Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Zaproszenie na kiermasz
Wpisał: Administrator   
17.11.2010.
Dnia 18 listopada (czwartek) uczniowie klasy 4b wraz z rodzicami zapraszają na kiermasz słodkości, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla ucznia naszej szkoły.
 
Uwaga nauczyciele!
Wpisał: Joanna Białobrzeska   
12.11.2010.

W dniu 17 listopada 2010r. (środa) o godz. 16:30 odbędzie się w świetlicy szkolenie dla nauczycieli w ramach WDN. Temat: "JAK PRACOWAĆ Z UCZNIEM TRUDNYM?"
Spotkanie poprowadzi edukator p. Grzegorz Grzesik. Zapraszamy wszystkich nauczycieli!

 
Podsumowanie Akcji "Ołówek dla kolegi 2010"
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
14.11.2010.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom klas IV-VI za ogromne zaangażowanie w coroczną zbiórkę przyborów szkolnych dla potrzebujących uczniów naszej szkoły. Ze względu na ilość zebranych przyborów szkolnych klasom przyznano następujące miejsca:
Czytaj całość…
 
Akademia z okazji Święta Niepodległości
Wpisał: Administrator   
11.11.2010.
10 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie, przystrojeni w biało-czerwone kotyliony, powiewający flagami, z zainteresowaniem oglądali występ swoich starszych koleżanek i kolegów z gimnazjum. Gimnazjaliści recytowali wiersze i śpiewali ze szkolnym chórem piosenki, które przygotowali pod przewodnictwem pani Urszuli Janickiej-Pecio.
Czytaj całość…
 
Apel w grupie wiekowej - "Miesiące dobroci dla zwierząt"
Wpisał: Administrator   
10.11.2010.
Miesiąc październik jest poświęcony popularyzacji problematyki ochrony przyrody i środowiska. Corocznie w dniach od 1 do 31 października obchodzimy Dni Ochrony Przyrody. W październiku obchodzony jest też Światowy Dzień Zwierząt. Październik, listopad i grudzień to „Miesiące Dobroci dla Zwierząt”.
Pod takim hasłem klasa 6a przygotowała w dniu 9 listopada apel dla grupy wiekowej klas V–VI. Wykonała także gazetkę tematycznie związaną z apelem.
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu plastycznego "Reklama ulubionej książki"
Wpisał: Anna Kaczmarska   
05.11.2010.
Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. "Reklama ulubionej książki" dla klas IV-VI. Oto wyniki:
Czytaj całość…
 
Spektakl "Pan Andersen"
Wpisał: Administrator   
04.11.2010.
Spektakl "Pan Andersen" to tegoroczna propozycja Narodowego Teatru Edukacji skierowana do najmłodszego widza. W dniu 4 listopada uczestniczyły w nim klasy I - III nauczania zintegrowanego. Któż z nas nie śledził w dzieciństwie przygód Calineczki czy historii Brzydkiego Kaczątka? Kilkustronicowe teksty baśni przełożone na język sceny stworzyły tętniące życiem, pełne dynamicznych zwrotów akcji, kolorowe obrazy. W adaptacji zawarte zostały ponadczasowe prawdy twórczości H. Ch. Andersena: przyjaźń, tolerancja, dobro i prawda. Przedstawienie przeplatane było licznymi piosenkami.
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu czytelniczego
Wpisał: Anna Kaczmarska   
04.11.2010.
Znamy już wyniki konkursu czytelniczego ze znajomości wierszy J. Tuwima dla kl. II-III. Oto zwycięzcy:
Czytaj całość…
 
Lekcja muzyki klasycznej
Wpisał: Administrator   
03.11.2010.
3 listopada 2010r. gościł w naszej szkole Łódzki Duet Akordeonowy - Panowie Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński. Po powitaniu i krótkim wprowadzeniu, duet zagrał na akordeonach przeboje muzyki klasycznej m.in. J. S. Bacha, W. A. Mozarta, S. Moniuszki oraz polskie tańce ludowe.
Czytaj całość…
 
Turniej gry w "dwa ognie"
Wpisał: Violetta Grzesik   
03.11.2010.
Reprezentacja klas III uczestniczyła w Międzyszkolnym Turnieju Gry Zespołowej "Dwa ognie" w PSP nr 12. Rozegraliśmy sześć meczy z poszczególnymi drużynami  i  z zawzięciem walczyliśmy  o uzyskanie jak najlepszego wyniku. Nasza drużyna zajęła IV miejsce w turnieju, w nagrodę dostaliśmy sprzęt sportowy dla naszej szkoły. Cieszymy się z sukcesu i myślimy już o kolejnym turnieju.
Czytaj całość…
 
Apel o jesieni
Wpisał: Violetta Grzesik   
03.11.2010.
30 października 2010r. klasa 3c zaprezentowała przedstawienie pt: "Barwy jesieni". Wśród pięknej jesiennej dekoracji występowali młodzi aktorzy, którzy wspaniale wczuli się w swoje role. Występ był udany i wszyscy bawili się doskonale. Ostatnim punktem programu była wspólnie zaśpiewana piosenka o witaminkach. Miejmy nadzieję, że jesień zostanie z nami jak najdłużej.
Czytaj całość…
 
Informacja na temat dodatkowych dni wolnych od nauki
Wpisał: Administrator   
29.10.2010.
Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 5 października 2010r. (w sprawie organizacji roku szkolnego) w PSP nr 19 ustalone zostały następujące dodatkowe dni wolne od nauki:
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu plastycznego pt. "Zakładka do książek" dla klas II-III
Wpisał: Anna Kaczmarska   
28.10.2010.
Wyniki konkursu plastycznego pt. "Zakładka do książek" dla klas II- III są następujące:
Czytaj całość…
 
Październik 2010r. - Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych
Wpisał: Anna Kaczmarska   
28.10.2010.
W 2010r. po raz trzeci na całym  świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (w poprzednich latach był to Międzynarodowy Dzień). Święto jest organizowane od 1999r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji jest: zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Czytaj całość…
 
Na tropie zdrowej żywności
Wpisał: Administrator   
27.10.2010.
Targ kojarzy nam się z miejscem, gdzie można kupić różne produkty żywnościowe ekologiczne i zdrowe, pochodzące prosto od rolników, czyli producentów.
Dlatego w sobotę 23 października "tropiąc" źródła zdrowej żywności, uczestnicy projektu "Wiemy co jemy" udali się na nasz kędzierzyński targ. Zdrowie łączy się nie tylko z odpowiednią dietą, ale też aktywnością ruchową. Dlatego na targ poszliśmy pieszo, po drodze podziwiając barwy jesieni.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2656 - 2670 z 2765