Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Zajęcia trenera osiedlowego
Wpisał: Radosław Zych   
07.03.2018.

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły na zajęcia sportowe trenera osiedlowego, które odbywają się w każdy czwartek w godz. 17:00 do 19:30. Zajęcia prowadzi trener Radosław Zych.

Image

 
XV Miejski Turniej Matematyczny
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
05.03.2018.
 
Zapraszamy rodziców na warsztaty
Wpisał: Administrator   
27.02.2018.
Szanowni Państwo
Warsztaty: Wyznaczanie granic dziecku – zaplanowane na  6.03.2018r. (wtorek) o godz. 1700 ODBĘDĄ SIĘ W INNYM TERMINIE.
 
Image
 
"Internet w poezji" - czekamy na Twój wiersz
Wpisał: Alina Uzny   
01.03.2018.
Image
 
Zainteresowanym uczniom klas IV-VII przypominamy, że trwa szkolny konkurs na wiersz pt.: "Internet w poezji". Głównym bohaterem pracy powinien być oczywiście Internet, utwór powinien nawiązywać do tegorocznego hasła Dnia Bezpiecznego Internetu "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Pracę można przynieść jeszcze do poniedziałku 5 marca do sali E-24 lub E-25. Wiersz należy oczywiście ułożyć samodzielnie, napisać komputerowo (wydrukować) lub napisać ręcznie (musi być bardzo czytelnie) - wskazane jest graficzne ozdobienie pracy.
Czytaj całość…
 
Podsumowanie konkursu informatycznego "Internet - korzystam odpowiedzialnie"
Wpisał: Alina Uzny   
01.03.2018.
We wtorek, 27 lutego odbył się w sali B-10 szkolny konkurs informatyczny sprawdzający znajomość pojęć związanych z Internetem oraz zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Konkurs podsumował tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole i sprawdził, ile uczniowie zapamiętali z prowadzonej w lutym edukacji informatycznej dotyczącej Internetu.
W konkursie startowały trzyosobowe drużyny z klas IV-VI. Na lekcji drugiej rywalizowali uczniowie klas IV, a na kolejnej godzinie klasy V-VI. W konkursie została wykorzystana tablica interaktywna, o którą nasza pracownia wzbogaciła się w styczniu w ramach rządowego programu "Aktywna tablica".
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrz Dykcji 2018 - etap szkolny
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
01.03.2018.
Image
 
 
 
W czwartek 22.03.2018r. o godz. 9:30 w naszej świetlicy odbędzie się szkolny etap konkursu "Mistrz Dykcji 2018" adresowany do uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Celem konkursu jest zwrócenie  uwagi  uczniów na korzyści płynące ze starannej i wyrazistej wymowy w życiu codziennym.
Zapoznaj się z regulaminem konkursu:
Czytaj całość…
 
"Ameryka na wesoło" - zapraszamy do wspólnej zabawy
Wpisał: Jadwiga Górniak   
28.02.2018.

Image
 
W Muzeum Historii Komputerów i Informatyki
Wpisał: Alina Uzny   
28.02.2018.
W zeszłą sobotę prawie 50 uczniów naszej szkoły drugi raz w tym roku odwiedziło Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Ostatnio (28 października) wzięliśmy udział w lekcji poświęconej rozwojowi komputeryzacji "Od szafy do laptopa i smartfona". Tym razem obejrzeliśmy ciekawą prezentację poświęconą historii Internetu, dowiedzieliśmy się dużo o początkach tej idei, która dała początek Internetowi w dzisiejszym wymiarze, sieci, bez której dziś wielu ludzi nie wyobraża sobie życia... Podobnie jak ostatnio, po lekcji był też czas na chwilę zabawy na sprzęcie sprzed około 30-40 lat. Każdy komputer w salach zwiedzania ma bowiem zainstalowaną jakąś grę z tamtych czasów i dzieci mogły doświadczalnie przekonać się, w jakie gry mogli kiedyś grać ich rodzice...
 
Image
Czytaj całość…
 
Franklin naszym przyjacielem!
Wpisał: Ewelina Kruk   
28.02.2018.
Franklin jest małym, przyjaznym żółwikiem, głównym bohaterem bajki pod tym samym tytułem. Uczniowie klasy Ic poznali go już w momencie, kiedy przekroczyli próg szkoły, w pierwszym odcinku zabawnej bajeczki zatytułowanej „Franklin idzie do szkoły”. W momencie, kiedy dzieci przeżywały emocje związane z rozpoczęciem edukacji, Franklin udowodnił, że towarzyszący niepokój był niepotrzebny… Jego ciekawe, często podobne do rzeczywistych przygody towarzyszą nam każdego dnia nauki szkolnej, a postawa małego żółwika skłania nas do ciągłej refleksji…
 
Image
Czytaj całość…
 
Rodzice przyjaciółmi Franklina
Wpisał: Ewelina Kruk   
28.02.2018.
Do tej pory przygody Franklina poznawane były w formie animowanych bajeczek. Od pewnego czasu uczniowie Ic podczas zajęć lekcyjnych poznają przygody tego uroczego żółwika w oparciu o słowo czytane. W ramach realizacji "planu działania" w tym tygodniu odwiedziła nas mama Kamili celem przedstawienia nam przygód Franklina pt. "Świąteczne śniadanie". Dzieci jak zwykle z uwagą słuchały opowieści, z założeniem wyciągnięcia morału, przestrogi, pouczenia. Ponadto Pani Ewa przygotowała nam także zadanie iście artystyczne. Z jej pomocą i wskazówkami stworzyliśmy ozdoby z przeznaczeniem na "wielkanocny stół". Zabawy było co niemiara.
 
Image
Czytaj całość…
 
Spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem - autorem cyklu książek o Cukierku
Wpisał: Urszula Mielczarek   
28.02.2018.

W mroźny wtorkowy poranek, 27 lutego 2018 roku, powitaliśmy gorąco autora cyklu książek o kocie Cukierku, Pana Waldemara Cichonia. W spotkaniu uczestniczyły klasy I – IV.
Waldemar Cichoń urodził się 9 marca 1974 roku w Tychach. Jego wyuczony zawód to politolog. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wieloletni dziennikarz śląskiej prasy lokalnej i regionalnej. Żonaty. Tata Marcelego i Macieja. I co istotne, właściciel kota Cukierka i kotki Tradycji zwanej inaczej Pomyłką.

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Dinozaura w świetlicy
Wpisał: Ewa Baraniuk   
27.02.2018.
„Dinozaurów poznawanie to wspaniała jest zabawa” – o czym przekonały się dzieci uczęszczające do naszej świetlicy szkolnej. W minionym tygodniu odbyło się bowiem szereg zajęć związanych z nadchodzącym Dniem Dinozaura, który przypada na 26 lutego. Dzieci rozwijały swoje zainteresowania życiem na Ziemi przed tysiącami lat na podstawie poradników, encyklopedii, wierszy, atlasów, ilustracji oraz fragmentów filmów. Na zajęciach plastycznych wykonały wizerunki przedstawiające różne gatunki dinozaurów i lepiły z plasteliny wielkie gady według własnego pomysłu.
 
Image
Czytaj całość…
 
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
26.02.2018.
23 lutego 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas VI a i VI b. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań. Mogli za nie otrzymać 25 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:
 
Image
Czytaj całość…
 
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
27.02.2018.
W piątek, 16 lutego 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas V a, V b i V c. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań. Mogli za nie otrzymać 21 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:
 
Image
Czytaj całość…
 
Finał akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"
Wpisał: Ryszard Cież   
23.02.2018.
W dniach 29.01. - 09.02.2018  prowadziliśmy w szkole zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja miała  na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. Udało nam się zebrać 2 palety elektrośmieci. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy.
koordynator projektu: R. Cież
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2512