Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 6 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Wszystko dla Ciebie Polsko!
Wpisał: Karolina Pietrzyk   
20.11.2018.

Ostatnie dni listopada bieżącego roku to w całym kraju, a także w naszej szkole, wiele wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jednym z nich było włączenie się naszej szkoły do akcji sadzenia drzewek przy ulicy 11 Listopada.
W akcji wzięli udział uczniowie szkół  podstawowych z naszego miasta. Nasza szkoła reprezentowana była przez siatkarki i siatkarzy z klasy 7a.
Akcja niosła w sobie przesłanie patriotyczne i ekologiczne. Mamy nadzieję, że posadzone przez nas drzewko przetrwa przez następne 100 lat.

Image

Czytaj całość…
 
Konkurs BÓBR już za nami, czekamy na wyniki...
Wpisał: Alina Uzny   
19.11.2018.
W dniach 14-15-16 listopada dla uczniów szkoły podstawowej odbywał się poprzez platformę internetową XIII Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "BÓBR". W tym roku w naszej szkole w konkursie wzięło udział prawie 60 osób. W środę zadania konkursowe rozwiązywali uczniowie klas VII, VIII i gimnazjaliści, w czwartek uczniowie klas IV-VI, a w ostatnim dniu z zadaniami zmagali się najmłodsi uczestnicy konkursu - uczniowie klas I-III.
 
Image
Czytaj całość…
 
Pierwsza lekcja Piotrusia
Wpisał: Ewelina Kruk   
19.11.2018.
W klasie 2c nie ma ucznia, który nie znałby stolicy Sri Lanki - Sri Dźajawardanapura Kotte. Takimi zagadkami i ciekawostkami dysponuje Piotruś – znawca i miłośnik geografii. Jego zamiłowanie i zainteresowanie naukami przyrodniczymi wykorzystaliśmy w czasie zajęć kreatywnych, kiedy to wcielił się w edukatora procesu dydaktycznego. Zabrał nas na wyprawę po nieznanych dotąd zakątkach naszego globu. Jego kreatywność i pomysłowość sprawiły, że zyskał uznanie i podziw wśród rówieśników. Co przyniosą kolejne zajęcia… i kolejni specjaliści innowatorzy???
 
Image
Czytaj całość…
 
Niepodległa - Zmartwychwstała!
Wpisał: Małgorzata Sahs   
13.11.2018.
W piątek, 9 listopada, obchodziliśmy uroczyście Narodowe Święto Niepodległości. Jest to jedno z najważniejszych dla Polaków świąt państwowych. Jednak w tym roku obchody były szczególnie uroczyste. Sto lat temu Polacy odzyskali swój własny, niepodległy kraj po 123 latach niewoli. Uczciliśmy pamięć tych patriotów, którzy walczyli w powstaniach, wojnach napoleońskich, na frontach I wojny światowej, a potem podnieśli kraj z ruin. Piękne wiersze polskich poetów wyrecytowały uczennice klasy 8d i 6a. Nie zabrakło starych, tradycyjnych, patriotycznych pieśni. Do chóru szkolnego dołączyli zaproszeni goście i uczniowie. Współczesne piosenki o ojczyźnie i wolności zostały pięknie odśpiewane przez artystów naszej szkoły. Do pomocy przy tym spektaklu zaangażowali się także uczniowie klasy 4d. Nie zabrakło poloneza, urodzinowego tortu, salwy biało-czerwonych konfetti i "Sto lat" dla Polski.
 
Image
Czytaj całość…
 
Uczniowie klasy 4a odwiedzili Stolicę Polskiej Piosenki
Wpisał: Administrator   
13.11.2018.

Uczniowie 4a zwiedzili jedyne i niepowtarzalne Muzeum Polskiej Piosenki. Dzieci poznały  w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20-tych ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Każdy otrzymał  zestaw: audioprzewodnik i słuchawki, co pozwoliło  indywidualnie zwiedzać wystawę i słuchać wybranych piosenek.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się miejsce dedykowane modzie estradowej, w którym zgromadzono prawdziwe kostiumy gwiazd, i w którym dzieci mogły się wirtualnie przebierać. Natomiast budka nagraniowa wyłoniła talenty wokalne sportowców z 4a. 

Image

Czytaj całość…
 
Pierwszy występ kółka recytatorskiego klasy 1c
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
10.11.2018.

Uczestnicy kółka recytatorskiego klasy 1c, postanowili dołączyć do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasi najmłodsi artyści, zaprezentowali się przed swoimi kolegami z klas I-III w repertuarze polskich poetów. Wspaniale recytowali wiersze mówiące o Polsce, zaśpiewali piosenkę "Białe róże (Rozkwitały pąki białych róż)", zapoznali nas  z symbolami narodowymi. Na koniec zaprosili wszystkich do wspólnego zaśpiewania piosenki pt. "Jesteśmy Polką i Polakiem". 

Image

Czytaj całość…
 
Akademia z okazji Święta Niepodległości
Wpisał: Administrator   
06.11.2018.
Image
 
Spóźniony Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania
Wpisał: Danuta Marcinkowska   
19.11.2018.
19.11.2018r. uczennice klasy 6c: Ola, Małgosia, Nadia i Lena przygotowały kolorowe i smaczne  kanapki. Chleb z wędliną, serem, rukolą i pomidorem cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów. Dziękujemy koleżankom za dobry poczęstunek.
 
Image

Czytaj całość…
 
Dzień Zdrowego Śniadania
Wpisał: Beata Nowak   
13.11.2018.
Obchody Dnia Zdrowego Śniadania mają na celu uświadomić wszystkim ,że zdrowe odżywianie to podstawa rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci i młodzieży. Z badań wynika, że uczniowie którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach sprawnościowych. Jedzenie śniadania zmniejsza także ryzyko nadwagi i otyłości. Celebrowanie zdrowego śniadania  przyczynia się do propagowania wśród uczniów  zdrowych nawyków żywieniowych.
Uczniowie, którzy przygotowywali posiłki:
 
Image
Czytaj całość…
 
Trzymaj Formę
Wpisał: Beata Nowak   
13.11.2018.
Image
 
 
W ramach programu ”TRZYMAJ FORMĘ” - Akcja „100 kółek na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.
Szczegóły kliknij TUTAJ
 
Adaś zwycięzcą miejskiego konkursu plastyczno-historycznego
Wpisał: Administrator   
08.11.2018.
Adaś Kruk z klasy 1c został zwycięzcą  konkursu plastyczno-historycznego zrealizowanego w ramach miejskiego projektu - 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
 
Image
Czytaj całość…
 
Debata panelowa w PSP19
Wpisał: Damian Szyszko   
07.11.2018.
Dnia 06.11.2018r., w ramach kolejnego etapu Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, odbyła się debata panelowa pod tytułem: "Oblicza niepodległości". Zaprezentowane zostały 4 tematy, które dotyczyły zagadnień odnoszących się do:
  • czasów PRL-u,
  • Kresów Wschodnich,
  • II wojny światowej - ofensywa powietrzna 15th USAAF,
  • kształtowania się granic Rzeczypospolitej po I wojnie światowej oraz II wojnie światowej.

Image
Czytaj całość…
 
Konferencja naukowa w PSP19
Wpisał: Damian Szyszko   
07.11.2018.
Dnia 05.11.2018r., w ramach Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, odbyła się konferencja naukowa pod tytułem:  „Wolność, walka, niepodległość”.
Zaprezentowane zostały 4 sesje tematyczne:
SESJA I: Między stabilizacją a niepokojem: okres międzywojenny
1) Marszałek Józef Piłsudski – mąż stanu, budowniczy nowej Polski
2) Kształtowanie granic i ustroju politycznego II RP
SESJA II: Czas niepokoju, lęku, cierpień: II wojna światowa
1) Holokaust, ludobójstwo, czystki etniczne
2) Wołyń: tragedia Kresów Wschodnich
SESJA III: Nowa rzeczywistość po 1945 roku, rola Kościoła katolickiego w okresie komunizmu
SESJA IV: Transformacja ustrojowa po roku 89'
1) Społeczeństwo polskie po 1989 roku – studium socjologiczne (socjolog)
2) Budowa społeczeństwa obywatelskiego – szanse i bariery (nauczyciel historii)
 
Image
Czytaj całość…
 
100km na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości
Wpisał: Beata Nowak   
08.11.2018.
Dnia 25.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Biegi Sztafetowe "100km na 100-lecie Niepodległości Polski". Celem imprezy było uczczenie 100 rocznicy Polski Niepodległej oraz popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji. Mimo deszczowej pogody w sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie z różnych kędzierzyńskich szkół, ubrani w barwy biało-czerwone. Uczestnicy mieli do pokonania 100km. Każda drużyna składała się z 10 biegaczy i 10 kibiców. A każda zgłoszona szkoła musiała łącznie przebiec 20km. Sztafety rozpoczęli nauczyciele - opiekunowie zespołów, przekazując pałeczkę zawodnikom. Nasza reprezentacja, składająca się w większości z młodszych dzieci, ukończyła swój dystans na trzeciej pozycji. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz gratulacje za gorący doping. Po zakończeniu biegów wszyscy uczestnicy uczcili rocznice wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zabawy modą
Wpisał: Joanna Olechowska   
12.11.2018.

Klasie 5e ostatni czas upłynął pod znakiem mody. Podczas zajęć rozwijających kreatywność zgłębialiśmy tajemnice projektowania i szycia ubrań. Dokonaliśmy przeglądu modowego od czasów starożytnych po współczesne, poznaliśmy ciekawe sposoby przerabiania odzieży i udoskonalania jej dzięki dodatkom – guzikom, cekinom, wstążkom, pomponom oraz rozcięciom czy wiązaniom. Następnie w ruch poszły igły, nitki i uczniowska pomysłowość. A to wszystko pod czujnym okiem znawczyni szycia – pani Joli, mamy naszej Blanki. Efektem końcowym wytrwałej pracy początkujących krawców były wspaniałe stroje, których nie powstydziłby się najlepszy projektant mody. Serdecznie dziękujemy pani Joli za poświęcony czas.

Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2708