Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
W Muzeum Historii Komputerów i Informatyki
Wpisał: Alina Uzny   
28.02.2018.
W zeszłą sobotę prawie 50 uczniów naszej szkoły drugi raz w tym roku odwiedziło Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Ostatnio (28 października) wzięliśmy udział w lekcji poświęconej rozwojowi komputeryzacji "Od szafy do laptopa i smartfona". Tym razem obejrzeliśmy ciekawą prezentację poświęconą historii Internetu, dowiedzieliśmy się dużo o początkach tej idei, która dała początek Internetowi w dzisiejszym wymiarze, sieci, bez której dziś wielu ludzi nie wyobraża sobie życia... Podobnie jak ostatnio, po lekcji był też czas na chwilę zabawy na sprzęcie sprzed około 30-40 lat. Każdy komputer w salach zwiedzania ma bowiem zainstalowaną jakąś grę z tamtych czasów i dzieci mogły doświadczalnie przekonać się, w jakie gry mogli kiedyś grać ich rodzice...
 
Image
Czytaj całość…
 
Franklin naszym przyjacielem!
Wpisał: Ewelina Kruk   
28.02.2018.
Franklin jest małym, przyjaznym żółwikiem, głównym bohaterem bajki pod tym samym tytułem. Uczniowie klasy Ic poznali go już w momencie, kiedy przekroczyli próg szkoły, w pierwszym odcinku zabawnej bajeczki zatytułowanej „Franklin idzie do szkoły”. W momencie, kiedy dzieci przeżywały emocje związane z rozpoczęciem edukacji, Franklin udowodnił, że towarzyszący niepokój był niepotrzebny… Jego ciekawe, często podobne do rzeczywistych przygody towarzyszą nam każdego dnia nauki szkolnej, a postawa małego żółwika skłania nas do ciągłej refleksji…
 
Image
Czytaj całość…
 
Rodzice przyjaciółmi Franklina
Wpisał: Ewelina Kruk   
28.02.2018.
Do tej pory przygody Franklina poznawane były w formie animowanych bajeczek. Od pewnego czasu uczniowie Ic podczas zajęć lekcyjnych poznają przygody tego uroczego żółwika w oparciu o słowo czytane. W ramach realizacji "planu działania" w tym tygodniu odwiedziła nas mama Kamili celem przedstawienia nam przygód Franklina pt. "Świąteczne śniadanie". Dzieci jak zwykle z uwagą słuchały opowieści, z założeniem wyciągnięcia morału, przestrogi, pouczenia. Ponadto Pani Ewa przygotowała nam także zadanie iście artystyczne. Z jej pomocą i wskazówkami stworzyliśmy ozdoby z przeznaczeniem na "wielkanocny stół". Zabawy było co niemiara.
 
Image
Czytaj całość…
 
Spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem - autorem cyklu książek o Cukierku
Wpisał: Urszula Mielczarek   
28.02.2018.

W mroźny wtorkowy poranek, 27 lutego 2018 roku, powitaliśmy gorąco autora cyklu książek o kocie Cukierku, Pana Waldemara Cichonia. W spotkaniu uczestniczyły klasy I – IV.
Waldemar Cichoń urodził się 9 marca 1974 roku w Tychach. Jego wyuczony zawód to politolog. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wieloletni dziennikarz śląskiej prasy lokalnej i regionalnej. Żonaty. Tata Marcelego i Macieja. I co istotne, właściciel kota Cukierka i kotki Tradycji zwanej inaczej Pomyłką.

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Dinozaura w świetlicy
Wpisał: Ewa Baraniuk   
27.02.2018.
„Dinozaurów poznawanie to wspaniała jest zabawa” – o czym przekonały się dzieci uczęszczające do naszej świetlicy szkolnej. W minionym tygodniu odbyło się bowiem szereg zajęć związanych z nadchodzącym Dniem Dinozaura, który przypada na 26 lutego. Dzieci rozwijały swoje zainteresowania życiem na Ziemi przed tysiącami lat na podstawie poradników, encyklopedii, wierszy, atlasów, ilustracji oraz fragmentów filmów. Na zajęciach plastycznych wykonały wizerunki przedstawiające różne gatunki dinozaurów i lepiły z plasteliny wielkie gady według własnego pomysłu.
 
Image
Czytaj całość…
 
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
26.02.2018.
23 lutego 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas VI a i VI b. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań. Mogli za nie otrzymać 25 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:
 
Image
Czytaj całość…
 
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
27.02.2018.
W piątek, 16 lutego 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas V a, V b i V c. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań. Mogli za nie otrzymać 21 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:
 
Image
Czytaj całość…
 
Finał akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"
Wpisał: Ryszard Cież   
23.02.2018.
W dniach 29.01. - 09.02.2018  prowadziliśmy w szkole zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja miała  na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. Udało nam się zebrać 2 palety elektrośmieci. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy.
koordynator projektu: R. Cież
 
Image
Czytaj całość…
 
I Międzyszkolny Turniej Szachowy "Magiczny Skoczek" za nami
Wpisał: Ryszard Cież   
23.02.2018.
W środę 14 lutego 2018 odbył się w PSP nr  19  I Międzyszkolny Turniej Szachowy „Magiczny Skoczek”. Wzięło w nim udział 24 uczniów ze szkół  powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego: ZSTiO Azoty, II LO, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz  uczniowie Naszej Szkoły: P. Cichoń, F. Bandrowski, E. Piątek, F. Kołakowski, A. Owczarz, F. Daroszeweski, D. Bakota, A. Grin, E. Jurczyszyn, K. Salich, A. Wróbel i J. Ochał. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej na dystansie VI rund. Zwycięzcą  turnieju został uczeń klasy III d gimnazjum – Piotr Cichoń, który z rąk p. Dyrektor Bożeny Łoteckiej otrzymał dyplom i statuetkę „Magicznego Skoczka”. Drugie miejsce zajął uczeń ZSTiO w Azotach – Paweł Romanowicz, a trzecie miejsce Filip Bandrowski z klasy III d gimnazjum. Najmłodszym zawodnikiem był uczeń klasy VI b – Dawid Bakota, który zajął szóste miejsce.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Sędzia turnieju: Ryszard Cież
 
Image
Czytaj całość…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Wpisał: Administrator   
22.02.2018.
Image
 
"Krasnale" na boisku...
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
22.02.2018.
W czwartkowe przedpołudnie w PSP 19 "zawrzało". Grupa przedszkolaków w strojach sportowych, pod czujnym okiem trenera piłki nożnej Mateusza Sadyka, rozegrała fantastyczny mecz. "Krasnale" z Przedszkola nr 24 pokazały, że mają w sobie niezliczone pokłady energii, radości i potrafią sobie świetnie radzić na boisku. Dzisiejsze spotkanie z młodymi sportowcami jest zapowiedzią imprezy sportowej, która odbędzie się w maju pod hasłem: "Maluchy na start" PIERWSZY PIASTOWSKI MITING LEKKOATLETYCZNY PRZEDSZKOLAKÓW. Wychodzimy z założenia, że im wcześniej przyzwyczaimy maluchy do zdrowego stylu życia, tym bardziej będzie on dla nich w przyszłości czymś oczywistym. Do zobaczenia!
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.02.2018.

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji już po raz czwarty odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego. Konkurs skierowany był do przedszkolaków w wieku 6 lat oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 71 dzieci. Ważna była dbałość o staranną i poprawną wymowę. Dobór tekstu był dowolny, lecz musiała to być polska literatura dla dzieci lub młodzieży – wiersz lub fragment prozy.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Łucja Marenin kl. 3f, Anna Ostrowska kl. 3f oraz Vanessa Uliasz kl. 3d, która zdobyła wyróżnienie

Image

Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu plastyczno-fotograficznego "Telefon komórkowy a bezpieczeństwo na drogach"
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.02.2018.

20.02.2018r. w auli Zespołu Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się uroczyste wręczenie nagród wyłonionym laureatom III edycji konkursu "Żyj bezpiecznie w swoim domu, mieście i powiecie" pod hasłem "Telefon komórkowy a bezpieczeństwo na drogach". Na konkurs wpłynęło 41 prac plastycznych i 7 fotografii. Przedstawiamy autorów najlepszych prac:

Image

Czytaj całość…
 
Zapraszamy na warsztaty naukowe
Wpisał: Administrator   
20.02.2018.
Image
 
KARTA ZGŁOSZENIA

Zajęcia trwają w godzinach 16:30 do 17:30
 
Podziękowanie
Wpisał: Administrator   
20.02.2018.
Image
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2416