Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Mała Liga w Pływaniu
04.05.2011.
19 kwietnia uczniowie klas pływackich pionu  I-III ponownie wzięli udział w międzyszkolnych  zawodach pod nazwą "Mała Liga w Pływaniu". I tym razem mali sportowcy reprezentujący naszą szkołę udowodnili, że ogromna wola walki w dalszym ciągu w nich drzemie. Świadczą o tym liczne medale i dyplomy, które zdobyli. W zawodach tych startowało również  11 uczniów z klasy  2b. Czołowe miejsca zdobyło 6 pływaków tej klasy:
Czytaj całość…
 
Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Wpisał: Administrator   
28.04.2011.

28 kwietnia 2011r. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zobacz kilka zdjęć z tej uroczystości.

Czytaj całość…
 
Konkurs "Poeci dzieciom - dzieci poetom" - etap szkolny.
27.04.2011.

Dnia 20.04.2011r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I - III pod tytułem: "Poeci dzieciom - dzieci poetom". Zadaniem uczestników była recytacja jednego wiersza polskiego poety.  Po przesłuchaniu wszystkich chętnych uczniów komisja konkursowa w składzie: Teresa Grądowska, Anna Gąska, Urszula Mielczarek i Bożena Niewienda wytypowały następujące osoby, które będą nas reprezentowały w konkursie międzyszkolnym. Oto wyniki:

Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu Mistrz Dykcji 2011 - etap miejski
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
27.04.2011.
19.04.2011 na terenie naszej szkoły odbył się po raz ósmy etap miejski konkursu Mistrz Dykcji przeznaczony dla uczniów klas IV, V i VI. Kilkunastu uczniów kędzierzyńskich szkół podstawowych podjęło trud zmierzenia się z trudnymi artykulacyjnie wierszami i znanymi łamańcami językowymi.
Po wysłuchaniu uczestników  w 3 etapach konkursu niezależne jury w składzie:
Ariadna Miernicka - pracownik Miejskiego Domu Kultury w Kędzierzynie
Jolanta Wiśniewska - redaktor Radia Park
Maciej Mniemas - redaktor Tygodnika 7 DNI
wyłoniło zwycięzców.
Czytaj całość…
 
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
Wpisał: Administrator   
20.04.2011.

Image

 

 

Radosnych i pięknych

cudem Wielkiej Nocy,

ciepłych obecnością Bliskich,

pełnych wiosennego słońca

i odradzającej się przyrody.

Zdrowych, spokojnych

i wolnych od trosk Świąt!

Radosnego Alleluja!

 

 

Ozdobą życzeń niech będą piękne animowane gify przygotowane przez czwartoklasistów!

Czytaj całość…
 
Apel z okazji Świąt Wielkanocnych
Wpisał: Administrator   
20.04.2011.
W ostatnim przed Wielkanocą dniu nauki uczniowie wzięli udział w apelu przygotowanym przez starszych kolegów. Gimnazjaliści przybliżyli wszystkim zwyczaje wielkanocne - te bardziej i mniej znane. Widowni najbardziej spodobał się śmigus-dyngus, który aktorzy omówili i zaprezentowali w praktyce.
Na koniec piękne życzenia świąteczne złożyła wszystkim zgromadzonym Pani Dyrektor Bożena Łotecka.
Czytaj całość…
 
Konkurs na komputerową ozdobę wiosenną
Wpisał: Administrator   
20.04.2011.
Został rozstrzygnięty konkurs na komputerową ozdobę wiosenną, w którym wzięli udział chętni uczniowie klas IV-VI. Zadaniem uczniów było wykonanie ozdoby ze starych, niepotrzebnych płyt CD/DVD. Najładniejsze – wyróżnione prace ozdobią pracownię komputerową, a ich autorzy otrzymają na najbliższym apelu pamiątkowe dyplomy. Oto wyniki:
Czytaj całość…
 
Wycieczka koła turystycznego na Górę Świętej Anny
Wpisał: Administrator   
18.04.2011.

W związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi, który przypada 22 kwietnia i jest w tym roku obchodzony pod hasłem "Las blisko nas" - 16 kwietnia 2011r. uczestnicy koła turystycznego, pod opieką pań: Katarzyny Cekiery, Aliny Uzny i Anny Mączkowskiej - mamy Kamili, wzięli udział w wycieczce na Górę Św. Anny. Wędrowali pieszo, szlakiem przez las wiodącym ze Zdzieszowic.

Czytaj całość…
 
Ograły cały Śląsk
Wpisał: Dorota Kubacka   
14.04.2011.

W Czeladzi co roku odbywają się Festiwale Siatkówki. Każdego dnia grają inne kategorie wiekowe. 7 marca 2011r. grały dziewczęta z klas IV i nasza drużyna w składzie: Karolina Szewczyk i Asia Woszczyk pokonały wszystkie drużyny zajmując I miejsce.

Czytaj całość…
 
Quiz Językowy
Wpisał: Joanna Ciesielka   
11.04.2011.
24 marca 2011 w naszej szkole odbył się quiz językowy z wiedzy o Wielkiej Brytanii i krajach anglojęzycznych oraz krajach obszaru języka niemieckiego.
Quiz składał się z dwóch części: części pisemnej, w której uczniowie pisali test oraz części ustnej, w której trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas odpowiadały na pytania dotyczące krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany został odrębny test z uwzględnieniem wieku uczestników oraz zakresu materiału przewidzianego dla danego poziomu edukacji.
Czytaj całość…
 
Informacja dla Rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów - zmiana terminu spotkania
Wpisał: Administrator   
07.04.2011.
Uwaga zmiana terminu spotkania na 2 czerwca 2011r.
2 czerwca 2011r. o godz. 17:00 (a nie 9 czerwca 2011r.) odbędą się spotkania Rodziców przyszłych pierwszoklasistów z Wychowawcami. Nastąpiła zmiana terminu (spotkanie odbędzie sie tydzień wcześniej) ze względu na wyjazd wychowawców na zieloną szkołę. Serdecznie zapraszamy przepraszając za zmianę terminu.
Więcej informacji na temat rekrutacji do klasy pierwszej w menu po lewej stronie "Zapisy do klasy I".
 
Akcja "Drzewko za butelkę" zakończona"
05.04.2011.
Zakończyliśmy IX edycję akcji ekologicznej pod patronatem Ministra Środowiska "Drzewko za butelkę". Zbieraliśmy w szkole butelki plastikowe oznaczone znakiem PET. W akcji szkolnej wzięło udział 71 uczniów.
Czytaj całość…
 
Szóstoklasiści - powodzenia!
Wpisał: Administrator   
05.04.2011.
Dzisiaj, 5 kwietnia, uczniowie klasy 6a i 6b przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji. Test ten sprawdzi opanowanie przez uczniów, którzy kończą szkołę podstawową, pięciu kluczowych kompetencji.
Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki. Powinniśmy je poznać pod koniec maja.
Czytaj całość…
 
Konkurs Mistrz Dykcji 2011 - etap szkolny
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
04.04.2011.
Dnia 31 marca w naszej szkole odbył się po raz kolejny szkolny etap konkursu Mistrz Dykcji. Motto konkursu to słowa polskiego polityka i pedagoga Jędrzeja Śniadeckiego:  „Najlepszym dowodem oświecenia narodu jest czystość i dokładność jego mowy, bo w niej jest układ wszystkich jego myśli i całej jego nauki”.
W zmaganiach z trudnymi pod względem artykulacyjnym tekstami udział wzięły klasy IVa IV b, IVc, Vb i VI b.
Czytaj całość…
 
Finały sportowe - lekcje pokory...
Wpisał: Dorota Kubacka   
04.04.2011.

Po wspaniałych występach czwartoklasistów nadeszła chwila prawdy czyli finały. Zarówno dziewczętom jak i chlopcom nie udalo się sięgnąc po medale. "Dwa Ognie" dziewczęta zakończyły na 5 miejscu, a chlopcy na 4, natomiast w "Małym Olimpijczyku" ponownie chłopcy byli lepsi o jedno miejsce od dziewcząt. Należy pamiętać, że to mali siatkarze i dla nich taka lekcja pokory zaprocentuje w czasie imprez siatkarskich, gdzie często spotykać się będą zarówno z sukcesami jak i porażkami. To wliczone jest w życie sportowców. Tak więc głowy do góry i zakasać rękawy, bo jeszcze wszystko przed nami.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2581 - 2595 z 2765