Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Ubezpieczenie uczniów
Wpisał: Administrator   
15.09.2019.
Image
Szanowni Rodzice, Opiekunowie

Informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła postanowiła nie decydować o wyborze oferty grupowego ubezpieczenia NNW, tzw. NNW szkolnego.
Kwestie bezpieczeństwa naszych uczniów są jednak bardzo ważne, dlatego proponujemy zapoznać się z ofertami, które otrzymaliśmy od różnych Towarzystw. Na spotkaniu informacyjnym w sprawie ofert pojawili się przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych: Aviva, Generali (papierowa ulotka do pobrania z portierni szkoły), Interrisk. Oferty mailem nadesłali: Compensa Vienna Insurance Group, Zespół Brokerów Ubezpieczeniowych "Gołębiewska".
Czytaj całość…
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wpisał: Dorota Rogulska   
27.09.2019.
Kampania wyborcza trwa również w naszej szkole. Już w najbliższą środę, 2 października, odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto kilka migawek z kampanii prowadzonej przez naszych uczniów:
 
Image
Czytaj całość…
 
Biegiem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny
Wpisał: Beata Nowak   
26.09.2019.

W niedzielę 15.09.2019r. odbył się Bieg "Gaz- System na piątkę". To już tradycja, że bieg główny na 5 km organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, poprzedzają zawody dla młodszych mieszkańców. Rywalizacja toczyła się w kilku grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. Najmłodsi uczestnicy z rocznika 2015 mieli do przebiegnięcia 50 metrów. Kolejne dystanse to: 80, 100, 300, 400 i 800 metrów. Start i meta biegów znajdowały się na parkingu przed halą sportową. Trasa biegu wytyczona była w lesie w okolicach hali i pływalni. Liczna grupa naszych uczniów i uczennic postanowiła aktywnie spędzić słoneczną niedzielę i wystartować w tych biegach. Każdy, kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal, a zawodnicy którzy stanęli na podium dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe. Tradycyjnie wśród startujących byli uczniowie naszych klas lekkoatletycznych i nie tylko. Swój sukces z ubiegłego roku- zwycięstwo w kategorii rocznika 2008-2007 powtórzyła Laura Świerczek  klasy 6b. Na podium stanęła również jej koleżanka z klasy Wiktoria Rajchel, która zajęła 3 miejsce w tej samej kategorii. Srebrny medal wywalczyła nasza najmłodsza reprezentantka Agnieszka Gucwińska kl.2c oraz  Aleksander Wojkowski kl.5b. Brązowy krążek otrzymała Natalia Błachut kl.8a. Tuż za podium uplasowała się młodsza siostra Natalii – Otylia Błachut z klasy 5b oraz Wojciech Niżborski kl.5a.

Image

Wyniki naszych reprezentantów:
Czytaj całość…
 
Dzień Przedszkolaka w szkolnej świetlicy
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
25.09.2019.
20 września obchodzony był ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Z tej okazji w naszej świetlicy gościliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 26. Były życzenia dla dzieci. O gościach nie zapomnieli przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy również skierowali ciepłe słowa do najmłodszych. Zajęcia odbywały się pod hasłem "W lesie".  Zaproszeni goście z uwagą obejrzeli film edukacyjno-przyrodniczy. Dzieciaki wzięły udział w zajęciach rozwijających kreatywność. Otrzymały szablony drzew, do których przyklejały liście w barwach jesieni. Obejrzały wystawę książek o tematyce przyrodniczej. Był wspólny ruch i dobra zabawa przy muzyce.  A na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową zakładkę do książki. Mamy nadzieję, że ten dzień spędzony w naszej szkole pozostanie przedszkolakom w pamięci i z radością przyjmą zaproszenie na kolejne spotkanie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zatrzymać wakacyjne wspomnienia
Wpisał: Ewa Baraniuk   
24.09.2019.
Chociaż rok szkolny już dawno się rozpoczął, wielu uczniów żyje jeszcze wakacyjnymi przygodami i niezwykłymi wspomnieniami. Stąd w klasach 5d i 6c powstał pomysł, aby każdy w interesujący sposób opowiedział o swoich wakacjach.
Uczniowie mieli czas na przygotowanie prac w dowolnej formie. I warto było czekać! Okazało się bowiem, że dzieci bardzo starannie opracowały swoje wystąpienia. Niektórzy wybrali program PowerPoint, za pomocą którego utworzyli pokaz przepięknych zdjęć z różnych miejsc w Polsce i za granicą. Należy przy tym podkreślić, że uczniowie świetnie sobie radzili z obsługą programu komputerowego oraz z bezpośrednią opowieścią o prezentowanych fotografiach. Wśród dzieci znaleźli się prawdziwi artyści o zdolnościach plastycznych. Demonstrowane kolorowe plakaty, albumy ozdobione muszelkami znad morza, pomysłowe mapy zwiedzanych miejsc wszystkich wprawiały w zachwyt. Nie zabrakło też pięknych wakacyjnych pamiątek.
Gratuluję uczniom niezwykłych przeżyć i dziękuję za bardzo dobrze wykonane zadanie domowe!
 
Image
Czytaj całość…
 
SKS dla najmłodszych
Wpisał: Jan Węgrzyn   
20.09.2019.

 

Image

 

Dzieci z klas I-IV, które lubią sport, zachęcamy do udziału w zajęciach SKS.
Zajęcia prowadzi w poniedziałki w godzinach 16:00 - 17:00 oraz w piątki w godzinach 6:50 - 7:50, w sali gimnastycznej D, trener Jan Węgrzyn.

Czytaj całość…
 
Zajęcia "Trenera Osiedlowego"
Wpisał: Jan Węgrzyn   
20.09.2019.

Image

 

Zajęcia "Trenera Osiedlowego" odbywają się w każdy czwartek w godz. 16:20 - 18:20, w sali gimnastycznej D PSP19 K-Koźle. Przeznaczone są głównie dla chłopców z klas 4-8 (chłopcy z klas 3 też mogą się zapisać).
Zajęcia prowadzi trener Jan Węgrzyn.

Czytaj całość…
 
Wycieczka na warsztaty fizyczno-biologiczne do Katowic
Wpisał: Mateusz Dżaluk, klasa 8a   
18.09.2019.

W piątek, 13 września, uczniowie z 7d, 8a, 8b, 8c i 8d wyjechali na warsztaty fizyczno-biologiczne zorganizowane na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Mieli okazję uczestniczyć w  kilku wykładach, pokazach i eksperymentach o różnej tematyce, między innymi ładunki i pola elektryczne, ogień i biorobotyka. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o fizjologii mózgu, budowie DNA, a także o tworzeniu inteligentnych robotów i nanorobotyce. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni i zaciekawieni zdobytą wiedzą.
Dziękujemy wszystkim opiekunom za pomysł i organizację wspaniałego wyjazdu.

Image

Czytaj całość…
 
Apele organizacyjne
Wpisał: Administrator   
16.09.2019.
Image
 
Sukcesy naszej absolwentki Wiktorii Zagumny
Wpisał: Radosław Zych   
12.09.2019.
Wiktoria Zagumny to była uczennica klasy siatkarskiej w naszej szkole. Wychowanka trenera Radosława Zycha trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Znalazła się wśród 12 najlepszych zawodniczek w kraju. Jednocześnie jest w reprezentacji Polski kadetek.
Na zdjęciu z trenerem Miłoszem Majką, który łączy pracę  w PSP 19 i SMS PZPS oraz z reprezentacją Polski juniorek. Gratulujemy trenerom i nauczycielom, którzy pomogli w drodze na najwyższe szczyty...
 
Image
Czytaj całość…
 
Zebrania z rodzicami w dniu 11 września 2019r.
Wpisał: Administrator   
11.09.2019.
 
Cała Polska czyta! - "Narodowe czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
10.09.2019.
Po raz kolejny, już ósmy, w całym kraju odbyła się akcja "Narodowe czytanie" pod patronatem Pary Prezydenckiej.   
Włączył się w nią również powiat kędzierzyńsko-kozielski, w tym Nasza Szkoła. W piątek  6 września na scenie plenerowej im. Teresy Haremzy w parku nad Odrą z arcydziełami polskiej nowelistyki mierzyli się znani mieszkańcy, przedstawiciele samorządu miasta i powiatu, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych mediów i organizacji pozarządowych, sportowcy oraz uczniowie szkół. Byli to m.in. Prezydent Miasta Sabina Nowosielska, prezes ZAKS-y Sebastian Świderski, dyrektor MOK-u Piotr Gabrysz i inni. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6D: Jakub Donakiewicz, Łukasz Gucwiński i Michał Kałamaga. Chłopcy iście po mistrzowsku poradzili sobie z trudnym tekstem Brunona Schulza "Mój ojciec wstępuje do strażaków" pochodzącym z tomu "Sanatorium pod Klepsydrą".
Kolejny raz mogliśmy się przekonać o tym, jak piękna i bogata  jest nasza ojczysta mowa.
 
Image
Czytaj całość…
 
Informacja MOSiR
Wpisał: Administrator   
05.09.2019.

Zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz sportowej rywalizacji podczas biegu GAZ-SYSTEM na piątkę! Udział dzieci jest bezpłatny. Zapisy:

  • do 12.09.2019r.: Dział Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych Hala Sportowa "Śródmieście", al. J.Pawła II 29, pok. nr 7; w godz. 8:00-14:00
  • 14.09.2019 r. (sobota) od godz. 15:00 do 19:00 i w dniu zawodów tj. 15.09.2019 r. od godz. 8:30 do 10:00 w oznaczonym napisem "ZAPISY DZIECI" miejscu w Hali Sportowej "Śródmieście"

Image

Czytaj całość…
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20
Wpisał: Administrator   
30.08.2019.
Image
 
Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie klas siódmych będą pisać test kwalifikacyjny z języka angielskiego, należy mieć przybory do pisania.
 
 
Klasa VII dwujęzyczna
Wpisał: Administrator   
25.06.2019.
Image
Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziału dwujęzycznego w PSP 19 w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wywieszona 26 czerwca 2019r. Do 28 czerwca należy potwierdzić wolę przyjęcia do klasy dwujęzycznej.
Jednocześnie ogłaszamy rozpoczęcie naboru uzupełniającego do klasy dwujęzycznej. Wnioski można składać do 16 sierpnia 2019r. Sprawdzian predyspozycji językowych odbędzie się 26 sierpnia 2019r.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2786