Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Akademia Przedszkolaka
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
26.02.2019.
Image W sobotę 23 lutego 2019r. odbyła się w naszej szkole szósta edycja „Akademii nauki i zabawy”. Warsztaty dla dzieci z kędzierzyńskich przedszkoli zostały zorganizowane przez nauczycieli specjalistów.
Szlakiem szczęśliwej PIĄTKI przedszkolaki zostały przeprowadzone przez fascynujący świat nauki i zabawy. Zajęcia miały na celu odkrycie ich talentów i zdolności w następujących dziedzinach: mały artysta, młody odkrywca, as sportu, bystry matematyk oraz omnibus językowy.
Poprzez twórcze działania dzieci odkrywały otaczający je świat. W czasie praktycznej zabawy rozwijały swoje pasje. Zaangażowanie uczestników przekonało organizatorów, że ich pomysłowość i kreatywność potwierdza tezę: "Im więcej zabawy, tym więcej nauki".
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego
Wpisał: Urszula Mielczarek   
25.02.2019.
Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego został ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Wzięli w nim udział uczniowie przedszkoli oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych.
Przedmiotem konkursu było wygłoszenie z pamięci lub przeczytanie tekstu ze szczególną dbałością o poprawną wymowę. W konkursie wzięło udział 73 dzieci. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów. Wyróżnieni zostali: Adam Kruk z klasy 1c i Adam Dziendzioł z klasy 2a. Serdecznie gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Literackie zmagania
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
25.02.2019.
Już po raz piąty w sobotę 23 lutego br. uczniowie literacko podróżowali w tajemnicze światy baśni, powieści, w mityczne krainy. Odbyła się bowiem kolejna edycja konkursu międzyszkolnego "Podróże literackie". Gościliśmy w szkole drużyny ze szkół podstawowych: "Jedynki", "Jedenastki", "Piątki" i "Dziewiętnastki".
Uczniowie rywalizowali ze sobą w kategoriach:
  1. Na skrzydłach baśni
  2. Loteria literacka
  3. Związki frazeologiczne i przysłowia
  4. W krainie fantasy
  5. Z mitologią za pan brat.

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Kota w świetlicy
Wpisał: Aleksandra Niedźwiecka   
22.02.2019.
17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Uczniowie naszej szkoły świętowali ten dzień również w świetlicy.
W tym dniu dużo uwagi poświęciliśmy naszym domowym zwierzakom. Podczas zajęć dzieci poznały wiele ciekawostek na temat kotów oraz opowiadały o swoich pupilach. Dzieci wykonały również prace plastyczne o kotach. Dzięki specjalnym wzorom każdy podopieczny mógł z papieru wykonać własnego kotka, który przyozdobił nasza świetlicową gazetkę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Różne formy aktywności fizycznej na lekcjach wychowania fizycznego
Wpisał: Beata Nowak   
25.02.2019.
Uczniowie naszej szkoły na zajęciach wychowania fizycznego mają możliwość poznawania różnych dyscyplin sportowych. Oprócz lekkoatletyki, gimnastyki i gier zespołowych w planie pracy ujęte są też sporty zimowe. W tym roku zima również pozwoliła nam korzystać ze swoich atrakcji. W pierwszym tygodniu po feriach grupa lekkoatletów z klasy 3b ruszyła więc na podbój miejskiego lodowiska. Zajęcia na lodowisku stanowiły nie lada atrakcję i uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy do udziału w Akademii Przedszkolaka - ostatnie wolne miejsca
Wpisał: Administrator   
23.01.2019.
Image
 
 
Bal karnawałowy z Babcią i Dziadkiem w świetlicy
Wpisał: Anna Kaczmarska   
20.02.2019.
14 lutego odbyło się niecodzienne wydarzenie. Społeczność świetlicowa gościła w progach babcie i dziadków. Uroczystość z okazji święta najukochańszych babć i dziadków była połączona z balem  karnawałowym.  Otwarcia balu i powitania dostojnych gości dokonała pani dyrektor Bożena Łotecka. Wnuczęta przygotowały program artystyczny. Były wiersze i piosenki w języku polskim, angielskim i włoskim. Część integracyjną spotkania prowadziła pani wicedyrektor Małgorzata Simańczuk zapraszając do tańca wszystkich obecnych. Były tańce z babcią i dziadkiem, konkursy i wiele radości ze wspólnej zabawy. Grono zaproszonych gości bawiło się świetnie. Spotkanie pokoleń dziadków i wnuków było nie tylko okazją do uczczenia zaproszonych gości, ale również do nauki postawy szacunku i wdzięczności dla babć i dziadków. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne i potrzebne są takie spotkania i chwile spędzone w takim gronie. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy za rok.
 
Image
Czytaj całość…
 
Karnawał w "Krainie Radości"
Wpisał: Administrator   
19.02.2019.
Ostatnie piątkowe przedpołudnie w naszej szkole było niezwykle radosne, ponieważ przedszkolaki z PP nr 26  z grupy "Maki", "Kaczeńce" i "Nasturcje"  brały udział w balu karnawałowym. W tym dniu dzieci przybyły do szkoły  przebrane w prześliczne, bajkowe stroje. Oprócz skocznej muzyki przygotowano  dla dzieci szereg zabaw i konkursów, w których przedszkolaki chętnie brały udział.
Dzieci w dobrych, karnawałowych humorach opuściły naszą szkołę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Z głębokim żalem informujemy
Wpisał: Administrator   
12.02.2019.
Image
 
III Festiwal Praw Człowieka
Wpisał: Administrator   
13.02.2019.
Image
 
Apele podsumowujące I semestr
Wpisał: Administrator   
12.02.2019.
Image
 
Valentine's Day - zapraszamy do wspólnej zabawy
Wpisał: Jadwiga Górniak   
11.02.2019.
Image
 
Dzień Bezpiecznego Internetu
Wpisał: Alina Uzny   
11.02.2019.
W lutym obchodzimy w Polsce już po raz 15 "Dzień Bezpiecznego Internetu". W tym roku przebiega on pod hasłem: "Działajmy razem". Organizatorzy DBI chcą zwrócić szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, decydentów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Podkreślają, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.
 
Image
Czytaj całość…
 
Piastowskie Kolędowanie - Grand Prix dla Moniki Ceglarskiej
Wpisał: Anna Pawłowicz   
11.02.2019.

W pierwszą sobotę ferii zimowych, 26 stycznia 2019 roku w Kościele p.w. Ducha Świętego i Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła odbyła się czwarta edycja konkursu kolęd i pastorałek - Piastowskie Kolędowanie 2019. Organizatorami byli: Wydział Oświaty i Wychowania przy Urzędzie Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, PSP nr 9 i parafia p.w. Ducha Świętego i Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła oraz  Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie Koźlu, który zapewnił występującym profesjonalne nagłośnienie.

W najmłodszej kategorii Adam Dziendzioł zajął I miejsce, a w najstarszej GRAND PRIX wyśpiewała Monika Ceglarska. Pozostałym uczestnikom: chłopcom z 2c, Patrycji Wszołek, Stelli Ndaye oraz Alicji Szajda gratulujemy udanego występu.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrz Kostki Rubika
Wpisał: Ewelina Kruk   
02.02.2019.

Ogromną  popularnością w naszej klasie od dłuższego czasu cieszy się kostka Rubika. Ta prosta w budowie i działaniu zabawka kryje wiele tajemnic. Niestety mało kto potrafi je odkryć. Dzięki swojej zawziętości i nieposkromionej aktywności Tadek poznał tajniki układania kostek Rubika różnego typu. Ma w swoim posiadaniu sporą kolekcję. Oprócz poznanej strategii układania kostek nasz kolega posiada szeroką wiedzę z zakresu historii powstania oraz bicia rekordów układania kostek w różnoraki sposób. W czasie prezentacji przygotowanego materiału oraz zajęć praktycznych otwieraliśmy buzie ze zdziwienia. Trzymamy kciuki, aby Tadek w najbliższym czasie bił ustanowione rekordy.

Image

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2787