Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 6 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Uwaga - konkurs czytelniczy
Wpisał: Anna Kaczmarska   
29.09.2010.

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczy "Wiersze Juliana Tuwima bawią i uczą" dla uczniów klas II - III. Konkurs odbędzie się w czytelni 20 października 2010r. (wtorek) o godzinie 10:45. Do konkursu obowiązuje znajomość "Wierszy" J. Tuwima. Zachęcamy do udziału w konkursie.

 
Akcja SU "ołówek dla kolegi" trwa
Wpisał: Administrator   
26.09.2010.
Jak co roku Samorząd Uczniowski organizuje akcję „ołówek dla kolegi”. Zbieramy przybory szkolne takie jak: ołówki, kredki, mazaki, bloki, zeszyty, pióra, piórniki… .Zebrane przybory zostaną przekazane uczniom naszej szkoły, którzy najbardziej ich potrzebują. Akcja trwa do 7 października. Weź udział w akcji. Z góry dziękujemy!!!
 
Plan pracy SU na rok szkolny 2010/11
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
26.09.2010.
Zadania Samorządu Uczniowskiego prowadzone przez cały rok:

1.   Praca w poszczególnych sekcjach
2.   Comiesięczne sesje Samorządu
3.   Aktualizacja tematyki gazetki ściennej Samorządu Uczniowskiego
4.   Systematyczne losowanie numerów „Szczęśliwej liczby”
5.   Ścisła współpraca z Samorządem PG nr 5  i Małym Samorządem klas I - III
6.   Współpraca z opiekunami grup wiekowych i wychowawcami klas
7.   Sprawowanie patronatu nad Schroniskiem dla zwierząt bezdomnych – zbiórka karmy i pieniędzy na cele schroniska
Czytaj całość…
 
Wyprawka szkolna 2010/2011
Wpisał: Joanna Białobrzeska   
22.09.2010.

Informujemy, że dofinansowanie do podręczników w ramach programu rządowego „Wyprawka szkolna” będzie wypłacane od czwartku /23.09.2010r./ w godzinach 12:30 do 15:30  w sekretariacie  w gimnazjum. 

Podstawą do wypłaty jest faktura lub rachunek na podręczniki szkolne.
 
Koło Miłośników Książki
Wpisał: Anna Kaczmarska   
20.09.2010.
Rozpoczęło swą działalność w roku szkolnym 2010/2011, należą do niego chętni uczniowie z klas II– VI. Działa przy bibliotece szkolnej. Może i Ty odkryjesz miejsce dla siebie i przyłączysz się do nas? Czym się zajmujemy?
Czytaj całość…
 
Konkurs Internetowy dla klas IV-VI
Wpisał: Administrator   
20.09.2010.
Dzisiaj rozpoczyna się zapowiadany wcześniej konkurs internetowy dla klas IV-VI. Szczegóły w module po prawej stronie szkolnej witryny internetowej. Zachęcam do udziału! - Alina Uzny
 
Udział koła turystycznego w IV Dniach Twierdzy Koźle
Wpisał: Administrator   
19.09.2010.
Zgodnie z planami 18 września, chętni członkowie koła turystycznego (10 osób) wzięli udział w wycieczce do Koźla, by uczestniczyć tam w IV Dniach Twierdzy Koźle. Pod opieką pań Katarzyny Cekiery i Aliny Uzny oglądnęli rekonstrukcję bitwy o kozielską twierdzę oraz zwiedzili obóz żołnierski. Wycieczkę na pewno można zaliczyć do udanych. Przeczytaj relacje uczestników...
Czytaj całość…
 
Uwaga uczestnicy koła turystycznego
Wpisał: Administrator   
16.09.2010.
W sobotę 18 września, jedziemy na wycieczkę do Koźla. Będziemy uczestniczyć w IV Dniach Twierdzy Koźle. O godz. 15:00 obejrzymy rekonstrukcję bitwy, a potem o 16:30 rozpoczniemy zwiedzanie obozu żołnierskiego. Zbiórka o godz. 13:50 na środkowym przystanku Piastów. Jedziemy autobusem linii nr 2 - należy zabrać dwa bilety MZK i legitymację szkolną!
Piątek, 17 września godz. 9:00, jest ostatnim momentem, kiedy można oddać zgodę rodzica na wyjazd. Dzieci, które nie doniosą zgody, nie uczestniczą w wycieczce.
 
Sprzątanie Świata - szkolna akcja edukacyjna na temat recyklingu
Wpisał: Administrator   
19.09.2010.
Podobnie jak w ubiegłym roku, nie sprzątaliśmy przyszkolnych terenów, ale postawiliśmy na edukację. Cały dzień przebiegał pod hasłem "Recykling przynosi owoce" - w sensie przenośnym i dosłownym... Uczniowi, którzy wykazali się znajomością zasad ekologicznego postępownia z odpadami, byli nagradzani owocam: jabłkami, gruszkami, śliwkami, mandarynkami, bananami...
Rozstrzygnięty został konkurs międzyklasowy na najciekawszą gazetkę związaną z akcją "Sprzątanie Świata". Wszystkie gazetki były przepiękne, za co serdecznie dziękujemy klasom i ich wychowawcom. Po bardzo długich obradach Jury zwycięstwo przyznano klasie IIa (w kategorii klas I-III) i klasie IVa (w kategorii klas IV-VI). Pozostałe klasy otrzymały nagrody pocieszenia. Zdjęcia wszystkich gazetek można obejrzeć w galerii.
W czasie przerw uczniowie mieli wiele okazji do pogłębienia swojej wiedzy na temat ekologicznego stylu życia, mogli też brać  udział w licznych konkursach. Najbardziej spodobał się im konkurs  "dbamy o czystość wód", w którym wędką wyławiali z "wody" różne odpady i wyrzucali je do odpowiednich pojemników do segregacji.
Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystają w praktyce, pomogą w recyklingu, który przyniesie owoce, czyli korzyści Ziemi, by ta z kolei mogła rodzić tak piękne, kolorowe, smaczne i soczyste owoce, jakie wygrywali w dzisiejszych konkursach!
Czytaj całość…
 
Akcja "Sprzątania Świata" w naszej szkole - zapowiedź
Wpisał: Administrator   
15.09.2010.
Image W tym roku termin ogólnoświatowej akcji „Clean up the World” przypada na 17 – 19 września. Już 17-sty raz „Sprzątanie Świata” ma miejsce w Polsce! Hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska” brzmi: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. W naszej szkole, w piątek 17 września na przerwach, podejmiemy szereg działań edukacyjnych. Przypomnimy wszystkie akcje ekologiczne prowadzone w naszej szkole - będzie się można wiele dowiedzieć, wziąć udział w kilku ciekawych konkursach. Serdecznie zachęcamy do udziału! Zapoznaj się, z wywieszonym w łączniku, harmonogramem działań zaplanowanych na ten dzień.
Czytaj całość…
 
O Senacie RP dla najmłodszych
Wpisał: Administrator   
15.09.2010.
W dniu 15 września klasy IV-VI wzięły udział w przedstawieniu "Trudne słowa - prosta sprawa, czyli o Senacie RP dla najmłodszych", przygotowanym przez uczniów II LO.
Czytaj całość…
 
Informacja dotycząca dofinansowania do zakupu podręczników
Wpisał: Joanna Białobrzeska   
09.09.2010.
Informujemy, że rodzice, którzy ubiegają się o dofinansowanie do zakupu podręczników dla dzieci w klasach I-III szkoły podstawowej oraz w klasach II gimnazjum w ramach „Rządowego Programu Pomocy Uczniom  - Wyprawka szkolna 2010/2011” muszą zakupić podręczniki na fakturę VAT. Tylko taka faktura będzie podstawą do zwrotu kosztów za zakupione podręczniki szkolne.
Wszelkich informacji udzielają na terenie szkoły pedagodzy szkolni.
 
Akademia na rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Wpisał: Administrator   
01.09.2010.

Wakacje się skończyły i rozpoczął się rok szkolny 2010/2011. Przecinając wstęgę, Pani Dyrektor Bożena Łotecka wraz z przedstawicielami Uczniów i Rodziców, dokonała uroczystego otwarcia nowego roku szkolnego. Pierwszy dzień września swoimi występami umilili nam uczniowie klasy 6a oraz świetliczaki. Po krótkich spotkaniach z wychowawcą uczniowie rozeszli się do domów by przygotować się do rozpoczynających się od jutra zajęć szkolnych.
Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom życzymy satysfakcjonujących efektów z wytężonej pracy w nowym roku szkolnym.

Czytaj całość…
 
Podręczniki na rok szkolny 2010/2011
Wpisał: Administrator   
16.06.2010.

Wykaz podręczników obowiązujących
w nowym roku szkolnym 2010/2011

 
Pomoc materialna dla uczniów - informacja
Wpisał: Joanna Białobrzeska   
24.06.2010.
Świadczeniami pomocy materialnej o charakterze socjalnym są:
a) stypendium szkolne,
b) zasiłek szkolny.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2626 - 2640 z 2708