Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Informacja dotycząca szkolnych obiadów
Wpisał: Anna Kaczmarska   
03.10.2019.

Image

 
Informujemy, że odpłatność za obiady
we PAŹDZIERNIKU
wynosi 77 zł.
 
Od 1 stycznia 2019 roku
obowiązuje nowe konto bankowe

do płatności za obiady:

25 1020 3668 0000 5502 0501 0683

Opłaty należy dokonać przelewem bankowym na konto Zespołu Obsługi Oświaty i Wychowania ul. Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn-Koźle do 20 dnia tego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Wszystkie odpisy związane z chorobą ucznia, wyjazdami na obozy, wycieczki można zgłaszać bezpośrednio przez e-dziennik do intendentki pani Ewy Rajchel (ER - Ewa Rajchel w zakładce pracownicy). Osobiście odpis z obiadów mogą zgłaszać uczniowie u pani intendentki w czasie przerwy obiadowej.

kierownik świetlicy - A. Kaczmarska

 
Ubezpieczenie uczniów
Wpisał: Administrator   
15.09.2019.
Image
Szanowni Rodzice, Opiekunowie

Informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła postanowiła nie decydować o wyborze oferty grupowego ubezpieczenia NNW, tzw. NNW szkolnego.
Kwestie bezpieczeństwa naszych uczniów są jednak bardzo ważne, dlatego proponujemy zapoznać się z ofertami, które otrzymaliśmy od różnych Towarzystw. Na spotkaniu informacyjnym w sprawie ofert pojawili się przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych: Aviva, Generali (papierowa ulotka do pobrania z portierni szkoły), Interrisk. Oferty mailem nadesłali: Compensa Vienna Insurance Group, Zespół Brokerów Ubezpieczeniowych "Gołębiewska".
Czytaj całość…
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wpisał: Dorota Rogulska   
27.09.2019.
Kampania wyborcza trwa również w naszej szkole. Już w najbliższą środę, 2 października, odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto kilka migawek z kampanii prowadzonej przez naszych uczniów:
 
Image
Czytaj całość…
 
Biegiem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny
Wpisał: Beata Nowak   
26.09.2019.

W niedzielę 15.09.2019r. odbył się Bieg "Gaz- System na piątkę". To już tradycja, że bieg główny na 5 km organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, poprzedzają zawody dla młodszych mieszkańców. Rywalizacja toczyła się w kilku grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. Najmłodsi uczestnicy z rocznika 2015 mieli do przebiegnięcia 50 metrów. Kolejne dystanse to: 80, 100, 300, 400 i 800 metrów. Start i meta biegów znajdowały się na parkingu przed halą sportową. Trasa biegu wytyczona była w lesie w okolicach hali i pływalni. Liczna grupa naszych uczniów i uczennic postanowiła aktywnie spędzić słoneczną niedzielę i wystartować w tych biegach. Każdy, kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal, a zawodnicy którzy stanęli na podium dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe. Tradycyjnie wśród startujących byli uczniowie naszych klas lekkoatletycznych i nie tylko. Swój sukces z ubiegłego roku- zwycięstwo w kategorii rocznika 2008-2007 powtórzyła Laura Świerczek  klasy 6b. Na podium stanęła również jej koleżanka z klasy Wiktoria Rajchel, która zajęła 3 miejsce w tej samej kategorii. Srebrny medal wywalczyła nasza najmłodsza reprezentantka Agnieszka Gucwińska kl.2c oraz  Aleksander Wojkowski kl.5b. Brązowy krążek otrzymała Natalia Błachut kl.8a. Tuż za podium uplasowała się młodsza siostra Natalii – Otylia Błachut z klasy 5b oraz Wojciech Niżborski kl.5a.

Image

Wyniki naszych reprezentantów:
Czytaj całość…
 
Dzień Przedszkolaka w szkolnej świetlicy
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
25.09.2019.
20 września obchodzony był ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Z tej okazji w naszej świetlicy gościliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 26. Były życzenia dla dzieci. O gościach nie zapomnieli przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy również skierowali ciepłe słowa do najmłodszych. Zajęcia odbywały się pod hasłem "W lesie".  Zaproszeni goście z uwagą obejrzeli film edukacyjno-przyrodniczy. Dzieciaki wzięły udział w zajęciach rozwijających kreatywność. Otrzymały szablony drzew, do których przyklejały liście w barwach jesieni. Obejrzały wystawę książek o tematyce przyrodniczej. Był wspólny ruch i dobra zabawa przy muzyce.  A na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową zakładkę do książki. Mamy nadzieję, że ten dzień spędzony w naszej szkole pozostanie przedszkolakom w pamięci i z radością przyjmą zaproszenie na kolejne spotkanie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zatrzymać wakacyjne wspomnienia
Wpisał: Ewa Baraniuk   
24.09.2019.
Chociaż rok szkolny już dawno się rozpoczął, wielu uczniów żyje jeszcze wakacyjnymi przygodami i niezwykłymi wspomnieniami. Stąd w klasach 5d i 6c powstał pomysł, aby każdy w interesujący sposób opowiedział o swoich wakacjach.
Uczniowie mieli czas na przygotowanie prac w dowolnej formie. I warto było czekać! Okazało się bowiem, że dzieci bardzo starannie opracowały swoje wystąpienia. Niektórzy wybrali program PowerPoint, za pomocą którego utworzyli pokaz przepięknych zdjęć z różnych miejsc w Polsce i za granicą. Należy przy tym podkreślić, że uczniowie świetnie sobie radzili z obsługą programu komputerowego oraz z bezpośrednią opowieścią o prezentowanych fotografiach. Wśród dzieci znaleźli się prawdziwi artyści o zdolnościach plastycznych. Demonstrowane kolorowe plakaty, albumy ozdobione muszelkami znad morza, pomysłowe mapy zwiedzanych miejsc wszystkich wprawiały w zachwyt. Nie zabrakło też pięknych wakacyjnych pamiątek.
Gratuluję uczniom niezwykłych przeżyć i dziękuję za bardzo dobrze wykonane zadanie domowe!
 
Image
Czytaj całość…
 
SKS dla najmłodszych
Wpisał: Jan Węgrzyn   
20.09.2019.

 

Image

 

Dzieci z klas I-IV, które lubią sport, zachęcamy do udziału w zajęciach SKS.
Zajęcia prowadzi w poniedziałki w godzinach 16:00 - 17:00 oraz w piątki w godzinach 6:50 - 7:50, w sali gimnastycznej D, trener Jan Węgrzyn.

Czytaj całość…
 
Zajęcia "Trenera Osiedlowego"
Wpisał: Jan Węgrzyn   
20.09.2019.

Image

 

Zajęcia "Trenera Osiedlowego" odbywają się w każdy czwartek w godz. 16:20 - 18:20, w sali gimnastycznej D PSP19 K-Koźle. Przeznaczone są głównie dla chłopców z klas 4-8 (chłopcy z klas 3 też mogą się zapisać).
Zajęcia prowadzi trener Jan Węgrzyn.

Czytaj całość…
 
Wycieczka na warsztaty fizyczno-biologiczne do Katowic
Wpisał: Mateusz Dżaluk, klasa 8a   
18.09.2019.

W piątek, 13 września, uczniowie z 7d, 8a, 8b, 8c i 8d wyjechali na warsztaty fizyczno-biologiczne zorganizowane na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Mieli okazję uczestniczyć w  kilku wykładach, pokazach i eksperymentach o różnej tematyce, między innymi ładunki i pola elektryczne, ogień i biorobotyka. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o fizjologii mózgu, budowie DNA, a także o tworzeniu inteligentnych robotów i nanorobotyce. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni i zaciekawieni zdobytą wiedzą.
Dziękujemy wszystkim opiekunom za pomysł i organizację wspaniałego wyjazdu.

Image

Czytaj całość…
 
Apele organizacyjne
Wpisał: Administrator   
16.09.2019.
Image
 
Sukcesy naszej absolwentki Wiktorii Zagumny
Wpisał: Radosław Zych   
12.09.2019.
Wiktoria Zagumny to była uczennica klasy siatkarskiej w naszej szkole. Wychowanka trenera Radosława Zycha trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Znalazła się wśród 12 najlepszych zawodniczek w kraju. Jednocześnie jest w reprezentacji Polski kadetek.
Na zdjęciu z trenerem Miłoszem Majką, który łączy pracę  w PSP 19 i SMS PZPS oraz z reprezentacją Polski juniorek. Gratulujemy trenerom i nauczycielom, którzy pomogli w drodze na najwyższe szczyty...
 
Image
Czytaj całość…
 
Zebrania z rodzicami w dniu 11 września 2019r.
Wpisał: Administrator   
11.09.2019.
 
Cała Polska czyta! - "Narodowe czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
10.09.2019.
Po raz kolejny, już ósmy, w całym kraju odbyła się akcja "Narodowe czytanie" pod patronatem Pary Prezydenckiej.   
Włączył się w nią również powiat kędzierzyńsko-kozielski, w tym Nasza Szkoła. W piątek  6 września na scenie plenerowej im. Teresy Haremzy w parku nad Odrą z arcydziełami polskiej nowelistyki mierzyli się znani mieszkańcy, przedstawiciele samorządu miasta i powiatu, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych mediów i organizacji pozarządowych, sportowcy oraz uczniowie szkół. Byli to m.in. Prezydent Miasta Sabina Nowosielska, prezes ZAKS-y Sebastian Świderski, dyrektor MOK-u Piotr Gabrysz i inni. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6D: Jakub Donakiewicz, Łukasz Gucwiński i Michał Kałamaga. Chłopcy iście po mistrzowsku poradzili sobie z trudnym tekstem Brunona Schulza "Mój ojciec wstępuje do strażaków" pochodzącym z tomu "Sanatorium pod Klepsydrą".
Kolejny raz mogliśmy się przekonać o tym, jak piękna i bogata  jest nasza ojczysta mowa.
 
Image
Czytaj całość…
 
Informacja MOSiR
Wpisał: Administrator   
05.09.2019.

Zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz sportowej rywalizacji podczas biegu GAZ-SYSTEM na piątkę! Udział dzieci jest bezpłatny. Zapisy:

  • do 12.09.2019r.: Dział Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych Hala Sportowa "Śródmieście", al. J.Pawła II 29, pok. nr 7; w godz. 8:00-14:00
  • 14.09.2019 r. (sobota) od godz. 15:00 do 19:00 i w dniu zawodów tj. 15.09.2019 r. od godz. 8:30 do 10:00 w oznaczonym napisem "ZAPISY DZIECI" miejscu w Hali Sportowej "Śródmieście"

Image

Czytaj całość…
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20
Wpisał: Administrator   
30.08.2019.
Image
 
Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie klas siódmych będą pisać test kwalifikacyjny z języka angielskiego, należy mieć przybory do pisania.
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2787