Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Maraton Pisania Listów Amnesty International
Wpisał: Iwona Borecka   
30.11.2018.

Już po raz czwarty, w dniach 7-8 grudnia 2018r., odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Szykujcie pióra i kartki! Zbierajcie siły! Pełna mobilizacja! W tym roku piszemy przez dwa dni. W piątek od 8:00-15:00, a w sobotę podczas świątecznego kiermaszu. Obecność obowiązkowa! Obojętność zamień na empatię i życzliwość wobec drugiego człowieka!

Image

Czytaj całość…
 
Trzy medale Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików dla uczniów naszej szkoły
Wpisał: Jarosław Szynol   
05.12.2018.
W dniach od 22-25 listopada 2018r zachodniopomorska Kometa Sianów była gospodarzem Mistrzostw Polski. Świetny poziom organizacyjny i nie mniej wysoki poziom sportowy sprawiły, iż każdy kolejny mecz stawał się większym widowiskiem. Niespodzianka wisiała w powietrzu podczas ćwierćfinałowego meczu gry podwójnej dziewcząt. Julia Dzialuk (PSP 19) / J. Stankiewicz (Białystok) o mały włos nie wyeliminowały turniejowej "jedynki" Dominika Gajda (PSP 19)/ M. Kowalczyk (Kometa Sianów). W pięknym stylu, wygrała para Gajda/Kowalczyk. Idąc za ciosem Dominika Gajda w grze podwójnej nie przegrała już żadnego meczu zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski. W grze pojedynczej Dominika Gajda awansowała do finału dzięki konsekwentnej i solidnej grze. Finał z A. Czuchrą (Bieruń) zakończył się w trzech setach wywalczonym srebrnym medalem. Medal brązowy do kolekcji dołożyła para Przemysław Gajda / Dominik Juhnke (PSP 19). Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenera Krzysztofa Maślanki.
 
Image

 

Czytaj całość…
 
Świąteczny konkurs dla najmłodszych
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
05.12.2018.
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs Języka Angielskiego "Mistrz Słówek"
Wpisał: Administrator   
05.12.2018.
30 listopada w SP12 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "MISTRZ SŁÓWEK". Z naszej szkoły zostały wytypowane 4 osoby: Kasia Babkin, Agata Fojcik, Nina Syrek i Oliwia Derej. Po zaciętej rywalizacji, uczennice zdobyły I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Image
Czytaj całość…
 
Mikołajkowa paczka dla zwierząt
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
05.12.2018.
W połowie listopada pisaliśmy o naszych kolegach i koleżance, którzy są wolontariuszami w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Przytulisku dla zwierząt w Dębowej. Jako klasa postanowiliśmy wspomóc potrzebujące zwierzęta i zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, żywności oraz innych potrzebnych dla nich rzeczy. Dzięki zaangażowaniu całej szkoły udało się nam uzbierać spory podarunek. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za każdy akt dobroci i wsparcie naszej akcji. Nasi wolontariusze z klasy 1c wręczyli prezenty czworonożnym przyjaciołom.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole...
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
03.12.2018.
Trudno sobie wyobrazić dzieciństwo bez pluszowego misia. Nie ma chyba domu, w którym nie mieszkał miś. Może to był zupełnie mały bury miś albo piękny i kolorowy. 26 listopada 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. W klasach odbyły się "misiowe" zajęcia plastyczne, a na tablicy MSU dzieci miały okazję przeczytać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki... Cały dzień upłynął w sympatycznej, ciepłej atmosferze, w poczuciu, że… świat bez tych "mięciutkich przyjaciół" byłby bardzo smutny i ubogi.
 
Image
Czytaj całość…
 
Misie duże, misie małe, te pluszowe i te białe...
Wpisał: Ewa Baraniuk   
05.12.2018.
Image
25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. Dzieci z naszej szkolnej świetlicy postanowiły uczcić to wyjątkowe święto i przyniosły swoje pluszowe misie na zajęcia. Podczas wspólnego świętowania uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą historię Pluszowego Misia, opowiadali o znanych sobie z literatury i filmu bohaterach – Uszatku, Kubusiu Puchatku, Paddingtonie, ulubieńcach dzieci na całym świecie. Nie zabrakło też zajęć plastycznych polegających na rysowaniu portretu wybranego misia. Na koniec właściciele pluszowych maskotek prezentowali swoje przytulanki, które utworzyły piękną wystawkę w sali świetlicowej.
Czytaj całość…
 
Szkolne andrzejki
Wpisał: Dorota Rogulska   
03.12.2018.
30 listopada Samorząd Uczniowski urządził zabawy i wróżby andrzejkowe. Lanie woskiem, przepowiadania przyszłości z szklanej kuli, imię wybranka, ciasteczko z przepowiednią oraz inne ciekawe niespodzianki czekały na wszystkich chętnych do zabawy. Całość okraszona muzyką i kiermaszem z pysznym ciastem przyciągnęła wielu uczniów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Andrzejki klasy 2a
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
04.12.2018.

Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też pójść do sali zabaw „Arkadia”, gdzie uczniowie klasy 2a spędzili te wyjątkowe święto. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło przepowiedni z wosku oraz innych wróżb. Był to też idealny pretekst do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie koleżanek i kolegów. Szkoda, że ten czas tak szybko minął…

Image

Czytaj całość…
 
Popołudnie pełne magii w klasie 1c
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
03.12.2018.

W czwartek, 29 listopada w klasie 1c odbyły się andrzejki. Nasze popołudnie rozpoczęło się od spotkania  z iluzjonistą. Było to dla nas ogromne przeżycie, nawet Ci, którzy nie wierzyli w magię po pokazie naszego gościa, byli pod ogromnym wrażeniem! W cudownych nastrojach, oraz z głową pełną pytań weszliśmy do naszej sali, która wcale nie przypominała tej, w której uczymy się na co dzień. Wróżka Aneta i wróżka Ania zaprosiły nas do wspólnej zabawy, a ich pomocnice - dwie panie Anetki  oraz pani Ewelina - zadbały o nastrój i poczęstunek. Najwięcej radości sprawiło nam lanie prawdziwego wosku i odczytywanie, Co "nam wyszło". Nasze wróżki przygotowały dla nas sporo wróżb, zadbały o każdy detal.  Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Image

Czytaj całość…
 
Wizyta w ICSO "Blachownia" w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości
Wpisał: Iwona Borecka   
27.11.2018.
Dnia 15 listopada 2018 roku klasy 7b i 7d pojechały z p. Pauliną Wójtowicz, p. Iwoną Borecką i p. Anetą Knapik-Król na wycieczkę do Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej ''Blachownia". Mogliśmy obejrzeć laboratoria oraz przeprowadzane w nich doświadczenia chemiczne. Dzięki wycieczce dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na tematy związane z chemią.
Inf. Martyna Stano, kl. 7d
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs recytatorski
Wpisał: Małgorzata Sahs   
26.11.2018.
Dnia 28 października odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego. Uczestnicy recytowali wiersze polskich poetów, a dodatkowym zadaniem było wygłoszenie fragmentu polskiej prozy. Pierwsze miejsce zajęła Kasia Babkin z klasy 8d. Uczennica dała mistrzowski popis wzorowej recytacji, między innymi utworu Juliana Tuwima "Lokomotywa" i "Pani Twardowska" Adama Mickiewicza. Drugie miejsce przyznano Roksanie Kwiecień z klasy 8b, zaś trzecie Wiktorii Michoń z klasy 4b. Uczennice te będą reprezentowały szkołę w miejskim konkursie recytatorskim, który odbędzie się na wiosnę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Międzyszkolny Turniej Szachowy z okazji 100-lecia Niepodległości Polski
Wpisał: Ryszard Cież   
26.11.2018.
W czwartek, 22 listopada odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 Międzyszkolny Turniej Szachowy z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Wzięło w nim udział 29 uczniów szkół powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, PSP nr 9, PSP nr 11 oraz uczniowie PSP nr 19: Aleksandra Zawadka, Emanuel Jurczyszyn, Kamil Salich, Alexander Grin, Dawid Bakota i Paweł Nowicz. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej na dystansie VII rund. Zwycięzcą turnieju został uczeń IILO – Mateusz Gwioździk, który z rąk p. Dyrektor Bożeny Łoteckiej odebrał nagrodę. Drugie miejsce zajął uczeń PSP nr 11 – Krzysztof Eliminowicz, a trzecie miejsce Paweł Cedzich z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był uczeń klasy II c PSP nr 19 – Paweł Nowicz, który zajął 19 miejsce.
 
Image
Czytaj całość…
 
Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału...
Wpisał: Dorota Rogulska   
25.11.2018.
 
 
 
 
Image
Czytaj całość…
 
I Ty możesz zostać Św. Mikołajem
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.11.2018.
Image
 
 
Biblioteka szkolna organizuje akcję mikołajkową na rzecz dzieci z kędzierzyńsko-kozielskiego Domu Dziecka. Zbieramy: słodycze, artykuły szkolne i książki.
Z zebranych artykułów zostaną przygotowane paczki, które 6 grudnia przekażemy wychowankom Domu Dziecka.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 196 - 210 z 2787