Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 4 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
XXIV Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy dziewcząt i chłopców w minipiłce siatkowej
Wpisał: Radosław Zych   
21.12.2018.
W dniach 7-9 grudnia w Krakowie odbył się XXIV Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy dziewcząt i chłopców w minipiłce siatkowej. Do turnieju zgłosiło się ponad 70 drużyn z całego kraju. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy Va. W ciągu trzech dni uczniowie rozegrali około 15 meczy i dali z siebie wszystko. W klasyfikacji końcowej zajęli 25 miejsce - gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Amnesty International 2018r
Wpisał: Iwona Borecka   
20.12.2018.
Czwarty  Maraton Pisania Listów Amnesty International za nami.  W piątek, 7-8 grudnia 2018r., wspieraliśmy kobiety z różnych stron świata, które nie tylko walczą o własne życie, ale również o sprawiedliwość i niespełnione pragnienia. Czytając ich historie, możemy zrozumieć, że nic na świecie nie jest idealne. Ludzie pozbawieni wolności zawsze będą walczyć, bo pragną ujrzeć światło nadziei. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie zawiedli. Nie pozostali obojętni wobec losu naszych bohaterek. Każdy mógł usiąść i napisać list przy stanowiskach w bloku E i C oraz na kiermaszu świątecznym. W sumie napisaliśmy 2557 listów!!! Nie zawiedliście! Dziękuję za zaangażowanie i wielką pomoc wolontariuszy. Bez Was nic nie byłoby takie same.
 
Image
Czytaj całość…
 
XIX wojewódzki konkurs Recytatorski
Wpisał: Uczennica: Stella Drozd   
20.12.2018.
Dnia 13 grudnia w Opolu zorganizowany został XIX Konkurs Jednego Poety. Jako że rok 2018 jest rokiem Zbigniewa Herberta konkurs poświęcony był  właśnie jego twórczości. Uczniowie klas siódmych, ósmych i trzecich klas gimnazjum z całego województwa pod czujnym  okiem jury recytowali wiersze patrona. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Patryk Uliasz - uczeń klasy 8 i Stella Drozd - uczennica klasy 3 gimnazjum, której udało się otrzymać wyróżnienie w gronie 39 uczestników. 
 
Image
Czytaj całość…
 
Przedświąteczne warsztaty bombkowe klasy 5a
Wpisał: Anna Wysoczan   
19.12.2018.

12 grudnia w klasie 5a odbyły się przedświąteczne warsztaty zdobienia bombek. Celem spotkania była popularyzacja pięknej tradycji wykonywania ozdób choinkowych, a także wspólna zabawa i spędzenie czasu w miłej atmosferze przy dźwiękach świątecznej muzyki. Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość wykonania bombki według własnego pomysłu, projektu. Uczniowie stworzyli piękne bombki ozdobione cekinami, brokatem, tasiemkami, wiórkami kokosowymi.

Image

Czytaj całość…
 
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Wpisał: Beata Nowak   
19.12.2018.
12 grudnia w auli I LO im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu odbył się rejonowy etap XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Organizatorem był Polski Czerwony Krzyż. W olimpiadzie brało udział 26 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Reprezentacje szkół wyłonione zostały po przeprowadzeniu konkursów szkolnych. W naszej szkole największą wiedzą dotyczącą zdrowego stylu życia wykazały się trzy uczennice, które reprezentowały nas w rejonie:
 
Image
Czytaj całość…
 
Akcja "100 kółek na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości"
Wpisał: Beata Nowak   
19.12.2018.

Nasza społeczność szkolna znowu spisała się na medal. Tym razem sport zjednoczył uczniów, którzy godnie uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach programu "Trzymaj Formę" w akcji "100 kółek na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości" wzięło udział 27 klas. Uczniowie każdej klasy biorącej udział w akcji ubrani na biało-czerwono pokonali w sumie 2700 kółek, co jest równe 540 kilometrom. Ich pomysłowość i kreatywność w pokonywaniu trasy i eksponowaniu barw narodowych była imponująca. Jedni biegali, inni maszerowali, a jeszcze inni spacerowali. Sędziami byli wychowawcy klas, którzy po pokonaniu przez klasę wymaganej ilości okrążeń bieżni  sfotografowali swoich wychowanków.

Image

Czytaj całość…
 
Rodacy Bohaterom
Wpisał: Aneta Knapik-Król   
14.12.2018.
Dnia 10 grudnia 2018 roku podsumowaliśmy w naszej szkole akcję Rodacy Bohaterom organizowaną na terenie naszego miasta pod patronatem Pani Starosty Małgorzaty Tudaj, a koordynowanej przez Stowarzyszenie "Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle". Na ręce przedstawicieli stowarzyszenia przekazaliśmy łącznie 21 paczek. Bardzo serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się w to piękne dzieło.
 
Image
Czytaj całość…
 
Uwaga ósmoklasiści!
Wpisał: Administrator   
17.12.2018.
Image
 
Świąteczny Kiermasz w naszej szkole
Wpisał: Joanna Górecka-Bienia   
11.12.2018.
Chociaż za oknami brak śniegu, to w sobotę 8 grudnia czuć było świąteczną atmosferę. Na holu naszej szkoły zrobiło się bardzo kolorowo i pachnąco. Był  to  dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli dzień szczególny. Na niecałe trzy tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się po raz kolejny kiermasz. Uczniowie, zwłaszcza ci, którzy uczestniczą w zajęciach świetlicowych, przygotowali wspaniały występ. Inni wystawili rękodzieła przygotowane wspólnie z nauczycielami i rodzicami. Na stoiskach znalazły się także pachnące, pięknie ozdobione pierniki, ciasteczka  oraz różne gatunki smacznych, domowych ciast. Kupujący zachwycali się oryginalnością, starannością i estetyką ich wykonania. Honorowym gościem kiermaszu okazał się być święty Mikołaj. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości. Dzieci miały przygotowany prezent dla gościa w postaci wierszy i piosenek. Kiermasz okazał się kolejnym wspaniałym wydarzeniem w murach Naszej Szkoły!!!  Był okazją do kultywowania świątecznych tradycji i do integracji szkoły ze środowiskiem lokalnym.
Nie byłoby wielkiego sukcesu, gdyby nieoceniona pomoc, nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły i kochanych mam! Wszystkim kupującym oraz tym, którzy przyczynili się do przygotowania kiermaszu: SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!! Mamy nadzieję, że następnym razem będzie nas jeszcze więcej!
 
Image
Czytaj całość…
 
Św. Mikołaj odwiedził wszystkie klasy
Wpisał: Dorota Rogulska   
07.12.2018.
W dniu 06.12.2018r. do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj, aby spełnić marzenia i życzenia naszych uczniów. Każde dziecko otrzymało słodki upominek.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mikołajkowy Konkurs Talentów
Wpisał: Agnieszka Mikulska   
13.12.2018.
Dnia 7 grudnia 2018r. w SDK Chemik odbył się Mikołajkowy Konkurs Talentów. Naszą Szkołę dumnie reprezentowali uczniowie w różnych kategoriach wiekowych i wszyscy zdobyli uznanie Jury:
  • Adam Dziendzioł kl. IIa - 3 miejsce w kategorii klas I-III
  • Wojciech Toczek kl. IVa - 2 miejsce w kategorii klas IV-VI
  • Katarzyna Babkin kl. VIIId -  wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII
Gratulacje dla wszystkich!
 
Image
Czytaj całość…
 
Bieg Mikołajkowy
Wpisał: Beata Nowak   
11.12.2018.
8.12.2018r. odbyły się dwie duże imprezy: kiermasz świąteczny oraz VII Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Nie zabrakło na nich naszych uczniów. Bieg Mikołajkowy zorganizował, jak co roku, Klub Sportowy "Koziołek". W tym roku najmłodsi uczestnicy biegali nową trasą, na terenie kozielskiego parku, tuż obok I Liceum Ogólnokształtującego w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy pobiegli dla chorego trzyletniego Szymonka Świdra. Słoneczna pogoda sprzyjała biegającym i trasy różnej długości pokonało kilkuset zawodników. Każdy zawodnik został obdarowany czerwoną mikołajkową czapką, w której startował, a kto ukończył bieg, otrzymał piękny, pamiątkowy medal. Zwycięzcom poszczególnych biegów nagrody wręczał Mikołaj.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mikołajowe granie
Wpisał: Dorota Kubacka   
09.12.2018.

Hala Azoty 4 grudnia 2018r. zapełniła się młodymi siatkarzami, pełnymi marzeń o zwycięstwie. Przybyło 150 dzieci, z różnych szkół, aby zagrać w piłkę siatkową. Dla uczniów klas 4 był to pierwszy turniej. Właśnie w tej kategorii dziewczęta klasy 4a w składzie Michalina Gieroń i Martyna Antonik zwyciężyły, a tuż za nimi uplasowały się ich koleżanki z klasy Julita Kramosz i Wiktoria Knap. Nie gorsi okazali się chłopcy Wojtek Toczek i Michał Czech, którzy wygrali z PSP 11. Następna nasza drużyna w składzie Michał Strzelecki i Igor Kosmala zajęła 4 miejsce. Dziewczęta z klasy 6a zajęły dobre 2 miejsce grając w składzie: Julia i Amelia Adamów, Natalia Barciak, Nadia Gawlik i Marcjanna Fleszer.
Każdy z uczestników otrzymał czekoladę od Mikołaja a trzy pierwsze drużyny dyplomy.

Image

Czytaj całość…
 
Mikołajkowy zawrót głowy w 2b
Wpisał: Elżbieta Hołobut   
08.12.2018.

Do sali klasy 2b Mikołaj wszedł kominem. Mamy na to dowód - ślady butów na ścianie. Zostawił prezenty wykorzystując naszą nieobecność - byliśmy w kinie.
My także postanowiliśmy zostać Mikołajami i przygotowaliśmy paczkę włączając się w akcję "Wesprzyj Polskich Kombatantów na Kresach".
Miło jest robić prezenty, a jeszcze milej je dostawać.

Image

Czytaj całość…
 
Mikołajki w klasie 1c
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
07.12.2018.
Uczniowie klasy 1c już w listopadzie przygotowali się na przyjście mikołajek. Wspólnie napisali list do Świętego Mikołaja i z niecierpliwością oczekiwali odpowiedzi. Wczesnym rankiem 6 grudnia, otrzymaliśmy video list od Mikołaja!  Było to dla nas ogromne przeżycie, gdyż Mikołaj wiedział o nas mnóstwo szczegółów, o których nie wspomnieliśmy w liście, miał nawet nasze zdjęcia! Ale to nie koniec niespodzianek! Mikołaj przygotował dla nas zaproszenie do kina na film pt. "Grinch", dodatkowo w  szkole czekały na nas słodkie upominki i czapki Mikołaja.
To był fantastyczny dzień! Drogi Mikołaju, dziękujemy!
 
 Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2753