekt, uczestniczyli w żywej lekcji historii.
 
Image
Czytaj całość…
 
Anonimowa skrzynka na sygnały
Wpisał: Administrator   
20.05.2019.
Image
 
Magiczna lekcja iluzji w naszej szkole
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
16.05.2019.
Wtorek, 14 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły zapamiętają jako dzień baśniowy, pełen  magii i niezapomnianych chwil. Wszystko za sprawą iluzjonisty, który gościł w naszej szkole. Specjalne show, które  zaprezentował było  przygotowane z myślą o dzieciach. Było to barwne przedstawienie, w którym iluzjonista zabrał dzieci w baśniowy świat magii. Podczas przedstawienia  dzieci nie były  tylko biernymi odbiorcami. W  czasie pokazu iluzjonista  zapraszał najmłodszych uczestników do interaktywnego udziału w widowisku. Zaangażowanie widowni w ciekawy sposób rozwijało dziecięcą wyobraźnię. Szukając rozwiązań dla rzeczy niemożliwych dzieci rozwijały  swoją kreatywność.
 
Image
Czytaj całość…
 
Rekrutacja do szkół średnich
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
13.05.2019.
Image
 
 
Przypominamy, że od dnia 13 maja do dnia 21 czerwca trwa rejestracja kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych/ /ponadpodstawowych.


 Rejestrację i wybór preferencji należy dokonać na stronie:

Czytaj całość…
 
12 urodziny Kota Scratcha
Wpisał: Alina Uzny   
10.05.2019.

Image

 

 

11 maja będziemy obchodzili kolejny raz Międzynarodowy Dzień Scratcha. W tym roku sympatyczny kotek będzie świętował swoje 12 urodziny. 2 stycznia tego roku ukazała się najnowsza wersja tego programu - Scratch 3.0.
Z okazji Dnia Scratcha zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w szkolnym konkursie związanym z sympatycznym kotkiem:

 

 KONKURS PIERWSZY - PROJEKT W SCRATCHU

  • Należy wykonać w Scratchu (wersja 2.0 lub wersja 3.0) projekt spełniający podane kryteria (szczegółowe informacje u nauczyciela informatyki)
    • klasa 4 - prosta animacja z okazji Dnia Matki
    • klasa 5, 6 (do wyboru) - projekt-gra związany z wakacjami (zasady bezpiecznego spędzania wakacji, promocja ciekawego miejsca) lub projekt-gra o patronie naszej szkoły Bronisławie Malinowskim
    • klasa 7, 8 - projekt-gra o tematyce ekologicznej

  • KONKURS DRUGI - MASKOTKA SCRATCH
    Należy wykonać maskotkę jak najbardziej przypominającą Kota Scratcha - praca może być uszyta lub wykonana inną techniką, musi być przestrzenna. W pracy mogą pomóc członkowie rodziny lub może ją wykonać wspólnie kilku uczniów.
Czytaj całość…
 
Konkurs PIX 2019 - Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu
Wpisał: Alina Uzny   
30.04.2019.
Wszystkich, którzy lubią programować zachęcam do udziału w ogólnopolskim konkursie programistycznym PIX 2019. Konkurs zostanie rozegrany w 2 etapach (eliminacje, finał), w 4 kategoriach wiekowych. Dzieci rozwiązują zadania w domu, zalogowane na założonym wcześniej koncie. Rozwiązania zadań automatycznie zapisują się na serwerze konkursowym. Na stronie konkursowej https://pix.edu.pl organizator zamieścił informacje z nim związane, między innymi:
 
Konkurs przeprowadzony będzie w PixBlocks, kompleksowym środowisku dostosowanym do każdego etapu edukacji informatycznej, z którym zapoznać się można na stronie https://pixblocks.com. Z tej strony można również pobrać bezpłatnie PixBlocks. Wiele samouczków na temat pracy w PixBlocks dostępnych jest w serwisie Youtube - przykładowy dostępny jest pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=6kQ7OZiGteg
UWAGA - w ramach ćwiczeń przedkonkursowych uczniowie dwóch najmłodszych kategorii wiekowych ćwiczą rozwiązywanie zadań z kursów 1-9 (kursy 10-13 są przeznaczone dla starszych uczniów).

Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2787