Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Wizyta klasy 4c w Straży Pożarnej
Wpisał: Maria Podcerkiewna   
10.10.2018.
W piątek 28 września klasa 4c zwiedzała Państwową Straż Pożarną z siedzibą w Azotach.
Mieliśmy okazję zobaczyć wozy strażackie i ich wyposażenie, a wśród nich specjalistyczną jednostkę przeciwchemiczną. Jednostka ta posiada sprzęt służący do wykrywania skażenia powietrza. Nasi strażacy oprócz sprzętu posiadają specjalne przegotowanie ze względu na znajdujące się w Kędzierzynie-Koźlu Zakłady Azotowe i zakłady chemiczne w Blachowni.

Image

Czytaj całość…
 
Komunikat MZEC
Wpisał: Administrator   
09.10.2018.
Image
 
Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe
Wpisał: Beata Nowak   
09.10.2018.
Dnia 28.09.2018r. odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe. Jest to nowa konkurencja, która w tym roku po raz pierwszy pojawiła się w kalendarzu zawodów. Drużyna składa się z 4 zawodników(czek). Dziewczęta i chłopcy rocznik 2003-2005 biegają na dystansie 1600m, rocznik 2006-2007 na 1200m, a rocznik 2008 i młodsi na dystansie 800m. Start jest wspólny w poszczególnych kategoriach. Miejsce na mecie zawodnika równa się ilości punktów jakie zdobywa zawodnik dla swojej drużyny. Wynik drużyny to suma punktów 4 zawodników. Drużyna, która zdobywa najmniej punktów zostaje zwycięzcą zawodów. Jeżeli drużyna liczy mniej osób to nie może wystartować w zawodach. Jeżeli jeden z zawodników drużyny nie ukończy biegu, to otrzymuje punkty za ostatnie miejsce w zawodach. Tak, jak wszystkie zawody przełajowe tak i te odbywały się alejkami parkowymi kozielskiego parku. Start i meta znajdowały się przy „Orliku”. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Zwyciężali w swoich kategoriach wiekowych i będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się  17.10.2018r. w Smolarni.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wspólny pierwszy miesiąc za nami
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
08.10.2018.
Wrzesień w klasie 1C upłynął pod hasłem "Poznajemy siebie”. Wszystko dookoła było nowe, nowi koledzy, pani, nowe miejsca. Po raz pierwszy uczyliśmy się pływać na basenie, po raz pierwszy jedliśmy wspólnie obiady, pierwsze litery, pierwsze cyfry, pierwsze prace plastyczne. Żeby było nam łatwiej, milej i przyjemniej, Pani Ola postanowiła stworzyć  klasową „Galerię gwiazd”.  Każdego dnia prezentowały się inne osoby z naszej klasy. Dzięki temu mogliśmy poznać ich zainteresowania, rodzinę, pasje, ulubione potrawy, zabawki, itp. Każdy przygotował również „swoją gwiazdę”, na której umieścił zdjęcie i informacje o sobie. Na koniec zaprezentowała się Pani Ola, bo przecież ją też dopiero co poznaliśmy. Nasze gwiazdy umieściliśmy na niebieskim brystolu. Teraz pięknie prezentują się  w naszej klasie, a z  każdej gwiazdy uśmiecha się do nas kolega i koleżanka z klasy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Egzamin z Tabliczki Mnożenia dla mieszkańców naszego miasta
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
03.10.2018.
W piątek, 28 września 2018r., w ramach VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas Va, VIb oraz VIIIb, pod opieką nauczycieli matematyki, postanowili już po raz kolejny sprawdzić, jak sobie radzą z tabliczką mnożenia mieszkańcy naszego miasta.
W tym dniu wyruszyli na ulice Osiedla Piastów i gorąco zachęcali przechodniów do sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia. Reakcje przechodniów były bardzo różne. Jedni z ogromną pewnością siebie i przyjemnością przystępowali do egzaminu, inni mieli pewne obawy czy sobie poradzą, jednak nie potrafili odmówić naszym miłym i wyrozumiałym egzaminatorom wzięcia udziału w akcji.
 
Image
Czytaj całość…
 
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
03.10.2018.
28 września 2018r. w naszej szkole odbyły się obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Każdy chętny uczeń szkoły podstawowej oraz gimnazjum, miał możliwość spróbować swoich sił i zmierzyć się z przykładami dotyczącymi mnożenia i dzielenia liczb naturalnych przy czterech stanowiskach rozlokowanych w różnych częściach szkoły. Poprawność rozwiązań sprawdzały komisje złożone z uczniów klas czwartych oraz klas siódmych szkoły podstawowej.
 
Image
Czytaj całość…
 
Pielęgniarka szkolna informuje
Wpisał: Administrator   
01.10.2018.
Image
 
Dzień Chłopca w klasie 2c
Wpisał: Ewelina Kruk   
03.10.2018.
30 września to Dzień Chłopca. W naszej klasie przygotowania do obchodów trwały kilka dni. Misternie uknuty plan 1 października ujrzał światło dzienne…
Tego dnia świętowały wszystkie dzieci zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Ten dzień obchodziliśmy bardzo wesoło. Mamusie zorganizowały zabawy i konkursy oraz zawody sportowe. Chłopcy zmierzyli się w konkurencjach na szybkość, wytrzymałość, sprawność oraz celność. Dziewczynki nad wyraz uważnie obserwowały zmagania chłopców i przyznawały punkty. Na zakończenie wszyscy panowie otrzymali portrety wykonane przez dziewczynki i medale „Super Chłopaka”. Na wszystkich czekała smaczna niespodzianka. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.
 
Image

Czytaj całość…
 
XIV Olimpiada Matematyczna Juniorów - wyniki części testowej
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
01.10.2018.
Image
Znamy już wyniki zawodów stopnia pierwszego – cześci testowej XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów. Oto uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali najlepsze wyniki:

   1. Tomasz Król kl. 8b
   2. Agata Fojcik kl. 8d
   3. Eliza Antonik kl. 8b
    Katarzyna Babkin kl. 8d
    Tomasz Simkiewicz kl. 7c
    Bartek Urbanowicz kl. 7b
Czytaj całość…
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
30.09.2018.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do uczczenia go poprzez głośne czytanie wybranej książki oraz do rozpoczęcia projektu czytelniczego w klasach I-III. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały czytanego przez panią dyrektor Bożenę Łotecką fragment opowiadania.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Głównym celem święta jest upowszechnianie głośnego czytania oraz zwrócenie uwagi na rolę, jaką ono odgrywa w rozwoju człowieka. Czytanie ma wiele zalet. To idealny sposób na nudę w czasie deszczowych i jesiennych dni. Zamiast siedzieć bezczynnie weź do ręki książkę i poczytaj!

Image

Czytaj całość…
 
Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe
Wpisał: Beata Nowak   
30.09.2018.
We wtorek 25.09.2018r. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Start i meta znajdowały się  przy kozielskim „Orliku”, a trasa biegów przebiegała ścieżkami parkowymi kozielskich plantów. Dziewczęta miały do pokonania trasę długości 1500m, a chłopcy walczyli na dystansie 2 kilometrów. Reprezentanci szkół z całego powiatu stawili się na starcie. Jak co roku wśród startujących nie zabrakło również naszych uczniów. Start w biegach przełajowych i miejsca na podium są dla naszej szkoły tradycją. W tym roku nasze dziewczęta zwyciężyły w rocznikach: 2004 i 2003. W każdym biegu 5-ciu najlepszych zawodników awansowało do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 10.10.2018r.  w Lasocicach. Oto wyniki naszych uczniów:
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Chłopaka w 1c
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
28.09.2018.

 

W piątek, 28 września klasa 1c obchodziła klasowy Dzień Chłopca. Dziewczynki wraz z Panią Olą, przygotowały Klasowy Turniej na Super Chłopaka! Nasi mali mężczyźni musieli wykazać się odwagą, muzykalnością, siłą, sprytem oraz błyskotliwością. Wszyscy wspaniali wykonali zadania, było przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu. Każdy chłopiec naszej klasy dostał piękny medal "Super Chłopaka", a na wszystkich czekała kolejna niespodzianka - dzień kinowy. Urządziliśmy  w naszej pracowni salę kinową, chłopcy wybrali repertuar i wszyscy razem oglądaliśmy film, popijając coca colę i chrupiąc chipsy oraz popcorn.

Image

Czytaj całość…
 
Wizyta Przedszkolaków w świetlicy
Wpisał: Anna Kaczmarska   
27.09.2018.
20 września obchodzony był ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszej świetlicy gościliśmy dzieci z Publicznych Przedszkoli nr 24 i nr 26. Były życzenia dla dzieci. O gościach nie zapomnieli przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy również skierowali ciepłe słowa do najmłodszych. Zajęcia odbywały się pod hasłem "W Jabłuszkowie".
 
Image
Czytaj całość…
 
XXV Jesienny Cross
Wpisał: Beata Nowak   
27.09.2018.
W upalny czwartek  20.09.2018r. w zdzieszowickim parku odbył się XXV Jesienny Cross, impreza biegowa której organizatorem było Starostwo Powiatowe w Zdzieszowicach i  Szkoła Podstawowa nr 3.  Patronat nad imprezą objął Opolski Kurator Oświaty Pan Michał Sieka. W zawodach brało udział ponad 300 zawodników z różnych zakątków województwa opolskiego. Zawodnicy startowali w różnych kategoriach wiekowych. My również skorzystaliśmy z zaproszenia i kilkunastoosobowa grupa reprezentowała szkołę i miasto. Mimo dużej konkurencji nasze dziewczęta trzykrotnie stawały na podium. Oprócz pamiątkowych dyplomów i medali zawodnicy otrzymali pamiątki i upominki wręczane przez Pana Kuratora oraz Panią Burmistrz Miasta Zdzieszowic - Sybillę Zimerman.
 
Image
Czytaj całość…
 
Jesienny Festyn już za nami...
Wpisał: Urszula Mielczarek   
25.09.2018.
22 września 2018 r. w piękny, słoneczny dzień, w amfiteatrze na Osiedlu Piastów odbył się FESTYN JESIENNY zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 19, a także Stowarzyszenie "Razem".
Wraz z mieszkańcami osiedla uczczono 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI tańcząc wspólnie poloneza dla NIEPODLEGŁEJ, do którego zapraszała wszystkich dyrektor szkoły Bożena Łotecka. Kotyliony w barwach narodowych dla tańczących przygotowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panem Adrianem Kłosem.
Były również występy artystyczne dzieci oraz inscenizacja "Ptasiego Radia" Juliana Tuwima w wykonaniu nauczycieli.
Nie zabrakło kramu z przetworami, pysznych ciast przygotowanych przez rodziców, żurku i grillowanej kiełbaski. Na pchlim targu można było nabyć biżuterię, torebki,  gry i zabawki dla dzieci. Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnego badania wzroku przy stoisku optyka Doktora Marchewki.
Dużo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych spowodowało, że wszyscy się doskonale bawili i mamy nadzieję, że miło będą wspominali ten dzień.
Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na stworzenie kącika relaksu dla dzieci z naszej szkoły.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 256 - 270 z 2787