Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Dzień Pluszowego Misia w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
27.11.2017.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Pewnie wiele razy był Waszym kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 

Image

Czytaj całość…
 
Konkurs językowy - zapraszamy do udziału
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
27.11.2017.
Image
 
"Tolerancja" i "Życzliwość" nie tylko od święta
Wpisał: Ewelina Kruk   
26.11.2017.

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Tolerancji, z kolei 21 listopada Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  W tym okresie w naszej szkole aż huczało od pozytywnych wrażeń jakich doświadczyli najmłodsi. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez nauczycieli. Byli słuchaczami opowiadań, uczestnikami projekcji oraz małymi artystami… Zarażajcie kochani wszystkich wokół solidną dawką życzliwości i dobroci pamiętając zarazem o tolerancji i akceptacji drugiego człowieka.

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
23.11.2017.
Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie klas 4-7 z tej okazji napisali wspólnie wiersze z licznymi cytatami, myślami na temat serdeczności, przyjaźni i uśmiechu oraz zaprojektowali kartki pocztowe z życzeniami skierowanymi do osoby, do której chcieliby wysłać pozdrowienia. Podczas apelu nasza maskotka odwiedziła uczniów życząc wszystkim miłego dzionka. Samorząd Uczniowski rozwiesił również na drzwiach klasopracowni kupony na uśmiech, by móc się nim dzielić i o nim nie zapominać. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli "Dzień Życzliwości" upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękuję za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Złoci lekkoatleci" z klas trzecich
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
22.11.2017.

16 listopada, w Szkole Podstawowej nr 12 w Koźlu, odbyły się zawody lekkoatletyczne dla klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowała "szczęśliwa trzynastka", złożona z przedstawicieli wszystkich klas trzecich. Jechaliśmy na zawody z ogromną radością, podekscytowaniem, ale nastawieni przed wszystkim na dobrą zabawę...

Image

Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu "Jesień wierszem malowana"
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.11.2017.
W dniach 20-21 listopada odbył się w szkolnej czytelni konkurs "Jesień wierszem malowana", w którym wzięli udział uczniowie klas I-VII. Celem konkursu było aktywizowanie kultury słowa, sztuki mówienia oraz pięknej interpretacji poezji. Podajemy wyniki konkursu:
 
Image
Czytaj całość…
 
Wstępne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego BÓBR
Wpisał: Alina Uzny   
21.11.2017.
Image
 
 
Znamy już wstępne wyniki XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr. Każdy uczestnik może je sprawdzić po zalogowaniu się na platformie konkursowej.

Oto najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły:
Czytaj całość…
 
"Pieśnią malowane" - wyniki konkursu
Wpisał: Weronika Rutkowska   
22.11.2017.
Znamy już wyniki konkursu plastycznego "Pieśnią malowane", który odbył się w listopadzie. Oto zwycięzcy:
 
Image
Czytaj całość…
 
"Tobie Polsko śpiewamy" - wyniki konkursu
Wpisał: Weronika Rutkowska   
21.11.2017.
W czwartek 16.11 odbył się II Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko Śpiewamy”. Łącznie wzięło w nim udział 25 podmiotów wykonawczych - soliści oraz zespoły wokalne. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrzowie ortografii
Wpisał: Joanna Olechowska   
19.11.2017.
W ramach projektu szkolnego dla klas 4-7 "Październik Miesiącem Języka Polskiego" odbył się konkurs ortograficzny dla klas 4-5. Swój udział zgłosiło 24 uczniów. Laur zwycięzcy przypadł:

I miejsce:
Nadia Ilnicka kl. 4e

II miejsce
Julia Adamów kl. 5a

III miejsce
Julia Struś kl. 4e

Serdeczne gratulacje!  
 
Image
Czytaj całość…
 
Matematyka da się lubić
Wpisał: Marta Martyniuk   
19.11.2017.
17 listopada 2017 dla klas IV i V  odbył się pierwszy etap drużynowego konkursu „Matematyka da się lubić” – krzyżówki matematyczne cz. I.  Udział w konkursie wzięli reprezentanci poszczególnych klas.  Uczniowie mieli do rozszyfrowania różne krzyżówki związane z matematyką.
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs BÓBR już za nami, czekamy na wyniki...
Wpisał: Alina Uzny   
17.11.2017.
W dniach 14-15-16 listopada dla uczniów szkoły podstawowej odbywał się poprzez platformę internetową XII Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "BÓBR". W tym roku w naszej szkole w konkursie wzięła udział rekordowa liczba uczniów - prawie 50 osób. We wtorek zadania konkursowe rozwiązywali uczniowie klas VII i gimnazjaliści, w środę uczniowie klas IV-VI, a w ostatnim dniu z zadaniami zmagali się najmłodsi uczestnicy konkursu - uczniowie klas II-III.
 
Image
Czytaj całość…
 
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Wpisał: Karolina Pietrzyk   
16.11.2017.
Image
 
15 listopada odbył się w naszej szkole etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Udział wzięło 17 uczniów. Podaję wyniki:

1. Eliza Antonik 7b - 13 pkt
2. Adam Ostrowski 7a - 13 pkt
3. Roksana Kwiecień 7b - 11 pkt
Czytaj całość…
 
Zebrania Rodziców
Wpisał: Administrator   
15.11.2017.

Image

 

W czwartek 16 listopada odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami. Poniżej wykaz godzin i sal dla poszczególnych klas.

Nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa, pełnią dyżur w godzinach 17:30 - 18:30.

Czytaj całość…
 
Nam się Polska marzy...
Wpisał: Urszula Mielczarek   
15.11.2017.
Był okres w dziejach naszej Ojczyzny, kiedy utraciliśmy wolność. Po wielu latach znów nastał czas radości. W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Na pamiątkę tego wydarzenia, co roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.
Po części artystycznej uczniowie spotykają się z zaproszonymi świadkami wydarzeń z II wojny światowej, którzy swą postawą stanowią wzór dla młodego pokolenia. Te spotkania to pokłosie projektu „By czas nie zaćmił… ocalić od zapomnienia”. W tym roku oprócz udziału w uroczystości oraz wspomnień Goście przy herbacie słuchali młodzieży, która czytała literackie prace konkursowe. Prace te to swego rodzaju podróż w czasie.. Uczniowie mieli wyobrazić sobie, że jest właśnie 11 listopada 1918 roku i opisać jak wyglądałby wtedy dzień uczennicy czy ucznia.
O tym, czym zajmowali się zwykli ludzie w chwili, gdy dotarła do nich wiadomość, że Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość czytali:
•    Paulina Kaniewska z klasy 7b
•    Karolina Zwarycz z klasy 5b
•    Kacper Cal z klasy 5b
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2416