Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Talent aktorski i wokalny Kasi - nagrodzony!
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
05.06.2018.
22 maja 2018r. w Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego odbyły się XLVIII eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego "Poezja i proza na wschód od Bugu" zorganizowane przez opolski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy "Polska-Wschód" Instytut Slawistyki Uniwersytetu Opolskiego i Bibliotekę Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego.
W kategorii szkół podstawowych jednogłośnie zwyciężyła Katarzyna Babkin – uczennica klasy 7d, która jako jedyna reprezentowała Naszą Szkołę. Kasia fenomenalnie wyrecytowała dwa utwory: wiersz Eduarda Asadova "Tygrys bengalski" i fragment powieści Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata". Uczennica obok talentu aktorskiego zaprezentowała także swoje zdolności wokalne. Dopełnieniem Jej występu była bowiem  przepięknie zaśpiewana ballada Bułata Okudżawy "A przecież mi żal". Kasiu, serdecznie gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
RODO - ważna informacja
Wpisał: Administrator   
25.05.2018.
Image
 
25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (w skrócie „RODO”).
 
 
Informujemy, że do końca bieżącego roku szkolnego artykuły na stronie szkoły, dotyczące Państwa dzieci, będą zamieszczane na podstawie oświadczeń o zgodzie na publikację wizerunku dziecka, składanych we wrześniu 2017r. przez rodziców/opiekunów prawnych.
Jednocześnie przypominamy o możliwości weryfikacji swojej zgody na zamieszczanie informacji dotyczących Państwa dzieci na szkolnej witrynie internetowej.
 
Game Jam - zaproszenie do udziału!
Wpisał: Alina Uzny   
26.05.2018.
W dniach 8-10 czerwca 2018r. (zgłoszenie do 3 czerwca ) Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej organizuje Game Jam. Impreza polega na stworzeniu grywalnej wersji gry w zadanym czasie 48 godzin. Może to być gra komputerowa, planszowa lub karciana. W imprezie chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i pokazanie swoich umiejętności w tworzeniu gier. Zaproszenie kierowane jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Do wygrania ciekawe gry planszowe!
 
Czytaj całość…
 
Kawiarnia literacka "U Tetmajera" - szkolny spektakl z okazji Dnia Matki
Wpisał: Tamara Tarasek   
29.05.2018.
Przenieśmy się myślą kilkadziesiąt lat wstecz... Po trotuarach spacerują damy w kapeluszach i powłóczystych sukniach, dżentelmeni w czarnych melonikach wolno przemierzają ulice, a w niejednej kawiarni takiej, jak ta, toczą się zażarte dysputy literackie i polityczne. W tej kawiarni, od początków jej   istnienia, gościło już wielu sławnych ludzi, a dzisiaj,  zaprosiłem wyjątkowych gości, którzy  za pomocą swej poezji przeniosą nas  w epokę, gdy czas płynął wolniej  i sprzyjał zadumie, a to szacowne towarzystwo, zgromadzone przy stolikach,  będzie nas wszystkich zabawiać niekończącymi się opowieściami o tychże literatach… - tak Gospodarz rozpoczął niecodzienny spektakl, który odbył się w czwartek, 24 maja 2018 r.,  w którym moi młodzi, wspaniali Artyści z klasy 5b zaistnieli w rolach poetek, poetów i gości sprzed wieku…
 
Image
Czytaj całość…
 
"Żywa lekcja historii"
Wpisał: Dorota Grzesik   
24.05.2018.

W dniu 22 V 2018r. gościliśmy w naszej szkole panią Helenę Kierońską, która jest członkiem Stowarzyszenia Sybiraków w naszym mieście. Jest także przyjacielem naszej szkoły. Chętnie przyjęła zaproszenie na spotkanie z uczniami  klasy 6a i 6b.
Opowiadała uczniom o swoim życiu i wydarzeniach, które przeżyła jako dziecko na dalekiej Syberii. Została tam wywieziona wraz z rodziną w X 1939 roku. Przez kilka lat przebywała wraz z siostrą w rosyjskim Domu Dziecka. Nasi uczniowie mogli poznać ciężkie warunki, w jakich żyli wywiezieni Polacy.

Image

Czytaj całość…
 
Baw się razem z nami!
Wpisał: Jadwiga Górniak   
23.05.2018.
Image
 
"La Bella Addormentata"
Wpisał: Ewa Baraniuk   
23.05.2018.
O tym, że warto uczyć się języków obcych przekonały się ostatnio dzieci uczęszczające do świetlicy. Klasa 3f przygotowała bowiem przedstawienie baśni pt. "La Bella Addormentata", czyli "Śpiąca Królewna". Niespodzianką dla widzów było to, że mali aktorzy mówili w języku włoskim, a pani Ewa Baraniuk tłumaczyła ich role na język polski. Trzecioklasiści mile zaskoczyli wszystkich ładną wymową po włosku, pięknymi strojami i radosnym występem. Mamy nadzieję, że inni uczniowie zostali zachęceni do odważnego zaprezentowania swoich talentów artystycznych i jeszcze nieraz będziemy mieli okazję obejrzeć ciekawy występ w naszej szkolnej świetlicy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Podziękowania dla wolontariuszy
Wpisał: Aneta Knapik-Król   
23.05.2018.
Image
 
Wspieramy i zachęcamy do udziału...
Wpisał: Administrator   
23.05.2018.
Image
 
Podsumowanie edycji miejskiej Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
Wpisał: Administrator   
21.05.2018.
18 maja 2018r. w Domu Kultury "Koźle" w sali kina "Twierdza" odbęło się uroczyste wręczenie nagród laureatom miejskich edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w eliminacjach miejskich zajęli I, II lub III miejsce. Podziękowania otrzymali również nauczyciele wyróżnionych uczniów.

Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Podsumowanie IV Szkolnego Konkrsu Piosenki "Wyśpiewj Sukces"
Wpisał: Administrator   
21.05.2018.
16 maja odbyła się w naszej szkole czwarta już edycja konkursu wokalnego "Wyśpiewaj sukces". Wydarzenie, jak co roku, gromadzi w naszej świetlicy młodych artystów wraz z wiernymi kibicami czyli rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. Dzięki tak licznej obecności podczas konkursu panuje przyjazna, miła i rodzinna atmosfera.
Konkurs tradycyjnie, oficjalnie otworzyła i przywitała zacnych gości Pani dyrektor Bożena Łotecka, która z radością obserwowała zmagania artystów w najmłodszej grupie wiekowej oraz wręczyła wszystkim zwycięzcom pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Jury w składzie pani wicedyrektor Małgorzata Simańczuk, pani psycholog Aleksandra Białas oraz pani Weronika Rutkowska nauczyciel muzyki, po burzliwych naradach postanowiło przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:
 
Image
Czytaj całość…
 
Sukcesy w Miejskim Konkursie Czytelniczym
Wpisał: Urszula Mielczarek   
18.05.2018.
16 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 odbyła się kolejna edycja Miejskiego Konkursu Czytelniczego dla klas drugich i trzecich. Biorący w nim udział uczniowie muszą przeczytać wiele książek aby poprawnie rozwiązać test komputerowy.
Wyłonieni podczas eliminacji szkolnych uczniowie osiągnęli sukces, ponieważ w grupie klas drugich Bartek Miciak z klasy 2a zajął miejsce III, a Zosia Kulak z klasy 3d zajęła miejsce I wśród trzecioklasistów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrzostwa ze zniczem olimpijskim w tle - kolejne sukcesy badmintonistów!
Wpisał: Jarosław Szynol   
17.05.2018.
W dniach 11-13 maja 2018r w Tarnowie Podgórnym zapłonął znicz XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ceremonii otwarcia dokonał Prezes Polskiego Związku Badmintona Pan Marek Zawadka, w poczcie sztandarowym wystąpiła m.in. zawodniczka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 – Zuzanna Jankowska.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrzowie matematyki z Dziewiętnastki
Wpisał: Violetta Grzesik   
16.05.2018.
Dnia 15 maja 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Miejski Konkurs Matematyczny dla Trzecioklasistów. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi matematycy spośród trzecioklasistów: Zofia Kulak kl. 3d oraz Filip Szałas kl. 3d. Uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą, logicznym myśleniem oraz zdolnościami rozwiązując trudne zadania matematyczne.
Mistrzem matematyki wśród klas trzecich w naszym mieście została Zosia Kulak zajmując I miejsce, Filip Szałas zajął zaszczytne III miejsce. Gratulujemy tak wspaniałych osiągnięć!

Image
Czytaj całość…
 
Świętowaliśmy Dni Otwartych Funduszy Europejskich
Wpisał: Alina Uzny   
14.05.2018.
W dniach 11-12 maja, w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w naszej szkole miały miejsce zajęcia dla dzieci. W pracowni komputerowej B-10 odbyły się zajęcia inspirowane bajką "O rybaku i złotej rybce", natomiast w pracowni E-23 dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych. W piątek odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkoli 22 oraz 26, w zajęciach wzięła też udział klasa 1b. W sobotę naszą szkołę odwiedziły z opiekunami zainteresowane dzieci w różnym wieku.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2602