Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Wyniki konkursu "Portret mojej mamy"
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
11.06.2019.
Image
 
Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko
Wpisał: Urszula Mielczarek   
10.06.2019.
W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu, mieliśmy możliwość gościć w naszej szkole Kazimierza Szymeczko, autora opowiadań dla dzieci i książek dla młodzieży. Wśród dzieci uczestniczących w spotkaniu autorskim byli uczniowie klas: 1a, 1c, 2a, 2c i 3a.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy rodziców przyszłych pierwszoklasistów
Wpisał: Administrator   
30.05.2019.
Image
 
Rozwijamy talenty muzyczne przedszkolaków
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
30.05.2019.
Image
 
Konkurs matematyczny "1 z 10" - zapraszamy do udziału
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
30.05.2019.
Image
 
Wycieczka 2a i 2c do Pokrzywnej
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
02.06.2019.

Wszystkie dzieci ciekawe świata lubią tajemnice. Uczniowie klas 2a i 2c mieli możliwość odkrywać je w Zaginionym Mieście  Rosenau. Była to jedna z wielu atrakcji, które przeżyli na dwudniowej wycieczce w Pokrzywnej. Swoją przygodę rozpoczęli od zabawy na wielkiej karuzeli i wizyty w kinie 7D. Z zainteresowaniem zwiedzali również Park Żywiołów i Ogród Wodny. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy w parku linowym, a także przejażdżka ciuchcią. Najodważniejsi zwiedzili Straszną Sztolnię, gdzie świetnie bawili się w wirującym domku. Wieczorem wszystkich czekała dyskoteka przy kolorowych światłach reflektorów. Drugiego dnia zaopatrzeni w dobry humor wszyscy wyruszyli na zwiedzanie okolicy i podziwianie krajobrazu Gór Opawskich. To była bardzo udana wycieczka. Długo będziemy ją pamiętać!

Image

Czytaj całość…
 
Finał "Konkursu PIX 2019 - Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu" - duże sukcesy
Wpisał: Alina Uzny   
31.05.2019.
Zakończył się finałowy etap "Konkursu PIX 2019 – Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu" dla zainteresowanych dzieci i młodzieży z całej Polski, który odbywał się online w dniach 27-28 maja. Przypomnijmy, że wcześniej ogólnopolskie eliminacje pomyślnie przeszło 22 reprezentantów naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do wielkiego finału. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Wczoraj poznaliśmy laureatów etapu finałowego. Z naszej szkoły to 6 uczniów z klas 1a, 1b, 1c, 2b (kategoria dla najmłodszych - ROOKIE) oraz 7 uczniów drugiej kategorii wiekowej SKILLED, uczniów klas: 4a, 4e, 4f, 5e. Uzyskali oni bardzo dobre wyniki w skali ogólnopolskiej, można je poznać w rozwinięciu artykułu.
Dodatkowo otrzymaliśmy bardzo miłą wiadomość - nasza szkoła została wyróżniona tytułem "Szkoły Mistrzów Programowania"!
 
Zobacz wszystkie wyniki - strona organizatora konkursu
Czytaj całość…
 
Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów ogłoszonych z okazji Międzynarodowego Dnia Scratcha
Wpisał: Alina Uzny   
03.06.2019.
Image
 
 
Zakończyły się szkolne konkursy ogłoszone w maju w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Scratcha. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział, najlepsi zostaną wkrótce nagrodzeni dyplomem i słodkościami. Szkolna komisja przyznała następujące miejsca:
 
 
 
 
Czytaj całość…
 
Targi Książki Nad Odrą - warsztaty "Temat rzeka
Wpisał: Urszula Mielczarek   
31.05.2019.
Jeśli chciałeś dowiedzieć się, w jaki sposób zaintrygować czytelnika pierwszym zdaniem swojej wypowiedzi, to miałeś taką możliwość podczas warsztatów z pisarką p. Martą Fox. Właśnie o tym oraz czego należy unikać pisząc różne wypowiedzi, uświadomili sobie uczestnicy spotkania w dniu 30 maja 2019 r.
Warsztaty pt. "Temat rzeka" odbyły się w ramach Targów Książki Nad Odrą.
 
Image
Czytaj całość…
 
Spotkanie autorskie z Katarzyną Dowbor i Marcinem Koziołem
Wpisał: Urszula Mielczarek   
31.05.2019.

29 maja 2019 r. uczniowie klasy 1a i 1c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Katarzyną Dowbor i Marcinem Koziołem – autorami serii książek o koniach - STAJNIA POD TĘCZĄ. Spotkanie odbyło się, w ramach Targów Książki Nad Odrą, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu.
Na spotkaniu pierwszoklasiści dowiedzieli się od pani Kasi i pana Marcina jak i po co czyścić kopytka, po co koniom są podkowy, jak długo żyją konie i wiele innych ważnych spraw o koniach.

 Image

Czytaj całość…
 
Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w LA
Wpisał: Beata Nowak   
30.05.2019.
Dnia 24.05.2019r. na stadionie "Kuźniczka" w Kędzierzynie-Koźlu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce. Startowali uczniowie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego z klas 7, 8 i 3 gimnazjalnych. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Województwa w LA, które odbędą się 04.06.2019r. w Opolu. Wśród startujących tradycyjnie znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Bardzo dobrze spisał się Jakub Korejba z kl.3b, który  ustanowił dwa nowe rekordy szkoły. W rzucie dyskiem poprawił swój własny rekord, posyłając dysk na odległość 54,61m, a w pchnięciu kulą poprawił 13-letni już rekord Alana Morkis i pchnął kulę na odległość 12,51m. Bardzo dobry wynik uzyskał również obecnie najszybszy uczeń naszej szkoły - Bartosz Wolny, także uczeń klasy 3b. Bartek w biegu na dystansie 100m uzyskał czas 11,9s. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca w każdej konkurencji awansowali do zawodów wojewódzkich. Do Opola na finał wojewódzki pojadą nasze 3 dziewczyny i 4 chłopców.
   
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki miejskiego etapu konkursu "Mistrz Dykcji 2019"
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
23.05.2019.
Dnia 23.05.2019 roku na terenie naszej szkoły po raz szesnasty odbył się miejski etap konkursu Mistrz Dykcji. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z pięciu szkół: PSP nr 5, PSP nr 11, PSP nr 12, PSP nr 15 oraz PSP nr 19.
Podobnie jak w roku ubiegłym  poziom wystąpień był bardzo wysoki a jurorów zadziwiały piękne wypowiedzi uczniów na temat  ojczyzny. Słuchając naszych dzieci podczas konkursu biło widać, że w młodym pokoleniu tkwi duży potencjał. Możemy zatem być spokojni o ich przyszłość, a jednocześnie o przyszłość naszego kraju.
Po wnikliwej analizie wystąpień wszystkich uczestników, a następnie burzliwej naradzie, jury przedstawiło wyniki konkursu, które podajemy poniżej:
 
Image
Czytaj całość…
 
Warsztaty pierwszej pomocy w klasach I-III
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
30.05.2019.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Istotne jest to, by już najmłodsi nabywali praktyczne umiejętności i oswajali się z ideą pomagania.
We wtorek 28 maja nasza szkolna świetlica zamieniła się w miejsce warsztatów pierwszej pomocy. Dzięki uprzejmości Pana Radosława Kacprzaka (ratownika medycznego), taty Paulinki z klasy 1c, mogliśmy nauczyć się zasad  udzielania pierwszej pomocy.
Zostaliśmy przeszkoleni, jak należy  wezwać pomoc, jaka jest kolejność przekazywanych informacji dyspozytorowi – co ma kluczowe znaczenie w szybkości przyjęcia zlecenia i wysłaniu karetki na miejsce. Pan Radek przypomniał nam jakie są numery alarmowe, przećwiczyliśmy z nim również,  jaki komunikat przekazać, gdy dzwoni się na pogotowie. Uczyliśmy się też pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.
Na koniec Pan Radosław przypomniał nam jakich zasad należy przestrzegać, aby nasze wakacje były bezpieczne. Obiecał również, iż wróci do nas w przyszłym roku szkolnym  z nowymi wskazówkami i warsztatami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy.
Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi za poświęcony czas, możliwość zapoznania się z pracą ratownika medycznego, jak również praktycznego przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Integrujmy się!
Wpisał: Ewa Baraniuk   
29.05.2019.
W dniach 22-23 maja 2019 roku uczniowie klasy 6a i 6c pojechali na wycieczkę do Srebrnej Góry do ośrodka „Kortunal -Turystyka i Przygoda”. Plan naszego pobytu był bardzo ciekawy. W pierwszym dniu zaproponowano nam zajęcia ze strzelania z łuku i broni palnej, rzucanie włócznią i toporem, wędrówkę po lesie połączoną ze zwiedzaniem fortów oraz nocną grę terenową. Na drugi dzień atrakcją był zjazd z mostu na linie i wspinaczka skałkowa. Każdemu spodobały się takie atrakcje i nikt nie chciał wracać do domu. Podczas zabaw obydwie klasy dopingowały się w wykonywaniu kolejnych zadań. Oprócz tego wygodne pokoje, miła atmosfera i dobre jedzenie zachęcały do wspólnych rozmów i zabaw. Wszyscy stwierdzili, że warto razem wyjeżdżać.
Autorzy: Lenka, Emilka i Oliwia z klasy 6c
 
Image
Czytaj całość…
 
"Kręci nas tradycja" - wycieczka do Bierkowic
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
30.05.2019.

W piątek, 24 maja klasy 1c i 2b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.
Pierwszym etapem naszej wycieczki były warsztaty przyrodniczo-plastyczne pt. „Ptak w sztuce ludowej”. Część teoretyczna lekcji obejmowała  opowieść narracyjną dotyczącą symboliki ptaka w kulturze ludowej oraz dyskusję z uczestnikami. Następnie dzieci uczestniczyły  w interaktywnych działaniach, obejmujących udekorowanie drewnianego ptaszka za pomocą farb akrylowych. Każda z osób pracowała na odpowiednio przygotowanym i wyposażonym stanowisku. Piękne, kolorowe pamiątki uczestnicy zabrali ze sobą do domu.
Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie ekspozycji stałej. Muzeum Wsi Opolskiej jest parkiem etnograficznym, w którym eksponowane są budynki drewniane wraz z wyposażeniem.

Image

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2787