Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Festyn Wielkanocny
Wpisał: Administrator   
27.03.2010.

27 marca 2010r. w godz. 12:00 - 15:00 odbył się zorganizowany z inicjatywy Rodziców Festyn Wielkanocny.

Organizatorzy zapewnili miłą, świątecznie wiosenną atmosferę oraz dobrą zabawę! Zgodnie z zapowiedziami można było smacznie zjeść w szkolnej stołówce. Rodzice przygotowali dania kojarzące się z Wielkanocą - żurek, białą kiełbasę, ćwikła, a także upiekli pyszne ciasta. Dzieci mogły miło spędzić czas w pracowni plastycznej lub biorąc udział w różnych konkurencjach sportowych - dla uczestników przygotowano wiele nagród. Nie zabrakło również wielu stoisk z przepięknymi ozdobami wielkanocnymi - tu kolejny raz ujawnił się wielki talent Rodziców.
Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację festynu poświęcając swój czas dla szkoły.

 
Najmłodsi kolorowo powitali wiosnę
Wpisał: Jolanta Muzyka   
27.03.2010.
23 marca w szkole zrobiło się radośnie i gwarno. Jak przystało na prawdziwych ekologów nie topiliśmy "marzanny" lecz powitaliśmy wiosnę w sposób nowoczesny i jak się okazało bardzo skuteczny. 
Czytaj całość…
 
Na sportowo i śpiewająco powitaliśmy WIOSNĘ!
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
23.03.2010.

W dniu 23 marca  Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani A. Palacz, chcąc na wesoło przywitać pierwsze dni wiosny, zorganizował dla klas IV-VI konkurs karaoke i rozgrywki międzyklasowe mini siatkówki. Każda z klas wytypowała drużyny, które rozgrywały mecze siatkówki na sali gimnastycznej, którym sędziował pan R. Zych, a pozostali uczniowie wzięli udział w  występach karaoke. Wszyscy dobrze się bawiliśmy, ale również  wyłoniliśmy zwycięzców.

Czytaj całość…
 
Finał konkursu Wschód-Zachód (język angielski)
23.03.2010.

Wyniki XVI Finału Konkursu "Wschód – Zachód" 2009/2010
Język angielski (szkoły podstawowe)

1. Tomczuk Katarzyna I miejsce PSP 19
2. Stanioch Karol II miejsce PSP 15
3. Kaźmierska Katarzyna III miejsce PSP 19
4. Grądowski Jacek IV miejsce PSP 19
5. Fojcik Piotr V miejsce PSP 19
6. Bluczak Michał VI miejsce PSP 9
7. Stefanowicz Agnieszka VII miejsce PSP 9
8. Bobiński Viktor VIII miejsce PSP 9

To kolejny bardzo dobry występ uczniów naszej szkoły. Gratulacje!

 
Szkolny etap Mistrza Dykcji za nami
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
23.03.2010.

Dnia 16 marca 2010 roku w naszej szkole odbył się konkurs Mistrz Dykcji - etap szkolny. Oto wyniki zmagań uczniów klas IV - VI biorących udział w konkursie:

I miejsce KAROLINA DORAU klasa 4b
II miejsce SANDRA JASIŃSKA klasa 6b
III miejsce  ALEKSANDRA GRZESIK klasa 4b
IV miejsce PAULINA KRASICKA klasa 5b

Wyróżnienia:
Jagoda Mordarska 4a
Natalia Chomentowska 4a
Patrycja Świderska 6a
Patrycja Studzienna 6b

GRATULUJEMY!!!

Laureaci (miejsca I-IV) wezmą udział w etapie międzyszkolnym 15.04.2010r. o godz. 9:15.

Czytaj całość…
 
"Każdy uczeń wie co zrobić z ZSEE"
17.03.2010.

Takim hasłem rozpoczyna się projekt, którego realizację rozpoczęły w dniu dzisiejszym klasy piąte.

Czytaj całość…
 
Zapraszam wszystkich uczniów i rodziców
17.03.2010.

do regularnego odwiedzania strony internetowej www.szkolazsee.pl, na której na bieżąco zamieszczane będą wszelkie informacje związane z programem i działaniami na rzecz właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zachęcam do nauki przez zabawę, na dzieci i na dorosłych czekają quizy, gra i różne ciekawostki.

Czytaj całość…
 
Udany występ młodych siatkarek w Czeladzi
Wpisał: Miłosz Majka   
15.03.2010.

Dzień po zmaganiach czwórek do Czeladzi zawitały najmłodsze adeptki siatkówki z klas czwartych. Do turnieju zgłoszona zostala rekordowa ilość zespołów - 48 dwójek z południowej Polski!!! Wśrod nich reprezentantki naszej szkoły: zespół nr 1 - Ola Gomuła i Ala Gomuła, zespół nr 2 - Oliwia Węgrzyn i Patrycja Łucko, zespół nr 3 - Ola Paproć i Agata Jankowska. Miłą niespodziankę sprawiły bliźniaczki z klasy 4a Ola i Ala Gomuły zajmując bardzo dobre 7 miejsce!!! Natomiast Oliwia z Patrycją zakończyły występy na 17 miejscu, a Ola z Agatą na miejscu 29. Opiekunem jest Pani Dorota Kubacka. Gratulujemy!!!!

 
Ogólnopolski Festiwal Siatkówki CZELADŹ 2010
Wpisał: Miłosz Majka   
14.03.2010.

Jak co roku do Czeladzi przybyły najlepsze zespoły czwórek z południowej Polski w tym dwie drużyny z PSP 19. Zgłoszonych zostało 16 ekip z Krzanowic, Wieliczki, Czeladzi, Borowna, Halemby, Krzeszowic, Tychów, Tenczynka, Rudy Śląskiej i Kędzierzyna-Koźla. Po losowaniu powstały 4 grupy w których obowiązywał system każdy z każdym, jeden set do 25. Grupa A: Tychy I, Kędzierzyn I w składzie: (ANGELIKA LENCZEWSKA, JOANNA KAMIŃSKA, MAGDA ZAJĄC, NICOLA BOCZOŃ), Tenczynek i Wieliczka. W grupie C wystartował nasz drugi zespół (ALEKSANDRA WÓJCIK, ALEKSANDRA MZYK, KAMILA MILEWSKA, PATRYCJA ŚWIDERSKA), który zmierzył się z Krzanowice I, Wieliczka I i Czeladź III.
Nasz I zespół pokazał, że w tym dniu ma coś do powiedzenia i po wyśmienitej grze, szczególnie w polu zagrywki i bloku, wygrał  wszystkie spotkania eliminacyjne i awansował do najlepszej ósemki turnieju.

Czytaj całość…
 
Mistrzostwa Miasta w Skoku Wzwyż Szkół Podstawowych
Wpisał: Miłosz Majka   
12.03.2010.

W dniu 12.03.2010r. w Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się indywidulane i drużynowe Mistrzostwa Miasta Szkół Podstawowych w Skoku Wzwyż Dziewcząt i Chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich uczniowie naszej szkoły!

Czytaj całość…
 
Finał Wojewódzki w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt
Wpisał: Miłosz Majka   
12.03.2010.

W dniu 22.02.2010r. w Oleśnie odbył się Finał Wojewódzki w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Angelika Lenczewska, Aleksandra Mzyk, Nicola Boczoń, Joanna Kamińska, Magda Zając, Kamila Milewska, Aleksandra Wójcik, Patrycja Pasierb, Patrycja Świderska (klasa 6a) oraz Paulina Wojtala (z klasy 5a)  zajęła IV miejsce. Trenerem zespołu jest Miłosz Majka.

Czytaj całość…
 
Informacja dla rodziców - pomoc Caritasu
Wpisał: Administrator   
12.03.2010.

Za pośrednictwem naszej strony internetowej przekazujemy informację wszystkim rodzicom, którzy chcieliby skorzystać z pomocy udzielanej przez Parafialny Zespół "Caritas" przy parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu (osiedle Piasty).
Caritas informuje rodziców, że w każdą środę od godziny 17:00 można przyjść i uzyskać informacje na temat pomocy socjalnej w formie paczek żywnościowych.
Biuro Caritas czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 77 483-86-78.

 
Owoce w szkole
Wpisał: Administrator   
10.03.2010.
Image
Drodzy Rodzice!

W związku z wdrożonym na terytorium naszego kraju przez Agencję Rynku Rolnego programem „Owoce w szkole” w roku szkolnym 2009/2010 w ramach programu dzieciom klas I-III udostępnione będą od 16 marca 2010 roku owoce i warzywa odpowiednio dojrzałe, zdrowe i gotowe do bezpośredniego spożycia.
 
Uwaga czwartoklasiści - przygotowania do egzaminu na kartę rowerową
10.03.2010.
Jak co roku klasy czwarte będą ubiegać się o kartę rowerową, czyli swoje pierwsze "prawo jazdy".
Czytaj całość…
 
Wychowywać to kochać i wymagać - propozycja warsztatów dla rodziców i nauczycieli
Wpisał: Administrator   
10.03.2010.
Zapraszamy do udziału w programie SZKOŁA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW mającym na celu wspieranie umiejętności wychowawczych rodziców i nauczycieli. Spotkanie będzie realizowane na terenie Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kędzierzynie-Koźlu.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2761 - 2775 z 2787