Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Mała Liga w Pływaniu
Wpisał: Ewelina Kruk   
26.11.2010.
23 listopada 2010r. uczniowie klas pływackich pionu I-III wzięli udział w międzyszkolnych zawodach pod nazwą „Mała Liga w Pływaniu”. Rywalizacja pomiędzy młodymi pływakami w odpowiednich kategoriach wiekowych była niezwykle pasjonująca i przebiegała w myśl sportowej zasady "fair play". Sportowcy reprezentujący naszą szkołę udowodnili prezentowaną postawą, iż drzemie w nich ogromna wola walki. Zapał ten przerodził się w zdobycie przez nich czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach. Oto najlepsi:
Czytaj całość…
 
Gospodarka odpadami komunalnymi - segregacja, recykling, metody zagospodarowania odpadów.
23.11.2010.
23 llistopada w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne zorganizowane przez Fundację Ekologiczną "Silesia". Uczestniczyły w nich klasy: IVb i Vc.
Czytaj całość…
 
Wycieczka koła turystycznego do biblioteki kozielskiej
Wpisał: Administrator   
22.11.2010.

Jarosław Kret - popularny „pan od pogody”, zapalony podróżnik i fotoreporter, gościł w sobotnie popołudnie 20 listopada w kozielskiej bibliotece. Przez ponad 2 godziny opowiadał o Indiach, które poznał mieszkając przez kilka lat w prawdziwej indyjskiej rodzinie. Słuchając opowieści pana J. Kreta, smakując indyjskich potraw i oglądając ciekawe zdjęcia, uczestnicy koła turystycznego mieli okazję poczuć klimat Indii - kraju kontrastów i różnorodności. Oto jak wycieczkę zapamiętała  Karolina Czekała z klasy 5b:

Czytaj całość…
 
Wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
22.11.2010.

Dnia 22 listopada 2010r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych wojewodztwa opolskiego. Udział brali uczniowie klas szóstych naszej szkoły. W ciągu 60 minut mieli do rozwiązania 5 zadań. Konkurs przygotowały i czuwały nad prawidłowym jego przebiegiem panie: Małgorzata Stachura i Krystyna Świderska.
Do kolejnego etapu - miejskiego, który odbędzie się 4 stycznia 2011r. zakwalifikowali sie uczniowie:

Czytaj całość…
 
Wyniki szkolnego konkursu ekologicznego dla klas I-III
Wpisał: Administrator   
22.11.2010.
W wyniku przeprowadzonego konkursu wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
Czytaj całość…
 
Dzień Tolerancji
Wpisał: Administrator   
18.11.2010.
17 listopada obchodziliśmy Dzień Tolerancji. Zobacz w galerii zdjęcia z imprezy szkolnej, w której wzięli udział uczniowie klas I-III.
 
Wycieczka do Planetarium w Chorzowie
Wpisał: Dorota Grzesik   
23.11.2010.
10 listopada 2010r. odbyła się wycieczka do Planetarium w Chorzowie. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 6a i 6b oraz nauczyciele: p. Dorota Grzesik, p. Krystyna Wilk, p.Katarzyna Cekiera i p. Barbara Uchman.
Oto jak wycieczkę zapamiętały trzy uczennice klasy VIb: Małgosia Zdon, Ela Krawiec i Ania Naruć...
Czytaj całość…
 
Zaproszenie na kiermasz
Wpisał: Administrator   
17.11.2010.
Dnia 18 listopada (czwartek) uczniowie klasy 4b wraz z rodzicami zapraszają na kiermasz słodkości, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla ucznia naszej szkoły.
 
Uwaga nauczyciele!
Wpisał: Joanna Białobrzeska   
12.11.2010.

W dniu 17 listopada 2010r. (środa) o godz. 16:30 odbędzie się w świetlicy szkolenie dla nauczycieli w ramach WDN. Temat: "JAK PRACOWAĆ Z UCZNIEM TRUDNYM?"
Spotkanie poprowadzi edukator p. Grzegorz Grzesik. Zapraszamy wszystkich nauczycieli!

 
Podsumowanie Akcji "Ołówek dla kolegi 2010"
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
14.11.2010.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom klas IV-VI za ogromne zaangażowanie w coroczną zbiórkę przyborów szkolnych dla potrzebujących uczniów naszej szkoły. Ze względu na ilość zebranych przyborów szkolnych klasom przyznano następujące miejsca:
Czytaj całość…
 
Akademia z okazji Święta Niepodległości
Wpisał: Administrator   
11.11.2010.
10 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie, przystrojeni w biało-czerwone kotyliony, powiewający flagami, z zainteresowaniem oglądali występ swoich starszych koleżanek i kolegów z gimnazjum. Gimnazjaliści recytowali wiersze i śpiewali ze szkolnym chórem piosenki, które przygotowali pod przewodnictwem pani Urszuli Janickiej-Pecio.
Czytaj całość…
 
Apel w grupie wiekowej - "Miesiące dobroci dla zwierząt"
Wpisał: Administrator   
10.11.2010.
Miesiąc październik jest poświęcony popularyzacji problematyki ochrony przyrody i środowiska. Corocznie w dniach od 1 do 31 października obchodzimy Dni Ochrony Przyrody. W październiku obchodzony jest też Światowy Dzień Zwierząt. Październik, listopad i grudzień to „Miesiące Dobroci dla Zwierząt”.
Pod takim hasłem klasa 6a przygotowała w dniu 9 listopada apel dla grupy wiekowej klas V–VI. Wykonała także gazetkę tematycznie związaną z apelem.
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu plastycznego "Reklama ulubionej książki"
Wpisał: Anna Kaczmarska   
05.11.2010.
Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. "Reklama ulubionej książki" dla klas IV-VI. Oto wyniki:
Czytaj całość…
 
Spektakl "Pan Andersen"
Wpisał: Administrator   
04.11.2010.
Spektakl "Pan Andersen" to tegoroczna propozycja Narodowego Teatru Edukacji skierowana do najmłodszego widza. W dniu 4 listopada uczestniczyły w nim klasy I - III nauczania zintegrowanego. Któż z nas nie śledził w dzieciństwie przygód Calineczki czy historii Brzydkiego Kaczątka? Kilkustronicowe teksty baśni przełożone na język sceny stworzyły tętniące życiem, pełne dynamicznych zwrotów akcji, kolorowe obrazy. W adaptacji zawarte zostały ponadczasowe prawdy twórczości H. Ch. Andersena: przyjaźń, tolerancja, dobro i prawda. Przedstawienie przeplatane było licznymi piosenkami.
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu czytelniczego
Wpisał: Anna Kaczmarska   
04.11.2010.
Znamy już wyniki konkursu czytelniczego ze znajomości wierszy J. Tuwima dla kl. II-III. Oto zwycięzcy:
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2671 - 2685 z 2787