Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych
Wpisał: Radosław Zych   
14.10.2010.

Dnia 06.10.2010r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość  „Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych”. Dzieci odświętnie ubrane, z uśmiechem na twarzy wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności przed Dyrekcją, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi.
Dzieci gorąco powitały swoje nauczycielki z przedszkoli, a pani dyrektor Bożena Łotecka wręczyła im podziękowania za przygotowanie naszych pierwszaków do podjęcia nauki szkolnej.
Cała uroczystość dostarczyła wiele wzruszeń i radości. Dzieci złożyły kwiaty przed popiersiem patrona naszej szkoły Bronisława Malinowskiego oraz zasadziły drzewko na patio. Wszystkie dzieci otrzymały czekolady ufundowane przez Radę Rodziców. Rodzice przygotowali wspaniałe przyjęcie. Zabawie  i radości nie było końca.

Redagowała Agata Zych

Czytaj całość…
 
Wycieczka 2a i 2b do Nadleśnictwa w Starej Kuźni
08.10.2010.
30 września klasy 2a i 2b pojechały na wycieczkę klasową do Nadleśnictwa w Starej Kuźni. Przewodnikiem był młody podleśniczy pan Jarosław Łabaj. Na wycieczce dzieci poznały zwierzęta i rośliny naszych lasów, oglądając eksponaty wystaw i okazy zwierząt naturalnej wielkości. Dużo wiedzy zdobyły wędrując ścieżką dydaktyczną i oglądając przepiękny film o znaczeniu lasów. Dzieci wróciły do domu zadowolone i bogatsze o wiedzę zdobytą w naturalnym środowisku - Maria Matusiak i Elżbieta Hołobut.
Czytaj całość…
 
Podziękowania
07.10.2010.
„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
wtedy proste - dziękujemy - zawiera wszystko co chcemy wyrazić”.    

Czytaj całość…
 
Ognisko integracyjne klasy Ic
Wpisał: Radosław Zych   
03.10.2010.

W dniu 24.09.2010 na "Białym Ługu" odbyło się ognisko integracyjne klasy Ic. Humory dopisywały, dzieci brały udział w wielu konkursach z nagrodami. Rodzice byli wspaniali! Serdeczne podziękowania dla wszystkich przybyłych rodzin, a zwłaszcza dla organizatorów tak wspaniałej imprezy. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się w tym samym lub większym gronie:) Z pozdrowieniami od wychowawcy klasy Agaty Zych.

Czytaj całość…
 
Uwaga - konkurs czytelniczy
Wpisał: Anna Kaczmarska   
29.09.2010.

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczy "Wiersze Juliana Tuwima bawią i uczą" dla uczniów klas II - III. Konkurs odbędzie się w czytelni 20 października 2010r. (wtorek) o godzinie 10:45. Do konkursu obowiązuje znajomość "Wierszy" J. Tuwima. Zachęcamy do udziału w konkursie.

 
Akcja SU "ołówek dla kolegi" trwa
Wpisał: Administrator   
26.09.2010.
Jak co roku Samorząd Uczniowski organizuje akcję „ołówek dla kolegi”. Zbieramy przybory szkolne takie jak: ołówki, kredki, mazaki, bloki, zeszyty, pióra, piórniki… .Zebrane przybory zostaną przekazane uczniom naszej szkoły, którzy najbardziej ich potrzebują. Akcja trwa do 7 października. Weź udział w akcji. Z góry dziękujemy!!!
 
Plan pracy SU na rok szkolny 2010/11
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
26.09.2010.
Zadania Samorządu Uczniowskiego prowadzone przez cały rok:

1.   Praca w poszczególnych sekcjach
2.   Comiesięczne sesje Samorządu
3.   Aktualizacja tematyki gazetki ściennej Samorządu Uczniowskiego
4.   Systematyczne losowanie numerów „Szczęśliwej liczby”
5.   Ścisła współpraca z Samorządem PG nr 5  i Małym Samorządem klas I - III
6.   Współpraca z opiekunami grup wiekowych i wychowawcami klas
7.   Sprawowanie patronatu nad Schroniskiem dla zwierząt bezdomnych – zbiórka karmy i pieniędzy na cele schroniska
Czytaj całość…
 
Wyprawka szkolna 2010/2011
Wpisał: Joanna Białobrzeska   
22.09.2010.

Informujemy, że dofinansowanie do podręczników w ramach programu rządowego „Wyprawka szkolna” będzie wypłacane od czwartku /23.09.2010r./ w godzinach 12:30 do 15:30  w sekretariacie  w gimnazjum. 

Podstawą do wypłaty jest faktura lub rachunek na podręczniki szkolne.
 
Koło Miłośników Książki
Wpisał: Anna Kaczmarska   
20.09.2010.
Rozpoczęło swą działalność w roku szkolnym 2010/2011, należą do niego chętni uczniowie z klas II– VI. Działa przy bibliotece szkolnej. Może i Ty odkryjesz miejsce dla siebie i przyłączysz się do nas? Czym się zajmujemy?
Czytaj całość…
 
Konkurs Internetowy dla klas IV-VI
Wpisał: Administrator   
20.09.2010.
Dzisiaj rozpoczyna się zapowiadany wcześniej konkurs internetowy dla klas IV-VI. Szczegóły w module po prawej stronie szkolnej witryny internetowej. Zachęcam do udziału! - Alina Uzny
 
Udział koła turystycznego w IV Dniach Twierdzy Koźle
Wpisał: Administrator   
19.09.2010.
Zgodnie z planami 18 września, chętni członkowie koła turystycznego (10 osób) wzięli udział w wycieczce do Koźla, by uczestniczyć tam w IV Dniach Twierdzy Koźle. Pod opieką pań Katarzyny Cekiery i Aliny Uzny oglądnęli rekonstrukcję bitwy o kozielską twierdzę oraz zwiedzili obóz żołnierski. Wycieczkę na pewno można zaliczyć do udanych. Przeczytaj relacje uczestników...
Czytaj całość…
 
Uwaga uczestnicy koła turystycznego
Wpisał: Administrator   
16.09.2010.
W sobotę 18 września, jedziemy na wycieczkę do Koźla. Będziemy uczestniczyć w IV Dniach Twierdzy Koźle. O godz. 15:00 obejrzymy rekonstrukcję bitwy, a potem o 16:30 rozpoczniemy zwiedzanie obozu żołnierskiego. Zbiórka o godz. 13:50 na środkowym przystanku Piastów. Jedziemy autobusem linii nr 2 - należy zabrać dwa bilety MZK i legitymację szkolną!
Piątek, 17 września godz. 9:00, jest ostatnim momentem, kiedy można oddać zgodę rodzica na wyjazd. Dzieci, które nie doniosą zgody, nie uczestniczą w wycieczce.
 
Sprzątanie Świata - szkolna akcja edukacyjna na temat recyklingu
Wpisał: Administrator   
19.09.2010.
Podobnie jak w ubiegłym roku, nie sprzątaliśmy przyszkolnych terenów, ale postawiliśmy na edukację. Cały dzień przebiegał pod hasłem "Recykling przynosi owoce" - w sensie przenośnym i dosłownym... Uczniowi, którzy wykazali się znajomością zasad ekologicznego postępownia z odpadami, byli nagradzani owocam: jabłkami, gruszkami, śliwkami, mandarynkami, bananami...
Rozstrzygnięty został konkurs międzyklasowy na najciekawszą gazetkę związaną z akcją "Sprzątanie Świata". Wszystkie gazetki były przepiękne, za co serdecznie dziękujemy klasom i ich wychowawcom. Po bardzo długich obradach Jury zwycięstwo przyznano klasie IIa (w kategorii klas I-III) i klasie IVa (w kategorii klas IV-VI). Pozostałe klasy otrzymały nagrody pocieszenia. Zdjęcia wszystkich gazetek można obejrzeć w galerii.
W czasie przerw uczniowie mieli wiele okazji do pogłębienia swojej wiedzy na temat ekologicznego stylu życia, mogli też brać  udział w licznych konkursach. Najbardziej spodobał się im konkurs  "dbamy o czystość wód", w którym wędką wyławiali z "wody" różne odpady i wyrzucali je do odpowiednich pojemników do segregacji.
Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystają w praktyce, pomogą w recyklingu, który przyniesie owoce, czyli korzyści Ziemi, by ta z kolei mogła rodzić tak piękne, kolorowe, smaczne i soczyste owoce, jakie wygrywali w dzisiejszych konkursach!
Czytaj całość…
 
Akcja "Sprzątania Świata" w naszej szkole - zapowiedź
Wpisał: Administrator   
15.09.2010.
Image W tym roku termin ogólnoświatowej akcji „Clean up the World” przypada na 17 – 19 września. Już 17-sty raz „Sprzątanie Świata” ma miejsce w Polsce! Hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska” brzmi: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. W naszej szkole, w piątek 17 września na przerwach, podejmiemy szereg działań edukacyjnych. Przypomnimy wszystkie akcje ekologiczne prowadzone w naszej szkole - będzie się można wiele dowiedzieć, wziąć udział w kilku ciekawych konkursach. Serdecznie zachęcamy do udziału! Zapoznaj się, z wywieszonym w łączniku, harmonogramem działań zaplanowanych na ten dzień.
Czytaj całość…
 
O Senacie RP dla najmłodszych
Wpisał: Administrator   
15.09.2010.
W dniu 15 września klasy IV-VI wzięły udział w przedstawieniu "Trudne słowa - prosta sprawa, czyli o Senacie RP dla najmłodszych", przygotowanym przez uczniów II LO.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2701 - 2715 z 2787