Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Ślubowanie Klas Pierwszych
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
31.10.2018.
„Idą pierwszaki, dawne maluchy…” tymi słowami  uczniowie klas 1a, 1b, oraz 1c rozpoczęli  uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Wtorek, 23 października był bardzo ważnym dniem dla naszych najmłodszych uczniów.  To właśnie wtedy zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej.
Pierwszoklasiści przedstawili wspaniały program artystyczny. Zatańczyli taniec kwiatków, zaśpiewali piosenki w języku polskim oraz angielskim, recytowali pięknie wiersze. Uczniowie klasy 2c przygotowali niespodziankę dla naszych milusińskich - wykonali piękny taniec, a przedstawiciele MSU dodali maluchom kilka cennych rad oraz wyrazili chęć pomocy i wsparcia. Po części artystycznej, nastąpiła część oficjalna. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści  ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani Dyrektor Bożena Łotecka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr  19" i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów, niczym  czarodziejską różdżką. Następnie wychowawcy klas dokonali  pasowania swoich  uczniów.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Moja ojczyzna" - zachęcamy do udziału w konkursie
Wpisał: Dorota Rogulska   
30.10.2018.

Image

 

Samorząd Uczniowski zachęca uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie plastyczno-literackim "Moja ojczyzna" związanym z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości.
Praca powinna zawierać tematykę związaną z ojczyzną wraz z krótkim tekstem literackim. Technika pracy dowolna: makieta, lapbook, plakat. Prace przyjmuje pani Dorota Rogulska do dnia 8.11.2018r.

 
Wojewódzkie Drużynowe Biegi Przełajowe
Wpisał: Beata Nowak   
31.10.2018.

Dnia 17.10.2018r. w Smolarni odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. W tej nowej konkurencji aż 5 naszych drużyn reprezentowało w województwie powiat kędzierzyńsko-kozielski. Każda drużyna składała się z 4 zawodników. Biegi rozgrywały się na dystansach od 800 do 1600m. Start był wspólny dla całej drużyny w poszczególnych kategoriach. Miejsce na mecie, które zawodnik zajął równało się liczbie punktów, jakie zdobył dla swojej drużyny. Wynik drużyny to suma punktów 4 zawodników. Drużyna, która zdobyła najmniej punktów została zwycięzcą zawodów.
Z naszych zespołów najwyżej, bo na 7 miejscu sklasyfikowana została najstarsza drużyna chłopców z rocznika 2003/04.

Image

Czytaj całość…
 
W Galerii Sztuk Wszelakich
Wpisał: Iwona Panicz   
28.10.2018.
W październiku klasa 3a odwiedziła galerię w DK "Chemik", gdzie była wystawa "Latarni magicznych". Uczniowie mogli podziwiać kolekcję urządzeń związanych z początkami kina. Najstarsze eksponaty pochodziły z początków XIX wieku. Poznali dawne sposoby wyświetlania obrazów. Zobaczyli też pierwsze trójwymiarowe zdjęcia. Unikatowe eksponaty wzbudziły duże zainteresowanie i wiele emocji wśród dzieci.
 
Image
Czytaj całość…
 
Przyszli maratończycy
Wpisał: Dorota Kubacka   
28.10.2018.

W naszej szkole odkrywamy talenty poprzez udział w zawodach sportowych. Zdecydowanie takimi zawodami są powiatowe, indywidualne  biegi przełajowe. Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowali się Szymon Wencel, Laura Świerczek i Wiktoria Rajchel przebiegając 1000m (dziewczęta) bądź 1500m (chłopcy).
Jeśli chodzi o sztafetowe biegi przełajowe to cała ósemka zdecydowanie wyprzedziła rywalki z PSP 12 i zakwalifikowały się na zawody wojewódzkie, które odbędą się dopiero w marcu. Każda z nich miała do przebiegnięcia 800m. Dziewczęta pobiegły w składzie: Stella Ndiaye, Martyna Stolarek, Julia Adamów, Amelia Adamów, Laura Świerczek, Ola Szajda, Jagoda Gediga i Malwina Gediga. Może za parę lat maraton?

 
Angeliko - taką Cię zapamiętamy...
Wpisał: Administrator   
22.10.2018.
Image
Czytaj całość…
 
Sukces na Konkursie Logicznego Myślenia
Wpisał: Aleksandra Niedźwiecka   
23.10.2018.
We wtorek, 23 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 odbył się Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia dla klas II i III. W konkursie wzięli udział uczniowie 11 szkół z terenu naszego miasta. Naszą szkołę reprezentował Jakub Witos z klasy IIIa i Tadeusz Bryła z klasy IIc. Tadek zajął trzecie miejsce wśród uczniów klas II. Serdecznie gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Pierwszaki z wizytą w teatrze
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
22.10.2018.
W czwartek, 18 października, wszystkie klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Teatru Miejskiego w Gliwicach. Była to pierwsza szkolna wycieczka pierwszoklasistów. Pomimo padającego deszczu, dzieci były w wyśmienitych humorach. W Gliwicach obejrzały spektakl oparty na motywach zaczerpniętych z powieści o przygodach małej, sympatycznej czarownicy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Co warto zobaczyć w naszym mieście?
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.10.2018.
Piątkowe, jesienne popołudnie dzieci z klasy 1c i 2c wraz z paniami: Marią Mielczarek i Anną Gąską spędziły na wycieczce, mającej na celu poznawanie naszego miasta. Ciekawym miejscem jest położony przy drodze do kozielskiego portu Fort Fryderyka Wilhelma. Należy do rzadko spotykanych w Polsce dzieł fortecznych, określanych mianem baszt Montalemberta.
 
Image
Czytaj całość…
 
W hołdzie dla Niepodległej
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
21.10.2018.
18 października 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Dla Niepodległej”. Swoim patronatem objęło go Starostwo Powiatowe, a przewodniczącą Jury była pani starosta Małgorzata Tudaj. Było to kolejne działanie związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.  Młodzi artyści recytowali wiersze znanych polskich poetów. I chociaż w dzisiejszych czasach patriotyzm rozumiemy nieco inaczej niż nasi pradziadowie, to należy podkreślić, że wszystkie zaprezentowane utwory zostały bardzo emocjonalnie przyjęte przez Jury Konkursu jak i uczestników.

Image

Czytaj całość…
 
Code Week w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Wpisał: Alina Uzny   
19.10.2018.
Tegoroczny CODE WEEK dobiega końca. W tym roku wszyscy uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły kodowali w ramach zajęć informatycznych. Tematem przewodnim w naszej szkole była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Uczniowie klas I-III na zajęciach koła informatycznego kodowali w kratkach symbole narodowe: polską flagę i godło.
22 grupy informatyczne z klas IV-VI szyfrowały i deszyfrowały teksty związane z Józefem Piłsudskim - ojcem polskiej niepodległości. Każda grupa zapoznała się z innym fragmentem życia Józefa Piłsudskiego, tworząc z wypracowanych materiałów "dwa papierowe kadry filmu".
 
Image
Czytaj całość…
 
Wojewódzkie konkursy przedmiotowe - terminarz
Wpisał: Administrator   
17.10.2018.
 
Mały Samorząd Uczniowski
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
15.10.2018.

Na początku października odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania przystąpili wszyscy uczniowie klas I-III. Na liście wyborczej znajdowało się 13 nazwisk kandydatów. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujący skład:

Image

Czytaj całość…
 
Koło turystyczne w Rudach Raciborskich
Wpisał: Anna Kaczmarska   
12.10.2018.
W ramach koła turystycznego uczniowie wzięli udział we wspaniałej wycieczce, która odbyła się w niedzielę 30 września. Dzieci z opiekunami panią Marią Mielczarek i panią Anną Kaczmarską wyjechały do Rud Raciborskich, małej spokojnej miejscowości, w której znajduje się m.in. Zabytkowa Kolejka Wąskotorowa. Uczestnicy wycieczki mieli okazję wyruszyć w podróż kolejką, której tory wiodą przez piękne lasy raciborskie, do stacji Paproć. Jeździli starą drezyną sprawdzając siłę własnych mięśni. Zwiedzali stację, oglądali wagony i kabinę lokomotywy. Wycieczka okazała się wspaniała pod względem atrakcji, pięknej pogody i radosnym humorom dzieci. Zachęcamy do odwiedzenia Rud Raciborskich.
 
Image
Czytaj całość…
 
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe
Wpisał: Beata Nowak   
10.10.2018.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piątek 4 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Biegi odbywały się tradycyjnie na terenie kozielskiego parku. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  oraz Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Każdy zawodnik miał do pokonania dystans 800m, a drużyna składała się z 8 zawodników. Do zmagań przystąpiły z naszego powiatu tylko dwie szkoły dziewcząt i trzy chłopców. Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta okazały się lepsze, zwyciężając w pięknym stylu. Na ostatniej zmianie Nikola Melich z kl.3d dzielnie walczyła z obecną Mistrzynią Polski w biegach przez płotki - Alicją Sielską z PSP nr 12. Natomiast reprezentacja chłopców uległa kolegom z „dwunastki” i zajęła drugie miejsce. Zwycięskie zespoły wiosną będą reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich w Namysłowie. Po zawodach roczników 2003-2005 odbyły się biegi klas młodszych w ramach Igrzysk Dzieci. W tej kategorii również nasze uczennice okazały się najlepsze w powiecie.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 241 - 255 z 2787