Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Szkolne obchody Dnia Ziemi
Wpisał: Administrator   
27.04.2010.

27 kwietnia na godzinie wychowawczej w klasach IV - VI świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Ekologia - to słowo pojawiało  się bardzo często. Nauczyliśmy się refrenu piosenki ekologicznej "Hymn małych ekologów". Uczniowie klasy VIa zaprezentowali przedstawienie ekologiczne "Kargul i Pawlak" przypominając po co w szkole zbieramy puszki aluminiowe, zużyte baterie, a także co to jest ZSEE i co z nim robić. Odbył się też teleturniej ekologiczny 1 z 6 - najlepsi zostali nagrodzeni skromnymi upominkami.  Wielu uczniów, zgodnie z prośbą organizatorów, miało w swym ubiorze zielone elementy. Imprezę przygotowały panie Katarzyna Cekiera i Alina Uzny.

 
Koncert utworów F. Chopina w ODK Komes
Wpisał: Administrator   
22.04.2010.

20 kwietnia uczniowie klas V nie tylko wzięli udział w apelu poświęconym Fryderykowi Chopinowi, ale mieli również okazję posłuchać Jego muzyki na żywo w Osiedlowym Domu Kultury Komes. Spotkanie bardzo ciekawie poprowadził p. Adam Żaak, który opowiedział wiele ciekawych anegdot związanych z życiem Fryderyka Chopina. Opowieści te zilustrowała muzyką p. Maria Polakowa, która zagrała na pianinie utwory:

Polonez G-mol
Nokturn Cis-mol
Etiuda C-mol (zw. rewolucyjną)
Walc Des-dur (zw. minutowym)
Preludium E-mol
Mazurek A-mol
Fragmenty Koncertu E-mol

Mamy nadzieję, że w 200 rocznicę urodzin wielkiego polskiego kompozytora będą kolejne okazje by posłuchać utworów F. Chopina.

Czytaj całość…
 
Rok 2010 - Rokiem Fryderyka Chopina
Wpisał: Anna Kaczmarska   
20.04.2010.

Rok 2010 został Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony Rokiem Fryderyka Chopina. W tym roku przypadła również 200 rocznica urodzin artysty. Z tej okazji 20 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty montaż słowno – muzyczny dla uczniów klas IV-VI. Uczniowie z klasy 5b przybliżyli sylwetkę wielkiego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina,  recytując piękne wiersze i przedstawiając ważne fakty z jego życia. Wszystko przeplatane było fragmentami największych utworów F. Chopina – mazurkami, walcami, nokturnami. Mieli okazję wysłuchania etiudy rewolucyjnej, czy poloneza A-dur. Nad całością czuwała p. Anna Kaczmarska-Gąska.

Czytaj całość…
 
Katyń - pamięć i prawda tym co polegli
Wpisał: Administrator   
16.04.2010.

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia poświęcona wydarzeniom związanym z Katyniem. Oddaliśmy hołd wszystkim, którzy zmarli tragicznie w Katyniu i jego okolicach. Jeszcze raz upamiętniliśmy minutą ciszy wszystkie ofiary sobotniej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uczniowie przypomnieli również tragiczne wydarzenia, które rozegrały się w Katyniu 70 lat temu, gdy z rozkazu Stalina zginęło prawie 22 tysiące inteligencji polskiej.

Czytaj całość…
 
Pamięci ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego
Wpisał: Administrator   
12.04.2010.

Image Dzisiaj, w poniedziałek 12 kwietnia 2010r., wszystkie lekcje w naszej szkole rozpoczęły się minutą ciszy dla uczczenia pamięci wszystkich ofiar sobotniej katastrofy prezydenckiego samolotu. W okresie żałoby narodowej, 16 kwietnia (w piątek), odbędzie się apel przygotowany przez uczniów i nauczycieli, poświęcony oczywiście pamięci wszystkich tragicznie zmarłych w sobotniej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

 
Prezydent RP Lech Kaczyński nie żyje
Wpisał: Administrator   
10.04.2010.

Image

Samolot z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i oficjalną delegacją państwa polskiego oraz towarzyszącymi osobami rozbił się w okolicach Smoleńska. W samolocie był prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską, wysocy dostojnicy państwowi i przedstawiciele życia społeczno-publicznego. Delegacja leciała do Katynia na uroczystości związane z 70 rocznicą zbrodni katyńskiej.
Według wstępnych informacji agencyjnych samolot zahaczył o drzewo przy podchodzeniu do lądowania i zapalił się.
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową. Z związku z katastrofą w całym kraju odwołano imprezy rozrywkowe i sportowe. Marszałek Bronisław Komorowski, zgodnie z Konstytucją, po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego przejął jego obowiązki.

Czytaj całość…
 
Konkurs "Drzewko za butelkę" rozstrzygnięty
13.04.2010.

W środę 7 kwietnia zakończyliśmy akcję "Drzewko za butelkę". Najwięcej butelek w naszej szkole zebrała uczennica klasy 2b Joanna Feruś. W dniu 28 kwietnia odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za udział w akcji.

19 kwietnia rozpocznie się w Radiu Park konkurs radiowy "Ekologiczna zgadula", który będzie trwał do 23 kwietnia. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału  konkursie.

Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu bibliotecznego klas IV-VI "Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych"
Wpisał: Anna Kaczmarska   
13.04.2010.
Oto wyniki konkursu "Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych",
który odbył się w bibliotece 30 marca:
 
Klasy IV
I miejsce – Agata Jankowska kl. 4a
II miejsce – Karolina Czekała kl. 4b, Maja Mielczarek kl. 4b
III miejsce – Natalia Chomentowska kl. 4a, Aleksandra Grzesik kl. 4b
Wyróżnienie – Katarzyna Rusin kl. 4a

Klasy V
I miejsce – Agata Swacha kl. 5a, Aleksander Cupryś kl. 5a
II miejsce – Dominika Zielińska kl. 5a
III miejsce – Oliwia Łabuda kl. 5a
Wyróżnienie – Agata Borucka kl. 5a, Paulina Barabasz kl. 5b

Klasy VI
I miejsce – Magda Zając kl. 6a
II miejsce – Patrycja Studzienna kl. 6b
III miejsce – Kamila Milewska kl. 6a
Wyróżnienie – Patrycja Świderska kl. 6a
 
Gratulujemy zwycięzcom!
 
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu bibliotecznego klas II-III "Wiosna tuż, tuż..."
Wpisał: Anna Kaczmarska   
13.04.2010.
Oto wyniki konkursu "Wiosna tuż, tuż...",
który odbył się w bibliotece 16 marca:

I miejsce – Martyna Graczyk kl. 3a
II miejsce – Anna Dyba kl. 3c, Marcin Adamów kl. 3b
III miejsce – Mateusz Liszewski kl. 3a
Wyróżnienie – Jakub Hołoga kl. 2 b
 
Serdecznie gratulujemy!

 
Spotkanie z Dawidem w Krainie Radości
Wpisał: Administrator   
11.04.2010.
Przełamali niewidoczne bariery
Wyjątkowego gościa podejmowali wychowawcy i uczniowie ze świetlicy Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Jest nim Dawid Pawlak, niepełnosprawny dziewięciolatek z Wróblina koło Głogówka. W ramach pomocy sympatycznemu chłopcu od października ubiegłego roku w naszej szkole prowadzona  jest zbiórka zakrętek z PCV.
Czytaj całość…
 
Sprawdzian kompetencji szóstoklasistów - już po...
Wpisał: Administrator   
08.04.2010.
Najważniejszy dzień dla szóstoklasistów w całej Polsce już za nami. Na zdjęciach moment przed 9:00 - sprawdziany leżą już na ławkach, ale jeszcze nie wiadomo, co jest w środku. Chwilę później zadania do wykonania przestały być tajemnicą. Uczniowie po zakodowaniu prac przystąpili do rozwiązywania.
Trzymamy kciuki za jak najlepsze rezultaty naszych uczniów. Wyniki mamy poznać 28 maja.
Czytaj całość…
 
Święta Wielkanocne - apel w najmłodszej grupie wiekowej
Wpisał: Ewelina Kruk   
12.04.2010.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą przygotowali na dzień 31 marca 2010r. apel poświęcony tradycjom wielkanocnym.
Gdy cała szkoła była pięknie przystrojona, a wszędzie pachniało bukszpanem, najmłodsza grupa wiekowa spotkała się w świetlicy szkolnej. To właśnie tam  świąteczną atmosferę uwieńczyło przedstawienie pt. "Wielkanoc, Wielkanoc wielka radość w sercach". Wśród pięknej dekoracji i miłej atmosfery uczniowie z klasy II b pod opieką p. Eweliny Kruk uprzyjemniali przybyłym gościom wspólnie spędzone chwile śpiewając wielkanocne piosenki. Dzieci recytowały wiersze o świątecznych motywach i przekazywały informacje o historii i tradycji Świąt Wielkiej Nocy. Nie obyło się też bez "śmigusa-dyngusa".
Krótkim wystąpieniem uczniowie wprowadzili wszystkich uczestników w ducha Świąt Wielkiej Nocy. Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera refleksji, skupienia oraz zadumy.

Małym aktorom serdecznie dziękujemy!!!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

 
Życzenia wielkanocne
Wpisał: Administrator   
31.03.2010.

Animowane gify zdobiące życzenia przygotowali uczniowie klas IV-VI w ramach koła komputerowego. 

Image

Jan Zimoch 6b

Pięknych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań rodzinnych

i w gronie przyjaciół

Wesołego Alleluja!

Czytaj całość…
 
KINDER+SPORT eliminacje chłopców za nami
Wpisał: Dorota Kubacka   
31.03.2010.

27 marca nasza szkoła organizowała turniej eliminacyjny Kinder+Sport. Wystąpiło 72 uczestników ze Zdzieszowic, Głogówka, Brożca oraz PSP11, PSP12 i PSP19. Rywalizacja trwała 5 godz. i należało wyłonić po cztery drużyny z klas 4 - grają dwójkami, z klas 5 - trójki i klasy 6 - grające czwórkami. Następnie te drużyny będą grały w turnieju wojewódzkim, gdzie pierwsze miejsca mają prawo w reprezentowaniu naszego województwa na turnieju finałowym w Zabrzu.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Czytaj całość…
 
Etap międzyszkolny konkursu Mistrz Dykcji
Wpisał: Administrator   
10.02.2010.

Zapraszam wszystkie zainteresowane szkoły do udziału w międzyszkolnym konkursie "Mistrz Dykcji", którego celem jest rozwijanie u uczniów nawyku starannej i wyrazistej wymowy. Konkurs odbędzie się 15.04.2010r. o godz. 9:15 w świetlicy szkolnej. Ze względu na żałobę narodową termin został zmieniony na 22 kwietnia, godz. 9:15.

REGULAMIN KONKURSU:
1. Konkurs organizowany jest dla uczniów klas IV-VI.
2. Proponujemy, by z każdej szkoły zgłosiło się od 1 do 3 osób.
3. Zgłoszenia udziału przyjmowane będą w sekretariacie PSP nr 19 do dnia 8.04.2010r.
4. Konkurs zostanie przeprowadzony w etapach:
     I etap - recytacja samodzielnie skonstruowanego, trudnego pod względem artykulacyjnym, krótkiego tekstu o długości od 5 do 6 wersów
     II etap - prezentacja wylosowanego tekstu (teksty zostały przesłane do szkół, gdyby ktoś nie otrzymał - proszę o kontakt).
     III etap - czytanie zdań-łamańców językowych.
     IV etap - czytanie tekstów trudnych pod względem artykulacyjnym (ten etap zostanie przeprowadzony w sytuacji wystąpienia trudności w wyłonieniu zwycięzcy).
5. Ocenie podlega poprawność i staranność wymowy podczas recytacji własnego tekstu oraz pomysłowość w jego tworzeniu.

Logopeda szkolny Małgorzata Fąferek-Pekowska

 
««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2746 - 2760 z 2787