Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Nasz szkolny Mikołaj odwiedził dzieci w Leśnicy
Wpisał: Administrator   
06.12.2017.
Już po raz 25 delegacja PSP 19 odwiedziła Dom Dziecka w Leśnicy. Panie Dorota Grzesik i Joanna Ciesielka oraz pan Ryszard Cież w imieniu uczniów, którzy zebrali pieniądze na kiermaszach zorganizowanych w szkole, zakupili drobne upominki i przekazali wychowankom. Prezenty sprawiły dzieciom wiele radości.
 
Image
 
Dzień Wolontariusza w Naszej Szkole
Wpisał: Aneta Knapik-Król   
06.12.2017.
Dnia 5 grudnia 2017 roku odbył się w naszej szkole Dzień Wolontariusza. W czasie przerw wolontariusze bawili się ze swoimi młodszymi kolegami z klas 1-3. Uczniowie z klasy 2C piłkarskiej nadzorowali technikę strzałów do bramki, a za każdy celny strzał można było otrzymać cukierek. 
Wspólnie z uczniami klas 1-3 wolontariusze stworzyli łańcuch dobrych ludzi i serc. Na parterze pawilonu B odbyła się projekcja filmu "Na czym polega pomaganie?". Był też czas na wspólny taniec. W klasach 1-3 uczniowie wykonali prace plastyczne na temat "Pomaganie jest fajne". Zapraszamy na fotorelację:

Image
Czytaj całość…
 
SOS 5 i 6 klas w naszej szkole
Wpisał: Dorota Kubacka   
15.12.2017.
Od tego roku szkolnego w naszej szkole mamy Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) dla 5 i 6 klas, które do tej pory funkcjonowały tylko w gimnazjum. Już odbył się pierwszy wojewódzki turniej SOS w Kluczborku. Były drużyny z Nysy, Kluczborka i PSP 19 K-Koźle. Najlepsza okazała się nasza szkoła, która grała w składzie Ciesielka G. Smuszowicz A. Szajda Ola i Woźniak M.
 
Image
Czytaj całość…
 
Nasi siatkarze opanowali Głuchołazy
Wpisał: Dorota Kubacka   
15.12.2017.
W dniach 6-8.X.2017r. prawie całe klasy siatkarskie z naszej szkoły uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Banderozy w minipiłce siatkowej. Oprócz trzydniowych zmagań na boisku było poławianie złota, wyjazd do Czech i możliwośc obcowania z masą zwierząt, które zamieszkują Banderozę.
 
Image
Czytaj całość…
 
VI Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych
Wpisał: Ryszard Cież   
06.12.2017.
2 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Uczeń Adam Wróbel zajął w nim 7 miejsce (startowało 20 drużyn). Był to debiut, a zarazem sukces, który mamy nadzieję, zaowocuje w następnej edycji turnieju. Adamowi gratulujemy wyniku, a pozostałych uczniów zapraszamy do udziału w turnieju w przyszłym roku.  
 
Image
Czytaj całość…
 
Mój Święty Mikołaj
Wpisał: Anna Kaczmarska   
01.12.2017.
Dnia 01.12.2017r. odbyły się zajęcia mające na celu popularyzowanie postaci świętego Mikołaja, a także rozwijanie kreatywności, aktywności i twórczych postaw najmłodszych uczniów naszej świetlicy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Wolontariusza w naszej szkole - zapraszamy do wspólnej zabawy
Wpisał: Aneta Knapik-Król   
04.12.2017.
Image
 
Święto Dziękczynienia w klasie 3f
Wpisał: Katarzyna Wrona   
04.12.2017.
W ostatnim tygodniu listopada klasa 3f miała okazję zapoznać się z historią i zwyczajami związanymi z amerykańskim Thanksgiving Day.  Thanksgiving Day, czyli Święto Dziękczynienia jest niezwykle rodzinnym dniem. Amerykanie uważają je za jeden z najważniejszych dni w roku. Innym określeniem na Święto Dziękczynienia jest Dzień Indyka, ponieważ obowiązkową potrawą tego dnia jest właśnie indyk. Uczniowie przygotowali "indyka dziękczynnego" i zaopatrzyli go w pióra, na których tradycyjnie dali wyraz swojej wdzięczności.
 
Image
 
Tydzień pełeń wrażeń w klasie 3e
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
04.12.2017.

Ostatni tydzień listopada był pełen wrażeń dla klasy 3e.

Image

Czytaj całość…
 
Miejski Konkurs Ekologiczny klas II i III
Wpisał: Violetta Grzesik   
03.12.2017.
29 listopada 2017r. w PSP nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Miejski Konkurs Ekologiczny dla klas II i III. Naszą szkołę reprezentowali finaliści szkolnego konkursu w klasie drugiej - Mateusz Maros, w klasach trzecich - Zosia Kulak.
Nasza uczennica Zosia Kulak w Miejskim Konkursie Ekologicznym zdobyła  zaszczytne II miejsce, wykazując się ogromną wiedzą z zakresu przyrody i ekologii. Serdecznie gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
Andrzejkowy wieczór w klasie 3d
Wpisał: Violetta Grzesik   
04.12.2017.
30 listopada 2017r. nasza klasa 3d zorganizowała magiczny wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych. W sali panował tajemniczy nastrój, wszyscy z niecierpliwością czekali na wróżby i zastanawiali się co przyniesie przyszłość. Każdy odczytywał z cienia wróżbę odlaną z wosku, ustawialiśmy buty, odgadywaliśmy przyszłość na kole fortuny, przebijaliśmy szpilką magiczne serca. Nasze mamy przygotowały dla nas pyszne ciasteczka z wróżbą. Kolejną niespodzianką była wspólna dyskoteka i zabawy przy muzyce. Najbardziej smakowały nam pyszne kanapki, przygotowane przez naszych rodziców. Za miłe chwile i pomoc w przygotowaniu wspaniałego wieczoru DZIĘKUJEMY!
 
Image
Czytaj całość…
 
Andrzejkowe poszukiwanie skarbów
Wpisał: Joanna Olechowska   
04.12.2017.
Tegoroczne andrzejki w klasie 3a okazały się źródłem ogromnych wrażeń i emocji, gdyż, zamiast popularnych zabaw i wróżb, urządziliśmy nocne poszukiwanie skarbów.  W piątek 1 grudnia wyposażeni w śpiwory, poduszki i kołdry przybyliśmy do szkoły, aby spędzić  wspólnie ten wyjątkowy wieczór.
 
Image
Czytaj całość…
 
Magiczne andrzejki w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
29.11.2017.

W środę, 29 listopada w klasie 3c urządziliśmy andrzejki. W tym roku obchodziliśmy je bardziej magicznie. A to wszystko dzięki iluzjoniście, który odwiedził naszą klasę. Od rana czekaliśmy na „magicznego gościa”. Kiedy zapukał do drzwi naszej klasy, chyba nikt z nas nie wierzył w magię. Kuba jest uczniem ZS nr 1 w K-Koźlu, pasjonuje się magią od dzieciństwa, a od 6 lat zgłębia jej tajniki i dzieli się nią z szerszą publicznością.

Image

Czytaj całość…
 
Potyczki z języka niemieckiego
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
29.11.2017.
Image
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Wpisał: Urszula Mielczarek   
29.11.2017.
Image
 
 
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 2416