Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Młodzi listy piszą...
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
17.12.2017.
Klasa 3e od początku roku szkolnego bierze udział w klasowym projekcie "Młodzi listy piszą". Projekt polega na listownej korespondencji z klasą trzecią z innego zakątka Polski. Udało nam się zdobyć kontakt z klasą 3b z Nowej Wsi Wielkiej z województwa kujawsko-pomorskiego. Klasa 3b również liczy 18 uczniów, a wychowawcą jest pani Krystyna. Nasi uczniowie wymienili się już kilkoma listami między sobą. Parę dni temu otrzymaliśmy kartki świąteczne oraz gipsowe figurki do pomalowania i powieszenia na choinkę. My również wysłaliśmy własnoręcznie zrobione kartki świąteczne oraz figurki ze sklejki również do ozdobienia.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mikołajkowe warsztaty przyrodnicze
Wpisał: Karolina Pietrzyk   
18.12.2017.
15 grudnia klasy 6a i 6b wyjechały na warsztaty przyrodnicze do Chorzowa. Wyjazd był nietypowy, ponieważ nasi uczniowie mieli okazję nauki przez zabawę i doświadczenia, które wykonywali sami pod okiem specjalistów w małych 10 osobowych grupach. Zajęcia były podzielone na 4 tematy, które uczniowie realizowali pod okiem instruktorów prowadzących.
 
Image
Czytaj całość…
 
Kraków zaliczony
Wpisał: Dorota Kubacka   
15.12.2017.
Jak co roku w dzień Świętego Mikołaja w ZSOS nr 2 w Krakowie, przy którym działa Siatkarski Ośrodek Szkolny, zorganizowany został Mikołajowy Turniej Mini Piłki Siatkowej klas V. W tym roku był to już XXIII turniej. Rozgrywki siatkarskie trwały przez trzy dni, od piątku do niedzieli 8-10.12.2017 roku. Zawody stały na wysokim poziomie, a dzieci pokazały, że już w tak młodym wieku gra w siatkówkę może sprawiać mnóstwo przyjemności.
 
Image
Czytaj całość…
 
Teatr w klasie 3e
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
17.12.2017.
13 grudnia uczniowie klasy 3e mieli okazję wziąć udział w internetowym Teatrze TVP dla szkół i zobaczyć niezwykły spektakl dzięki Teatrowi Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. W tym dniu o godzinie 11:00 dzieci mogły oglądać znaną bajkę "Kopciuszek", wystawianą na żywo właśnie w Kielcach. Jak wiadomo to jedna z najbardziej lubianych baśni, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzieci listy piszą do świętego Mikołaja
Wpisał: Ewelina Kruk   
17.12.2017.
Image
Czytaj całość…
 
Kędzierzyńskie Mikołajkowe Święto Siatkówki
Wpisał: Dorota Kubacka   
15.12.2017.
W dniach 5.XII.2017r. do hali w Azotach przybyło wielu siatkarzy, aby walczyc o tytuł najlepszej drużyny w mieście. Organizatorzy - MOSiR K-Koźle i nasza szkoła - sprawnie zorganizowali tak wielkie zawody, w których drużyny z całego miasta, chłopcy i dziewczęta z klas 4, 5 i 6, walczyły o najlepsze trofeum.
 
Image
Czytaj całość…
 
Informacja dotycząca szkolnych boisk
Wpisał: Administrator   
14.12.2017.

Image

 

Godziny otwarcia boiska szkolnego od 18.12.2017r. do 28.02.2018r.:

poniedziałek - piątek: 16:30 do 19:00
sobota - niedziela: 12:00 do 18:00
 
Mikołajki w klasie 3e
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
17.12.2017.
Po raz trzeci uczniowie klasy 3e wraz z wychowawcą spędzali razem przemiły czas…czas mikołajek. Do tego dnia przygotowywaliśmy się już trochę wcześniej. Pisaliśmy listy do św. Mikołaja, udekorowaliśmy klasę na przyjście gościa. Tym razem dzieci w prezencie dostały bilety do pobliskiego kina Chemik na bajkę pt. "Pierwsza gwiazdka" i coś słodkiego... Radość pojawiła się na każdej buzi trzecioklasisty. Całe kino było tylko dla nas!
 
Image
Czytaj całość…
 
Witajcie w naszej bajce...
Wpisał: Ewa Baraniuk   
14.12.2017.
Image
 
 
Czy warto obejrzeć sztukę teatralną opartą na lekturze szkolnej? O tym mogły się przekonać klasy piąte oraz klasa IVa i IVc, wyjeżdżając 7 grudnia na spektakl pt. "Akademia pana Kleksa" przygotowany przez  Teatr Lalki i Aktora w Opolu.
Ciekawe połączenie występu aktorów i lalek zostało wzbogacone animacjami w projekcjach wideo, zaskakującymi efektami świetlnymi oraz piosenkami znanymi z filmu o panu Kleksie i jego niezwykłej szkole.
Czytaj całość…
 
Mikołajkowe spotkanie
Wpisał: Joanna Olechowska   
12.12.2017.
6 grudnia to w kalendarzu dzień niezwykły, wyczekiwany z niecierpliwością przez najmłodszych. Zgodnie z tradycją obchodzimy wówczas mikołajki. W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili wyjątkowo powitać sympatycznego, białobrodego gościa.
Z tej okazji po południu na sali gimnastycznej odbyło się radosne spotkanie wypełnione śpiewem i dobrą zabawą.  Dla wszystkich przybyłych przygotowano występy artystyczne dzieci, które umiliły czas oczekiwania na przybycie Mikołaja. Czekanie upłynęło tak szybko, że dzieci nawet się nie obejrzały, gdy usłyszały znajomy dźwięk dzwoneczka. W korowodzie pięknych Śnieżynek i barwnych Elfów próg sali przekroczył Mikołaj. Pozdrawiając wszystkich, zasiadł w fotelu i obdarował każdego pięknym prezentem. Dzieci wyraziły Mikołajowi swoją wdzięczność miłymi słowami i krótkimi wierszykami.
 
Image
Czytaj całość…
 
Witaj Mikołaju!
Wpisał: Ewelina Kruk   
12.12.2017.
Jak co roku z niecierpliwością i utęsknieniem wszyscy uczniowie naszej szkoły czekali na pojawienie się niezwykłego gościa. Dla uczniów klas pierwszych był to czas szczególny… bowiem po raz pierwszy w murach szkoły zobaczyli się z Świętym Mikołajem. W spotkaniu udział wzięli także uczniowie klasy 1c, przybywając w towarzystwie swoich bliskich.
 
Image
Czytaj całość…
 
Klasa 3c na jarmarku świątecznym w Koźlu
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
10.12.2017.

10 grudnia klasa 3c wystąpiła na kozielskim rynku podczas trwającego tam  jarmarku świątecznego. Występy dzieci ze wszystkich szkół naszego miasta miały uświetnić iluminację choinki.

Image

Czytaj całość…
 
I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim
Wpisał: Anna Kaczmarska   
12.12.2017.
7 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu  (osiedle Cisowa) odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poeci dzieciom – dzieci poetom". Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Vanessa Uliasz z klasy 3d i Łucja Marenin z klasy 3f. W konkursie wzięło udział czterdziestu uczniów klas I – III, którzy reprezentowali 20 szkół podstawowych z całego powiatu. Uczestnicy konkursu mieli okazję do spotkania z Mikołajem, który dla każdego z nich przygotował upominek. Vanessa Uliasz z 3d za piękną recytację wiersza otrzymała I miejsce. Vanessie i Łucji należą się wielkie gratulacje i brawa!
 
Image
Czytaj całość…
 
Mikołajkowa niespodzianka w 2a i 3d
Wpisał: Violetta Grzesik   
11.12.2017.
6 grudnia Mikołaj dla klasy 2a i 3d przygotował wspaniałą niespodziankę. Spotkaliśmy się w szkole wcześnie rano, czekał na nas autobus, który zawiózł dzieci do Opola. Na miejscu okazało się, że jesteśmy zaproszeni do Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie "Akademia Pana Kleksa".
 
Image
Czytaj całość…
 
Bieg Mikołajkowy
Wpisał: Beata Nowak   
11.12.2017.
9.12.2017r. Klub Sportowy "Koziołek" zorganizował w Kędzierzynie-Koźlu VI Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Uczestnicy biegali dla chorego Szymonka Świdra. W tym roku trasa biegów przebiegała kozielskimi alejami parkowymi. Start i meta znajdowały się na Placu Rady Europy przed Urzędem Miasta. Starowały całe rodziny i dzieci począwszy od przedszkolaków do gimnazjalistów oraz wytrawni biegacze.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2337