Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Mikołajkowy Konkurs Talentów
Wpisał: Joanna Olechowska   
11.12.2017.
8 grudnia w SDK-RSM "Chemik" odbył się "Mikołajkowy Konkurs Talentów". Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klas trzecich: tańczące Zuzia Wróbel, Julia Mrozek, Basia Bodnar, Zuzia Banach z 3e oraz śpiewający Krzysiu Zimoch z kl. 3c. Wystąpiło wielu utalentowanych młodych artystów. Było wesoło, świątecznie i bardzo miło. Zuzia Wróbel i Julia Mrozek za swój występ otrzymały wyróżnienie, pozostali dyplomy i słodkie upominki.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mikołajki w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
10.12.2017.

Zanim do klasy 3c zawitał Mikołaj, uczniowie napisali do niego krótkie listy. Pani tego dnia obiecała nam, że Mikołaj się do nas odezwie... Kiedy nadszedł 6 grudnia, w klasie czekała na nas niespodzianka. Pomocnicy Mikołaja przynieśli do klasy prezenty dla każdego ucznia, również dla Pani. Dostaliśmy koszulki "Super 3c". Z niedowierzaniem  spoglądaliśmy na to, co  po chwili zobaczyliśmy na ekranie naszej tablicy interaktywnej. Okazało się, że Mikołaj wysłał do nas video list.

Image

Czytaj całość…
 
Andrzejkowa niespodzianka w klasie 3f
Wpisał: Katarzyna Wrona   
12.12.2017.

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można przeczytać swój horoskop, pójść do wróżki lub zapytać astrologa, który umie czytać z gwiazd. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym jakim są andrzejki. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy w gronie koleżanek i kolegów, a wróżby pobudzają wyobraźnię i przenoszą w świat marzeń i fantazji.

Image

Czytaj całość…
 
Wyniki potyczek językowych
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
09.12.2017.

Image

 

 

 

Podajemy wyniki potyczek językowych przeprowadzonych wśród czwartoklasistów oraz siódmoklasistów.
Oto zwycięskie klasy:

Czytaj całość…
 
Wywiadówka z programem "Trzymaj Formę"
Wpisał: Beata Nowak   
11.12.2017.
Celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj formę" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin, zwiększenie świadomości uczestników programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Nabór na zimowisko
Wpisał: Anna Kaczmarska   
04.12.2017.
Image
 
 
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi ogłaszamy nabór na półkolonię zimową, która będzie organizowana dla klas I-III w naszej szkole w dniach 15-26 stycznia 2018r., w godz. 15:00 - 16:00. Karty do pobrania w świetlicy. Liczba miejsc ograniczona.
Szczegóły poniżej.
Czytaj całość…
 
Podsumowanie polonistycznego projektu
Wpisał: Dorota Grzesik   
07.12.2017.

W dniu 21 XI 17r. odbył się apel podsumowujący polonistyczny projekt "Październik Miesiącem Języka Polskiego". Był on realizowany w naszej szkole w klasach 4-7. W ramach projektu uczniowie  brali udział w różnych konkursach: polonistycznych, plastycznym oraz religijnym. A oto tytuły niektórych z  nich: "Z polszczyzną za pan brat", "Mistrz Ortografii", "Ulubiona postać literacka". Chętne dzieci wzięły też udział w konkursie fotograficznym pt. "Byłem, widziałem…". Ich zadaniem było zrobienie zdjęcia krajobrazu i opisanie go.

Image

 

Czytaj całość…
 
Trwa Godzina Kodowania - zachęcamy do udziału nie tylko uczniów!
Wpisał: Alina Uzny   
04.12.2017.
Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również bardzo dużą popularnością w Polsce. W tym roku trwa w dniach 4 - 10 grudnia, ale można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.
 
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem
Wpisał: Administrator   
29.11.2017.
Image
 
Nasz szkolny Mikołaj odwiedził dzieci w Leśnicy
Wpisał: Administrator   
06.12.2017.
Już po raz 25 delegacja PSP 19 odwiedziła Dom Dziecka w Leśnicy. Panie Dorota Grzesik i Joanna Ciesielka oraz pan Ryszard Cież w imieniu uczniów, którzy zebrali pieniądze na kiermaszach zorganizowanych w szkole, zakupili drobne upominki i przekazali wychowankom. Prezenty sprawiły dzieciom wiele radości.
 
Image
 
Dzień Wolontariusza w Naszej Szkole
Wpisał: Aneta Knapik-Król   
06.12.2017.
Dnia 5 grudnia 2017 roku odbył się w naszej szkole Dzień Wolontariusza. W czasie przerw wolontariusze bawili się ze swoimi młodszymi kolegami z klas 1-3. Uczniowie z klasy 2C piłkarskiej nadzorowali technikę strzałów do bramki, a za każdy celny strzał można było otrzymać cukierek. 
Wspólnie z uczniami klas 1-3 wolontariusze stworzyli łańcuch dobrych ludzi i serc. Na parterze pawilonu B odbyła się projekcja filmu "Na czym polega pomaganie?". Był też czas na wspólny taniec. W klasach 1-3 uczniowie wykonali prace plastyczne na temat "Pomaganie jest fajne". Zapraszamy na fotorelację:

Image
Czytaj całość…
 
SOS 5 i 6 klas w naszej szkole
Wpisał: Dorota Kubacka   
15.12.2017.
Od tego roku szkolnego w naszej szkole mamy Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) dla 5 i 6 klas, które do tej pory funkcjonowały tylko w gimnazjum. Już odbył się pierwszy wojewódzki turniej SOS w Kluczborku. Były drużyny z Nysy, Kluczborka i PSP 19 K-Koźle. Najlepsza okazała się nasza szkoła, która grała w składzie Ciesielka G. Smuszowicz A. Szajda Ola i Woźniak M.
 
Image
Czytaj całość…
 
Nasi siatkarze opanowali Głuchołazy
Wpisał: Dorota Kubacka   
15.12.2017.
W dniach 6-8.X.2017r. prawie całe klasy siatkarskie z naszej szkoły uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Banderozy w minipiłce siatkowej. Oprócz trzydniowych zmagań na boisku było poławianie złota, wyjazd do Czech i możliwośc obcowania z masą zwierząt, które zamieszkują Banderozę.
 
Image
Czytaj całość…
 
VI Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych
Wpisał: Ryszard Cież   
06.12.2017.
2 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Uczeń Adam Wróbel zajął w nim 7 miejsce (startowało 20 drużyn). Był to debiut, a zarazem sukces, który mamy nadzieję, zaowocuje w następnej edycji turnieju. Adamowi gratulujemy wyniku, a pozostałych uczniów zapraszamy do udziału w turnieju w przyszłym roku.  
 
Image
Czytaj całość…
 
Mój Święty Mikołaj
Wpisał: Anna Kaczmarska   
01.12.2017.
Dnia 01.12.2017r. odbyły się zajęcia mające na celu popularyzowanie postaci świętego Mikołaja, a także rozwijanie kreatywności, aktywności i twórczych postaw najmłodszych uczniów naszej świetlicy.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2337