Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Rodzinny piknik klasy 3d
Wpisał: Violetta Grzesik   
18.06.2018.
W piękne niedzielne popołudnie 17 czerwca 2018r. klasa 3d zorganizowała w gospodarstwie agroturystycznym Koening w Większycach wspaniałą rodzinną imprezę. Nasze mamy przygotowały pyszne sałatki, słodkości i wiele niespodzianek. Podczas wspólnego ogniska piekliśmy kiełbaski, zorganizowaliśmy turniej sportowy oraz klasowe rozgrywki w piłkę nożną. Największą frajdę sprawiła nam przejażdżka bryczką wokół rancza. Wspólna zabawa dostarczyła nam wiele niezapomnianych wrażeń, na długo zapamiętamy ten dzień. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zorganizowanie wspaniałego zakończenia klasy trzeciej. Było super!
 
Image
Czytaj całość…
 
Projekt edukacyjny "Bronisław Malinowski - patron naszej szkoły"
Wpisał: Beata Nowak   
18.06.2018.
14.06.2018r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w czytelni szkolnej odbyło się podsumowanie pracy nad projektem edukacyjnym. Projekt o życiu i karierze naszego patrona przygotowała i przedstawiła uczennica klasy 3f gimnazjum Kinga Grzybowska. Opiekunem projektu była pani Beata Nowak. Odbiorcami zaś byli uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Celem projektu było zapoznanie uczniów od najmłodszych klas z sylwetką patrona szkoły - przybliżenie dyscypliny i konkurencji, jaką uprawiał Bronisław Malinowski. Realizacja projektu odbyła się w formie prezentacji multimedialnej i krótkiego testu dotyczącego życia, kariery i śmierci sportowca. Zakończeniem udziału w projekcie była wizyta uczestników pod popiersiem Bronisława Malinowskiego. Cel został osiągnięty, czego dowodem były wszystkie poprawne odpowiedzi uczniów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Nivea - głosowanie trwa! Prosimy o wsparcie marzeń naszych dzieci!
Wpisał: Administrator   
28.05.2018.
Przypominamy, że głosowanie trwa do 21 czerwca. Każdego dnia, każdy może oddać 1 głos: mama, tata, dziecko, ciocia, wujek, babcia, dziadek, sąsiad, znajomy... z całej Polski (to nie muszą być osoby tylko z Kędzierzyna-Koźla). Nagroda jest wspaniała, to podwórko talentów Nivea, dzięki któremu dzieci mogą rozwijać swoje talenty sportowe, naukowe, artystyczne - tu można obejrzeć nagrodę (dla pierwszej piątki w rankingu miast powyżej 60 tysięcy mieszkańców). Warto zmobilizować wszystkie siły - im więcej osób głosuje, tym większa jest szansa na wygraną! Wierzymy, że wszyscy sympatycy naszej szkoły pomogą nam w spełnieniu marzenia naszych uczniów!
 
Image
Czytaj całość…
 
Plac zabaw NIVEA - zagłosuj na naszą szkołę!
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
15.05.2018.

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Podwórko Talentów NIVEA", w której główną nagrodą jest wybudowanie wyjątkowego placu zabaw dla naszych dzieci. Żeby  wziąć udział w tym konkursie, stworzyliśmy prezentację Talentów Naszych Uczniów...

Aby nas wspomóc i przyłożyć się do wygranej szkoły, wystarczy zagłosować na stronie: https://podworko.nivea.pl/ranking
Jest to bardzo proste:

  1. Należy się zarejestrować podając swoje imię, nazwisko, e-maila i hasło.
  2. Następnie potwierdzić aktywację na skrzynce mailowej (najczęściej link jest w spamie,ofercie  bądź w innych zakładkach)
  3. Ponownie zalogować się.
  4. Wybrać województwo, powiat, miasto, gdy pojawi się nazwa naszej szkoły kliknąć GŁOSUJ.

Wierząc w Państwa dobre chęci jesteśmy przekonani, że lada dzień będziemy figurować co najmniej w pierwszej piątce! Pierwsze 5 miejsc wygrywa nagrodę! Głos można oddać raz dziennie.

Image

Czytaj całość…
 
15 czerwca - zmiana godzin szkolnego dzwonka
Wpisał: Administrator   
13.06.2018.

W piątek 15 czerwca będą zmienione godziny dzwonków - lekcje: 6, 7 i 8 będą krótsze, lekcja 9 - odwołana

Image
1 lekcja: 8:00 – 8:45
2 lekcja: 8:50 – 9:35
3 lekcja: 9:45 – 10:30
4 lekcja: 10:40 – 11:25
5 lekcja: 11:35 – 12:20
PRZERWA OBIADOWA
6 lekcja: 12:40 – 13:10
PRZERWA OBIADOWA
7 lekcja: 13:25– 13:55
8 lekcja: 14:00 – 14:30
9 lekcja: odwołana
O godzinie 14:45 rozpocznie się Rada Klasyfikacyjna.
 
Zabawa i nauka z robotami...
Wpisał: Alina Uzny   
13.06.2018.
11 czerwca 2018r. ośmiu uczniów klasy 6b wzięło udział w warsztatach związanych z robotyką, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej. Zajęcia bardzo nam się podobały. Były one świetną okazją do zapoznania się z zasadami programowania oraz myślenia algorytmicznego. Dzięki ciekawej formie zadań, zdefiniowanych w formie problemów do rozwiązania, uczyliśmy się trudnych rzeczy poprzez zabawę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Różne kraje, różne języki, jedna Europa...
Wpisał: Dorota Rogulska   
13.06.2018.
"Różne kraje, różne języki, jedna Europa" - to hasło przyświecało projektowi, który był realizowany przez uczniów naszej szkoły. Efektem końcowym pracy było zaprezentowanie krajów Europy.
Dużym powodzeniem cieszyła się sprzedaż ciasteczek, dzieci chętnie brały udział w grach, quizach językowych i wspólnym śpiewaniu piosenek. Młodsze dzieci kolorowały ilustracje tematyczne. Wszyscy uczniowie mieli możliwość wykazania się umiejętnościami językowymi, za to byli nagradzani słodkościami.
Radosna atmosfera i wesoła zabawa naszego spotkania podsumowującego projekt zachęca do kontynuowania podobnych działań.
 
Image
Czytaj całość…
 
Klasy 3E (gimnazjum) i 4c na warsztatach językowych Euroweek
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
12.06.2018.
W dniach 2-6 czerwca 2018  klasa 4C i klasa IIIE pod opieką Pań: Joanny Ciesielki i Ewy Alicji Herby oraz Pana Adriana Kłosa wybrały się na obóz językowy Euroweek. Podczas wyjazdu uczestniczyliśmy w różnych niebanalnych zajęciach.
Warsztaty językowe prowadziła grupa wolontariuszy z różnych zakątków świata. Młodsi uczestnicy wyjazdu bardzo polubili Dianę, znaną  pod pseudonimem "Maka Paka" pochodzącą z Peru. Warsztaty były prowadzone także przez Tamarę z Gruzji, Stacha z Ukrainy oraz Melodie z Filipin.

Image

Czytaj całość…
 
Z powieścią za pan brat!
Wpisał: Joanna Olechowska   
10.06.2018.

W piątek, w ramach trwającego Tygodnia Literackiego, uczniowie klas szóstych wzięli udział w konkursie sprawdzającym znajomość wybranych lektur. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą związaną z dziełami „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, „Szatan z siódmej klasy”, „Ten obcy”. Najlepsi okazali się:

Image
Czytaj całość…
 
Srebrni medaliści
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
12.06.2018.
W czwartek, 7 czerwca, w PSP nr 12, odbył się międzyszkolny turniej „Gry w dwa ognie”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z 11 uczniów, reprezentantów klasy drugiej oraz klas 3.
W turnieju brało udział 6 szkół z naszego miasta. Nasi uczniowie zakończyli turniej z 2 zwycięstwami, 1 remisem i 2 porażkami. Po zaciętej walce w klasyfikacji końcowej uplasowaliśmy się na 2 miejscu, zdobywając srebrne medale, dyplom oraz nagrody rzeczowe. Możemy być dumni z naszych uczniów. Grali wspaniale, fair play, prezentowali na boisku nienaganny styl i technikę. Całej drużynie serdecznie gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Zdjęcia zatrzymują wspomnienia, czyli "Rodzicu, podziel się pasją!"
Wpisał: Joanna Olechowska   
10.06.2018.
Do klasy 3a zawitał ostatnio niezwykły gość – tato Kuby, pan Mateusz, który opowiedział nam i zaprezentował swoją pasję, czyli fotografię.
Pan Mateusz rozpoczął swój pokaz od krótkiej historii fotografii. Dzieci miały okazję zobaczyć, jakie były jej początki, czym robiono zdjęcia i jak je otrzymywano 200 lat temu. Nasz gość omówił także budowę aparatu i znaczenie każdego jego elementu dla uzyskania wspaniałego zdjęcia.  Teraz wiemy już, że praca fotografa to nie zwykłe "pstrykanie fotek", lecz prawdziwa sztuka wymagająca niezwykłej precyzji i wysiłku.
 
Image
Czytaj całość…
 
101 pomysłów na spędzenie wolnego czasu, czyli Festyn Rodzinny w kędzierzyńskiej "Dziewiętnastce"
Wpisał: Administrator   
12.06.2018.
Czerwcowy festyn rodzinny jest szkolną tradycją. W minioną sobotę, 9 czerwca, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 kolejny raz uczniowie, ich najbliżsi oraz nauczyciele spotkali się, by w atmosferze doskonałej zabawy i wspólnego świętowania uczcić kończący się rok szkolny.
Podczas festynu boiska szkolne zamieniły się w kolorowy plac zabaw. Każdy mógł tu znaleźć ciekawą propozycję spędzenia sobotniego przedpołudnia, dla gości przygotowano bowiem wiele atrakcji.
 
Image
Czytaj całość…
 
Konie - inne pasje naszych lekkoatletów
Wpisał: Beata Nowak   
12.06.2018.
Uczennica naszej szkoły z klasy 2b LA Aleksandra Gurnacz oprócz lekkoatletyki ma jeszcze drugą swoją pasję – konie. Ola uprawia jeździectwo w Ludowym Klubie Jeździeckim "Lewada". W dniach 30.04.-2.05.2018r. brała udział w Ogólnopolskich i Regionalnych Zawodach Ujeżdżeniowych. Dosiadając konia BOLIVIA Ola na tych zawodach zajęła 1 miejsce. Obecnie startuje w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w Facimiechu. Uczennica jest najmłodszą reprezentantką naszego regionu.
Druga lekkoatletka Laura Świerczek kl. 4b poszła w ślady Oli i również jeździ na koniach. Startując 5.05.2018r. na Zawodach Ujeżdżeniowych w Zakrzowie zajęła 6 miejsce.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy do wspólnej zabawy
Wpisał: Danuta Niedźwiecka   
09.06.2018.
Image
 
Pożegnalne ognisko 3e
08.06.2018.
W sobotę 2 czerwca miało miejsce wyjątkowe spotkanie uczniów klasy 3e, rodziców i wychowawcy. Było to przemiłe przedpołudnie, ale niestety ostatnie w tym gronie. Wszyscy razem postanowiliśmy wspólnie jeszcze raz spędzić czas, uczcić Dzień Dziecka i miło się bawić. Było pieczenie kiełbasek, przepyszne przekąski zrobione przez rodziców, a także pożegnalny tort. Dodatkową atrakcją była zabawa na trampolinie, chodzenie po linie, piniaty i niezwykły dmuchany zamek, na którego widok wszyscy uczniowie mieli na swej buzi szeroki uśmiech!:) Trzecioklasiści wraz z rodzicami zorganizowali pożegnalne wystąpienie z kolorowymi perukami. Były niezapomniane chwile radości i wzruszenia. Na zakończenie naszego spotkania napisaliśmy swoje życzenia na balonach i puściliśmy je wszyscy razem wysoko ponad chmury!
Za organizację, przemile spędzony czas oraz za trzy wspólne lata współpracy serdecznie dziękuję wszystkim uczniom klasy 3e oraz ich rodzinom.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2523