Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Zdjęcia zatrzymują wspomnienia, czyli "Rodzicu, podziel się pasją!"
Wpisał: Joanna Olechowska   
10.06.2018.
Do klasy 3a zawitał ostatnio niezwykły gość – tato Kuby, pan Mateusz, który opowiedział nam i zaprezentował swoją pasję, czyli fotografię.
Pan Mateusz rozpoczął swój pokaz od krótkiej historii fotografii. Dzieci miały okazję zobaczyć, jakie były jej początki, czym robiono zdjęcia i jak je otrzymywano 200 lat temu. Nasz gość omówił także budowę aparatu i znaczenie każdego jego elementu dla uzyskania wspaniałego zdjęcia.  Teraz wiemy już, że praca fotografa to nie zwykłe "pstrykanie fotek", lecz prawdziwa sztuka wymagająca niezwykłej precyzji i wysiłku.
 
Image
Czytaj całość…
 
101 pomysłów na spędzenie wolnego czasu, czyli Festyn Rodzinny w kędzierzyńskiej "Dziewiętnastce"
Wpisał: Administrator   
12.06.2018.
Czerwcowy festyn rodzinny jest szkolną tradycją. W minioną sobotę, 9 czerwca, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 kolejny raz uczniowie, ich najbliżsi oraz nauczyciele spotkali się, by w atmosferze doskonałej zabawy i wspólnego świętowania uczcić kończący się rok szkolny.
Podczas festynu boiska szkolne zamieniły się w kolorowy plac zabaw. Każdy mógł tu znaleźć ciekawą propozycję spędzenia sobotniego przedpołudnia, dla gości przygotowano bowiem wiele atrakcji.
 
Image
Czytaj całość…
 
Konie - inne pasje naszych lekkoatletów
Wpisał: Beata Nowak   
12.06.2018.
Uczennica naszej szkoły z klasy 2b LA Aleksandra Gurnacz oprócz lekkoatletyki ma jeszcze drugą swoją pasję – konie. Ola uprawia jeździectwo w Ludowym Klubie Jeździeckim "Lewada". W dniach 30.04.-2.05.2018r. brała udział w Ogólnopolskich i Regionalnych Zawodach Ujeżdżeniowych. Dosiadając konia BOLIVIA Ola na tych zawodach zajęła 1 miejsce. Obecnie startuje w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w Facimiechu. Uczennica jest najmłodszą reprezentantką naszego regionu.
Druga lekkoatletka Laura Świerczek kl. 4b poszła w ślady Oli i również jeździ na koniach. Startując 5.05.2018r. na Zawodach Ujeżdżeniowych w Zakrzowie zajęła 6 miejsce.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy do wspólnej zabawy
Wpisał: Danuta Niedźwiecka   
09.06.2018.
Image
 
Pożegnalne ognisko 3e
08.06.2018.
W sobotę 2 czerwca miało miejsce wyjątkowe spotkanie uczniów klasy 3e, rodziców i wychowawcy. Było to przemiłe przedpołudnie, ale niestety ostatnie w tym gronie. Wszyscy razem postanowiliśmy wspólnie jeszcze raz spędzić czas, uczcić Dzień Dziecka i miło się bawić. Było pieczenie kiełbasek, przepyszne przekąski zrobione przez rodziców, a także pożegnalny tort. Dodatkową atrakcją była zabawa na trampolinie, chodzenie po linie, piniaty i niezwykły dmuchany zamek, na którego widok wszyscy uczniowie mieli na swej buzi szeroki uśmiech!:) Trzecioklasiści wraz z rodzicami zorganizowali pożegnalne wystąpienie z kolorowymi perukami. Były niezapomniane chwile radości i wzruszenia. Na zakończenie naszego spotkania napisaliśmy swoje życzenia na balonach i puściliśmy je wszyscy razem wysoko ponad chmury!
Za organizację, przemile spędzony czas oraz za trzy wspólne lata współpracy serdecznie dziękuję wszystkim uczniom klasy 3e oraz ich rodzinom.
 
Image
Czytaj całość…
 
Rajd pieszy klasy 3d
Wpisał: Violetta Grzesik   
09.06.2018.

W środę 6 czerwca 2018r klasa 3d wyruszyła zdobywać Górę św. Anny. Początek naszej wędrówki to stacja PKP w Kędzierzynie-Koźlu, skąd udaliśmy się pociągiem do Zdzieszowic. Przed nami była 8 kilometrowa trasa przez Park Krajobrazowy  na Górze św. Anny, którą pokonaliśmy bez trudu. Po dotarciu do celu naszej trasy podziwialiśmy okazały amfiteatr, poznaliśmy historię  Powstań Śląskich w okolicach Góry św. Anny oraz odkrywaliśmy skamieniałości w Parku Geologicznym. Odwiedziliśmy też miejsca, do których udają się pielgrzymi z całego kraju. Po długiej wędrówce czekała nas pyszna niespodzianka. Wycieczka była bardzo udana, a my zmęczeni, ale dumni z siebie wróciliśmy do domu. Prawdziwi z nas piechurzy!  Bardzo dziękujemy naszym rodzicom za pomoc w zorganizowaniu klasowego rajdu. Było super!

Image

Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Festyn Rodzinny
Wpisał: Administrator   
04.06.2018.
Image
 

Jedną z atrakcji tegorocznego festynu będzie licytacja piłek kolekcjonerskich z autografem znanego piłkarza Kuby Błaszczykowskiego grającego na boisku z numerem 16.

Gorąco zachęcamy do udziału!

Image

Jedna z tych piłek może być TWOJA!

 
Tydzień Literacki
Wpisał: Joanna Wolak-Machnik   
07.06.2018.
Image
 
Wspaniali biegacze
Wpisał: Joanna Olechowska   
07.06.2018.

We wtorek 5 czerwca uczniowie klas I-III reprezentowali naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Biegu Sztafetowego zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 20. W skład drużyny weszli: Nadia Hordyjewicz (1c), Fabian Bick (1c), Tadziu Bryła (1c), Oliwia Bilińska (2a), Tomek Krajczyk (2a), Martyna Antonik (3a), Wojtek Niżborski (3f). Dzieci wykazały się wspaniałą kondycją oraz duchem zdrowej, sportowej rywalizacji, zajmując drugie miejsce. Każdy otrzymał dyplom oraz medal, a także słodki poczęstunek.

Image
Czytaj całość…
 
Podsumowanie programu "Bieg po zdrowie"
Wpisał: Anna Wysoczan   
07.06.2018.
30 maja 2018 roku sześcioro uczniów z klasy 4a pojechało do PSP nr 15 na podsumowanie programu "Bieg po zdrowie". Był to program antynikotynowy, który realizowaliśmy na godzinach wychowawczych przez trzy miesiące: marzec, kwiecień i maj.
Na miejscu mogliśmy podziwiać wystawę pięknych plakatów przygotowanych przez uczniów uczestniczących w programie. Szczególnie ucieszyliśmy się widząc własne prace! Najpierw spotkaliśmy się z panem policjantem, który opowiedział nam o bezpieczeństwie. Potem pani ratownik opowiedziała nam o pierwszej pomocy. Gdy wszystkiego wysłuchaliśmy, pobiegliśmy w sztafecie, w której zajęliśmy trzecie miejsce. Wygraliśmy puchar i dyplom.
To był super dzień!
Michalina Kosakowska, klasa 4a
 
Image
Czytaj całość…
 
Program antynikotynowej edukacji zdrowotnej "Bieg po zdrowie" w klasie 4a
Wpisał: Anna Wysoczan   
07.06.2018.

Uczniowie klasy 4a uczestniczyli w programie „Bieg po zdrowie”. Jest to program antynikotynowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Program ten jest przede wszystkim źródłem rzetelnej wiedzy na temat problematyki palenia tytoniu; uczy asertywności i ukazuje korzyści wynikające z niepalenia papierosów.

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Dziecka w klasie 4a
Wpisał: Anna Wysoczan   
07.06.2018.
Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do kina Chemik na film pt.: "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". Ku uciesze film zachwycił… i tu kropka, aby nie spoilerować. Po seansie udaliśmy się do pizzerii, gdzie rozmawiając i konsumując smaczną pizzę spędziliśmy wspólnie czas. Było pysznie, głośno i zabawnie. To był naprawdę udany dzień!
Uczniowie klasy 4a
 
Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy Rodziców przyszłych pierwszoklasistów
Wpisał: Administrator   
05.06.2018.

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci przyjętych do klas pierwszych na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się 7 czerwca 2018r. o godzinie 17:00

Image

 
Cztery medale dla badmintonistów na turnieju Polish Open U17
Wpisał: Jarosław Szynol   
05.06.2018.
Wielkim sukcesem zakończył się ostatni Polish Open U17 w Głubczycach. Turniej zaliczany do klasyfikacji generalnej Europejskiej Federacji Badmintona ściągnął do Głubczyc najlepszych zawodników z Europy. Tym bardziej cieszą Nas medale na tak znaczącej imprezie.
Dzięki znakomitej grze, Zuzanna Jankowska (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) w parze z Lucie Krpatovą (Czechy) dotarły do finału turnieju, w którym przyszło im się zmierzyć z czeską parą M. Ruzickova / T. Sharleen Van Coppenolle. Po zaciętym, trzysetowym pojedynku złoty medal w grze podwójnej wywalczyła para polsko-czeska: Z. Jankowska / L. Krpatova.
 
Image
Czytaj całość…
 
VIII Bieg Koziołków - nasi uczniowie na podium
Wpisał: Beata Nowak   
05.06.2018.
W niedzielę  27.05.2018r. w piękny słoneczny dzień wokół  kozielskiej starówki  po raz kolejny odbyły się biegi dzieci i młodzieży w ramach "VIII Biegu Koziołków" pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla. W biegach na starcie stanęło blisko 370 zawodników. Startowały dzieci w różnym wieku, począwszy od kilkulatków, a skończywszy na gimnazjalistach. W tym roku naszą szkołę po raz pierwszy reprezentowali najmłodsi lekkoatleci i piłkarze, uczniowie klasy 4b. Rywalizacja w bardzo upalny dzień nie należy do najprostszych. Skwar płynący z nieba nie przeszkadzał jednak naszym reprezentantkom i po zaciętej walce dwie nasze uczennice stanęły na podium. Bieg w swojej kategorii wiekowej wygrała Laura Świerczek, a trzecia była Wiktoria Rajchel, obie uczennice z klasy 4b. Tuż za podium uplasował się ich klasowy kolega Michał Pyra.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 2602