Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski dla Julii Wójcik
Wpisał: Jarosław Szynol   
22.11.2018.
W miniony weekend w Głubczycach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie. Najważniejszy turniej w roku zakończył się dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu wielkim sukcesem. Julia Wójcik – uczennica klasy 6B zdobyła Mistrzostwo Kraju w grze mieszanej w parze z M.Golasem (LKS Technik Głubczyce) oraz Wicemistrzostwo Polski w grze podwójnej w parze z M. Janko (LKS Technik Głubczyce).
 
Image
Czytaj całość…
 
Światowy Dzień Życzliwości
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
18.11.2018.

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości. To dzień pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Mały Samorząd Uczniowski zachęca do włączenia się w obchody tego radosnego święta. Wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest "Życzliwość podaj dalej!". To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca.

Image

Czytaj całość…
 
XXXI Ogólnopolskie Biegi Crossowe
Wpisał: Beata Nowak   
20.11.2018.
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku obchodzona jest szczególnie uroczyście i na różne sposoby. Jednym z nich są różnego rodzaju biegi. Dnia 9.11.2018r. w Korfantowie odbyły się Ogólnopolskie Biegi Crossowe. Na stadionie miejskim swój start i metę miało kilkanaście biegów na dystansach od 200m do 1000m w różnych kategoriach wiekowych. Biegi rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem polskiego hymnu. Pogoda dopisała, a zawodnicy w przyjaznej atmosferze pokonywali swoje dystanse. W zawodach wystartowało kilkaset uczestników, a wśród startujących znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły. Biegi crossowe w Korfantowie to najstarsze Biegi Niepodległości w Polsce. Po raz pierwszy zorganizowano je w 1988 roku. Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat uczestniczą w tych biegach. W tym roku, oprócz słonecznej  pogody, dopisało nam szczęście w trudnej rywalizacji i w losowaniu nagród. Po bardzo zaciętej walce na podium stanęła nasza uczennica Aleksandra Szajda z kl.7a, połowa naszych reprezentantów uplasowała się w pierwszej dziesiątce swojego biegu, a nagrodę główną - rower - wylosował również nasz uczeń Maciej Sterkowicz z kl. 5b.
Wyniki naszych zawodników:
 
Image
Czytaj całość…
 
Uczniowie klasy 5a i 5e odwiedzili Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Wpisał: Anna Wysoczan   
20.11.2018.
Dnia 6 listopada pojechaliśmy do Opola, a dokładniej do Muzeum Piosenki Polskiej. Najpierw zwiedziliśmy scenę i trochę się na niej powygłupialiśmy. Potem byliśmy na warsztatach, na których zobaczyliśmy i usłyszeliśmy jak powstała płyta oraz odsłuchaliśmy muzykę z gramofonu. Potem dostaliśmy słuchawki i mogliśmy słuchać różnego rodzaju piosenek. Na piętrze znajdowały się kule muzyczne, w których można było odsłuchać wypowiedzi osób związanych z muzyką. Znajdowała się tam szafa z kostiumami oraz wirtualna szafa, w której mogliśmy zobaczyć siebie w strojach muzyków. Przy wyjściu z muzeum znajdowały się nasze nagrania, które wcześniej nagraliśmy. Potem poszliśmy do Grabówki na naleśniki. Były pyszne! Gdy już zjedliśmy, wyszliśmy na dwór i urządziliśmy wojnę na liście. To też było super! W autobusie śpiewaliśmy piosenki. Wycieczka była świetna. Chciałabym pojechać tam jeszcze raz! - tekst: Michalina, 5a
 
Image
Czytaj całość…
 
O przyjaźni w gronie dzieci
Wpisał: Ewa Baraniuk   
20.11.2018.
Temat związany z przyjaźnią najprościej przedstawić na przykładach z życia bohaterów literackich, dlatego uczniowie klasy 5c, w ramach projektu "Miesiąc języka polskiego",  przygotowali dla dzieci ze świetlicy inscenizację utworu Adama Mickiewicza pt. "Przyjaciele". Występ odbył się 14 listopada.
Narrator  opowiedział o zdarzeniu, jakie rozegrało się w lesie między przyjaciółmi. Na początku jednak scharakteryzował Mieszka i Leszka, którzy zawsze wszystkim się dzielili i uchodzili za wzór relacji przyjacielskich. Gdy bohaterzy znaleźli się w niebezpieczeństwie, ponieważ natknęli się na niedźwiedzia, Leszek zostawił Mieszka bez pomocy i sam wspiął się na drzewo. Na szczęście  groźne zwierzę nie wyrządziło krzywdy Mieszkowi, ale ten ze smutkiem przekazał Leszkowi ważną prawdę od niedźwiedzia: "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie".
 
Image
Czytaj całość…
 
"Mali - wielcy" przyjaciele zwierząt, czyli wolontariusze z klasy 1c
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
20.11.2018.

Chcielibyśmy przedstawić Wam trójkę uczniów klasy 1c: Agnieszkę, Michałka i Bartka. Mamy nadzieję, że ich historia, wielkie serca i pomocna dłoń, zainspirują innych do zaangażowania się w pomoc na rzecz bezdomnych zwierząt.
Korzystając z okazji, iż zbliża się Mikołaj i Boże Narodzenie, klasa 1c postanowiła zorganizować zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt ze schroniska w naszym mieście. Zróbmy naszym czworonożnym przyjaciołom paczkę, pokażmy im swoje wielkie serca. Karmę można przynosić do końca listopada do sali B-32. Nasi wolontariusze przekażą prezenty pieskom, one na pewno odwdzięczą się za każdy dar serca. A my już dziś dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Image

Czytaj całość…
 
Wszystko dla Ciebie Polsko!
Wpisał: Karolina Pietrzyk   
20.11.2018.

Ostatnie dni listopada bieżącego roku to w całym kraju, a także w naszej szkole, wiele wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jednym z nich było włączenie się naszej szkoły do akcji sadzenia drzewek przy ulicy 11 Listopada.
W akcji wzięli udział uczniowie szkół  podstawowych z naszego miasta. Nasza szkoła reprezentowana była przez siatkarki i siatkarzy z klasy 7a.
Akcja niosła w sobie przesłanie patriotyczne i ekologiczne. Mamy nadzieję, że posadzone przez nas drzewko przetrwa przez następne 100 lat.

Image

Czytaj całość…
 
Konkurs BÓBR już za nami, czekamy na wyniki...
Wpisał: Alina Uzny   
19.11.2018.
W dniach 14-15-16 listopada dla uczniów szkoły podstawowej odbywał się poprzez platformę internetową XIII Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "BÓBR". W tym roku w naszej szkole w konkursie wzięło udział prawie 60 osób. W środę zadania konkursowe rozwiązywali uczniowie klas VII, VIII i gimnazjaliści, w czwartek uczniowie klas IV-VI, a w ostatnim dniu z zadaniami zmagali się najmłodsi uczestnicy konkursu - uczniowie klas I-III.
 
Image
Czytaj całość…
 
Pierwsza lekcja Piotrusia
Wpisał: Ewelina Kruk   
19.11.2018.
W klasie 2c nie ma ucznia, który nie znałby stolicy Sri Lanki - Sri Dźajawardanapura Kotte. Takimi zagadkami i ciekawostkami dysponuje Piotruś – znawca i miłośnik geografii. Jego zamiłowanie i zainteresowanie naukami przyrodniczymi wykorzystaliśmy w czasie zajęć kreatywnych, kiedy to wcielił się w edukatora procesu dydaktycznego. Zabrał nas na wyprawę po nieznanych dotąd zakątkach naszego globu. Jego kreatywność i pomysłowość sprawiły, że zyskał uznanie i podziw wśród rówieśników. Co przyniosą kolejne zajęcia… i kolejni specjaliści innowatorzy???
 
Image
Czytaj całość…
 
Niepodległa - Zmartwychwstała!
Wpisał: Małgorzata Sahs   
13.11.2018.
W piątek, 9 listopada, obchodziliśmy uroczyście Narodowe Święto Niepodległości. Jest to jedno z najważniejszych dla Polaków świąt państwowych. Jednak w tym roku obchody były szczególnie uroczyste. Sto lat temu Polacy odzyskali swój własny, niepodległy kraj po 123 latach niewoli. Uczciliśmy pamięć tych patriotów, którzy walczyli w powstaniach, wojnach napoleońskich, na frontach I wojny światowej, a potem podnieśli kraj z ruin. Piękne wiersze polskich poetów wyrecytowały uczennice klasy 8d i 6a. Nie zabrakło starych, tradycyjnych, patriotycznych pieśni. Do chóru szkolnego dołączyli zaproszeni goście i uczniowie. Współczesne piosenki o ojczyźnie i wolności zostały pięknie odśpiewane przez artystów naszej szkoły. Do pomocy przy tym spektaklu zaangażowali się także uczniowie klasy 4d. Nie zabrakło poloneza, urodzinowego tortu, salwy biało-czerwonych konfetti i "Sto lat" dla Polski.
 
Image
Czytaj całość…
 
Uczniowie klasy 4a odwiedzili Stolicę Polskiej Piosenki
Wpisał: Administrator   
13.11.2018.

Uczniowie 4a zwiedzili jedyne i niepowtarzalne Muzeum Polskiej Piosenki. Dzieci poznały  w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20-tych ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Każdy otrzymał  zestaw: audioprzewodnik i słuchawki, co pozwoliło  indywidualnie zwiedzać wystawę i słuchać wybranych piosenek.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się miejsce dedykowane modzie estradowej, w którym zgromadzono prawdziwe kostiumy gwiazd, i w którym dzieci mogły się wirtualnie przebierać. Natomiast budka nagraniowa wyłoniła talenty wokalne sportowców z 4a. 

Image

Czytaj całość…
 
Pierwszy występ kółka recytatorskiego klasy 1c
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
10.11.2018.

Uczestnicy kółka recytatorskiego klasy 1c, postanowili dołączyć do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasi najmłodsi artyści, zaprezentowali się przed swoimi kolegami z klas I-III w repertuarze polskich poetów. Wspaniale recytowali wiersze mówiące o Polsce, zaśpiewali piosenkę "Białe róże (Rozkwitały pąki białych róż)", zapoznali nas  z symbolami narodowymi. Na koniec zaprosili wszystkich do wspólnego zaśpiewania piosenki pt. "Jesteśmy Polką i Polakiem". 

Image

Czytaj całość…
 
Akademia z okazji Święta Niepodległości
Wpisał: Administrator   
06.11.2018.
Image
 
Spóźniony Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania
Wpisał: Danuta Marcinkowska   
19.11.2018.
19.11.2018r. uczennice klasy 6c: Ola, Małgosia, Nadia i Lena przygotowały kolorowe i smaczne  kanapki. Chleb z wędliną, serem, rukolą i pomidorem cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów. Dziękujemy koleżankom za dobry poczęstunek.
 
Image

Czytaj całość…
 
Dzień Zdrowego Śniadania
Wpisał: Beata Nowak   
13.11.2018.
Obchody Dnia Zdrowego Śniadania mają na celu uświadomić wszystkim ,że zdrowe odżywianie to podstawa rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci i młodzieży. Z badań wynika, że uczniowie którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach sprawnościowych. Jedzenie śniadania zmniejsza także ryzyko nadwagi i otyłości. Celebrowanie zdrowego śniadania  przyczynia się do propagowania wśród uczniów  zdrowych nawyków żywieniowych.
Uczniowie, którzy przygotowywali posiłki:
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 211 - 225 z 2787