Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
"Cupcakes and muffins day" - podsumowanie
Wpisał: Jadwiga Górniak   
12.03.2018.
Image
W środę, 7 marca 2018r. odbył się w naszej szkole dzień słodkości pt. "Cupcakes and muffins day" rozpoczynający cykl imprez  organizowanych w ramach projektu językowego "Ameryka na wesoło",  nad którym prace rozpoczęliśmy w listopadzie 2017r. Zorganizowany przez nas kiermasz słodkości cieszył się dużym zainteresowaniem. Mógł się on odbyć dzięki zaangażowaniu wielu z Was, którzy wzięli udział w naszym konkursie na „Najładniejszą mufinkę”. Pragniemy więc wszystkim uczniom i ich rodzicom serdecznie podziękować za tak aktywne włączenie się w naszą akcję! Dziękujemy również nauczycielom, którzy rozpowszechnili wiadomość o naszym konkursie oraz wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu.
Wypieki, które zobaczyliśmy w środę przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Wykazaliście się ogromną wyobraźnią i kreatywnością. Konkurencja była niezwykle wyrównana, więc trudno było wybrać jednego laureata. Dzięki głosowaniu udało nam się wyłonić 4 zdecydowanych zwycięzców. Jednakże jury konkursowe oczarowane Waszymi  małymi cudeńkami i ogromnym wkładem pracy, po dokładnym przeglądnięciu dokumentacji fotograficznej i długich obradach postanowiło przyznać nagrody specjalne.
Czytaj całość…
 
Warto zbierać elektrośmieci
Wpisał: Ryszard Cież   
12.03.2018.
W zakończonej akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" zebraliśmy 800 kg (2 palety) sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Za oddany zużyty sprzęt, firma Green Office Ekologic organizująca zbiórkę, przekazała bon o wartości 160 zł do wykorzystania na zakup nagród rzeczowych w postaci sprzętu sportowego i materiałów biurowych. Zakupiliśmy rzeczy, które zostaną przeznaczone na nagrody w szkolnych konkursach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Drzwi Otwarte w Naszej Szkole
Wpisał: Ewelina Kruk   
08.03.2018.

 7 marca 2018r. w naszej szkole było gwarno i wesoło. Zewsząd dobiegał śmiech naszych gości - kędzierzyńsko-kozielskich przedszkolaków. Dzień "Otwartych Drzwi" to czas wspaniałej zabawy i integracji ze społecznością uczniowską, która tego popołudnia towarzyszyła naszym milusińskim podczas odbywających się zajęć modułowych. Zajęcia zorganizowane z myślą o naszych przyszłych "uczniakach" były nie tylko wspaniałą przygodą, ale przede wszystkim inspiracją do twórczego myślenia, rozwijania zainteresowań i wyrabiania postaw społecznych. Wszystkie atrakcje były realizowane pod okiem nauczycieli, w czasie gdy rodzice mieli czas na poznanie oferty edukacyjnej placówki. Wiele radości sprawiła przedszkolakom "ukochana" przez wszystkich czekolada, która tego dnia lała się strumieniem… na znak, że w naszej szkole czas mija słodko, lecz aktywnie… Wierzymy, że wszyscy odwiedzający naszą szkołę poczuli jej wyjątkową atmosferę.

Image

Czytaj całość…
 
Pomysłowość naszych chłopców!
Wpisał: Ewelina Kruk   
08.03.2018.
8 marca był dniem wyjątkowym, oczekiwanym zarówno przez dziewczynki oraz ich kolegów, ponieważ jak się bawić i świętować to razem…
Tego dnia dziewczynki otrzymały od swoich kolegów magiczny słoiczek wypełniony po brzegi "kuleczkami mocy"... Zielona – wspomagająca liczenie, żółta – na dobry humor, niebieska – dodająca siły i energii, czerwona – wspomagająca jedzenie oraz brązowa – najlepsza na czytanie i pisanie. Radości nie było końca, podobnie jak naszej przygody, ponieważ ciąg dalszy zabawy będzie miał miejsce w kręgielni, do którejcała klasa otrzymała zaproszenie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Sportowy Dzień Kobiet klasy 1a
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
08.03.2018.
Wszyscy dobrze wiemy, że 8 marca to wyjątkowy dzień. Uczniowie z klasy 1a postanowili spędzić go bardzo aktywnie. Zaopatrzeni w sportowy strój i wyśmienity humor udali się do Fitness Clubu Infiniti, gdzie pod czujnym okiem pani instruktor Julity ćwiczyli i bawili się. Dziewczyny zostały obdarowane przez swoich kolegów medalami i miłymi życzeniami. Szkoda, że Dzień Kobiet jest tylko raz w roku!
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Kobiet w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
08.03.2018.

8 marca obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Kobiet. Chłopcy, jak przystało na prawdziwych dżentelmenów, spisali się na szóstkę! Przygotowali dla swoich koleżanek mnóstwo atrakcji.  Odświętnie ubrani, odczytali  piękne życzenia, następnie posypały się komplementy. Każdy chłopiec  powiedział swojej koleżance jak najwięcej miłych słów. Nasze  dziewczynki otrzymały cudne bransoletki, róże oraz medale Super Dziewczyny. Największą niespodzianką okazała się pyszna pizza, która stała się kolejną okazją do wspólnego świętowania  Dnia Kobiet.

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Otwartych Drzwi - serdecznie zapraszamy!
Wpisał: Administrator   
22.02.2018.
Image
 
Zajęcia trenera osiedlowego
Wpisał: Radosław Zych   
07.03.2018.

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły na zajęcia sportowe trenera osiedlowego, które odbywają się w każdy czwartek w godz. 17:00 do 19:30. Zajęcia prowadzi trener Radosław Zych.

Image

 
XV Miejski Turniej Matematyczny
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
05.03.2018.
 
Informacja dotycząca szkolnych obiadów
Wpisał: Anna Kaczmarska   
05.03.2018.

Image

Informujemy, że odpłatność za obiady
w MARCU
wynosi 70 zł.

Opłaty należy dokonać u intendentki lub przelewem bankowym na konto Zespołu Obsługi Oświaty i Wychowania ul. Reja 2a, nr konta 23 1240 3103 1111 0010 5571 0872 do 20 dnia tego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Wszystkie odpisy związane z chorobą ucznia, wyjazdami na obozy, wycieczki można zgłaszać bezpośrednio przez e-dziennik do intendentki pani Ewy Rajchel (ER - Ewa Rajchel w zakładce pracownicy). Osobiście odpis z obiadów mogą zgłaszać uczniowie u pani intendentki w czasie przerwy obiadowej.

kierownik świetlicy - A. Kaczmarska

 
Zapraszamy rodziców na warsztaty
Wpisał: Administrator   
27.02.2018.
Szanowni Państwo
Warsztaty: Wyznaczanie granic dziecku – zaplanowane na  6.03.2018r. (wtorek) o godz. 1700 ODBĘDĄ SIĘ W INNYM TERMINIE.
 
Image
 
"Internet w poezji" - czekamy na Twój wiersz
Wpisał: Alina Uzny   
01.03.2018.
Image
 
Zainteresowanym uczniom klas IV-VII przypominamy, że trwa szkolny konkurs na wiersz pt.: "Internet w poezji". Głównym bohaterem pracy powinien być oczywiście Internet, utwór powinien nawiązywać do tegorocznego hasła Dnia Bezpiecznego Internetu "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Pracę można przynieść jeszcze do poniedziałku 5 marca do sali E-24 lub E-25. Wiersz należy oczywiście ułożyć samodzielnie, napisać komputerowo (wydrukować) lub napisać ręcznie (musi być bardzo czytelnie) - wskazane jest graficzne ozdobienie pracy.
Czytaj całość…
 
Podsumowanie konkursu informatycznego "Internet - korzystam odpowiedzialnie"
Wpisał: Alina Uzny   
01.03.2018.
We wtorek, 27 lutego odbył się w sali B-10 szkolny konkurs informatyczny sprawdzający znajomość pojęć związanych z Internetem oraz zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Konkurs podsumował tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole i sprawdził, ile uczniowie zapamiętali z prowadzonej w lutym edukacji informatycznej dotyczącej Internetu.
W konkursie startowały trzyosobowe drużyny z klas IV-VI. Na lekcji drugiej rywalizowali uczniowie klas IV, a na kolejnej godzinie klasy V-VI. W konkursie została wykorzystana tablica interaktywna, o którą nasza pracownia wzbogaciła się w styczniu w ramach rządowego programu "Aktywna tablica".
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrz Dykcji 2018 - etap szkolny
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
01.03.2018.
Image
 
 
 
W czwartek 22.03.2018r. o godz. 9:30 w naszej świetlicy odbędzie się szkolny etap konkursu "Mistrz Dykcji 2018" adresowany do uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Celem konkursu jest zwrócenie  uwagi  uczniów na korzyści płynące ze starannej i wyrazistej wymowy w życiu codziennym.
Zapoznaj się z regulaminem konkursu:
Czytaj całość…
 
"Ameryka na wesoło" - zapraszamy do wspólnej zabawy
Wpisał: Jadwiga Górniak   
28.02.2018.

Image
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2416