Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Ograły cały Śląsk
Wpisał: Dorota Kubacka   
14.04.2011.

W Czeladzi co roku odbywają się Festiwale Siatkówki. Każdego dnia grają inne kategorie wiekowe. 7 marca 2011r. grały dziewczęta z klas IV i nasza drużyna w składzie: Karolina Szewczyk i Asia Woszczyk pokonały wszystkie drużyny zajmując I miejsce.

Czytaj całość…
 
Quiz Językowy
Wpisał: Joanna Ciesielka   
11.04.2011.
24 marca 2011 w naszej szkole odbył się quiz językowy z wiedzy o Wielkiej Brytanii i krajach anglojęzycznych oraz krajach obszaru języka niemieckiego.
Quiz składał się z dwóch części: części pisemnej, w której uczniowie pisali test oraz części ustnej, w której trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas odpowiadały na pytania dotyczące krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany został odrębny test z uwzględnieniem wieku uczestników oraz zakresu materiału przewidzianego dla danego poziomu edukacji.
Czytaj całość…
 
Informacja dla Rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów - zmiana terminu spotkania
Wpisał: Administrator   
07.04.2011.
Uwaga zmiana terminu spotkania na 2 czerwca 2011r.
2 czerwca 2011r. o godz. 17:00 (a nie 9 czerwca 2011r.) odbędą się spotkania Rodziców przyszłych pierwszoklasistów z Wychowawcami. Nastąpiła zmiana terminu (spotkanie odbędzie sie tydzień wcześniej) ze względu na wyjazd wychowawców na zieloną szkołę. Serdecznie zapraszamy przepraszając za zmianę terminu.
Więcej informacji na temat rekrutacji do klasy pierwszej w menu po lewej stronie "Zapisy do klasy I".
 
Akcja "Drzewko za butelkę" zakończona"
05.04.2011.
Zakończyliśmy IX edycję akcji ekologicznej pod patronatem Ministra Środowiska "Drzewko za butelkę". Zbieraliśmy w szkole butelki plastikowe oznaczone znakiem PET. W akcji szkolnej wzięło udział 71 uczniów.
Czytaj całość…
 
Szóstoklasiści - powodzenia!
Wpisał: Administrator   
05.04.2011.
Dzisiaj, 5 kwietnia, uczniowie klasy 6a i 6b przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji. Test ten sprawdzi opanowanie przez uczniów, którzy kończą szkołę podstawową, pięciu kluczowych kompetencji.
Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki. Powinniśmy je poznać pod koniec maja.
Czytaj całość…
 
Konkurs Mistrz Dykcji 2011 - etap szkolny
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
04.04.2011.
Dnia 31 marca w naszej szkole odbył się po raz kolejny szkolny etap konkursu Mistrz Dykcji. Motto konkursu to słowa polskiego polityka i pedagoga Jędrzeja Śniadeckiego:  „Najlepszym dowodem oświecenia narodu jest czystość i dokładność jego mowy, bo w niej jest układ wszystkich jego myśli i całej jego nauki”.
W zmaganiach z trudnymi pod względem artykulacyjnym tekstami udział wzięły klasy IVa IV b, IVc, Vb i VI b.
Czytaj całość…
 
Finały sportowe - lekcje pokory...
Wpisał: Dorota Kubacka   
04.04.2011.

Po wspaniałych występach czwartoklasistów nadeszła chwila prawdy czyli finały. Zarówno dziewczętom jak i chlopcom nie udalo się sięgnąc po medale. "Dwa Ognie" dziewczęta zakończyły na 5 miejscu, a chlopcy na 4, natomiast w "Małym Olimpijczyku" ponownie chłopcy byli lepsi o jedno miejsce od dziewcząt. Należy pamiętać, że to mali siatkarze i dla nich taka lekcja pokory zaprocentuje w czasie imprez siatkarskich, gdzie często spotykać się będą zarówno z sukcesami jak i porażkami. To wliczone jest w życie sportowców. Tak więc głowy do góry i zakasać rękawy, bo jeszcze wszystko przed nami.

Czytaj całość…
 
Konkurs recytatorski dla klas IV-VI
Wpisał: Administrator   
31.03.2011.
Dnia 22 marca 2011r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla klas IV-VI. Komisja w składzie: Krystyna Wilk, Maria Mielczarek, Elżbieta Cieżak przyznała następujące miejsca:
Czytaj całość…
 
Informacja dla Rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów
Wpisał: Administrator   
31.03.2011.
Uwaga zmiana terminu na 2 czerwca 2011r.
9 czerwca 2011r. odbędą się spotkania Rodziców przyszłych pierwszoklasistów z Wychowawcami. Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji na temat rekrutacji do klasy pierwszej w artykule poniżej oraz w menu po lewej stronie "Zapisy do klasy I".
 
"Drzwi Otwarte" w naszej szkole - 24 marca 2011r.
Wpisał: Administrator   
01.03.2011.

W nowym roku szkolnym 2011/2012 planujemy utworzyć cztery klasy I.
Nasza oferta wynika z badań przeprowadzonych wśród Rodziców oraz  z koncepcji pracy naszej szkoły nastawionej na odkrywanie i rozwijanie talentów dziecięcych.

Image

Klasa językowa pn. „Angielski jest super” – klasa  innowacyjna z rozszerzonym programem języka angielskiego.

Klasa artystyczna pn. „Uczymy się bawiąc, bawimy się ucząc” – klasa innowacyjna rozwijająca aktywność artystyczną. Dzieci będą miały możliwość rozwoju talentów taneczno-muzycznych i plastycznych.

Klasa ekologiczna – klasa młodych odkrywców, nastawiona na poznawanie świata wokół nas poprzez doświadczenie i ćwiczenia rozwijające zdolności umysłowe.

Klasa pływacka – zgodnie z tradycją i oczekiwaniami rodziców dzieci będą miały możliwość rozwoju talentów sportowych (pływackich) w ramach poszerzonego programu pływania (3 godz.)

OFERTA DLA WSZYSTKICH PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW:
 * Zajęcia metodą profesora Tomatisa
 * Zajęcia logopedyczne
 * Gimnastyka korekcyjna
 * Oddzielna sala gimnastyczna dla uczniów klas I-III
 * Pracownia komputerowa dla kl. I-III, wyposażona w specjalne programy edukacyjne
 * Nauka pływania
 * Tęczowa Sala Zabaw
 * Koła zainteresowań (np. Koło teatralne, zajęcia taneczne i inne)

Serdecznie zapraszamy 24.03.2011r. na godz. 17:00. Więcej w zakładce menu z lewej strony "Zapisy do klasy I".

Zobacz zdjęcia w galerii!

 
Eliminacje do konkursu "Powstania Śląskie"
Wpisał: Administrator   
24.03.2011.
W  dniu 17 marca 2011r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap konkursu historycznego dla szkół podstawowych pt. "Powstania Śląskie". Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas V - VI.
Do etapu miejskiego, jury w składzie: p. Dorota Grzesik i p. Damian Szyszko, zakwalifikowało 3 osoby:
Czytaj całość…
 
Wiosna została powitana
Wpisał: Administrator   
24.03.2011.
21 marca przywitaliśmy w naszej szkole Wiosnę. Młodsi uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę 2b, a potem ozdobili wiosennie szkolny plac. Starsi uczniowie wzięli udział w międzyklasowych rozgrywkach sportowych oraz zaprezentowali się śpiewająco w czasie karaoke. Dzień upłynął miło i wesoło.
Czytaj całość…
 
Sukces w finale Miejskiego Konkursu Językowego "Wschód-Zachód"
Wpisał: Joanna Ciesielka   
14.03.2011.
W miniony piątek,  11 marca, w Domu Kultury „Chemik” odbył się finał XVII Miejskiego Konkursu Językowego „Wschód-Zachód”.
W finale brało udział 9 uczestników ze szkół podstawowych, w tym troje uczniów naszej szkoły: Karolina Dorau (kl. 5b), Jacek Grądowski (kl. 6b) i Piotr Fojcik (kl. 6a), którzy startowali w kategorii język angielski.
Czytaj całość…
 
Życzenia imieninowe dla Pani Dyrektor Bożeny Łoteckiej
Wpisał: Administrator   
13.03.2011.
Image
Patrycja Augustynek kl. 4c
 
Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów osobistych i zawodowych oraz zadowolenia z uczniów życzą uczniowie PSP nr 19. A życzenia niech ozdobią przygotowane przez czwartoklasistów animowane gify. Wszystkiego najlepszego!
Czytaj całość…
 
VIII Miejski Turniej Matematyczny
11.03.2011.
W sobotę 5 marca 2011r. odbył się VIII Miejski Turniej Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych Kędzierzyna-Koźla. Udział brali uczniowie klas IV – VI z dwunastu szkół podstawowych naszego miasta.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2611 - 2625 z 2787