Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Świąteczne życzenia
Wpisał: Administrator   
21.12.2018.
Image
 
Innowacja w klasie 1c - grudniowe zajęcia otwarte dla rodziców
Wpisał: Alina Uzny   
30.12.2018.
W klasie 1c w bieżącym roku szkolnym realizowana jest innowacja "Warto uczyć się języków, czyli język angielski i języki programowania pomagają mądrze korzystać ze świata nowych technologii". Innowacja ta realizuje treści podstawy programowej:
  • dzieci uczą się angielskich słówek i zwrotów w czasie różnych edukacji (nie tylko w ramach lekcji języka angielskiego)
  • co 2 tygodnie mają dodatkowe zajęcia informatyczne rozwijające umiejętności około programistyczne, co ma później ułatwić naukę programowania.
W grudniu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice mieli okazję poobserwować swoje dzieci w czasie zajęć o tematyce świątecznej, które łączyły naukę angielskiego z kodowaniem. Uczniowie omówili po angielsku "kartkę z kalendarza", a następnie zaśpiewali angielską piosenkę "What do you want for Christmas?", potrafili odpowiedzieć na pytania jakiego prezentu oczekują kolejne osoby z piosenki, a następnie pomogli w dostarczeniu tych prezentów dzieciom. Tu pomocna była plansza oraz roboty DOC, które odpowiednio zakodowane, zawiozły dzieciom z piosenki wymarzone prezenty. Oprócz kodowania określonej drogi (start - dom dziecka z piosenki) uczniowie zakodowali też w kratkach różne przedmioty kojarzące się ze świętami.
Zajęcia upłynęły w miłej, świątecznej atmosferze, dzieci mogły wykazać się wieloma nowymi umiejętnościami, co zaobserwowali rodzice i znalazło odzwierciedlenie w ich wrażeniach  dotyczących zajęć:
 
Image
Czytaj całość…
 
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Wpisał: Anna Pawłowicz   
20.12.2018.
Image
 
Festiwal Piosenki Świątecznej
Wpisał: Aleksandra Niedźwiecka   
20.12.2018.

20 grudnia w naszej świetlicy odbył się Festiwal Piosenki Świątecznej. Wzięło w nim udział ponad 20 wykonawców. Było kilka zespołów jak i solistów. Jury w składzie pani Urszula Mielczarek, Teresa Grądowska i Aleksandra Niedźwiecka-Streissel oceniało występy uczniów zwracając uwagę na ich muzykalność, poczucie rytmu, poprawność językową, a przede wszystkim indywidualność artystyczną.

Image

Czytaj całość…
 
Wyjątkowy, grudniowy czas w 5e
Wpisał: Joanna Olechowska   
21.12.2018.
Dla klasy 5e grudzień obfitował w wiele niespodzianek. Najpierw, 6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj i obdarował słodkościami oraz zaproszeniem na mecz siatkarski pomiędzy naszą kędzierzyńską Zaksą a rywalem z Zawiercia. Na meczu stawiliśmy się punktualnie, gotowi do mocnego kibicowania. Atmosfera spotkania była niesamowita. Głośnym dopingiem wspieraliśmy naszą drużynę, dzięki czemu odniosła kolejne zwycięstwo. Już po spotkaniu przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z drużyną i autografy. Cóż to było za wydarzenie! Zapamiętamy je na długo!
 
Image
Czytaj całość…
 
Informacja dotycząca płatności za obiady
Wpisał: Anna Kaczmarska   
20.12.2018.
Image
 
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że płatność za obiady była do 10 grudnia.
Tych, którzy jeszcze nie uregulowali należności za obiady, bardzo prosimy, aby dokonali wpłaty najpóźniej do 29 grudnia 2018r. Jest to ważne, ponieważ pani intendentka musi rozliczyć się z księgowością.
Informujemy też, że od 1 stycznia 2019r. płatności za obiady należy dokonywać na nowy numer rachunku bankowego:

25 1020 3668 0000 5502 0501 0683
 
XXIV Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy dziewcząt i chłopców w minipiłce siatkowej
Wpisał: Radosław Zych   
21.12.2018.
W dniach 7-9 grudnia w Krakowie odbył się XXIV Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy dziewcząt i chłopców w minipiłce siatkowej. Do turnieju zgłosiło się ponad 70 drużyn z całego kraju. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy Va. W ciągu trzech dni uczniowie rozegrali około 15 meczy i dali z siebie wszystko. W klasyfikacji końcowej zajęli 25 miejsce - gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Amnesty International 2018r
Wpisał: Iwona Borecka   
20.12.2018.
Czwarty  Maraton Pisania Listów Amnesty International za nami.  W piątek, 7-8 grudnia 2018r., wspieraliśmy kobiety z różnych stron świata, które nie tylko walczą o własne życie, ale również o sprawiedliwość i niespełnione pragnienia. Czytając ich historie, możemy zrozumieć, że nic na świecie nie jest idealne. Ludzie pozbawieni wolności zawsze będą walczyć, bo pragną ujrzeć światło nadziei. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie zawiedli. Nie pozostali obojętni wobec losu naszych bohaterek. Każdy mógł usiąść i napisać list przy stanowiskach w bloku E i C oraz na kiermaszu świątecznym. W sumie napisaliśmy 2557 listów!!! Nie zawiedliście! Dziękuję za zaangażowanie i wielką pomoc wolontariuszy. Bez Was nic nie byłoby takie same.
 
Image
Czytaj całość…
 
XIX wojewódzki konkurs Recytatorski
Wpisał: Uczennica: Stella Drozd   
20.12.2018.
Dnia 13 grudnia w Opolu zorganizowany został XIX Konkurs Jednego Poety. Jako że rok 2018 jest rokiem Zbigniewa Herberta konkurs poświęcony był  właśnie jego twórczości. Uczniowie klas siódmych, ósmych i trzecich klas gimnazjum z całego województwa pod czujnym  okiem jury recytowali wiersze patrona. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Patryk Uliasz - uczeń klasy 8 i Stella Drozd - uczennica klasy 3 gimnazjum, której udało się otrzymać wyróżnienie w gronie 39 uczestników. 
 
Image
Czytaj całość…
 
Przedświąteczne warsztaty bombkowe klasy 5a
Wpisał: Anna Wysoczan   
19.12.2018.

12 grudnia w klasie 5a odbyły się przedświąteczne warsztaty zdobienia bombek. Celem spotkania była popularyzacja pięknej tradycji wykonywania ozdób choinkowych, a także wspólna zabawa i spędzenie czasu w miłej atmosferze przy dźwiękach świątecznej muzyki. Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość wykonania bombki według własnego pomysłu, projektu. Uczniowie stworzyli piękne bombki ozdobione cekinami, brokatem, tasiemkami, wiórkami kokosowymi.

Image

Czytaj całość…
 
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Wpisał: Beata Nowak   
19.12.2018.
12 grudnia w auli I LO im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu odbył się rejonowy etap XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Organizatorem był Polski Czerwony Krzyż. W olimpiadzie brało udział 26 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Reprezentacje szkół wyłonione zostały po przeprowadzeniu konkursów szkolnych. W naszej szkole największą wiedzą dotyczącą zdrowego stylu życia wykazały się trzy uczennice, które reprezentowały nas w rejonie:
 
Image
Czytaj całość…
 
Akcja "100 kółek na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości"
Wpisał: Beata Nowak   
19.12.2018.

Nasza społeczność szkolna znowu spisała się na medal. Tym razem sport zjednoczył uczniów, którzy godnie uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach programu "Trzymaj Formę" w akcji "100 kółek na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości" wzięło udział 27 klas. Uczniowie każdej klasy biorącej udział w akcji ubrani na biało-czerwono pokonali w sumie 2700 kółek, co jest równe 540 kilometrom. Ich pomysłowość i kreatywność w pokonywaniu trasy i eksponowaniu barw narodowych była imponująca. Jedni biegali, inni maszerowali, a jeszcze inni spacerowali. Sędziami byli wychowawcy klas, którzy po pokonaniu przez klasę wymaganej ilości okrążeń bieżni  sfotografowali swoich wychowanków.

Image

Czytaj całość…
 
Rodacy Bohaterom
Wpisał: Aneta Knapik-Król   
14.12.2018.
Dnia 10 grudnia 2018 roku podsumowaliśmy w naszej szkole akcję Rodacy Bohaterom organizowaną na terenie naszego miasta pod patronatem Pani Starosty Małgorzaty Tudaj, a koordynowanej przez Stowarzyszenie "Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle". Na ręce przedstawicieli stowarzyszenia przekazaliśmy łącznie 21 paczek. Bardzo serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się w to piękne dzieło.
 
Image
Czytaj całość…
 
Uwaga ósmoklasiści!
Wpisał: Administrator   
17.12.2018.
Image
 
Świąteczny Kiermasz w naszej szkole
Wpisał: Joanna Górecka-Bienia   
11.12.2018.
Chociaż za oknami brak śniegu, to w sobotę 8 grudnia czuć było świąteczną atmosferę. Na holu naszej szkoły zrobiło się bardzo kolorowo i pachnąco. Był  to  dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli dzień szczególny. Na niecałe trzy tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się po raz kolejny kiermasz. Uczniowie, zwłaszcza ci, którzy uczestniczą w zajęciach świetlicowych, przygotowali wspaniały występ. Inni wystawili rękodzieła przygotowane wspólnie z nauczycielami i rodzicami. Na stoiskach znalazły się także pachnące, pięknie ozdobione pierniki, ciasteczka  oraz różne gatunki smacznych, domowych ciast. Kupujący zachwycali się oryginalnością, starannością i estetyką ich wykonania. Honorowym gościem kiermaszu okazał się być święty Mikołaj. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości. Dzieci miały przygotowany prezent dla gościa w postaci wierszy i piosenek. Kiermasz okazał się kolejnym wspaniałym wydarzeniem w murach Naszej Szkoły!!!  Był okazją do kultywowania świątecznych tradycji i do integracji szkoły ze środowiskiem lokalnym.
Nie byłoby wielkiego sukcesu, gdyby nieoceniona pomoc, nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły i kochanych mam! Wszystkim kupującym oraz tym, którzy przyczynili się do przygotowania kiermaszu: SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!! Mamy nadzieję, że następnym razem będzie nas jeszcze więcej!
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 180 z 2787