Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Informacja dla rodziców dotycząca szczepień dzieci
Wpisał: Administrator   
13.09.2011.
Przypominamy o obowiązku szczepień ochronnych Państwa pociech. Od trzech lat szczepienia odbywają się w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej tj. w miejscu złożenia deklaracji do lekarza pierwszego kontaktu (lekarza rodzinnego). Ustawowo obowiązek dopilnowania terminów szczepień, zgodnych z kalendarzem szczepień spoczywa na rodzicach.
Czytaj całość…
 
VI miejsce w finale Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce o Puchar Kinder+Sport
Wpisał: Miłosz Majka   
08.09.2011.
W dniach 2 - 4 września odbył się w Zabrzu XVII Finał Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce o Puchar Kinder+Sport. Przypomnijmy, że ambasadorem turnieju był Sebastian Świderski, a wśród zaproszonych gości pojawili się Paweł Zagumny i Piotr Gacek. Nasze miasto reprezentowali uczniowie z PSP 19 w kategorii dwójek: Jakub Fortuna, Łukasz Machnik, Kacper Kerner.
Czytaj całość…
 
Klasy sportowe wróciły z obozu w Głuchołazach
Wpisał: Administrator   
08.09.2011.
W dniach od 30 sierpnia do 6 września klasy: 4b, 5b i  część pływacka 6b - przebywały na obozie sportowym w Głuchołazach. Oprócz zajęć sportowych uczniowie ciekawie spędzali czas podczas wycieczek.
Czytaj całość…
 
100 lat NIVEA - 100 placów zabaw
Wpisał: Administrator   
06.09.2011.
Image Nasze miasto przystąpiła do  konkursu p.n. "100 placów zabaw na 100 lat NIVEA" organizowanego przez  Firmę NIVEA Polska.  W ramach konkursu  Firma  NIVEA  ufunduje 100 placów zabaw w 100 gminach na terenie całego kraju.
Udział  w powyższym konkursie  stwarza nam wyjątkową  szansę wybudowania placu zabaw  dla  dzieci  bez ponoszenia kosztów z budżetu gminy. 
Ostateczny  wybór lokalizacji  budowy placów zabaw spośród lokalizacji zgłoszonych przez gminy, nastąpi na podstawie  głosowania internetowego. Zwyciężą lokalizacje, które  otrzymają największą liczbę głosów. Prawo  do głosowania  mają wszystkie osoby pełnoletnie. Konkurs został podzielony na IV etapy.  
 
Na wybraną lokalizację można głosować 1 raz  na dobę  po zalogowaniu się na stronie:
http://100latnivea.pl

 
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2011/2012
Wpisał: Administrator   
02.09.2011.
1 września Pani Dyrektor Bożena Łotecka w czasie uroczystej akademii dokonała uroczystego otwarcia nowego roku szkolnego, zaprezentowała nowych wychowawców i nauczycieli. Słowa powitania skierował też do zgromadzonych przedstawiciel Rady Rodziców - p. Janusz Waćkowski. Dzień szkolny zakończył się krótkimi spotkaniami z wychowawcami.
Czytaj całość…
 
Ogólnopolski program 5 porcji warzyw i owoców lub soku.
04.09.2011.
Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla klas I – III „5 porcji warzyw, owoców lub soku” organizowanego przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) przy wsparciu merytorycznym Instytutu Żywności i Żywienia. Patronat honorowy nad programem objęli: Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz wojewódzcy kuratorzy oświaty. Celem programu była zmiana nawyków żywieniowych na lepsze, a przede wszystkim na zdrowsze, poprzez zwiększanie świadomości na temat zdrowej diety oraz zachęcanie dzieci do spożywania warzyw, owoców i picia soków 5 razy dziennie.
Czytaj całość…
 
Uczestniczymy w akcji "Bezpieczne wakacje"
Wpisał: Administrator   
30.06.2011.
Image
 
Zakończenie roku szkolnego - witajcie wakacje!
Wpisał: Administrator   
22.06.2011.
Image
 
22 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2010/2011. Na uroczystej akademii zaprezentowali się najlepsi uczniowie klas IV-VI, którym Pani Dyrektor Bożena Łotecka wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem oraz dyplomy wzorowego ucznia.  W części artystycznej wystąpiła klasa 4b, która wprowadziła wszystkich w wakacyjny nastrój.
Czytaj całość…
 
Wakacyjne półkolonie letnie w naszej szkole "Lato 2011" - informacja
Wpisał: Administrator   
03.06.2011.
Zespół Szkół Miejskich nr 1 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 i MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu organizują półkolonie letnie dla dzieci szkół podstawowych „LATO 2011”.
Czytaj całość…
 
Informacja dla rodziców na temat pomocy socjalnej MOPS
Wpisał: Joanna Białobrzeska   
24.05.2011.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej /ul. Reja 2a/ prosi rodziców korzystających z pomocy socjalnej ich ośrodka oraz tych, którzy  się o nią ubiegają  o zgłoszenie się na początku miesiąca lipca lub sierpnia 2011r. /w czasie wakacji/ do pracownika socjalnego i dostarczenia niezbędnych dokumentów koniecznych do przeprowadzenia wywiadu środowiskowego w celu wydania decyzji na dożywianie  od września w roku szkolnym 2011/2012.
Czytaj całość…
 
Informacja dla rodziców na temat pomocy socjalnej - zasiłek szkolny
Wpisał: Joanna Białobrzeska   
30.06.2011.
Świadczeniem pomocy materialnej o charakterze socjalnym jest również zasiłek szkolny. Mogą się o niego ubiegać osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej w związku z jakimś zdarzeniem losowym (np. ciężka choroba rodzica lub dziecka, wypadek, śmierć).
Czytaj całość…
 
Informacja dla rodziców na temat pomocy socjalnej - pobieranie wniosków od 20 sierpnia
Wpisał: Joanna Białobrzeska   
30.06.2011.
Informujemy rodziców, że w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 i Gimnazjum nr 5 od 20  sierpnia 2011r.  będą do pobrania wnioski:
  • na stypendium szkolne
  • na „wyprawkę szkolną”  - dofinansowanie do zakupu podręczników dla uczniów  rozpoczynających naukę w  roku szkolnym 2011/12 klasach I –III szkoły podstawowej  i w III klasach gimnazjum oraz uczniów  szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy mają orzeczenie do kształcenia specjalnego.
Czytaj całość…
 
Informacja dla rodziców - dofinansowanie do podręczników szkolnych
Wpisał: Joanna Białobrzeska   
15.06.2011.
Informujemy, że rodzice, którzy ubiegają się o dofinansowanie do zakupu podręczników dla dzieci w klasach I-III szkoły podstawowej oraz dla uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego w ramach „Rządowego Programu Pomocy Uczniom - Wyprawka szkolna 2011/2012” muszą zakupić podręczniki na fakturę VAT. Tylko faktura będzie podstawą do zwrotu kosztów za zakupione podręczniki szkolne.
Czytaj całość…
 
Uroczyste pożegnanie klas szóstych
Wpisał: Dorota Grzesik   
20.06.2011.

20 czerwca 2011r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pożegnania klas szóstych kończących naukę w szkole podstawowej. Obecnych było wielu gości: dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice uczniów, wychowawcy, nauczyciele oraz tegoroczni absolwenci.

Czytaj całość…
 
Zapowiedź miejskiej imprezy dla dzieci
Wpisał: Administrator   
16.06.2011.
22 czerwca na kozielskim rynku pomiędzy godziną 11-14 odbędzie się organizowana przez Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, impreza dla dzieci z okazji rozpoczęcia wakacji. W ramach imprezy przewidziane są darmowe lody, wata cukrowa oraz dobra zabawa.
 
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2551 - 2565 z 2787