Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Statut ZSM nr 1 - projekt zmian
Wpisał: Administrator   
20.10.2010.

Uwaga nauczyciele! Na stronie szkoły zamieszczony został projekt nowego Statutu ZSM nr 1 (tekst ujednolicony). Proszę o zapoznanie się z nim i zgłoszenie ewentualnych poprawek.

Czytaj całość…
 
Szkolna zbiórka puszek aluminiowych
Wpisał: Administrator   
20.10.2010.
Przypominamy, że od października, kolejny już rok, kontynuowana jest w naszej szkole akcja zbiórki puszek aluminiowych.
Czytaj całość…
 
Uwaga konkurs kulinarny!
19.10.2010.
Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VI do wzięcia udziału w konkursie na przepis na najzdrowszą i najsmaczniejszą potrawę!
Czytaj całość…
 
Trwa projekt ekologiczny "Wiemy co jemy"
19.10.2010.
Projekt jest realizowany od września. Jego celem jest wzbogacenie wiedzy uczniów o zdrowiu człowieka i właściwym odżywianiu.
Czytaj całość…
 
Kolejna wycieczka koła turystycznego
Wpisał: Administrator   
19.10.2010.
Uczestnicy koła turystycznego wzięli udział w kolejnej wycieczce. W miesiącu październiku, w którym dużo mówi się o pomocy zwierzętom, odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt. Zobaczyli w jakich warunkach żyją tam pieski, zawieźli im też trochę karmy. Oto relacja jednego z uczestników wycieczki:
Czytaj całość…
 
Wizyta uczniów koła przyrodniczego w schronisku dla bezdomnych zwierząt
18.10.2010.
W miesiącu październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwierząt oraz Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Dlatego w dniu 13 października uczniowie należący do Szkolnego Koła Przyrodniczego postanowili odwiedzić zwierzęta przebywające w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Za pieniądze pozyskane ze sprzedaży gazetek ekologicznych "Żabi głos" zakupili 30 kg karmy dla psów, dodatkowo kupili również karmę dla psów i kotów oraz makaron za własne pieniądze. Przeprowadzili wywiad z pracownikiem schroniska, który ukaże się w najnowszym numerze gazetki ekologicznej.
Czytaj całość…
 
Turniej Orlika 2010
Wpisał: Radosław Zych   
17.10.2010.

14.09.2010 odbył się gminny Turniej o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej. W zawodach wzięło udział 7 drużyn z naszej gminy, które były podzielone na dwie grupy, z których 2 awansowały do ścisłej "czwórki". Poziom rozgrywanych zawodów stał na wysokim poziomie, o czym może świadczyć finał turnieju, którego zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne. Chłopcy z naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, wygrywając cały turniej. Zawody były rozgrywane w roczniku 1999 i 2000.
Opiekunem zwycięskiego zespołu był pan Radosław Zych.

Czytaj całość…
 
Święto Komisji Edukacji Narodowej
Wpisał: Administrator   
15.10.2010.
Pięknymi występami uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum umililii wszystkim pracownikom szkoły dzień 14 października.
Czytaj całość…
 
Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych
Wpisał: Radosław Zych   
14.10.2010.

Dnia 06.10.2010r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość  „Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych”. Dzieci odświętnie ubrane, z uśmiechem na twarzy wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności przed Dyrekcją, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi.
Dzieci gorąco powitały swoje nauczycielki z przedszkoli, a pani dyrektor Bożena Łotecka wręczyła im podziękowania za przygotowanie naszych pierwszaków do podjęcia nauki szkolnej.
Cała uroczystość dostarczyła wiele wzruszeń i radości. Dzieci złożyły kwiaty przed popiersiem patrona naszej szkoły Bronisława Malinowskiego oraz zasadziły drzewko na patio. Wszystkie dzieci otrzymały czekolady ufundowane przez Radę Rodziców. Rodzice przygotowali wspaniałe przyjęcie. Zabawie  i radości nie było końca.

Redagowała Agata Zych

Czytaj całość…
 
Wycieczka 2a i 2b do Nadleśnictwa w Starej Kuźni
08.10.2010.
30 września klasy 2a i 2b pojechały na wycieczkę klasową do Nadleśnictwa w Starej Kuźni. Przewodnikiem był młody podleśniczy pan Jarosław Łabaj. Na wycieczce dzieci poznały zwierzęta i rośliny naszych lasów, oglądając eksponaty wystaw i okazy zwierząt naturalnej wielkości. Dużo wiedzy zdobyły wędrując ścieżką dydaktyczną i oglądając przepiękny film o znaczeniu lasów. Dzieci wróciły do domu zadowolone i bogatsze o wiedzę zdobytą w naturalnym środowisku - Maria Matusiak i Elżbieta Hołobut.
Czytaj całość…
 
Podziękowania
07.10.2010.
„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
wtedy proste - dziękujemy - zawiera wszystko co chcemy wyrazić”.    

Czytaj całość…
 
Ognisko integracyjne klasy Ic
Wpisał: Radosław Zych   
03.10.2010.

W dniu 24.09.2010 na "Białym Ługu" odbyło się ognisko integracyjne klasy Ic. Humory dopisywały, dzieci brały udział w wielu konkursach z nagrodami. Rodzice byli wspaniali! Serdeczne podziękowania dla wszystkich przybyłych rodzin, a zwłaszcza dla organizatorów tak wspaniałej imprezy. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się w tym samym lub większym gronie:) Z pozdrowieniami od wychowawcy klasy Agaty Zych.

Czytaj całość…
 
Uwaga - konkurs czytelniczy
Wpisał: Anna Kaczmarska   
29.09.2010.

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczy "Wiersze Juliana Tuwima bawią i uczą" dla uczniów klas II - III. Konkurs odbędzie się w czytelni 20 października 2010r. (wtorek) o godzinie 10:45. Do konkursu obowiązuje znajomość "Wierszy" J. Tuwima. Zachęcamy do udziału w konkursie.

 
Akcja SU "ołówek dla kolegi" trwa
Wpisał: Administrator   
26.09.2010.
Jak co roku Samorząd Uczniowski organizuje akcję „ołówek dla kolegi”. Zbieramy przybory szkolne takie jak: ołówki, kredki, mazaki, bloki, zeszyty, pióra, piórniki… .Zebrane przybory zostaną przekazane uczniom naszej szkoły, którzy najbardziej ich potrzebują. Akcja trwa do 7 października. Weź udział w akcji. Z góry dziękujemy!!!
 
Plan pracy SU na rok szkolny 2010/11
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
26.09.2010.
Zadania Samorządu Uczniowskiego prowadzone przez cały rok:

1.   Praca w poszczególnych sekcjach
2.   Comiesięczne sesje Samorządu
3.   Aktualizacja tematyki gazetki ściennej Samorządu Uczniowskiego
4.   Systematyczne losowanie numerów „Szczęśliwej liczby”
5.   Ścisła współpraca z Samorządem PG nr 5  i Małym Samorządem klas I - III
6.   Współpraca z opiekunami grup wiekowych i wychowawcami klas
7.   Sprawowanie patronatu nad Schroniskiem dla zwierząt bezdomnych – zbiórka karmy i pieniędzy na cele schroniska
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2671 - 2685 z 2765