Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Trzymaj Formę
Wpisał: Beata Nowak   
13.11.2018.
Image
 
 
W ramach programu ”TRZYMAJ FORMĘ” - Akcja „100 kółek na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.
Szczegóły kliknij TUTAJ
 
Adaś zwycięzcą miejskiego konkursu plastyczno-historycznego
Wpisał: Administrator   
08.11.2018.
Adaś Kruk z klasy 1c został zwycięzcą  konkursu plastyczno-historycznego zrealizowanego w ramach miejskiego projektu - 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
 
Image
Czytaj całość…
 
Debata panelowa w PSP19
Wpisał: Damian Szyszko   
07.11.2018.
Dnia 06.11.2018r., w ramach kolejnego etapu Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, odbyła się debata panelowa pod tytułem: "Oblicza niepodległości". Zaprezentowane zostały 4 tematy, które dotyczyły zagadnień odnoszących się do:
  • czasów PRL-u,
  • Kresów Wschodnich,
  • II wojny światowej - ofensywa powietrzna 15th USAAF,
  • kształtowania się granic Rzeczypospolitej po I wojnie światowej oraz II wojnie światowej.

Image
Czytaj całość…
 
Konferencja naukowa w PSP19
Wpisał: Damian Szyszko   
07.11.2018.
Dnia 05.11.2018r., w ramach Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, odbyła się konferencja naukowa pod tytułem:  „Wolność, walka, niepodległość”.
Zaprezentowane zostały 4 sesje tematyczne:
SESJA I: Między stabilizacją a niepokojem: okres międzywojenny
1) Marszałek Józef Piłsudski – mąż stanu, budowniczy nowej Polski
2) Kształtowanie granic i ustroju politycznego II RP
SESJA II: Czas niepokoju, lęku, cierpień: II wojna światowa
1) Holokaust, ludobójstwo, czystki etniczne
2) Wołyń: tragedia Kresów Wschodnich
SESJA III: Nowa rzeczywistość po 1945 roku, rola Kościoła katolickiego w okresie komunizmu
SESJA IV: Transformacja ustrojowa po roku 89'
1) Społeczeństwo polskie po 1989 roku – studium socjologiczne (socjolog)
2) Budowa społeczeństwa obywatelskiego – szanse i bariery (nauczyciel historii)
 
Image
Czytaj całość…
 
100km na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości
Wpisał: Beata Nowak   
08.11.2018.
Dnia 25.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Biegi Sztafetowe "100km na 100-lecie Niepodległości Polski". Celem imprezy było uczczenie 100 rocznicy Polski Niepodległej oraz popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji. Mimo deszczowej pogody w sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie z różnych kędzierzyńskich szkół, ubrani w barwy biało-czerwone. Uczestnicy mieli do pokonania 100km. Każda drużyna składała się z 10 biegaczy i 10 kibiców. A każda zgłoszona szkoła musiała łącznie przebiec 20km. Sztafety rozpoczęli nauczyciele - opiekunowie zespołów, przekazując pałeczkę zawodnikom. Nasza reprezentacja, składająca się w większości z młodszych dzieci, ukończyła swój dystans na trzeciej pozycji. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz gratulacje za gorący doping. Po zakończeniu biegów wszyscy uczestnicy uczcili rocznice wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zabawy modą
Wpisał: Joanna Olechowska   
12.11.2018.

Klasie 5e ostatni czas upłynął pod znakiem mody. Podczas zajęć rozwijających kreatywność zgłębialiśmy tajemnice projektowania i szycia ubrań. Dokonaliśmy przeglądu modowego od czasów starożytnych po współczesne, poznaliśmy ciekawe sposoby przerabiania odzieży i udoskonalania jej dzięki dodatkom – guzikom, cekinom, wstążkom, pomponom oraz rozcięciom czy wiązaniom. Następnie w ruch poszły igły, nitki i uczniowska pomysłowość. A to wszystko pod czujnym okiem znawczyni szycia – pani Joli, mamy naszej Blanki. Efektem końcowym wytrwałej pracy początkujących krawców były wspaniałe stroje, których nie powstydziłby się najlepszy projektant mody. Serdecznie dziękujemy pani Joli za poświęcony czas.

Image
Czytaj całość…
 
Uwaga na choroby zakaźne
Wpisał: Administrator   
09.11.2018.
Image
 
Sukces w Miejskim Konkursie Ekologicznym
Wpisał: Anna Kaczmarska   
08.11.2018.
We wtorek 6 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas I - III "Eko - Pupil".  W konkursie wzięli udział uczniowie 6 szkół z terenu naszego miasta. Naszą szkołę reprezentował Piotr Estko z klasy 1c, Adam Dziendzioł z klasy 2a i Michał Piotrowski z klasy 3a. Chłopcy doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem testu wiedzy z zakresu ekologii i przyrody. W drugiej części konkursu należało wykazać się pomysłowością, wyobraźnią, zdolnościami manualnymi i plastycznymi, aby wykonać eko - pupila z odpadów nadających się do recyklingu. Nasza trzyosobowa drużyna zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Już niedługo Konkurs Informatyczny "Bóbr"
Wpisał: Alina Uzny   
30.10.2018.
Przed nami XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Dla uczniów szkoły podstawowej konkurs rozgrywany jest w kategoriach: Skrzat, Benjamin oraz Junior. Wstępnie do etapu Benjamin zgłosiło się już prawie 70 uczniów z klas IV-VI, około 25 osób z klas I-III do etapu Skrzat i około 15 osób do etapu Junior. Przypominamy, że ostateczna liczba uczestników w konkursie ograniczona jest liczbą komputerów w pracowniach. W dniach 5-9 listopada należy ostatecznie potwierdzić chęć udziału w konkursie przesyłając swojemu nauczycielowi informatyki przez e-dziennik swój login na platformie mCourser oraz przez platformę Bobra dołączyć do szkoły. Jeżeli chętnych w danym etapie będzie więcej niż liczba komputerów w pracowniach, we wtorek 13 listopada zostanie przeprowadzony etap szkolny konkursu, który wyłoni najlepszych i Ci uczniowie będą w konkursie reprezentować naszą szkołę w danym etapie. Pamiętajcie o jak najszybszym założeniu konta na platformie Bobra (najpóźniej do dnia 9 listopada). Nauczyciel musi mieć czas na zgłoszenie ucznia do konkursu.
 
Image

OBEJRZYJ FILM PROMOCYJNY
(z zeszłego roku, ale terminy są aktualne)

Czytaj całość…
 
"W sukience i mundurze - kobiety w powstaniu warszawskim"
Wpisał: Joanna Górecka-Bienia   
08.11.2018.
W dniu 30.10.2018r. w klasie 8b odbyła sie lekcja "W sukience i mundurze - kobiety w powstaniu warszawskim". Uczniowie dowiedzieli się, że godzina "W" zastała kobiety w zwykłych, codziennych sytuacjach, a każda z nich walczyła na swój sposób. Anna Kubny przynosząc apteczkę z epoki opowiedziała o roli sanitariuszki. Uczennice chętnie wcieliły się w role kobiet udzielających pierwszej pomocy, zaś chłopcy w rannych powstańców przez nie opatrywanych. Lekcja wzbudziła mnóstwo emocji i z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczniów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Językowy konkurs graficzno-słowny
Wpisał: Jadwiga Górniak   
07.11.2018.
Image
 
Mikołajkowy Konkurs Talentów
Wpisał: Ewelina Kruk   
07.11.2018.
Image
 
Turniej Maszyn Wiatrowych
Wpisał: Ryszard Cież   
07.11.2018.

Image

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w VII Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych. Turniej polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. W zmaganiach mogą uczestniczyć  wszyscy uczniowie  gimnazjum i klas VI- VIII szkoły podstawowej, pojedynczo lub w dwu- trzyosobowych drużynach. Organizator zapewnia atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje dotyczące Turnieju zamieszczone są na stronie internetowej www.turniejmaszyn.pl/wiatrowe .  
Chętnych zapraszam na spotkanie informacyjne w czwartek  8 listopada na przerwie po 5 lekcji  do sali E4.

 
Wielkie, małe serduszka...
Wpisał: Ewelina Kruk   
04.11.2018.

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji. To czas, gdy odwiedzamy groby swoich bliskich. W tych dniach na grobach składamy kwiaty, palimy znicze i odmawiamy modlitwę.  Obyczaj nakazuje zapalić światło także na grobach zapomnianych. Uczniowie klasy 2c udowodnili, że zwyczaj ten tkwi w  małych, dziecięcych serduszkach…

Image

Czytaj całość…
 
Wycieczka 7c na Górę Św. Anny
Wpisał: Dorota Grzesik   
22.10.2018.
Klasa 7c postanowiła zorganizować  klasową rowerową wycieczkę na Górę św. Anny.  Odbyła się ona 6 X 2018r. Wszyscy chętni uczniowie klasy 7c oraz ich rodzice zebrali się przed naszą szkołą – był tam nasz „start”.
W zwartej i zorganizowanej grupie wyruszyliśmy w kierunku Góry św. Anny. Wszystkim dopisywały humory i chęć zdobycia wyznaczonego celu.  W czasie drogi wydarzyły się „przygody”, ale wszyscy byli dzielni i wytrwali. 
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 240 z 2787