Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 11 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Misie duże, misie małe, te pluszowe i te białe...
Wpisał: Ewa Baraniuk   
05.12.2018.
Image
25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. Dzieci z naszej szkolnej świetlicy postanowiły uczcić to wyjątkowe święto i przyniosły swoje pluszowe misie na zajęcia. Podczas wspólnego świętowania uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą historię Pluszowego Misia, opowiadali o znanych sobie z literatury i filmu bohaterach – Uszatku, Kubusiu Puchatku, Paddingtonie, ulubieńcach dzieci na całym świecie. Nie zabrakło też zajęć plastycznych polegających na rysowaniu portretu wybranego misia. Na koniec właściciele pluszowych maskotek prezentowali swoje przytulanki, które utworzyły piękną wystawkę w sali świetlicowej.
Czytaj całość…
 
Szkolne andrzejki
Wpisał: Dorota Rogulska   
03.12.2018.
30 listopada Samorząd Uczniowski urządził zabawy i wróżby andrzejkowe. Lanie woskiem, przepowiadania przyszłości z szklanej kuli, imię wybranka, ciasteczko z przepowiednią oraz inne ciekawe niespodzianki czekały na wszystkich chętnych do zabawy. Całość okraszona muzyką i kiermaszem z pysznym ciastem przyciągnęła wielu uczniów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Andrzejki klasy 2a
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
04.12.2018.

Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też pójść do sali zabaw „Arkadia”, gdzie uczniowie klasy 2a spędzili te wyjątkowe święto. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło przepowiedni z wosku oraz innych wróżb. Był to też idealny pretekst do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie koleżanek i kolegów. Szkoda, że ten czas tak szybko minął…

Image

Czytaj całość…
 
Popołudnie pełne magii w klasie 1c
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
03.12.2018.

W czwartek, 29 listopada w klasie 1c odbyły się andrzejki. Nasze popołudnie rozpoczęło się od spotkania  z iluzjonistą. Było to dla nas ogromne przeżycie, nawet Ci, którzy nie wierzyli w magię po pokazie naszego gościa, byli pod ogromnym wrażeniem! W cudownych nastrojach, oraz z głową pełną pytań weszliśmy do naszej sali, która wcale nie przypominała tej, w której uczymy się na co dzień. Wróżka Aneta i wróżka Ania zaprosiły nas do wspólnej zabawy, a ich pomocnice - dwie panie Anetki  oraz pani Ewelina - zadbały o nastrój i poczęstunek. Najwięcej radości sprawiło nam lanie prawdziwego wosku i odczytywanie, Co "nam wyszło". Nasze wróżki przygotowały dla nas sporo wróżb, zadbały o każdy detal.  Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Image

Czytaj całość…
 
Wizyta w ICSO "Blachownia" w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości
Wpisał: Iwona Borecka   
27.11.2018.
Dnia 15 listopada 2018 roku klasy 7b i 7d pojechały z p. Pauliną Wójtowicz, p. Iwoną Borecką i p. Anetą Knapik-Król na wycieczkę do Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej ''Blachownia". Mogliśmy obejrzeć laboratoria oraz przeprowadzane w nich doświadczenia chemiczne. Dzięki wycieczce dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na tematy związane z chemią.
Inf. Martyna Stano, kl. 7d
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs recytatorski
Wpisał: Małgorzata Sahs   
26.11.2018.
Dnia 28 października odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego. Uczestnicy recytowali wiersze polskich poetów, a dodatkowym zadaniem było wygłoszenie fragmentu polskiej prozy. Pierwsze miejsce zajęła Kasia Babkin z klasy 8d. Uczennica dała mistrzowski popis wzorowej recytacji, między innymi utworu Juliana Tuwima "Lokomotywa" i "Pani Twardowska" Adama Mickiewicza. Drugie miejsce przyznano Roksanie Kwiecień z klasy 8b, zaś trzecie Wiktorii Michoń z klasy 4b. Uczennice te będą reprezentowały szkołę w miejskim konkursie recytatorskim, który odbędzie się na wiosnę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Międzyszkolny Turniej Szachowy z okazji 100-lecia Niepodległości Polski
Wpisał: Ryszard Cież   
26.11.2018.
W czwartek, 22 listopada odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 Międzyszkolny Turniej Szachowy z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Wzięło w nim udział 29 uczniów szkół powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, PSP nr 9, PSP nr 11 oraz uczniowie PSP nr 19: Aleksandra Zawadka, Emanuel Jurczyszyn, Kamil Salich, Alexander Grin, Dawid Bakota i Paweł Nowicz. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej na dystansie VII rund. Zwycięzcą turnieju został uczeń IILO – Mateusz Gwioździk, który z rąk p. Dyrektor Bożeny Łoteckiej odebrał nagrodę. Drugie miejsce zajął uczeń PSP nr 11 – Krzysztof Eliminowicz, a trzecie miejsce Paweł Cedzich z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był uczeń klasy II c PSP nr 19 – Paweł Nowicz, który zajął 19 miejsce.
 
Image
Czytaj całość…
 
Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału...
Wpisał: Dorota Rogulska   
25.11.2018.
 
 
 
 
Image
Czytaj całość…
 
I Ty możesz zostać Św. Mikołajem
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.11.2018.
Image
 
 
Biblioteka szkolna organizuje akcję mikołajkową na rzecz dzieci z kędzierzyńsko-kozielskiego Domu Dziecka. Zbieramy: słodycze, artykuły szkolne i książki.
Z zebranych artykułów zostaną przygotowane paczki, które 6 grudnia przekażemy wychowankom Domu Dziecka.
Czytaj całość…
 
Mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski dla Julii Wójcik
Wpisał: Jarosław Szynol   
22.11.2018.
W miniony weekend w Głubczycach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie. Najważniejszy turniej w roku zakończył się dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu wielkim sukcesem. Julia Wójcik – uczennica klasy 6B zdobyła Mistrzostwo Kraju w grze mieszanej w parze z M.Golasem (LKS Technik Głubczyce) oraz Wicemistrzostwo Polski w grze podwójnej w parze z M. Janko (LKS Technik Głubczyce).
 
Image
Czytaj całość…
 
Światowy Dzień Życzliwości
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
18.11.2018.

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości. To dzień pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Mały Samorząd Uczniowski zachęca do włączenia się w obchody tego radosnego święta. Wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest "Życzliwość podaj dalej!". To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca.

Image

Czytaj całość…
 
XXXI Ogólnopolskie Biegi Crossowe
Wpisał: Beata Nowak   
20.11.2018.
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku obchodzona jest szczególnie uroczyście i na różne sposoby. Jednym z nich są różnego rodzaju biegi. Dnia 9.11.2018r. w Korfantowie odbyły się Ogólnopolskie Biegi Crossowe. Na stadionie miejskim swój start i metę miało kilkanaście biegów na dystansach od 200m do 1000m w różnych kategoriach wiekowych. Biegi rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem polskiego hymnu. Pogoda dopisała, a zawodnicy w przyjaznej atmosferze pokonywali swoje dystanse. W zawodach wystartowało kilkaset uczestników, a wśród startujących znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły. Biegi crossowe w Korfantowie to najstarsze Biegi Niepodległości w Polsce. Po raz pierwszy zorganizowano je w 1988 roku. Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat uczestniczą w tych biegach. W tym roku, oprócz słonecznej  pogody, dopisało nam szczęście w trudnej rywalizacji i w losowaniu nagród. Po bardzo zaciętej walce na podium stanęła nasza uczennica Aleksandra Szajda z kl.7a, połowa naszych reprezentantów uplasowała się w pierwszej dziesiątce swojego biegu, a nagrodę główną - rower - wylosował również nasz uczeń Maciej Sterkowicz z kl. 5b.
Wyniki naszych zawodników:
 
Image
Czytaj całość…
 
Uczniowie klasy 5a i 5e odwiedzili Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Wpisał: Anna Wysoczan   
20.11.2018.
Dnia 6 listopada pojechaliśmy do Opola, a dokładniej do Muzeum Piosenki Polskiej. Najpierw zwiedziliśmy scenę i trochę się na niej powygłupialiśmy. Potem byliśmy na warsztatach, na których zobaczyliśmy i usłyszeliśmy jak powstała płyta oraz odsłuchaliśmy muzykę z gramofonu. Potem dostaliśmy słuchawki i mogliśmy słuchać różnego rodzaju piosenek. Na piętrze znajdowały się kule muzyczne, w których można było odsłuchać wypowiedzi osób związanych z muzyką. Znajdowała się tam szafa z kostiumami oraz wirtualna szafa, w której mogliśmy zobaczyć siebie w strojach muzyków. Przy wyjściu z muzeum znajdowały się nasze nagrania, które wcześniej nagraliśmy. Potem poszliśmy do Grabówki na naleśniki. Były pyszne! Gdy już zjedliśmy, wyszliśmy na dwór i urządziliśmy wojnę na liście. To też było super! W autobusie śpiewaliśmy piosenki. Wycieczka była świetna. Chciałabym pojechać tam jeszcze raz! - tekst: Michalina, 5a
 
Image
Czytaj całość…
 
O przyjaźni w gronie dzieci
Wpisał: Ewa Baraniuk   
20.11.2018.
Temat związany z przyjaźnią najprościej przedstawić na przykładach z życia bohaterów literackich, dlatego uczniowie klasy 5c, w ramach projektu "Miesiąc języka polskiego",  przygotowali dla dzieci ze świetlicy inscenizację utworu Adama Mickiewicza pt. "Przyjaciele". Występ odbył się 14 listopada.
Narrator  opowiedział o zdarzeniu, jakie rozegrało się w lesie między przyjaciółmi. Na początku jednak scharakteryzował Mieszka i Leszka, którzy zawsze wszystkim się dzielili i uchodzili za wzór relacji przyjacielskich. Gdy bohaterzy znaleźli się w niebezpieczeństwie, ponieważ natknęli się na niedźwiedzia, Leszek zostawił Mieszka bez pomocy i sam wspiął się na drzewo. Na szczęście  groźne zwierzę nie wyrządziło krzywdy Mieszkowi, ale ten ze smutkiem przekazał Leszkowi ważną prawdę od niedźwiedzia: "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie".
 
Image
Czytaj całość…
 
"Mali - wielcy" przyjaciele zwierząt, czyli wolontariusze z klasy 1c
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
20.11.2018.

Chcielibyśmy przedstawić Wam trójkę uczniów klasy 1c: Agnieszkę, Michałka i Bartka. Mamy nadzieję, że ich historia, wielkie serca i pomocna dłoń, zainspirują innych do zaangażowania się w pomoc na rzecz bezdomnych zwierząt.
Korzystając z okazji, iż zbliża się Mikołaj i Boże Narodzenie, klasa 1c postanowiła zorganizować zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt ze schroniska w naszym mieście. Zróbmy naszym czworonożnym przyjaciołom paczkę, pokażmy im swoje wielkie serca. Karmę można przynosić do końca listopada do sali B-32. Nasi wolontariusze przekażą prezenty pieskom, one na pewno odwdzięczą się za każdy dar serca. A my już dziś dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Image

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 2708