Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Pożegnalne ognisko 3e
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
08.06.2018.
W sobotę 2 czerwca miało miejsce wyjątkowe spotkanie uczniów klasy 3e, rodziców i wychowawcy. Było to przemiłe przedpołudnie, ale niestety ostatnie w tym gronie. Wszyscy razem postanowiliśmy wspólnie jeszcze raz spędzić czas, uczcić Dzień Dziecka i miło się bawić. Było pieczenie kiełbasek, przepyszne przekąski zrobione przez rodziców, a także pożegnalny tort. Dodatkową atrakcją była zabawa na trampolinie, chodzenie po linie, piniaty i niezwykły dmuchany zamek, na którego widok wszyscy uczniowie mieli na swej buzi szeroki uśmiech!:) Trzecioklasiści wraz z rodzicami zorganizowali pożegnalne wystąpienie z kolorowymi perukami. Były niezapomniane chwile radości i wzruszenia. Na zakończenie naszego spotkania napisaliśmy swoje życzenia na balonach i puściliśmy je wszyscy razem wysoko ponad chmury!
Za organizację, przemile spędzony czas oraz za trzy wspólne lata współpracy serdecznie dziękuję wszystkim uczniom klasy 3e oraz ich rodzinom.
 
Image
Czytaj całość…
 
Rajd pieszy klasy 3d
Wpisał: Violetta Grzesik   
09.06.2018.

W środę 6 czerwca 2018r klasa 3d wyruszyła zdobywać Górę św. Anny. Początek naszej wędrówki to stacja PKP w Kędzierzynie-Koźlu, skąd udaliśmy się pociągiem do Zdzieszowic. Przed nami była 8 kilometrowa trasa przez Park Krajobrazowy  na Górze św. Anny, którą pokonaliśmy bez trudu. Po dotarciu do celu naszej trasy podziwialiśmy okazały amfiteatr, poznaliśmy historię  Powstań Śląskich w okolicach Góry św. Anny oraz odkrywaliśmy skamieniałości w Parku Geologicznym. Odwiedziliśmy też miejsca, do których udają się pielgrzymi z całego kraju. Po długiej wędrówce czekała nas pyszna niespodzianka. Wycieczka była bardzo udana, a my zmęczeni, ale dumni z siebie wróciliśmy do domu. Prawdziwi z nas piechurzy!  Bardzo dziękujemy naszym rodzicom za pomoc w zorganizowaniu klasowego rajdu. Było super!

Image

Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Festyn Rodzinny
Wpisał: Administrator   
04.06.2018.
Image
 

Jedną z atrakcji tegorocznego festynu będzie licytacja piłek kolekcjonerskich z autografem znanego piłkarza Kuby Błaszczykowskiego grającego na boisku z numerem 16.

Gorąco zachęcamy do udziału!

Image

Jedna z tych piłek może być TWOJA!

 
Informacja dotycząca szkolnych obiadów
Wpisał: Anna Kaczmarska   
06.06.2018.

Image

Informujemy, że odpłatność za obiady
w CZERWCU
wynosi 49 zł.
(Prosimy o wpłaty do 10 czerwca)

Opłaty należy dokonać u intendentki lub przelewem bankowym na konto Zespołu Obsługi Oświaty i Wychowania ul. Reja 2a, nr konta 23 1240 3103 1111 0010 5571 0872 do 10 dnia tego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Wszystkie odpisy związane z chorobą ucznia, wyjazdami na obozy, wycieczki można zgłaszać bezpośrednio przez e-dziennik do intendentki pani Ewy Rajchel (ER - Ewa Rajchel w zakładce pracownicy). Osobiście odpis z obiadów mogą zgłaszać uczniowie u pani intendentki w czasie przerwy obiadowej.

kierownik świetlicy - A. Kaczmarska

 
Tydzień Literacki
Wpisał: Joanna Wolak-Machnik   
07.06.2018.
Image
 
Wspaniali biegacze
Wpisał: Joanna Olechowska   
07.06.2018.

We wtorek 5 czerwca uczniowie klas I-III reprezentowali naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Biegu Sztafetowego zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 20. W skład drużyny weszli: Nadia Hordyjewicz (1c), Fabian Bick (1c), Tadziu Bryła (1c), Oliwia Bilińska (2a), Tomek Krajczyk (2a), Martyna Antonik (3a), Wojtek Niżborski (3f). Dzieci wykazały się wspaniałą kondycją oraz duchem zdrowej, sportowej rywalizacji, zajmując drugie miejsce. Każdy otrzymał dyplom oraz medal, a także słodki poczęstunek.

Image
Czytaj całość…
 
Podsumowanie programu "Bieg po zdrowie"
Wpisał: Anna Wysoczan   
07.06.2018.
30 maja 2018 roku sześcioro uczniów z klasy 4a pojechało do PSP nr 15 na podsumowanie programu "Bieg po zdrowie". Był to program antynikotynowy, który realizowaliśmy na godzinach wychowawczych przez trzy miesiące: marzec, kwiecień i maj.
Na miejscu mogliśmy podziwiać wystawę pięknych plakatów przygotowanych przez uczniów uczestniczących w programie. Szczególnie ucieszyliśmy się widząc własne prace! Najpierw spotkaliśmy się z panem policjantem, który opowiedział nam o bezpieczeństwie. Potem pani ratownik opowiedziała nam o pierwszej pomocy. Gdy wszystkiego wysłuchaliśmy, pobiegliśmy w sztafecie, w której zajęliśmy trzecie miejsce. Wygraliśmy puchar i dyplom.
To był super dzień!
Michalina Kosakowska, klasa 4a
 
Image
Czytaj całość…
 
Program antynikotynowej edukacji zdrowotnej "Bieg po zdrowie" w klasie 4a
Wpisał: Anna Wysoczan   
07.06.2018.

Uczniowie klasy 4a uczestniczyli w programie „Bieg po zdrowie”. Jest to program antynikotynowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Program ten jest przede wszystkim źródłem rzetelnej wiedzy na temat problematyki palenia tytoniu; uczy asertywności i ukazuje korzyści wynikające z niepalenia papierosów.

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Dziecka w klasie 4a
Wpisał: Anna Wysoczan   
07.06.2018.
Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do kina Chemik na film pt.: "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". Ku uciesze film zachwycił… i tu kropka, aby nie spoilerować. Po seansie udaliśmy się do pizzerii, gdzie rozmawiając i konsumując smaczną pizzę spędziliśmy wspólnie czas. Było pysznie, głośno i zabawnie. To był naprawdę udany dzień!
Uczniowie klasy 4a
 
Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy Rodziców przyszłych pierwszoklasistów
Wpisał: Administrator   
05.06.2018.

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci przyjętych do klas pierwszych na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się 7 czerwca 2018r. o godzinie 17:00

Image

 
Cztery medale dla badmintonistów na turnieju Polish Open U17
Wpisał: Jarosław Szynol   
05.06.2018.
Wielkim sukcesem zakończył się ostatni Polish Open U17 w Głubczycach. Turniej zaliczany do klasyfikacji generalnej Europejskiej Federacji Badmintona ściągnął do Głubczyc najlepszych zawodników z Europy. Tym bardziej cieszą Nas medale na tak znaczącej imprezie.
Dzięki znakomitej grze, Zuzanna Jankowska (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) w parze z Lucie Krpatovą (Czechy) dotarły do finału turnieju, w którym przyszło im się zmierzyć z czeską parą M. Ruzickova / T. Sharleen Van Coppenolle. Po zaciętym, trzysetowym pojedynku złoty medal w grze podwójnej wywalczyła para polsko-czeska: Z. Jankowska / L. Krpatova.
 
Image
Czytaj całość…
 
VIII Bieg Koziołków - nasi uczniowie na podium
Wpisał: Beata Nowak   
05.06.2018.
W niedzielę  27.05.2018r. w piękny słoneczny dzień wokół  kozielskiej starówki  po raz kolejny odbyły się biegi dzieci i młodzieży w ramach "VIII Biegu Koziołków" pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla. W biegach na starcie stanęło blisko 370 zawodników. Startowały dzieci w różnym wieku, począwszy od kilkulatków, a skończywszy na gimnazjalistach. W tym roku naszą szkołę po raz pierwszy reprezentowali najmłodsi lekkoatleci i piłkarze, uczniowie klasy 4b. Rywalizacja w bardzo upalny dzień nie należy do najprostszych. Skwar płynący z nieba nie przeszkadzał jednak naszym reprezentantkom i po zaciętej walce dwie nasze uczennice stanęły na podium. Bieg w swojej kategorii wiekowej wygrała Laura Świerczek, a trzecia była Wiktoria Rajchel, obie uczennice z klasy 4b. Tuż za podium uplasował się ich klasowy kolega Michał Pyra.
 
Image
Czytaj całość…
 
Talent aktorski i wokalny Kasi - nagrodzony!
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
05.06.2018.
22 maja 2018r. w Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego odbyły się XLVIII eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego "Poezja i proza na wschód od Bugu" zorganizowane przez opolski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy "Polska-Wschód" Instytut Slawistyki Uniwersytetu Opolskiego i Bibliotekę Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego.
W kategorii szkół podstawowych jednogłośnie zwyciężyła Katarzyna Babkin – uczennica klasy 7d, która jako jedyna reprezentowała Naszą Szkołę. Kasia fenomenalnie wyrecytowała dwa utwory: wiersz Eduarda Asadova "Tygrys bengalski" i fragment powieści Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata". Uczennica obok talentu aktorskiego zaprezentowała także swoje zdolności wokalne. Dopełnieniem Jej występu była bowiem  przepięknie zaśpiewana ballada Bułata Okudżawy "A przecież mi żal". Kasiu, serdecznie gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
RODO - ważna informacja
Wpisał: Administrator   
25.05.2018.
Image
 
25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (w skrócie „RODO”).
 
 
Informujemy, że do końca bieżącego roku szkolnego artykuły na stronie szkoły, dotyczące Państwa dzieci, będą zamieszczane na podstawie oświadczeń o zgodzie na publikację wizerunku dziecka, składanych we wrześniu 2017r. przez rodziców/opiekunów prawnych.
Jednocześnie przypominamy o możliwości weryfikacji swojej zgody na zamieszczanie informacji dotyczących Państwa dzieci na szkolnej witrynie internetowej.
 
Game Jam - zaproszenie do udziału!
Wpisał: Alina Uzny   
26.05.2018.
W dniach 8-10 czerwca 2018r. (zgłoszenie do 3 czerwca ) Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej organizuje Game Jam. Impreza polega na stworzeniu grywalnej wersji gry w zadanym czasie 48 godzin. Może to być gra komputerowa, planszowa lub karciana. W imprezie chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i pokazanie swoich umiejętności w tworzeniu gier. Zaproszenie kierowane jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Do wygrania ciekawe gry planszowe!
 
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2512