Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Lekcja muzyki klasycznej
Wpisał: Administrator   
03.11.2010.
3 listopada 2010r. gościł w naszej szkole Łódzki Duet Akordeonowy - Panowie Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński. Po powitaniu i krótkim wprowadzeniu, duet zagrał na akordeonach przeboje muzyki klasycznej m.in. J. S. Bacha, W. A. Mozarta, S. Moniuszki oraz polskie tańce ludowe.
Czytaj całość…
 
Turniej gry w "dwa ognie"
Wpisał: Violetta Grzesik   
03.11.2010.
Reprezentacja klas III uczestniczyła w Międzyszkolnym Turnieju Gry Zespołowej "Dwa ognie" w PSP nr 12. Rozegraliśmy sześć meczy z poszczególnymi drużynami  i  z zawzięciem walczyliśmy  o uzyskanie jak najlepszego wyniku. Nasza drużyna zajęła IV miejsce w turnieju, w nagrodę dostaliśmy sprzęt sportowy dla naszej szkoły. Cieszymy się z sukcesu i myślimy już o kolejnym turnieju.
Czytaj całość…
 
Apel o jesieni
Wpisał: Violetta Grzesik   
03.11.2010.
30 października 2010r. klasa 3c zaprezentowała przedstawienie pt: "Barwy jesieni". Wśród pięknej jesiennej dekoracji występowali młodzi aktorzy, którzy wspaniale wczuli się w swoje role. Występ był udany i wszyscy bawili się doskonale. Ostatnim punktem programu była wspólnie zaśpiewana piosenka o witaminkach. Miejmy nadzieję, że jesień zostanie z nami jak najdłużej.
Czytaj całość…
 
Informacja na temat dodatkowych dni wolnych od nauki
Wpisał: Administrator   
29.10.2010.
Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 5 października 2010r. (w sprawie organizacji roku szkolnego) w PSP nr 19 ustalone zostały następujące dodatkowe dni wolne od nauki:
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu plastycznego pt. "Zakładka do książek" dla klas II-III
Wpisał: Anna Kaczmarska   
28.10.2010.
Wyniki konkursu plastycznego pt. "Zakładka do książek" dla klas II- III są następujące:
Czytaj całość…
 
Październik 2010r. - Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych
Wpisał: Anna Kaczmarska   
28.10.2010.
W 2010r. po raz trzeci na całym  świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (w poprzednich latach był to Międzynarodowy Dzień). Święto jest organizowane od 1999r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji jest: zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Czytaj całość…
 
Na tropie zdrowej żywności
Wpisał: Administrator   
27.10.2010.
Targ kojarzy nam się z miejscem, gdzie można kupić różne produkty żywnościowe ekologiczne i zdrowe, pochodzące prosto od rolników, czyli producentów.
Dlatego w sobotę 23 października "tropiąc" źródła zdrowej żywności, uczestnicy projektu "Wiemy co jemy" udali się na nasz kędzierzyński targ. Zdrowie łączy się nie tylko z odpowiednią dietą, ale też aktywnością ruchową. Dlatego na targ poszliśmy pieszo, po drodze podziwiając barwy jesieni.
Czytaj całość…
 
Statut ZSM nr 1 - projekt zmian
Wpisał: Administrator   
20.10.2010.

Uwaga nauczyciele! Na stronie szkoły zamieszczony został projekt nowego Statutu ZSM nr 1 (tekst ujednolicony). Proszę o zapoznanie się z nim i zgłoszenie ewentualnych poprawek.

Czytaj całość…
 
Szkolna zbiórka puszek aluminiowych
Wpisał: Administrator   
20.10.2010.
Przypominamy, że od października, kolejny już rok, kontynuowana jest w naszej szkole akcja zbiórki puszek aluminiowych.
Czytaj całość…
 
Uwaga konkurs kulinarny!
19.10.2010.
Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VI do wzięcia udziału w konkursie na przepis na najzdrowszą i najsmaczniejszą potrawę!
Czytaj całość…
 
Trwa projekt ekologiczny "Wiemy co jemy"
19.10.2010.
Projekt jest realizowany od września. Jego celem jest wzbogacenie wiedzy uczniów o zdrowiu człowieka i właściwym odżywianiu.
Czytaj całość…
 
Kolejna wycieczka koła turystycznego
Wpisał: Administrator   
19.10.2010.
Uczestnicy koła turystycznego wzięli udział w kolejnej wycieczce. W miesiącu październiku, w którym dużo mówi się o pomocy zwierzętom, odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt. Zobaczyli w jakich warunkach żyją tam pieski, zawieźli im też trochę karmy. Oto relacja jednego z uczestników wycieczki:
Czytaj całość…
 
Wizyta uczniów koła przyrodniczego w schronisku dla bezdomnych zwierząt
18.10.2010.
W miesiącu październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwierząt oraz Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Dlatego w dniu 13 października uczniowie należący do Szkolnego Koła Przyrodniczego postanowili odwiedzić zwierzęta przebywające w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Za pieniądze pozyskane ze sprzedaży gazetek ekologicznych "Żabi głos" zakupili 30 kg karmy dla psów, dodatkowo kupili również karmę dla psów i kotów oraz makaron za własne pieniądze. Przeprowadzili wywiad z pracownikiem schroniska, który ukaże się w najnowszym numerze gazetki ekologicznej.
Czytaj całość…
 
Turniej Orlika 2010
Wpisał: Radosław Zych   
17.10.2010.

14.09.2010 odbył się gminny Turniej o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej. W zawodach wzięło udział 7 drużyn z naszej gminy, które były podzielone na dwie grupy, z których 2 awansowały do ścisłej "czwórki". Poziom rozgrywanych zawodów stał na wysokim poziomie, o czym może świadczyć finał turnieju, którego zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne. Chłopcy z naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, wygrywając cały turniej. Zawody były rozgrywane w roczniku 1999 i 2000.
Opiekunem zwycięskiego zespołu był pan Radosław Zych.

Czytaj całość…
 
Święto Komisji Edukacji Narodowej
Wpisał: Administrator   
15.10.2010.
Pięknymi występami uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum umililii wszystkim pracownikom szkoły dzień 14 października.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2686 - 2700 z 2787