Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Nadia i jej pupile
Wpisał: Ewelina Kruk   
02.02.2019.
Nadia jest prawdziwą miłośniczką psów. Jak sama mówi nie wyobraża sobie życia bez swoich pupili - Blanki i Benitki. Chihuahua - bo o nich mowa - to żywiołowe, czujne, ruchliwe i odważne psiaki, które uwielbiają być w centrum uwagi. Entuzjazm jakim promieniowała Nadia opowiadając o swoich zwierzakach, udzielił się nam wszystkim, a wiedza jaką posiadała i sposób jej przekazywania wprawił nas w zdumienie. Cieszymy się, że są wśród nas osoby, które swoją miłością do zwierząt potrafią zrobić tyle dobrego… Nadia i jej rodzice są tego świetnym przykładem.
 
Image
Czytaj całość…
 
Adaś w konstruktywnym świecie LEGO
Wpisał: Ewelina Kruk   
02.02.2019.
Marka LEGO jest znana i lubiana na całym świecie. Zabawki LEGO rozwijają dziecięcą kreatywność poprzez naukę i zabawę w każdym wieku. Są one uniwersalne i ponadczasowe, a dodatkowo – jak żadna inna zabawka – rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Przekonywał nas o tym Adaś, który każdą wolną chwilę spędza na konstruowaniu nowych obiektów. Jak twierdził, można się nimi bawić  na wiele różnych sposobów. Za każdym razem pozwalają nam stworzyć coś zupełnie innego, niebanalnego. Prędko okazało się, że klocki LEGO mają w naszej klasie wielu zwolenników zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Lekcja przygotowana przez Adasia utwierdziła nas w przekonaniu, że taka forma zabawy jest jak najbardziej odpowiednią dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.
 
Image
Czytaj całość…
 
Uwaga - zmiana planu lekcji
Wpisał: Administrator   
26.01.2019.

Image

 

 

Przypominamy, że po feriach nastąpią zmiany w planie lekcji. Prosimy o zapoznanie się z nowym planem.

 
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży
Wpisał: Administrator   
15.01.2019.
Image
 
Rodzicom i opiekunom uczniów przekazujemy list Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych "dopalaczami".
Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z informacją na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl .
 
Ferie zimowe - oferta zajęć
Wpisał: Administrator   
23.01.2019.

Image

 

Zobacz ofertę zajęć, które będą prowadzone w PNP MODN w Opolu

 
Bal charytatywny w stylu Jamesa Bonda
Wpisał: Administrator   
09.01.2019.
Image
 
Oficjalne wyniki XIII edycji Konkursu Informatycznego BÓBR
Wpisał: Alina Uzny   
25.01.2019.
Image
 
Znamy już wyniki XIII edycji Konkursu Informatycznego Bóbr. W skali ogólnopolskiej nie udało nam się zająć czołowych miejsc, ale niektóre wyniki są wysokie. Każdy uczestnik może sprawdzić swój rezultat po zalogowaniu się na swoje konto na platformie konkursowej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają po feriach pamiątkowe dyplomy, a osoby z najwyższym wynikiem w szkole zostaną dodatkowo nagrodzone czekoladą.

Oto najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły:
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Turniej Siatkarski "Koziołek 2019"
Wpisał: Administrator   
15.01.2019.
Image
 
Image
 
Informacja dla uczniów klas ósmych
Wpisał: Administrator   
16.01.2019.

Image

 

21, 22 i 23 stycznia odbędzie się dla ósmoklasistów egzamin próbny z GWO. Na egzamin nie można się spóźnić. Należy mieć ze sobą czarny długopis lub pióro z czarnym atramentem.
Poniżej przedstawiamy harmonogram egzaminów próbnych:

Czytaj całość…
 
"Wyzwanie w czytanie" - zabawa promująca czytelnictwo
Wpisał: Ewelina Kruk   
06.01.2019.
"Wyzwanie w czytanie" to nic innego jak przedsięwzięcie mające na celu zachęcanie dzieci do czytania, poprzez pokazanie im, że czytanie nie musi być nudne. Rzucone uczniom wyzwanie stanowiło pudło wypełnione dwudziestoma pięcioma książkami – tożsamej liczbie dzieci w klasie. Każdemu uczniowi założona została klasowa karta "pożeracza książek". Klasowym bibliotekarzem został Piotruś. Zabawa trwała kilka tygodni, a zakończyli ją Zuzia i Tadek wraz z przeczytaniem ostatniej z dwudziestu pięciu zaproponowanych pozycji literackich. Tuż za nimi uplasowała się duża i zwarta grupa pozostałych dzieci. Akcja zatytułowana "Wyzwanie w czytanie" niewątpliwie udowodniła dzieciom, że czytanie książek jest naprawdę fajne. Oprócz chęci, w trwającej zabawie liczył się spryt, upór i dobra organizacja czasu wolnego. Dla najbardziej zagorzałych czytelników zostały przygotowane puchary i medale.
 
Image
Czytaj całość…
 
Klasa 7d na koncercie "Tribute to music legends"
Wpisał: Paulina Wójtowicz   
03.01.2019.

Dnia 20.12.2018r klasa 7d wraz z wychowawcą Pauliną Wójtowicz była na koncercie pt. "Tribute to music legends" w DK "Chemik" Koncert w wykonaniu Miejskiego Zespołu Instrumentalnego był zorganizowany dzięki Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Muzycznej „K-Kwarta” i Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Image

 

Czytaj całość…
 
Listy do świętego Mikołaja - konkurs Nowej Gazety Lokalnej
Wpisał: Ewelina Kruk   
02.01.2019.
Już po raz kolejny nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III, wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Nową Gazetę Lokalną. Zadaniem dzieci było napisanie listu do św. Mikołaja. Najciekawsze oraz najładniejsze listy zostały opublikowane w "Mikołajkowym wydaniu specjalnym" gazety. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród.
 
Image
Czytaj całość…
 
Świąteczne spotkanie w 2c
Wpisał: Ewelina Kruk   
02.01.2019.
Piątek, tuż przed przerwą świąteczno-noworoczną, klasa 2c spędziła w scenerii bożonarodzeniowej. W naszej klasopracowni już od dłuższego czasu dało się odczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pięknie udekorowana sala, która towarzyszyła nam podczas ostatnich dni nauki, wprowadziła nas w magiczny czas Świąt. Dodatkowym atutem piątkowego świętowania był wspólny czas kolędowania przy dźwiękach gitary. W tym roku odwiedził nas muzyk i pasjonat – dziadek Adasia. W czasie kolędowania rodzice przygotowali dla nas barszczyk z uszkami i inne zachęcające swoim zapachem specjały, które po powrocie do klasy ze smakiem spałaszowaliśmy. Pamiętaliśmy również o przełamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń. Tego dnia było naprawdę świątecznie i magicznie… a to także za sprawą dodatkowych niespodzianek.
 
Image
Czytaj całość…
 
Patryk i jego misja
Wpisał: Ewelina Kruk   
02.01.2019.
Patryk od pewnego czasu jest ministrantem. Na zajęciach kreatywnych postanowił opowiedzieć swoim kolegom i koleżankom o misji jaką pełni. Patryk jest bardzo dumny z pełnionej roli, a my jesteśmy oczarowani "lekcją życia" jaką dla nas przygotował. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Otuchy dodawał mu starszy brat - Miłosz, który postanowił towarzyszyć mu w czasie wystąpienia.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Krok po kroku" z Mają
Wpisał: Ewelina Kruk   
02.01.2019.
Maja okazała się prawdziwą artystką. Na zajęcia kreatywne przygotowała pracę twórczą o tematyce świątecznej. Wszystko skrupulatnie "krok po kroku" przedstawiła w formie graficznej w przygotowanej prezentacji multimedialnej. Zajęcia manualne okazały się bardzo przyjemne. Maja jak prawdziwa super-bohaterka służyła pomocną dłonią. Za takie przygotowanie do zajęć Maja otrzymała gromkie brawa.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 151 - 165 z 2787