Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 2 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Mothers Day
Wpisał: Dorota Rogulska   
23.05.2019.
Na języku angielskim, uczniowie klas drugich przygotowali piękne laurki dla swoich ukochanych mam. Happy Mother's Day!
 
Image
Czytaj całość…
 
Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu PIX 2019 - mamy 22 uczniów w finale
Wpisał: Alina Uzny   
21.05.2019.
Zakończył się I etap (eliminacje) "Konkursu PIX 2019 – Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu" dla zainteresowanych dzieci i młodzieży z całej Polski. Jest to pierwsza edycja tego konkursu, odbywa się online za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.
Miło nam poinformować, że liczna reprezentacja naszych uczniów - 22 osoby z klas 1a, 1b, 1c, 2b, 3a, 4a, 4e, 4f, 5d, 5e, 7d - zakwalifikowała się do drugiego, finałowego etapu. Wszystkim życzymy jak najlepszego wyniku w finale, który odbędzie się już w przyszłym tygodniu (27-28 maja).
 

Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu "Wiosenne drzewo"
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
21.05.2019.
Przedstawiamy wyniki konkursu zorganizowanego przez Mały Samorząd Uczniowski "Wiosenne drzewo". Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Jesteśmy pod dużym wrażeniem Waszych prac. Udowadniają one, że wiosna zawitała w naszej szkole. Komisja wybierająca zwycięskie prace nie miała łatwego zadania, wszystkie prace są wyjątkowe. Gratulujemy! Podajemy przyznane miejsca i wyróżnienia:
 
Image
Czytaj całość…
 
Realizacja projektu edukacyjnego w klasie 8d poświęconego powstaniu ruchu "Solidarność"
Wpisał: Joanna Górecka-Bienia   
21.05.2019.
Uczniowie klasy 8d przez kilka tygodni zbierali materiały w celu realizacji lekcyjnego projektu upamiętniającego ważne wydarzenia z dziejów najnowszych - powstanie ruchu społecznego "Solidarność" i wybuchu stanu wojennego. Realizacja projektu miała na celu uświadomienie uczniom, że historia to nie tylko odległa przeszłość, ale to także czasy tworzone przez osoby im bliskie, znajomych i  sąsiadów. Uczniowie zdobywali wiedzę o środowisku lokalnym, przeprowadzili wywiad, zebrali i zaprezentowali różne źródła historyczne. Realizując projekt, uczestniczyli w żywej lekcji historii.
 
Image
Czytaj całość…
 
Anonimowa skrzynka na sygnały
Wpisał: Administrator   
20.05.2019.
Image
 
Magiczna lekcja iluzji w naszej szkole
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
16.05.2019.
Wtorek, 14 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły zapamiętają jako dzień baśniowy, pełen  magii i niezapomnianych chwil. Wszystko za sprawą iluzjonisty, który gościł w naszej szkole. Specjalne show, które  zaprezentował było  przygotowane z myślą o dzieciach. Było to barwne przedstawienie, w którym iluzjonista zabrał dzieci w baśniowy świat magii. Podczas przedstawienia  dzieci nie były  tylko biernymi odbiorcami. W  czasie pokazu iluzjonista  zapraszał najmłodszych uczestników do interaktywnego udziału w widowisku. Zaangażowanie widowni w ciekawy sposób rozwijało dziecięcą wyobraźnię. Szukając rozwiązań dla rzeczy niemożliwych dzieci rozwijały  swoją kreatywność.
 
Image
Czytaj całość…
 
Rekrutacja do szkół średnich
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
13.05.2019.
Image
 
 
Przypominamy, że od dnia 13 maja do dnia 21 czerwca trwa rejestracja kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych/ /ponadpodstawowych.


 Rejestrację i wybór preferencji należy dokonać na stronie:

Czytaj całość…
 
12 urodziny Kota Scratcha
Wpisał: Alina Uzny   
10.05.2019.

Image

 

 

11 maja będziemy obchodzili kolejny raz Międzynarodowy Dzień Scratcha. W tym roku sympatyczny kotek będzie świętował swoje 12 urodziny. 2 stycznia tego roku ukazała się najnowsza wersja tego programu - Scratch 3.0.
Z okazji Dnia Scratcha zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w szkolnym konkursie związanym z sympatycznym kotkiem:

 

 KONKURS PIERWSZY - PROJEKT W SCRATCHU

 • Należy wykonać w Scratchu (wersja 2.0 lub wersja 3.0) projekt spełniający podane kryteria (szczegółowe informacje u nauczyciela informatyki)
  • klasa 4 - prosta animacja z okazji Dnia Matki
  • klasa 5, 6 (do wyboru) - projekt-gra związany z wakacjami (zasady bezpiecznego spędzania wakacji, promocja ciekawego miejsca) lub projekt-gra o patronie naszej szkoły Bronisławie Malinowskim
  • klasa 7, 8 - projekt-gra o tematyce ekologicznej

 • KONKURS DRUGI - MASKOTKA SCRATCH
  Należy wykonać maskotkę jak najbardziej przypominającą Kota Scratcha - praca może być uszyta lub wykonana inną techniką, musi być przestrzenna. W pracy mogą pomóc członkowie rodziny lub może ją wykonać wspólnie kilku uczniów.
Czytaj całość…
 
Konkurs PIX 2019 - Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu
Wpisał: Alina Uzny   
30.04.2019.
Wszystkich, którzy lubią programować zachęcam do udziału w ogólnopolskim konkursie programistycznym PIX 2019. Konkurs zostanie rozegrany w 2 etapach (eliminacje, finał), w 4 kategoriach wiekowych. Dzieci rozwiązują zadania w domu, zalogowane na założonym wcześniej koncie. Rozwiązania zadań automatycznie zapisują się na serwerze konkursowym. Na stronie konkursowej https://pix.edu.pl organizator zamieścił informacje z nim związane, między innymi:
 
Konkurs przeprowadzony będzie w PixBlocks, kompleksowym środowisku dostosowanym do każdego etapu edukacji informatycznej, z którym zapoznać się można na stronie https://pixblocks.com. Z tej strony można również pobrać bezpłatnie PixBlocks. Wiele samouczków na temat pracy w PixBlocks dostępnych jest w serwisie Youtube - przykładowy dostępny jest pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=6kQ7OZiGteg
UWAGA - w ramach ćwiczeń przedkonkursowych uczniowie dwóch najmłodszych kategorii wiekowych ćwiczą rozwiązywanie zadań z kursów 1-9 (kursy 10-13 są przeznaczone dla starszych uczniów).

Image
Czytaj całość…
 
"Eksperymentuj ze mną mamo, tato..." - nowy termin zajęć dla przedszkolaków
Wpisał: Administrator   
07.05.2019.
Image
 
 
Informujemy, że zajęcia geograficzne dla przedszkolaków "Dookoła świata" odbędą się w czwartek 16 maja. Serdecznie zapraszamy wszystkie zapisane przedszkolaki wraz z rodzicami.
Czytaj całość…
 
Informacja dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
08.05.2019.
Przypominamy, że w najbliższych dniach odbędą się "Dni Otwarte" w szkołach ponadpodstawowych naszego powiatu:
 
 •   9 maja od godz. 14:00 do godz. 18:00 -  ZSTiO Azoty
 •   10 maja od godz. 8:30 do godz. 18:00 - Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
 •   11 maja od godz.8:30 do godz. 14:00 -  Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
 •   13 maja od godz. 13:00 do godz. 15:00 - Liceum Ogólnokształcące nr 1 /Koźle/

 W trakcie Dni Otwartych uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą wybranej szkoły.

 
Test kompetencji językowej dla kandydatów do klasy dwujęzycznej
Wpisał: Danuta Niedwiecka-Banasik   
30.04.2019.

Image

 

Uprzejmie informujemy, że test kompetencji językowej dla kandydatów do klasy VII dwujęzycznej odbędzie się 9 maja (czwartek) o godz. 16:00 w sali C14. Test trwa godzinę lekcyjną. 

    Życzymy powodzenia!

 
Szkolne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja
Wpisał: Ewa Baraniuk   
02.05.2019.
W przededniu 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja dzieci i młodzież naszej szkoły wzięli udział w akademii, która przybliżyła wszystkim to doniosłe wydarzenie historyczne. Uczniowie klas Vc i VIc,  pod opieką pani Ewy Baraniuk i pana Cezarego Tomczyka, przypomnieli sytuację polityczną Rzeczypospolitej XVIII wieku, okoliczności uchwalenia Konstytucji, jej twórców oraz główne założenia. Chór  prowadzony przez panią Annę Pawłowicz zaśpiewał utwory patriotyczne takie jak "Mazurek 3 Maja", "Jak długo w sercach naszych" oraz "Polonez 3 Maja". Pani dyrektor Bożena Łotecka, dziękując dzieciom za występ, podkreśliła jak ważne jest dzisiaj upamiętnianie wydarzeń historycznych i świąt państwowych.
 
Image
Czytaj całość…
 
Sekretariat szkoły
Wpisał: Administrator   
30.04.2019.

Image

 

 

Dnia 02.05.2019r. sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00 - 13:00.

 
Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Wpisał: Administrator   
29.04.2019.
Image
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2753