Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 6 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Wznowienie zajęć szkolnych
Wpisał: Administrator   
26.04.2019.

Informujemy, że od poniedziałku 29 kwietnia 2019r. wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą odbywać się zgodnie z planem lekcji.

 
Strajk w szkole - informacja dla rodziców
Wpisał: Administrator   
05.04.2019.
Image
W związku z planowanym od 8 kwietnia 2019r. do odwołania ogólnopolskim strajkiem pracowników oświaty Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu informuje, że w szkole w tych dniach będą prowadzone zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym Rodzice nie mogą zapewnić opieki w domach.
Ponieważ przystąpienie do akcji strajkowej zadeklarowała większość nauczycieli, zwracam się z prośbą do Rodziców o pozostawienie dzieci w domu. Ze swej strony dołożę wszelkich starań, aby zapewnić uczniom przebywającym w szkole bezpieczeństwo i opiekę.
Informacje na temat kontynuowania lub zakończenia strajku będą podawane na bieżąco za pomocą dziennika elektronicznego.
Jednocześnie informuję Rodziców uczniów do lat 8, że mają prawo skorzystać z przysługującego im zwolnienia od pracy – prawo pracy daje taką możliwość.
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz.U. 2014 poz. 1632)
§3 Dowodami usprawiedliwiającymi nieobecność w pracy są: (…)
oświadczenie pracownika - w razie zaistnienia okoliczności uzasadniających konieczność sprawowania przez pracownika osobistej opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8 z powodu nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do której dziecko uczęszcza.

DYREKTOR
PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 19
W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU
 
Zamiast szkoły  biblioteka, Orlik lub kino
Wpisał: Administrator   
04.04.2019.
Image
 
 
Czytaj całość…
 
Memoriał pływacki ku czci Jana Pawła II
Wpisał: Beata Nowak   
05.04.2019.

2 kwietnia 2019r. odbył się VIII Otwarty Memoriał Pływacki ku czci papieża Jana Pawła II. W sztafecie wystartowało ponad 500 osób w różnym wieku. Najmłodsza uczestniczka miała 5 miesięcy, a najstarszy uczestnik miał 80 lat. Pływali głównie mieszkańcy naszego miasta, ale byli też reprezentanci Katowic, Rybnika, Zabrza, Brzegu, Ujazdu, Leśnicy, Zdzieszowic, a nawet Białorusi. Wszyscy przepłynęli ponad 34 tysiące razy długość basenu. Został ustanowiony nowy rekord. A rekordzista przepłynął ich 901. Jak co roku, w memoriale uczestniczyli też uczniowie naszej szkoły.

Image

Czytaj całość…
 
Bieg "II Mały, Większy i Największy - zostań maratończykiem"
Wpisał: Beata Nowak   
05.04.2019.
W niedzielę 31.03.2019r. miłośnicy biegania spotkali się przed halą sportową "Śródmieście". Odbył się tam Bieg "II Mały, Większy i Największy - zostań maratończykiem". Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dobra Rodzina". Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, upowszechnianie biegów wśród dzieci i młodzieży oraz umożliwienie mieszkańcom miasta aktywnego spędzenia czasu wolnego.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Pisanki, pisanki, jajka kolorowe..." - Mali artyści udekorowali Megapisankę w Odrzańskich Ogrodach
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
05.04.2019.

3 kwietnia nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w Konkursie na Megapisankię w Odrzańskich Ogrodach. Drużyna naszych milusińskich składała się z 8 osób - reprezentantów wszystkich klas I-III.
Od piątku, 5 kwietnia, można głosować na naszą Megapisankę. Wystarczy przyjść do galerii, zrobić zakupy za min. 20 zł i odebrać kupony do głosowania. Szkoła, która dostanie najwięcej głosów otrzyma telewizor, a autorzy dekoracji nagrody rzeczowe. Jest również nagroda dla głosujących!
Ogłoszenie wyników nastąpi 30 kwietnia. Zachęcamy do  udziału w zabawie i głosowania na naszą Megapisankę - Megapiskankę PSP nr 19! 

Image

Czytaj całość…
 
Złote dziewczęta
Wpisał: Dorota Kubacka   
03.04.2019.
W dniu 3.04.2019r. w naszej szkole odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Przyjechały najlepsze drużyny z województwa, aby walczyc o medale. Gościlismy szkołę z Komprachcic, Kluczborka oraz Nysy. My jako gospodarze nie byliśmy gościnni i wygraliśmy wszystkie mecze zdobywając złoto.
 
Image
Czytaj całość…
 
XIX Miejski Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty! Laury Recytatorskie przyznane!
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
03.04.2019.
30 kwietnia 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 odbył się finał XIX Miejskiego  Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie utwory poetyckie i prozatorskie poetów i pisarzy polskich. Interpretacja wygłaszanych tekstów wzbudziła wiele emocji wśród publiczności i Jury - była to prawdziwa „uczta dla ucha”, ponieważ poziom recytacji był bardzo wysoki.
Nasza szkoła była reprezentowana przez pięcioro uczniów. Najmłodszym uczestnikiem była Vanessa Uliasz z klasy 4a, która w Konkursie otrzymała wyróżnienie. Starszą grupę wiekową reprezentowali: Roxana Kwiecień z klasy 8b i Patryk Uliasz z klasy 8a. Oboje otrzymali wyróżnienia. Gimnazjalistów reprezentowały: Stella Drozd z klasy 3d, która zdobyła 3 miejsce i Wiktoria Pojasek - zdobywczyni wyróżnienia.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Trele Morele" - radość najpiękniejszych lat
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
01.04.2019.
Image
 
Czytaj całość…
 
Nabór na rok szkolny 2019/2020 do klasy IV i VII
Wpisał: Administrator   
29.03.2019.
 
Czytaj całość…
 
Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Badmintonie - mamy 4 medale!
Wpisał: Jarosław Szynol   
01.04.2019.

Do turnieju, który w miniony weekend obywał się w Bieruniu zgłoszono 55 drużyn z całej Polski. Kędzierzyn-Koźle godnie reprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19.
DWA ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI zdobyły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Drużyna startująca w Igrzyskach Dzieci – Julia Wójcik, Hanna Banaszak (MMKS) oraz Jagoda Gediga do finału dotarły mierząc się m.in. z  drużyna z Głubczyc. Złoto wywalczyły po emocjonującym finale z zawodniczkami z Bierunia. Starsze dziewczęta startujące w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w składzie – Dominika Gajda, Julia Dzialuk oraz Julia Prokopczuk w ślad za młodszymi koleżankami również wywalczyły złoto.

Image

Czytaj całość…
 
Z wycieczką w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach
Wpisał: Alina Uzny   
31.03.2019.
 
Image
W ostatnią sobotę marca 50 uczniów naszej szkoły pod opieką 4 nauczycieli odwiedziło już po raz trzeci Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Tym razem głównym celem był udział uczniów w lekcji "Historia Internetu". Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu tematycznego zilustrowanego prezentacją, dzięki czemu mogli poszerzyć swoją szkolną wiedzę dotyczącą Internetu. Prowadzący w sposób przystępny dla czwartoklasistów i piątoklasistów, którzy stanowili większość uczestników naszej wycieczki,  opowiedział o początkach tej idei, która dała początek Internetowi w dzisiejszym wymiarze, sieci, bez której wielu ludzi nie wyobraża sobie dziś życia. Uczniowie zapoznali się też z różnymi ciekawymi statystykami dotyczącymi tego tematu. Później uczniowie zwiedzili muzeum, zapoznali się najciekawszymi eksponatami zgromadzonymi w tym miejscu. Był też czas na chwilę zabawy na sprzęcie sprzed około 30-40 lat. Każdy komputer w salach zwiedzania ma bowiem zainstalowaną jakąś grę z tamtych czasów i dzieci mogły doświadczalnie przekonać się jak wyglądał sprzęt komputerowy w tamtych czasach, w jakie gry mogli kiedyś grać ich rodzice. W drodze powrotnej, tradycyjnie już, odwiedziliśmy McDonald's.
Czytaj całość…
 
Znam zasady bezpiecznego korzystania z Internetu - apel w grupie wiekowej klas I-III
Wpisał: Alina Uzny   
31.03.2019.
Apel dla grupy wiekowej klas I-III podsumował tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Klasa 1c, pięknie wcielając się w postacie ze znanych bajek, odgrała 4 scenki przypominające o najważniejszych zasadach bezpiecznego korzystania z sieci.
Bohaterowie scenki o Jasiu i Małgosiu przypomnieli o ograniczonym zaufaniu do osób poznanych w Internecie. Czerwony Kapturek zachęcał do dbania o swoją prywatność w sieci. Królewna Śnieżka wyjaśniła, dlaczego hejtowanie jest złe i jak należy na nie reagować. Ali Baba pokazał 40 rozbójnikom, czym może się skończyć udostępnianie tajnych haseł. Uczniowie zaśpiewali też wspólnie 2 piosenki ze strony Necia, których nauczyli się na zajęciach.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Wielobój z robotami" - zajęcia informatyczne o tematyce sportowej w klasach I-III z okazji DNTE
Wpisał: Alina Uzny   
28.03.2019.
21 marca 2019r. już po raz drugi obchodziliśmy w Polsce Dzień Nowych Technologii w Edukacji (DNTE) objęty patronatem European Schoolnet. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało szkoły, przedszkola, placówki edukacyjne, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe do podejmowania inicjatyw, których celem była popularyzacja nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie edukacyjnym.
W tym roku nasza szkoła również uczciła to nowe święto. W obchodach Dnia Nowych Technologii w Edukacji uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz zainteresowane przedszkolaki ze swymi rodzicami.
Zabawy z użyciem nowych technologii dały dzieciom dużo radości, uczyły współpracy, zdrowej rywalizacji, strategii działania, umiejętności pokonywania trudności, wytrwałości w dążeniu do celu. Pokazały również piękno różnych dyscyplin sportowych, a jesteśmy przecież szkołą z klasami sportowymi. W zabawie z robotem DOC wystąpiły elementy nauki programowania podczas wyznaczania trasy robota.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Poeksperymentuj ze mną mamo, tato..." - ROBOKOMP, czyli wielobój robotów, przedszkolaków i rodziców
Wpisał: Alina Uzny   
28.03.2019.
21 marca odbyły się w naszej szkole drugie zajęcia z cyklu "Poeksperymentuj ze mną mamo, tato…"  Przedszkolaki z rodzicami odwiedziły pracownię komputerową naszej szkoły, gdzie wzięły udział w rywalizacji sportowo-informatycznej, robotycznym wieloboju "Robokomp”. Pary, dziecko z rodzicem, przy pomocy różnych robotów lub zestawu Makey Makey podłączonego do komputera lub tablicy interaktywnej, sprawdziły swoje umiejętności na różnych stanowiskach informatycznych związanych z wybranymi dyscyplinami sportowymi, miały też możliwość zapoznania się z ciekawostkami związanymi z daną dyscypliną.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2753