Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
"Bezpieczne wakacje" - zajęcia profilaktyczne z policjantami
Wpisał: Aleksandra Białas   
22.06.2018.
W dniach 18 i 19 czerwca 2018 roku odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Policji panią Elżbietą Wyszyńską i panem Radosławem Mierzejewskim. Zajęcia profilaktyczne zostały zorganizowane dla uczniów klas I-III oraz IV-V.
Dzielnicowi rozmawiali z dziećmi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji, zarówno nad wodą, jak i w górach. Omówili jak uczniowie powinni zachować się w sytuacji gdy ktoś się zgubi, gdy pies będzie chciał zaatakować lub gdy obca osoba będzie ich zaczepiać. Młodszym dzieciom przypomniano także zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Klasy starsze miały możliwość zagrać w grę edukacyjną "Rufus w opałach", która pozwoliła im zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa może natrafić młody użytkownik nowoczesnych technologii. Dzięki grze uczniowie dowiedzieli się, jak mogą reagować w trudnych sytuacjach oraz jakie konsekwencje mogą ich spotkać, jeśli będą dokonywać niewłaściwych wyborów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dobry Start - rządowy program wsparcia rodzin
Wpisał: Administrator   
12.06.2018.
Szanowni  Rodzice, 1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program "Dobry Start" to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7 roku życia do zakończenia zajęć.
Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.
 
Czytaj całość…
 
Wakacyjny konkurs fotograficzny na 100-lecie odzyskania niepodległości
Wpisał: Adrian Kłos   
19.06.2018.
Image
Jeśli jesteś pasjonatem fotografowania oraz chcesz przeżyć fascynującą lekcję historii i odnaleźć piękno w powadze miejsc pamięci, weź udział Konkursie Fotograficznym "Miejsca pamięci narodowej i walk o niepodległość w Polsce i na świecie".
Czym jest miejsce pamięci narodowej? To grób lub cmentarz wojenny, nieruchomość lub obiekt budowlany albo jego pozostałości, upamiętniające postaci lub wydarzenia znaczące dla Narodu i Państwa Polskiego, a w szczególności pomnik, krzyż przydrożny, kapliczka, kopiec, tablica pamiątkowa inny obiekt lub przedmiot związany z wydarzeniami lub postaciami znaczącymi dla dziedzictwa Narodu i Państwa Polskiego.
Konkurs wpisuje się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego intencją jest odkrywanie i dokumentowanie miejsc, w których historia naszego Narodu pisana była męczeńską krwią bohaterów. Liczymy na to, że w swoich wakacyjnych wędrówkach po Polsce lub poza jej granicami odkryjecie i udokumentujecie te miejsca.
Czytaj całość…
 
"Wspieramy najlepszych II" - nabór wniosków stypendialnych
Wpisał: Administrator   
12.06.2018.
Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza nabór wniosków stypendialnych do programu stypendialnego "Wspieramy najlepszych II", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014 - 2020.
 
Image
Czytaj całość…
 
Młodzi literaci popisali się swoją twórczością
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
21.06.2018.
W XXIII edycjI konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „MAŁE KRAJOBRAZY SŁOWA” uczniowie naszej szkoły odnotowałi duże sukcesy:
  • W I grupie wiekowej do lat 12: wyróżnienie otrzymała Ania Kubny - kl. 7d za cykl wierszy o przyrodzie, zaś w prozie I miejsce zdobyła Julia Kamyk - kl. 4d za opowiadanie "Magiczny Kamień", a wyróżnienie Jakub Donakiewicz – kl. 4d za opowiadanie "Wróbelek Ćwirek".
  • W II grupie wiekowej od 13 do 15 lat wyróżnienie w kategorii: proza przyznano Kindze – kl. 2D  za opowiadanie "Jeżaki".
Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 14 czerwca 2018r. w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nagrodzeni i wyróżnieni młodzi pisarze mogli wysłuchać recenzji swoich utworów i zaprezentować zebranym fragment nagrodzonej twórczości. Wszyscy zebrani mogli poczuć atmosferę literacką i ducha muz - Kalliope, Erato i Euterpe.
 
Image
Czytaj całość…
 
Apel podsumowujący II semestr w klasach VII
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
21.06.2018.
W środę, 20 czerwca 2018r. odbył się apel podsumowujący pracę i osiągnięcia uczniów klas VII oraz klasy IVc w roku szkolnym 2017/2018. Nagrodzono uczniów, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych, konkursach i akcjach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski a także uczniów, którzy odnieśli sukcesy sportowe . Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, czekolady oraz ciekawe nagrody.
Dyrekcja szkoły złożyła gratulacje i wręczyła stypendia uczniom, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce i zachowaniu oraz odnieśli sukcesy przedmiotowe lub sportowe na szczeblu miejskim, wojewódzkim bądź krajowym.
Podsumowano również wyniki rywalizacji w Konkursie o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. W grupie wiekowej klas IV-VII zwycięzcą okazała się klasa VIa.
 
Image
Czytaj całość…
 
Apel podsumowujący II semestr w klasach nauczania zintegrowanego
Wpisał: Joanna Olechowska   
21.06.2018.
Jeszcze przed zakończeniem roku uczniowie klas  I-III spotkali się, aby podsumować pracę w II semestrze. Wyróżnieni zostali uczniowie, którzy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i wytrwałością. Dyplomy oraz czekolady wręczane były zarówno za konkursy przedmiotowe, jak i sportowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym uczniom. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
 
Image
Czytaj całość…
 
Piknik klasy 4a
Wpisał: Anna Wysoczan   
22.06.2018.
Jeden piknik… wiele spojrzeń… Tak zapamiętali ten dzień uczniowie klasy 4a:
 
Image
Czytaj całość…
 
Ognisko klasowe 4a
Wpisał: Anna Wysoczan   
22.06.2018.
W poniedziałek 18.06.2018r. odbyło się nasze ognisko klasowe. Przybyli również rodzice i rodzeństwo. Na ognisku upiekliśmy pyszne kiełbaski. Graliśmy w grę "prawda czy wyzwanie". Nagrodą były słodkie niespodzianki. To była świetna zabawa. Skakaliśmy też na trampolinie i graliśmy w siatkówkę. Było super!
Michalina Kosakowska
 
Image
Czytaj całość…
 
Czas pożegnania w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
21.06.2018.
W sobotę, 16 czerwca, Rodzice uczniów z klasy 3c zorganizowali pożegnalne ognisko. Dzięki uprzejmości Państwa Zimoch, mogliśmy jeździć bryczką, skosztować kiełbaski pieczone przy ognisku. Wszyscy Rodzice przygotowali mnóstwo atrakcji: strzelanie z łuku, bitwa na baloniki wypełnione wodą oraz wiele, wiele innych gier i zbaw.
W poniedziałek, 18 czerwca żegnaliśmy się natomiast w szkole. Zaprezentowaliśmy przed naszymi bliskim wszystko to, czego nauczyliśmy się w klasie 3. Śpiewaliśmy, recytowaliśmy, graliśmy na fletach i rurkach bum bum, żonglowaliśmy. Na koniec wszyscy uczniowie przecięli symboliczną wstęgę - w ten sposób pożegnaliśmy klasy I-III i zrobiliśmy pierwszy krok do klasy IV. Każdy uczeń otrzymał również pamiątkowy medal, z tytułem nadanym przez kolegów oraz wychowawczynię. Było przy tym dużo zaskoczeń i śmiechu. To były piękne chwile, pełne radości, ale i wzruszeń. Dziś dziękujemy WSZYSTKIM za te wspaniałe trzy lata wspólnej nauki!
 
Image
Czytaj całość…
 
Apele podsumowujące II semestr
Wpisał: Administrator   
15.06.2018.
 UWAGA: Data apelu dla klas VII została zmieniona - apel odbędzie się 20 czerwca 2018r. o godz. 8:50 na parterze pawilonu C.
 
Image
 
Projekt edukacyjny "Aktywność osób niepełnosprawnych"
Wpisał: Beata Nowak   
18.06.2018.

13.06.2018r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbyło się podsumowanie pracy nad realizacją projektu edukacyjnego "Aktywność osób niepełnosprawnych". Nad wykonaniem zadań projektowych pracowali uczniowie z klasy 2g: Julia Bolibrzuch i Daniel Pełka. Koordynatorem projektu była pani Beata Nowak. To pierwszy projekt w naszej szkole, który ukazuje problemy niepełnosprawności.
Projekt, który został przygotowany przez Julię i Dawida, składał się z dwóch części: prezentacji multimedialnej i części praktycznej. Odbiorcami projektu byli uczniowie klas drugich gimnazjalnych.

Image

Czytaj całość…
 
Dzień australijski w naszej szkole
Wpisał: Danuta Niedźwiecka-Banasik   
18.06.2018.
14 czerwca nasi młodsi uczniowie poznawali najmniejszy kontynent świata. Do wspólnej zabawy zaprosili ich uczniowie III klas językowych gimnazjum. Jak James Cook odkrywali nieznane. Mogli usiąść z Aborygenami pod ich świętą górą ULURU i przy dźwiękach  instrumentu didgeridoo odszyfrowywać swoje imiona z alfabetu aborygeńskiego. Uśmiechnięci miłośnicy  surfingu z  Bondi Beach zapraszali do Great Barrier Reef – przepięknej australijskiej rafy koralowej. Tam nasi milusińscy "tworzyli" mieszkańców rafy.

Image
Czytaj całość…
 
Miły gość w klasie 1c
Wpisał: Ewelina Kruk   
17.06.2018.
Ależ było zdziwienie, gdy pewnego dnia zapukał do naszej klasy Franklin. Franklin to przemiły żółwik, bohater bajek, które towarzyszą nam od pierwszego dnia pobytu w szkole. To razem z nim odkrywamy to co piękne, ważne i mądre. Nasze sprawności „Przyjaciela Franklina” odnotowujemy w indeksach aktywności, które nasz gość postanowił sprawdzić. Zadowolony z naszego zachowania zaprosił nas na przyjęcie w plenerze… rąbka tajemnicy uchylimy niebawem...
 
Image
Czytaj całość…
 
Rodzinny piknik klasy 3d
Wpisał: Violetta Grzesik   
18.06.2018.
W piękne niedzielne popołudnie 17 czerwca 2018r. klasa 3d zorganizowała w gospodarstwie agroturystycznym Koening w Większycach wspaniałą rodzinną imprezę. Nasze mamy przygotowały pyszne sałatki, słodkości i wiele niespodzianek. Podczas wspólnego ogniska piekliśmy kiełbaski, zorganizowaliśmy turniej sportowy oraz klasowe rozgrywki w piłkę nożną. Największą frajdę sprawiła nam przejażdżka bryczką wokół rancza. Wspólna zabawa dostarczyła nam wiele niezapomnianych wrażeń, na długo zapamiętamy ten dzień. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zorganizowanie wspaniałego zakończenia klasy trzeciej. Było super!
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 286 - 300 z 2787