Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Św. Mikołaj odwiedził wszystkie klasy
Wpisał: Dorota Rogulska   
07.12.2018.
W dniu 06.12.2018r. do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj, aby spełnić marzenia i życzenia naszych uczniów. Każde dziecko otrzymało słodki upominek.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mikołajkowy Konkurs Talentów
Wpisał: Agnieszka Mikulska   
13.12.2018.
Dnia 7 grudnia 2018r. w SDK Chemik odbył się Mikołajkowy Konkurs Talentów. Naszą Szkołę dumnie reprezentowali uczniowie w różnych kategoriach wiekowych i wszyscy zdobyli uznanie Jury:
  • Adam Dziendzioł kl. IIa - 3 miejsce w kategorii klas I-III
  • Wojciech Toczek kl. IVa - 2 miejsce w kategorii klas IV-VI
  • Katarzyna Babkin kl. VIIId -  wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII
Gratulacje dla wszystkich!
 
Image
Czytaj całość…
 
Bieg Mikołajkowy
Wpisał: Beata Nowak   
11.12.2018.
8.12.2018r. odbyły się dwie duże imprezy: kiermasz świąteczny oraz VII Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Nie zabrakło na nich naszych uczniów. Bieg Mikołajkowy zorganizował, jak co roku, Klub Sportowy "Koziołek". W tym roku najmłodsi uczestnicy biegali nową trasą, na terenie kozielskiego parku, tuż obok I Liceum Ogólnokształtującego w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy pobiegli dla chorego trzyletniego Szymonka Świdra. Słoneczna pogoda sprzyjała biegającym i trasy różnej długości pokonało kilkuset zawodników. Każdy zawodnik został obdarowany czerwoną mikołajkową czapką, w której startował, a kto ukończył bieg, otrzymał piękny, pamiątkowy medal. Zwycięzcom poszczególnych biegów nagrody wręczał Mikołaj.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mikołajowe granie
Wpisał: Dorota Kubacka   
09.12.2018.

Hala Azoty 4 grudnia 2018r. zapełniła się młodymi siatkarzami, pełnymi marzeń o zwycięstwie. Przybyło 150 dzieci, z różnych szkół, aby zagrać w piłkę siatkową. Dla uczniów klas 4 był to pierwszy turniej. Właśnie w tej kategorii dziewczęta klasy 4a w składzie Michalina Gieroń i Martyna Antonik zwyciężyły, a tuż za nimi uplasowały się ich koleżanki z klasy Julita Kramosz i Wiktoria Knap. Nie gorsi okazali się chłopcy Wojtek Toczek i Michał Czech, którzy wygrali z PSP 11. Następna nasza drużyna w składzie Michał Strzelecki i Igor Kosmala zajęła 4 miejsce. Dziewczęta z klasy 6a zajęły dobre 2 miejsce grając w składzie: Julia i Amelia Adamów, Natalia Barciak, Nadia Gawlik i Marcjanna Fleszer.
Każdy z uczestników otrzymał czekoladę od Mikołaja a trzy pierwsze drużyny dyplomy.

Image

Czytaj całość…
 
Mikołajkowy zawrót głowy w 2b
Wpisał: Elżbieta Hołobut   
08.12.2018.

Do sali klasy 2b Mikołaj wszedł kominem. Mamy na to dowód - ślady butów na ścianie. Zostawił prezenty wykorzystując naszą nieobecność - byliśmy w kinie.
My także postanowiliśmy zostać Mikołajami i przygotowaliśmy paczkę włączając się w akcję "Wesprzyj Polskich Kombatantów na Kresach".
Miło jest robić prezenty, a jeszcze milej je dostawać.

Image

Czytaj całość…
 
Mikołajki w klasie 1c
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
07.12.2018.
Uczniowie klasy 1c już w listopadzie przygotowali się na przyjście mikołajek. Wspólnie napisali list do Świętego Mikołaja i z niecierpliwością oczekiwali odpowiedzi. Wczesnym rankiem 6 grudnia, otrzymaliśmy video list od Mikołaja!  Było to dla nas ogromne przeżycie, gdyż Mikołaj wiedział o nas mnóstwo szczegółów, o których nie wspomnieliśmy w liście, miał nawet nasze zdjęcia! Ale to nie koniec niespodzianek! Mikołaj przygotował dla nas zaproszenie do kina na film pt. "Grinch", dodatkowo w  szkole czekały na nas słodkie upominki i czapki Mikołaja.
To był fantastyczny dzień! Drogi Mikołaju, dziękujemy!
 
 Image
Czytaj całość…
 
Prezent od Mikołaja
Wpisał: Administrator   
06.12.2018.
Image
Czytaj całość…
 
Potyczki z Techniką
Wpisał: Ryszard Cież   
05.12.2018.
4 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach odbyła się I edycja turnieju wiedzy technicznej "Potyczki z Techniką" dla szkół podstawowych. Nasza szkoła  zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Uczniowie: Eliza Antonik, Tomasz Król i Filip Mankiewicz rozwiązywali zadania teoretyczne (test wiedzy technicznej) jak i praktyczne z różnych dziedzin techniki: elektrotechniki, języka obcego zawodowego, mechatroniki, elektroniki, mechaniki i informatyki. Atrakcyjne nagrody dla uczestników ufundowali: Politechnika Opolska, Starostwo Powiatowe, Jokey PlastiK i TP-Elbud.
Zapraszam kolejnych uczniów, obecnych siódmoklasistów, do wzięcia udziału w kolejnej edycji turnieju.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Kolejarza
Wpisał: Ewelina Kruk   
09.12.2018.

Dzień Kolejarza – polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei. To czas, kiedy warto pomyśleć o ludziach, którzy pracują na kolei, codziennie służą pasażerom, jak i tych, od których pracy zależy nasze bezpieczeństwo. Z tej okazji odwiedziła nas pani Ewa – mama Kamili.

Image

Czytaj całość…
 
Klasa 7a z wizytą w schronisku dla zwierząt
Wpisał: Karolina Pietrzyk   
07.12.2018.
Dnia 6 grudnia klasa 7a odwiedziła schronisko dla zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu.
Uczniowie wraz z Rodzicem przybyli do Schroniska z prezentami w postaci karmy dla zwierząt zakupionej za pieniądze pozyskane  z kiermaszu słodkości.
Zwierzęta w schronisku czekają na adopcję. Może ktoś się zdecyduje i przygarnie kudłatego przyjaciela.

Image
Czytaj całość…
 
Amelka i jej pasja
Wpisał: Ewelina Kruk   
09.12.2018.
W klasie 2c mamy kolejnego eksperta dydaktycznego. Amelka, bo o niej mowa, jest znawczynią oraz pasjonatką koni. W czasie zorganizowanych zajęć udowodniła nam, że jej wiedza z prezentowanej tematyki jest ogromna. Co ważniejsze potrafiła przekazać ją nam w ciekawy i uporządkowany sposób. To wszystko za sprawą tego, że od kilku lat Amelka czynnie uprawia jeździectwo. Jak przystało na koniec zajęć przeprowadziła "słodką" ewaluację.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Marynarza Śródlądowego
Wpisał: Danuta Marcinkowska   
05.12.2018.
Dnia 5 grudnia niektórzy uczniowie klasy 3d gimnazjalnej mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystych obchodach Dnia Marynarza Śródlądowego, które odbyły się w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. Wśród zaproszonych gości była pani prezydent miasta Sabina Nowosielska, Gabriela Tomik – pełnomocnik Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej do spraw kontaktu z samorządami, wicestarosta Józef Gisman, wiceprezydent Wojciech Jagiełło, a także przedstawiciele urzędu wojewódzkiego i urzędu marszałkowskiego. Po krótkich przemówieniach orkiestra szkolna zagrała piękny koncert, a potem zaproszeni uczniowie wzięli udział w zmaganiach konkursowych "Młody Marynarz".
 
Image
Czytaj całość…
 
Podsumowanie projektu "Październik miesiącem języka polskiego"
Wpisał: Ewa Baraniuk   
09.12.2018.
Październik to miesiąc w naszej szkole, w którym uczniowie klas IV – VIII oraz gimnazjum są szczególnie zachęcani do udziału w konkursach i wystąpieniach, podczas których mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności poprawnego i pięknego posługiwania się językiem polskim.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny
Wpisał: Administrator   
28.11.2018.
Image
 
Trwa Godzina Kodowania - zachęcamy do udziału nie tylko uczniów!
Wpisał: Alina Uzny   
03.12.2018.
Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również bardzo dużą popularnością w Polsce. W tym roku trwa w dniach 3 - 9 grudnia, ale można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.
 
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 195 z 2787