Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 2 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Finał "Konkursu PIX 2019 - Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu" - duże sukcesy
Wpisał: Alina Uzny   
31.05.2019.
Zakończył się finałowy etap "Konkursu PIX 2019 – Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu" dla zainteresowanych dzieci i młodzieży z całej Polski, który odbywał się online w dniach 27-28 maja. Przypomnijmy, że wcześniej ogólnopolskie eliminacje pomyślnie przeszło 22 reprezentantów naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do wielkiego finału. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Wczoraj poznaliśmy laureatów etapu finałowego. Z naszej szkoły to 6 uczniów z klas 1a, 1b, 1c, 2b (kategoria dla najmłodszych - ROOKIE) oraz 7 uczniów drugiej kategorii wiekowej SKILLED, uczniów klas: 4a, 4e, 4f, 5e. Uzyskali oni bardzo dobre wyniki w skali ogólnopolskiej, można je poznać w rozwinięciu artykułu.
Dodatkowo otrzymaliśmy bardzo miłą wiadomość - nasza szkoła została wyróżniona tytułem "Szkoły Mistrzów Programowania"!
 
Zobacz wszystkie wyniki - strona organizatora konkursu
Czytaj całość…
 
Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów ogłoszonych z okazji Międzynarodowego Dnia Scratcha
Wpisał: Alina Uzny   
03.06.2019.
Image
 
 
Zakończyły się szkolne konkursy ogłoszone w maju w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Scratcha. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział, najlepsi zostaną wkrótce nagrodzeni dyplomem i słodkościami. Szkolna komisja przyznała następujące miejsca:
 
 
 
 
Czytaj całość…
 
Targi Książki Nad Odrą - warsztaty "Temat rzeka
Wpisał: Urszula Mielczarek   
31.05.2019.
Jeśli chciałeś dowiedzieć się, w jaki sposób zaintrygować czytelnika pierwszym zdaniem swojej wypowiedzi, to miałeś taką możliwość podczas warsztatów z pisarką p. Martą Fox. Właśnie o tym oraz czego należy unikać pisząc różne wypowiedzi, uświadomili sobie uczestnicy spotkania w dniu 30 maja 2019 r.
Warsztaty pt. "Temat rzeka" odbyły się w ramach Targów Książki Nad Odrą.
 
Image
Czytaj całość…
 
Spotkanie autorskie z Katarzyną Dowbor i Marcinem Koziołem
Wpisał: Urszula Mielczarek   
31.05.2019.

29 maja 2019 r. uczniowie klasy 1a i 1c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Katarzyną Dowbor i Marcinem Koziołem – autorami serii książek o koniach - STAJNIA POD TĘCZĄ. Spotkanie odbyło się, w ramach Targów Książki Nad Odrą, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu.
Na spotkaniu pierwszoklasiści dowiedzieli się od pani Kasi i pana Marcina jak i po co czyścić kopytka, po co koniom są podkowy, jak długo żyją konie i wiele innych ważnych spraw o koniach.

 Image

Czytaj całość…
 
Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w LA
Wpisał: Beata Nowak   
30.05.2019.
Dnia 24.05.2019r. na stadionie "Kuźniczka" w Kędzierzynie-Koźlu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce. Startowali uczniowie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego z klas 7, 8 i 3 gimnazjalnych. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Województwa w LA, które odbędą się 04.06.2019r. w Opolu. Wśród startujących tradycyjnie znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Bardzo dobrze spisał się Jakub Korejba z kl.3b, który  ustanowił dwa nowe rekordy szkoły. W rzucie dyskiem poprawił swój własny rekord, posyłając dysk na odległość 54,61m, a w pchnięciu kulą poprawił 13-letni już rekord Alana Morkis i pchnął kulę na odległość 12,51m. Bardzo dobry wynik uzyskał również obecnie najszybszy uczeń naszej szkoły - Bartosz Wolny, także uczeń klasy 3b. Bartek w biegu na dystansie 100m uzyskał czas 11,9s. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca w każdej konkurencji awansowali do zawodów wojewódzkich. Do Opola na finał wojewódzki pojadą nasze 3 dziewczyny i 4 chłopców.
   
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki miejskiego etapu konkursu "Mistrz Dykcji 2019"
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
23.05.2019.
Dnia 23.05.2019 roku na terenie naszej szkoły po raz szesnasty odbył się miejski etap konkursu Mistrz Dykcji. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z pięciu szkół: PSP nr 5, PSP nr 11, PSP nr 12, PSP nr 15 oraz PSP nr 19.
Podobnie jak w roku ubiegłym  poziom wystąpień był bardzo wysoki a jurorów zadziwiały piękne wypowiedzi uczniów na temat  ojczyzny. Słuchając naszych dzieci podczas konkursu biło widać, że w młodym pokoleniu tkwi duży potencjał. Możemy zatem być spokojni o ich przyszłość, a jednocześnie o przyszłość naszego kraju.
Po wnikliwej analizie wystąpień wszystkich uczestników, a następnie burzliwej naradzie, jury przedstawiło wyniki konkursu, które podajemy poniżej:
 
Image
Czytaj całość…
 
Warsztaty pierwszej pomocy w klasach I-III
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
30.05.2019.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Istotne jest to, by już najmłodsi nabywali praktyczne umiejętności i oswajali się z ideą pomagania.
We wtorek 28 maja nasza szkolna świetlica zamieniła się w miejsce warsztatów pierwszej pomocy. Dzięki uprzejmości Pana Radosława Kacprzaka (ratownika medycznego), taty Paulinki z klasy 1c, mogliśmy nauczyć się zasad  udzielania pierwszej pomocy.
Zostaliśmy przeszkoleni, jak należy  wezwać pomoc, jaka jest kolejność przekazywanych informacji dyspozytorowi – co ma kluczowe znaczenie w szybkości przyjęcia zlecenia i wysłaniu karetki na miejsce. Pan Radek przypomniał nam jakie są numery alarmowe, przećwiczyliśmy z nim również,  jaki komunikat przekazać, gdy dzwoni się na pogotowie. Uczyliśmy się też pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.
Na koniec Pan Radosław przypomniał nam jakich zasad należy przestrzegać, aby nasze wakacje były bezpieczne. Obiecał również, iż wróci do nas w przyszłym roku szkolnym  z nowymi wskazówkami i warsztatami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy.
Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi za poświęcony czas, możliwość zapoznania się z pracą ratownika medycznego, jak również praktycznego przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Integrujmy się!
Wpisał: Ewa Baraniuk   
29.05.2019.
W dniach 22-23 maja 2019 roku uczniowie klasy 6a i 6c pojechali na wycieczkę do Srebrnej Góry do ośrodka „Kortunal -Turystyka i Przygoda”. Plan naszego pobytu był bardzo ciekawy. W pierwszym dniu zaproponowano nam zajęcia ze strzelania z łuku i broni palnej, rzucanie włócznią i toporem, wędrówkę po lesie połączoną ze zwiedzaniem fortów oraz nocną grę terenową. Na drugi dzień atrakcją był zjazd z mostu na linie i wspinaczka skałkowa. Każdemu spodobały się takie atrakcje i nikt nie chciał wracać do domu. Podczas zabaw obydwie klasy dopingowały się w wykonywaniu kolejnych zadań. Oprócz tego wygodne pokoje, miła atmosfera i dobre jedzenie zachęcały do wspólnych rozmów i zabaw. Wszyscy stwierdzili, że warto razem wyjeżdżać.
Autorzy: Lenka, Emilka i Oliwia z klasy 6c
 
Image
Czytaj całość…
 
"Kręci nas tradycja" - wycieczka do Bierkowic
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
30.05.2019.

W piątek, 24 maja klasy 1c i 2b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.
Pierwszym etapem naszej wycieczki były warsztaty przyrodniczo-plastyczne pt. „Ptak w sztuce ludowej”. Część teoretyczna lekcji obejmowała  opowieść narracyjną dotyczącą symboliki ptaka w kulturze ludowej oraz dyskusję z uczestnikami. Następnie dzieci uczestniczyły  w interaktywnych działaniach, obejmujących udekorowanie drewnianego ptaszka za pomocą farb akrylowych. Każda z osób pracowała na odpowiednio przygotowanym i wyposażonym stanowisku. Piękne, kolorowe pamiątki uczestnicy zabrali ze sobą do domu.
Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie ekspozycji stałej. Muzeum Wsi Opolskiej jest parkiem etnograficznym, w którym eksponowane są budynki drewniane wraz z wyposażeniem.

Image

Czytaj całość…
 
IV edycja Miejskiego Konkursu Czytania Ze Zrozumieniem
Wpisał: Urszula Mielczarek   
27.05.2019.
24 maja 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się IV edycja Miejskiego Konkursu Czytania Ze Zrozumieniem. Mistrzynią pięknego czytania w kategorii klas II i III została uczennica naszej szkoły Hania Sobota z klasy 2a.
Hania pięknie przeczytała wylosowany przez siebie tekst, a jeszcze piękniej odpowiedziała na zadane pytanie, sprawdzające zrozumienie przeczytanego tekstu. Zasłużenie zebrała duże brawa i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
 
Image
Czytaj całość…
 
Udział w kursie językowym EUROWEEK
Wpisał: Paulina Wójtowicz   
27.05.2019.
Od 17 do 21 maja w Międzygórzu uczniowie klas 7 brali udział w kursie językowym EUROWEEK. Głównym celem tego programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród uczestników uczenie się i rozwój przez całe życie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Klasa 1a w zaczarowanym lesie
Wpisał: Violetta Grzesik   
27.05.2019.
22 maja 2019r. klasa 1a wybrała się do Arboretum Bramy Morawskiej niedaleko Raciborza. Spotkanie z panią przewodnik rozpoczęło magiczną wycieczkę po zaczarowanym lesie, labiryncie roślin, mini zoo. Podczas warsztatów przyrodniczych dzieci poznały zwierzęta i rośliny, rozpoznawały ślady, grały na leśnych dzwonkach oraz słuchały ciekawostek przyrodniczych. Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty kolejarskie w Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach. Przejażdżka pociągiem, poznanie pracy kolejarzy, wyścigi drezyn sprawiły nam wszystkim wielką frajdę. Na koniec piekliśmy kiełbaski w ognisku i oglądaliśmy zabytkowe lokomotywy. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i serdecznie dziękujemy pani Ani Hyla za pomoc w jej zorganizowaniu.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki testu kwalifikacyjnego do klasy VII dwujęzycznej
Wpisał: Administrator   
23.05.2019.
Image
 
Uprzejmie informujemy, że pozytywny wynik testu kompetencji językowych do klasy siódmej dwujęzycznej to uzyskanie nie mniej niż 40 punktów.
Lista osób, które otrzymały wymaganą liczbę punktów znajduje się w sekretariacie szkoły.
Przypominamy również, że w regulaminie znajdują się informacje o rekrutacji uzupełniającej.
 
Znakomite międzynarodowe starty badmintonistów klasy V mistrzostwa sportowego w badmintonie
Wpisał: Jarosław Szynol   
23.05.2019.
W ostatnim czasie wielu badmintonistów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 meldowało się na międzynarodowych turniejach badmintona w Berlinie, Hamburgu, Glasgow czy chorwackiej Opatiji. Do najbardziej udanych zaliczyć można starty uczniów klasy V. Dobrą passę rozpoczęła Hanna Banaszak zajmując I MIEJSCE w grze podwójnej (z M. Zeisg) oraz I miejsce w grze mieszanej (z K. Romanem) w międzynarodowym turnieju YONEX JUNIOR CUP 2019 w Berlinie. Na kolejnym turnieju, tym razem w Hamburgu- FLORA CUP 2019 H. Banaszak zajęła II MIEJSCE w grze mieszanej (z K. Romanem). Tymoteusz Cybulski startował w GLASGOW INTERNATIONAL YOUTH, w którym to turnieju w parze z M. Morawskim zajął III MIEJSCE w grze podwójnej. ZŁOTYM MEDALISTĄ w grze pojedynczej chorwackiego turnieju ADRIA YOUTH INTERNATIONAL 2019 jest Wojciech Budny. Wielkie gratulacje dla wszystkich dwunastu uczniów reprezentujących naszą szkołę na wszystkich wymienionych turniejach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Uroczysta gala konkursowa
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
23.05.2019.

Opolski Kurator Oświaty Michał Siek zaprosił laureatów, ich rodziców i nauczycieli na podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019. Uroczysta gala, podczas której wręczono zaświadczenia laureatom, a listy gratulacyjne nauczycielom i rodzicom, zorganizowana została 20 maja br. w Filharmonii Opolskiej.
Wśród najlepszych w województwie opolskim byli również uczniowie naszej szkoły. Tytuły laureatów otrzymali: Katarzyna Babkin w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego, Kamil Salich i Adam Dziedzic w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym oraz Alicja Kunc w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego. Na gali wręczono też pamiątkowe mandaty poselskie dla uczestników XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z naszej szkoły mandaty poselskie otrzymali uczniowie klasy 3C gimnazjum: Michał Wencel i Kajetan Wiśniewski.

Image

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2753