Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
"Każdy uczeń wie co zrobić z ZSEE"
Wpisał: Katarzyna Cekiera   
17.03.2010.

Takim hasłem rozpoczyna się projekt, którego realizację rozpoczęły w dniu dzisiejszym klasy piąte.

Czytaj całość…
 
Zapraszam wszystkich uczniów i rodziców
Wpisał: Katarzyna Cekiera   
17.03.2010.

do regularnego odwiedzania strony internetowej www.szkolazsee.pl, na której na bieżąco zamieszczane będą wszelkie informacje związane z programem i działaniami na rzecz właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zachęcam do nauki przez zabawę, na dzieci i na dorosłych czekają quizy, gra i różne ciekawostki.

Czytaj całość…
 
Udany występ młodych siatkarek w Czeladzi
Wpisał: Miłosz Majka   
15.03.2010.

Dzień po zmaganiach czwórek do Czeladzi zawitały najmłodsze adeptki siatkówki z klas czwartych. Do turnieju zgłoszona zostala rekordowa ilość zespołów - 48 dwójek z południowej Polski!!! Wśrod nich reprezentantki naszej szkoły: zespół nr 1 - Ola Gomuła i Ala Gomuła, zespół nr 2 - Oliwia Węgrzyn i Patrycja Łucko, zespół nr 3 - Ola Paproć i Agata Jankowska. Miłą niespodziankę sprawiły bliźniaczki z klasy 4a Ola i Ala Gomuły zajmując bardzo dobre 7 miejsce!!! Natomiast Oliwia z Patrycją zakończyły występy na 17 miejscu, a Ola z Agatą na miejscu 29. Opiekunem jest Pani Dorota Kubacka. Gratulujemy!!!!

 
Ogólnopolski Festiwal Siatkówki CZELADŹ 2010
Wpisał: Miłosz Majka   
14.03.2010.

Jak co roku do Czeladzi przybyły najlepsze zespoły czwórek z południowej Polski w tym dwie drużyny z PSP 19. Zgłoszonych zostało 16 ekip z Krzanowic, Wieliczki, Czeladzi, Borowna, Halemby, Krzeszowic, Tychów, Tenczynka, Rudy Śląskiej i Kędzierzyna-Koźla. Po losowaniu powstały 4 grupy w których obowiązywał system każdy z każdym, jeden set do 25. Grupa A: Tychy I, Kędzierzyn I w składzie: (ANGELIKA LENCZEWSKA, JOANNA KAMIŃSKA, MAGDA ZAJĄC, NICOLA BOCZOŃ), Tenczynek i Wieliczka. W grupie C wystartował nasz drugi zespół (ALEKSANDRA WÓJCIK, ALEKSANDRA MZYK, KAMILA MILEWSKA, PATRYCJA ŚWIDERSKA), który zmierzył się z Krzanowice I, Wieliczka I i Czeladź III.
Nasz I zespół pokazał, że w tym dniu ma coś do powiedzenia i po wyśmienitej grze, szczególnie w polu zagrywki i bloku, wygrał  wszystkie spotkania eliminacyjne i awansował do najlepszej ósemki turnieju.

Czytaj całość…
 
Mistrzostwa Miasta w Skoku Wzwyż Szkół Podstawowych
Wpisał: Miłosz Majka   
12.03.2010.

W dniu 12.03.2010r. w Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się indywidulane i drużynowe Mistrzostwa Miasta Szkół Podstawowych w Skoku Wzwyż Dziewcząt i Chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich uczniowie naszej szkoły!

Czytaj całość…
 
Finał Wojewódzki w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt
Wpisał: Miłosz Majka   
12.03.2010.

W dniu 22.02.2010r. w Oleśnie odbył się Finał Wojewódzki w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Angelika Lenczewska, Aleksandra Mzyk, Nicola Boczoń, Joanna Kamińska, Magda Zając, Kamila Milewska, Aleksandra Wójcik, Patrycja Pasierb, Patrycja Świderska (klasa 6a) oraz Paulina Wojtala (z klasy 5a)  zajęła IV miejsce. Trenerem zespołu jest Miłosz Majka.

Czytaj całość…
 
Informacja dla rodziców - pomoc Caritasu
Wpisał: Administrator   
12.03.2010.

Za pośrednictwem naszej strony internetowej przekazujemy informację wszystkim rodzicom, którzy chcieliby skorzystać z pomocy udzielanej przez Parafialny Zespół "Caritas" przy parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu (osiedle Piasty).
Caritas informuje rodziców, że w każdą środę od godziny 17:00 można przyjść i uzyskać informacje na temat pomocy socjalnej w formie paczek żywnościowych.
Biuro Caritas czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 77 483-86-78.

 
Owoce w szkole
Wpisał: Administrator   
10.03.2010.
Image
Drodzy Rodzice!

W związku z wdrożonym na terytorium naszego kraju przez Agencję Rynku Rolnego programem „Owoce w szkole” w roku szkolnym 2009/2010 w ramach programu dzieciom klas I-III udostępnione będą od 16 marca 2010 roku owoce i warzywa odpowiednio dojrzałe, zdrowe i gotowe do bezpośredniego spożycia.
 
Uwaga czwartoklasiści - przygotowania do egzaminu na kartę rowerową
Wpisał: Katarzyna Cekiera   
10.03.2010.
Jak co roku klasy czwarte będą ubiegać się o kartę rowerową, czyli swoje pierwsze "prawo jazdy".
Czytaj całość…
 
Wychowywać to kochać i wymagać - propozycja warsztatów dla rodziców i nauczycieli
Wpisał: Administrator   
10.03.2010.
Zapraszamy do udziału w programie SZKOŁA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW mającym na celu wspieranie umiejętności wychowawczych rodziców i nauczycieli. Spotkanie będzie realizowane na terenie Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kędzierzynie-Koźlu.
Czytaj całość…
 
Pływacy z PSP 19 wicemistrzami województwa opolskiego
10.03.2010.
Dnia 05.03.2010r. w Opolu  na Wojewódzkich  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w „Sztafetach Pływackich” pływacy naszej szkoły odniesli duży sukces. W mocno obsadzonych zawodach sztafeta chłopców, płynąca na dystansie 8x25m stylem dowolnym zdobyła srebrny medal, zostając tym samym wicemistrzami województwa opolskiego.

Sztafeta startowała  w składzie:
1. Marcin Adamów (klasa IIIb)
2. Michał Sowiżdrzał (klasa IIIb)
3. Dariusz Franczyk (klasa IVb)
4. Dawid Wróbel (klasa IVb)
5. Jakub Ciżewski (klasa Va)
6. Aleksander Cupryś (klasa Va)
7. Szymon Majewicz (klasa VIb)
8. Jan Zimoch (klasa VIb)
Czytaj całość…
 
Akcja "Drzewko za butelkę"
Wpisał: Katarzyna Cekiera   
10.03.2010.
Image Rusza VIII edycja akcji ekologicznej pod patronatem Ministra Środowiska "Drzewko za butelkę". Po raz kolejny zachęcamy uczniów do zbiórki butelek plastikowych po napojach oznaczonych znakiem PET. Zgniecione, policzone i zapakowane do worka butelki zanosimy do swoich klas. Akcja trwa do 31 marca. Uczniowie, którzy zwyciężą w konkursie - zbiorą największą ilość butelek , otrzymają nagrody, upominki i dyplomy. Rodziców i dzieci zapraszmy na stronę internetową akcji www.drzewkozabutelke.pl
 
Konkurs na "Maskotkę akcji Drzewko za butelkę"
Wpisał: Katarzyna Cekiera   
10.03.2010.
W tym roku oprócz zbiórki butelek można wziąć udział w konkursie indywidualnym na "Maskotkę Akcji".
Czytaj całość…
 
Konkurs na "Fotoreportaż przebiegu akcji Drzewko za butelkę"
Wpisał: Katarzyna Cekiera   
10.03.2010.
Konkurs skierowany jest do grupy uczniów, którzy chcieliby zabawić się w fotoreporterów i dokumentować przebieg akcji "Drzewko za butelkę w swojej klasie lub w szkole.
Czytaj całość…
 
Apel w grupie wiekowej klas VI-tych
Wpisał: Administrator   
09.03.2010.
9 marca odbył się apel w grupie wiekowej klas VI poświęcony Dniu Kobiet. Przygotowała go klasa 6c.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2491 - 2505 z 2512