Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Październik 2010r. - Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych
Wpisał: Anna Kaczmarska   
28.10.2010.
W 2010r. po raz trzeci na całym  świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (w poprzednich latach był to Międzynarodowy Dzień). Święto jest organizowane od 1999r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji jest: zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Czytaj całość…
 
Na tropie zdrowej żywności
Wpisał: Administrator   
27.10.2010.
Targ kojarzy nam się z miejscem, gdzie można kupić różne produkty żywnościowe ekologiczne i zdrowe, pochodzące prosto od rolników, czyli producentów.
Dlatego w sobotę 23 października "tropiąc" źródła zdrowej żywności, uczestnicy projektu "Wiemy co jemy" udali się na nasz kędzierzyński targ. Zdrowie łączy się nie tylko z odpowiednią dietą, ale też aktywnością ruchową. Dlatego na targ poszliśmy pieszo, po drodze podziwiając barwy jesieni.
Czytaj całość…
 
Statut ZSM nr 1 - projekt zmian
Wpisał: Administrator   
20.10.2010.

Uwaga nauczyciele! Na stronie szkoły zamieszczony został projekt nowego Statutu ZSM nr 1 (tekst ujednolicony). Proszę o zapoznanie się z nim i zgłoszenie ewentualnych poprawek.

Czytaj całość…
 
Szkolna zbiórka puszek aluminiowych
Wpisał: Administrator   
20.10.2010.
Przypominamy, że od października, kolejny już rok, kontynuowana jest w naszej szkole akcja zbiórki puszek aluminiowych.
Czytaj całość…
 
Uwaga konkurs kulinarny!
19.10.2010.
Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VI do wzięcia udziału w konkursie na przepis na najzdrowszą i najsmaczniejszą potrawę!
Czytaj całość…
 
Trwa projekt ekologiczny "Wiemy co jemy"
19.10.2010.
Projekt jest realizowany od września. Jego celem jest wzbogacenie wiedzy uczniów o zdrowiu człowieka i właściwym odżywianiu.
Czytaj całość…
 
Kolejna wycieczka koła turystycznego
Wpisał: Administrator   
19.10.2010.
Uczestnicy koła turystycznego wzięli udział w kolejnej wycieczce. W miesiącu październiku, w którym dużo mówi się o pomocy zwierzętom, odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt. Zobaczyli w jakich warunkach żyją tam pieski, zawieźli im też trochę karmy. Oto relacja jednego z uczestników wycieczki:
Czytaj całość…
 
Wizyta uczniów koła przyrodniczego w schronisku dla bezdomnych zwierząt
18.10.2010.
W miesiącu październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwierząt oraz Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Dlatego w dniu 13 października uczniowie należący do Szkolnego Koła Przyrodniczego postanowili odwiedzić zwierzęta przebywające w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Za pieniądze pozyskane ze sprzedaży gazetek ekologicznych "Żabi głos" zakupili 30 kg karmy dla psów, dodatkowo kupili również karmę dla psów i kotów oraz makaron za własne pieniądze. Przeprowadzili wywiad z pracownikiem schroniska, który ukaże się w najnowszym numerze gazetki ekologicznej.
Czytaj całość…
 
Turniej Orlika 2010
Wpisał: Radosław Zych   
17.10.2010.

14.09.2010 odbył się gminny Turniej o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej. W zawodach wzięło udział 7 drużyn z naszej gminy, które były podzielone na dwie grupy, z których 2 awansowały do ścisłej "czwórki". Poziom rozgrywanych zawodów stał na wysokim poziomie, o czym może świadczyć finał turnieju, którego zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne. Chłopcy z naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, wygrywając cały turniej. Zawody były rozgrywane w roczniku 1999 i 2000.
Opiekunem zwycięskiego zespołu był pan Radosław Zych.

Czytaj całość…
 
Święto Komisji Edukacji Narodowej
Wpisał: Administrator   
15.10.2010.
Pięknymi występami uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum umililii wszystkim pracownikom szkoły dzień 14 października.
Czytaj całość…
 
Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych
Wpisał: Radosław Zych   
14.10.2010.

Dnia 06.10.2010r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość  „Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych”. Dzieci odświętnie ubrane, z uśmiechem na twarzy wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności przed Dyrekcją, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi.
Dzieci gorąco powitały swoje nauczycielki z przedszkoli, a pani dyrektor Bożena Łotecka wręczyła im podziękowania za przygotowanie naszych pierwszaków do podjęcia nauki szkolnej.
Cała uroczystość dostarczyła wiele wzruszeń i radości. Dzieci złożyły kwiaty przed popiersiem patrona naszej szkoły Bronisława Malinowskiego oraz zasadziły drzewko na patio. Wszystkie dzieci otrzymały czekolady ufundowane przez Radę Rodziców. Rodzice przygotowali wspaniałe przyjęcie. Zabawie  i radości nie było końca.

Redagowała Agata Zych

Czytaj całość…
 
Wycieczka 2a i 2b do Nadleśnictwa w Starej Kuźni
08.10.2010.
30 września klasy 2a i 2b pojechały na wycieczkę klasową do Nadleśnictwa w Starej Kuźni. Przewodnikiem był młody podleśniczy pan Jarosław Łabaj. Na wycieczce dzieci poznały zwierzęta i rośliny naszych lasów, oglądając eksponaty wystaw i okazy zwierząt naturalnej wielkości. Dużo wiedzy zdobyły wędrując ścieżką dydaktyczną i oglądając przepiękny film o znaczeniu lasów. Dzieci wróciły do domu zadowolone i bogatsze o wiedzę zdobytą w naturalnym środowisku - Maria Matusiak i Elżbieta Hołobut.
Czytaj całość…
 
Podziękowania
07.10.2010.
„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
wtedy proste - dziękujemy - zawiera wszystko co chcemy wyrazić”.    

Czytaj całość…
 
Ognisko integracyjne klasy Ic
Wpisał: Radosław Zych   
03.10.2010.

W dniu 24.09.2010 na "Białym Ługu" odbyło się ognisko integracyjne klasy Ic. Humory dopisywały, dzieci brały udział w wielu konkursach z nagrodami. Rodzice byli wspaniali! Serdeczne podziękowania dla wszystkich przybyłych rodzin, a zwłaszcza dla organizatorów tak wspaniałej imprezy. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się w tym samym lub większym gronie:) Z pozdrowieniami od wychowawcy klasy Agaty Zych.

Czytaj całość…
 
Uwaga - konkurs czytelniczy
Wpisał: Anna Kaczmarska   
29.09.2010.

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczy "Wiersze Juliana Tuwima bawią i uczą" dla uczniów klas II - III. Konkurs odbędzie się w czytelni 20 października 2010r. (wtorek) o godzinie 10:45. Do konkursu obowiązuje znajomość "Wierszy" J. Tuwima. Zachęcamy do udziału w konkursie.

 
««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2506 - 2520 z 2602