Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Dzień Wolontariusza w naszej szkole - zapraszamy do wspólnej zabawy
Wpisał: Aneta Knapik-Król   
04.12.2017.
Image
 
Święto Dziękczynienia w klasie 3f
Wpisał: Katarzyna Wrona   
04.12.2017.
W ostatnim tygodniu listopada klasa 3f miała okazję zapoznać się z historią i zwyczajami związanymi z amerykańskim Thanksgiving Day.  Thanksgiving Day, czyli Święto Dziękczynienia jest niezwykle rodzinnym dniem. Amerykanie uważają je za jeden z najważniejszych dni w roku. Innym określeniem na Święto Dziękczynienia jest Dzień Indyka, ponieważ obowiązkową potrawą tego dnia jest właśnie indyk. Uczniowie przygotowali "indyka dziękczynnego" i zaopatrzyli go w pióra, na których tradycyjnie dali wyraz swojej wdzięczności.
 
Image
 
Tydzień pełeń wrażeń w klasie 3e
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
04.12.2017.

Ostatni tydzień listopada był pełen wrażeń dla klasy 3e.

Image

Czytaj całość…
 
Miejski Konkurs Ekologiczny klas II i III
Wpisał: Violetta Grzesik   
03.12.2017.
29 listopada 2017r. w PSP nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Miejski Konkurs Ekologiczny dla klas II i III. Naszą szkołę reprezentowali finaliści szkolnego konkursu w klasie drugiej - Mateusz Maros, w klasach trzecich - Zosia Kulak.
Nasza uczennica Zosia Kulak w Miejskim Konkursie Ekologicznym zdobyła  zaszczytne II miejsce, wykazując się ogromną wiedzą z zakresu przyrody i ekologii. Serdecznie gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Andrzejkowy wieczór w klasie 3d
Wpisał: Violetta Grzesik   
04.12.2017.
30 listopada 2017r. nasza klasa 3d zorganizowała magiczny wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych. W sali panował tajemniczy nastrój, wszyscy z niecierpliwością czekali na wróżby i zastanawiali się co przyniesie przyszłość. Każdy odczytywał z cienia wróżbę odlaną z wosku, ustawialiśmy buty, odgadywaliśmy przyszłość na kole fortuny, przebijaliśmy szpilką magiczne serca. Nasze mamy przygotowały dla nas pyszne ciasteczka z wróżbą. Kolejną niespodzianką była wspólna dyskoteka i zabawy przy muzyce. Najbardziej smakowały nam pyszne kanapki, przygotowane przez naszych rodziców. Za miłe chwile i pomoc w przygotowaniu wspaniałego wieczoru DZIĘKUJEMY!
 
Image
Czytaj całość…
 
Andrzejkowe poszukiwanie skarbów
Wpisał: Joanna Olechowska   
04.12.2017.
Tegoroczne andrzejki w klasie 3a okazały się źródłem ogromnych wrażeń i emocji, gdyż, zamiast popularnych zabaw i wróżb, urządziliśmy nocne poszukiwanie skarbów.  W piątek 1 grudnia wyposażeni w śpiwory, poduszki i kołdry przybyliśmy do szkoły, aby spędzić  wspólnie ten wyjątkowy wieczór.
 
Image
Czytaj całość…
 
Magiczne andrzejki w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
29.11.2017.

W środę, 29 listopada w klasie 3c urządziliśmy andrzejki. W tym roku obchodziliśmy je bardziej magicznie. A to wszystko dzięki iluzjoniście, który odwiedził naszą klasę. Od rana czekaliśmy na „magicznego gościa”. Kiedy zapukał do drzwi naszej klasy, chyba nikt z nas nie wierzył w magię. Kuba jest uczniem ZS nr 1 w K-Koźlu, pasjonuje się magią od dzieciństwa, a od 6 lat zgłębia jej tajniki i dzieli się nią z szerszą publicznością.

Image

Czytaj całość…
 
Potyczki z języka niemieckiego
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
29.11.2017.
Image
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Wpisał: Urszula Mielczarek   
29.11.2017.
Image
 
 
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.
Czytaj całość…
 
Dzień Pluszowego Misia w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
27.11.2017.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Pewnie wiele razy był Waszym kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 

Image

Czytaj całość…
 
Konkurs językowy - zapraszamy do udziału
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
27.11.2017.
Image
 
"Tolerancja" i "Życzliwość" nie tylko od święta
Wpisał: Ewelina Kruk   
26.11.2017.

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Tolerancji, z kolei 21 listopada Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  W tym okresie w naszej szkole aż huczało od pozytywnych wrażeń jakich doświadczyli najmłodsi. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez nauczycieli. Byli słuchaczami opowiadań, uczestnikami projekcji oraz małymi artystami… Zarażajcie kochani wszystkich wokół solidną dawką życzliwości i dobroci pamiętając zarazem o tolerancji i akceptacji drugiego człowieka.

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
23.11.2017.
Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie klas 4-7 z tej okazji napisali wspólnie wiersze z licznymi cytatami, myślami na temat serdeczności, przyjaźni i uśmiechu oraz zaprojektowali kartki pocztowe z życzeniami skierowanymi do osoby, do której chcieliby wysłać pozdrowienia. Podczas apelu nasza maskotka odwiedziła uczniów życząc wszystkim miłego dzionka. Samorząd Uczniowski rozwiesił również na drzwiach klasopracowni kupony na uśmiech, by móc się nim dzielić i o nim nie zapominać. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli "Dzień Życzliwości" upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękuję za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Złoci lekkoatleci" z klas trzecich
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
22.11.2017.

16 listopada, w Szkole Podstawowej nr 12 w Koźlu, odbyły się zawody lekkoatletyczne dla klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowała "szczęśliwa trzynastka", złożona z przedstawicieli wszystkich klas trzecich. Jechaliśmy na zawody z ogromną radością, podekscytowaniem, ale nastawieni przed wszystkim na dobrą zabawę...

Image

Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu "Jesień wierszem malowana"
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.11.2017.
W dniach 20-21 listopada odbył się w szkolnej czytelni konkurs "Jesień wierszem malowana", w którym wzięli udział uczniowie klas I-VII. Celem konkursu było aktywizowanie kultury słowa, sztuki mówienia oraz pięknej interpretacji poezji. Podajemy wyniki konkursu:
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2337