Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Zakończenie roku szkolnego
Wpisał: Administrator   
13.06.2017.
Image
 
Apele podsumowujące pracę grup wiekowych
Wpisał: Administrator   
13.06.2017.
Image
 
Wycieczka klas IV do Krasiejowa
Wpisał: Marta Martyniuk   
22.06.2017.
W poniedziałek 19 czerwca odbyła się wycieczka do Krasiejowa. Zwiedzanie zaczęliśmy od oceanarium, w którym nie było prawdziwych ryb, ale były wyświetlane obrazy z prehistorycznymi stworzeniami morskimi. Najstraszniejszy był rekin i pękająca szyba. Niektórzy z nas pokonali strach podziwiając tego olbrzyma. 
 

Czytaj całość…
 
Podziękowania
Wpisał: Alina Uzny   
20.06.2017.
Image
Wypieki przygotowały:
 
Pani Izabela Dżaluk - mama Mateusza z kl. 5b
Pani Grażyna Gołąbek-Tomas - mama Marka z kl. 5b
Pani Patrycja Jaworska - mama Maksa z kl. 5b
Pani Bernadeta Małek - mama Karola z kl. 5b
Pani Magdalena Małek - mama Patryka z kl. 5b
Pani Dominika Podsiadło-Bakota - mama Dawida z kl. 5b
Pani Magdalena Adamów - mama Julki i Amelki z kl. 4a
Pani Joanna Fleszer - mama Marcjanki z kl. 4a
Czytaj całość…
 
Kot Scratch świętował z nami swoje 10 urodziny
Wpisał: Alina Uzny   
20.06.2017.
W maju przypada Międzynarodowy Dzień Scratcha obchodzony w naszej szkole już od kilku lat. Okrągłe, 10 urodziny Kota świętowaliśmy tym razem w czerwcu, głównie podczas szkolnego Rodzinnego Festynu. Z okazji urodzin Kota odbyły się też warsztaty, na których ambitne Mamy wykonały w Scratchu urodzinowe projekty, a 2 dni później miały miejsce zajęcia otwarte dla zainteresowanych Rodziców i Nauczycieli podsumowujące pracę w Scratchu w ramach koła komputerowego klas II-III.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wędrująca Książka klasy 2e
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
20.06.2017.
"Wędrująca Książka klasy 2e" była projektem klasowym trwającym cały rok szkolny. Projekt miał rozwijać czytelnictwo, wyobraźnię wśród dzieci oraz wcielić uczniów choć na chwilę w rolę pisarzy.  Jak sama nazwa wskazuje książka wędrowała do każdego ucznia w naszej klasie. Drugoklasista miał za zadanie napisać jeden rozdział o losach bohaterów książki Marysi i Tadzia. Ich perypetie przeplatały się z losami naszej klasy. Gdy w naszej szkole obchodziliśmy mikołajki, rozdziału o św. Mikołaju nie mogło zabraknąć! Należało do każdego rozdziału narysować także ilustrację. Uczniowie stali się, więc autorami i ilustratorami książki, a ich rodziny chętnie służyły im pomocą. I tak oto uczniowie napisali 19 rozdziałów, ostatni 20 rozdział drugoklasiści wraz z wychowawcą napisali razem. To było dla wszystkich niezapomnianie doświadczenie i dobrze się przy tym bawiliśmy!
Dziękuję wszystkim uczniom klasy 2e za zaangażowanie w projekt Wędrującej Książki, a rodzicom za pomoc swoim milusińskim.
 
Image
Czytaj całość…
 
Przygoda w Parku Rosenau
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
18.06.2017.

W piękny słoneczny dzień, 7 czerwca klasy 2a i 2e wraz z wychowawcami udali się na dwudniową wycieczkę do "Interaktywnego Parku Edukacji i Rozrywki ROSENAU - Zaginione miasto". Swoją przygodę dzieci zaczęły od przejażdżki ciuchcią po przepięknych terenach Gór Opawskich. Następnie moc wrażeń  dała uczniom wielka karuzela oraz kino EMOCJI 7D. Na uczniów czekały również interesujące i zarazem edukacyjne atrakcje. Drugoklasiści mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji fizyki i optyki, czyli w Parku Żywiołów, w którym zgrupowano eksponaty pozwalające uczniom samodzielnie poznawać prawa fizyki i charakter 4 żywiołów: ziemi, wody, powietrza i ognia. Ponadto obie klasy wzięły udział w edukacyjnej zabawie z pływającą wodą w Ogrodzie Wody. Odważni mogli zobaczyć świat do góry nogami w wirującym domku. Wiele radości uczniom sprawił park linowy „Dinoland” oraz zabawy w olbrzymim dmuchanym Zamku Rosenau.

Image
Czytaj całość…
 
XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Małe Krajobrazy Słowa" rozstrzygnięta
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
12.06.2017.
8 czerwca 2017r. uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w uroczystej Gali wręczenia nagród w XXII edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Literackiego „Małe Krajobrazy Słowa”.  Konkurs został  ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu pod hasłem "Patrzę, czuję, piszę".
Przedmiotem wydarzenia była proza i poezja, w której kandydaci powinni uwzględnić tematykę własnego otoczenia. Wśród 88 utworów, które wpłynęły do oceny i analizy znalazły się trzy  prace naszych uczniów. Ich ciężkie zmagania opłaciły się, ponieważ Ania Kubny z klasy 6a zajęła III miejsce  w grupie wiekowej do lat 12,...
 
Image
Czytaj całość…
 
Nocka klasy 4b w szkole
Wpisał: Marta Martyniuk   
13.06.2017.
W piątek 9 czerwca o godzinie 19:00 rozpoczęła się nocka w szkole klasy 4b. Na początku imprezy musieliśmy przygotować  klasę  do spania - wynieść ławki i krzesła i wnieść materace do spania. Przy tym zadaniu było dużo zabawy. Pozajmowaliśmy sobie materace, na których mieliśmy spać i rozkładaliśmy śpiwory.
 
Image
Czytaj całość…
 
Techniczna Pobudka
Wpisał: Ryszard Cież   
12.06.2017.
Dnia 10 czerwca 2017r. odbyło się w Opolu ostatnie spotkanie z cyklu „Techniczna Pobudka” organizowane przez Politechnikę Opolską. Uczestnikami  jego byli chętni uczniowie kl. III-V naszej szkoły. W programie zajęć było zwiedzanie laboratoriów:
- techniki wysokich napięć;
- neuroscience
- automatyki przemysłowej;
- fotograficzne w Muzeum  Politechniki Opolskiej
oraz wystawy lamp rentgenowskich.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy udziału w programie Uniwersytetu Młodego Odkrywcy oraz drobne upominki.
 
Image
Czytaj całość…
 
Julka najlepsza w województwie
Wpisał: Dorota Kubacka   
08.06.2017.
Zawody powiatowe w lekkoatletyce przyniosły 3 dyplomy i 2 awansy na zawody wojewódzkie. Dominika Gajda była trzecia w biegu na dystansie 600 metrów, Maja Tobor była druga w skoku w dal - skoczyła 3,90 m. Najlepsze, pierwsze miejsce, zajęła Julia Dzialuk, która rzuciła piłeczką palantową na odległość 50 metrów, co dało jej awans na zawody wojewódzkie. Tam Julia rzuciła jeszcze o 2 metry dalej pokonująć wszystkie swoje rywalki.
 
Image
Czytaj całość…
 
Miejskie zawody w Dwa Ognie dla klas I-III
Wpisał: Dorota Radomska-Gliwa   
09.06.2017.
7.06.2017r.  reprezentanci klas I- III wzięli udział w miejskim Turnieju w Dwa Ognie, który odbył się w PSP nr 12 w Koźlu. Po zaciętych pojedynkach ze szkołami PSP 20, PSP 10, PSP 12 i podliczeniu wyników okazało się, że zawody wygrali nasi chłopcy zajmując oczywiście pierwsze miejsce. W reprezentacji szkoły grali: Grzegorz Asman, Michał Pyra, Filip Pierożak, Marcel Urbanowski, Kacper Stanisławski, Łukasz Gucwiński, Wojtek Brym, Mateusz Mielimączka, Miłosz Żymełka i Michał Lisowiec. Serdecznie gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Miejski Konkurs Czytelniczy klas II i III
Wpisał: Violetta Grzesik   
09.06.2017.
31 maja 2017r. w PSP nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Miejski Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Podróż w krainę lektur”. Naszą szkołę reprezentowały najlepsze czytelniczki z klasy II i III, które wykazały się ogromną wiedzą ze znajomości lektur. Zosia Kulak z klasy 2d zajęła I miejsce, natomiast Magda Wolska z klasy 3e - III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Koło przyrodnicze dla "maluchów"
Wpisał: Dorota Radomska-Gliwa   
09.06.2017.
Przez cały rok , raz w tygodniu odbywały się zajęcia w ramach kółka przyrodniczego dla klas I-III. Robiliśmy tam wiele ciekawych rzeczy: eksperymenty, doświadczenia, wycieczki w plener w poszukiwaniu ciekawych okazów fauny i flory, grę przyrodniczą, stworzyliśmy podwodny świat zwierząt i witaminy z modeliny, nauczyliśmy się też obsługiwać kompas i wyznaczać kierunek północny. Był to czas spędzony niezwykle sympatycznie i kreatywnie. Zobaczcie zdjęcia i zapraszamy w przyszłym roku!
 
Image
Czytaj całość…
 
Wakacje na sportowo - oferta MOSiR
Wpisał: Administrator   
08.06.2017.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2337