Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Nasi uczniowie Wicemistrzami Polski w Badmintonie Drużynowo
Wpisał: Jarosław Szynol   
20.03.2018.
Drużyny dziewcząt i chłopców, reprezentujące województwo opolskie na Igrzyskach Dzieci w Badmintonie Drużynowo, które odbyły się w Białymstoku po znakomitych grach wywalczyli dwa srebrne medale! Dziewczęta wystąpiły w składzie: Julia Wójcik, Malwina Gediga oraz Hanna Banaszak, chłopcy: Dominik Juhnke, Przemysław Gajda. Igor Jasek. Na uwagę zasługuje fakt, że w gronie najlepszych zawodników Mistrzostw znaleźli się: Julia Wójcik oraz Dominik Juhnke. Gratulacje dla Naszych medalistów z klas sportowych oraz mistrzostwa sportowego.
 
Image
Czytaj całość…
 
Gratulacje dla naszych laureatów i finalistów
Wpisał: Mariola Szczecińska   
20.03.2018.
Image
 
Zakończył się etap wojewódzki kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Jest to trudne zadanie. Najpierw trzeba uzyskać 75% punktów w etapie szkolnym, by dostać się do etapu miejsko-gminnego. Następnie 85% w etapie miejsko-gminnym, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego konkursu. Najlepsi, którzy zdobyli co najmniej 85% punktów w etapie wojewódzkim, zostają laureatami, a zdobycie co najmniej 50% punktów pozwala uzyskać tytuł finalisty konkursu. Uzyskanie takiego wyniku wymaga rozległej wiedzy, logicznego myślenia i odporności na stres. Poznajmy najlepszych:
Czytaj całość…
 
"Trzymaj Formę" - jedz owoce i warzywa
Wpisał: Danuta Marcinkowska   
19.03.2018.
W dniu dzisiejszym uczennice klasy czwartej i piątej przygotowały owocowy dzień w szkole. Na przerwach rozdawane były własnoręcznie przygotowane owocowe szaszłyki. Patrząc jak szybko znikały z talerza myślę, że wszystkim smakowały.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dwa ognie dziewcząt - zawody miejskie
Wpisał: Beata Nowak   
20.03.2018.

W czwartek  01.03.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się miejskie zawody w dwa ognie. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn z całego miasta. Zespoły podzielone były na 2 grupy. Nasze dziewczęta trafiły losowo do pierwszej grupy. Oprócz nas w grupie znalazła się szkoły podstawowe nr 6, 10 i 11. Każdy zespół w grupie zagrał 3 mecze. Nam udało się jeden wygrać z PSP6, ale pozostałe dwa mecze przegrałyśmy, co spowodowało, że nie dostałyśmy się do finału. Mimo tego dziewczęta walczyły dzielnie i  godnie reprezentowały szkołę.

Image

Czytaj całość…
 
Rzecznik Praw Ucznia
Wpisał: Administrator   
19.03.2018.
Rzecznik Praw Ucznia to nauczyciel obdarzony zaufaniem i wybrany przez społeczność uczniowską w drodze tajnego głosowania. Jest nim nauczyciel, którego rola polega na przestrzeganiu praw i obowiązków ucznia, rozwiązywaniu konfliktów na płaszczyźnie uczeń - nauczyciel, nauczyciel - uczeń oraz uczeń - uczeń.

Nazywam się Karolina Pietrzyk. Jestem nauczycielką chemii i przyrody, obecnie pełnię obowiązki wychowawcy klasy VIb. W roku szkolnym 2017/2018 mam zaszczyt pełnić funkcję Rzecznika Praw Ucznia dla uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej. Staram się pomagać i wspierać uczniów naszej szkoły w codziennych szkolnych trudnościach i problemach dotyczących relacji z kolegami oraz nauczycielami.
Jeżeli potrzebujesz pomocy, bo uważasz, że łamane są Twoje prawa czekam na Ciebie podczas indywidualnych rozmów, spotkań we wtorki i w piątki  na 5 godzinie lekcyjnej w pokoju nauczycielskim. Na każdej przerwie jestem do dyspozycji, jeżeli potrzebujesz pomocy. Możesz do mnie napisać na e-dzienniku i umówić się na rozmowę.
Karolina Pietrzyk
 
Image
Czytaj całość…
 
VII Otwarty Wielkanocny Turniej Szachowy w Reńskiej Wsi
Wpisał: Ryszard Cież   
19.03.2018.
W dniu 17 marca 2018r. odbył się turniej szachowy w Reńskiej Wsi. Partie szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim (kojarzeniowym) na dystansie 9 rund z tempem gry – 15 minut dla każdego zawodnika. Wzięło w nim udział 48 zawodników z województwa opolskiego  i śląskiego. Naszą Szkołę reprezentowali: Jan Ochał (22 miejsce – 5 punktów) i Mateusz Gwiozdzik (31 miejsce – 4 punkty) z klasy IIID gimnazjum i Dawid Bakota z klasy VI b, który zajął 33 miejsce i zdobył 4 punkty. Wysokie 9 miejsce zajął opiekun uczniów p. Ryszard Cież, który zdobył 6 punktów na 9 możliwych. Wszystkim uczestnikom gratuluję i zapraszam na kolejny turniej szachowy, który odbędzie się 26 maja w  Pawłowiczkach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Nasi uczniowie w Przedszkolu nr 24
Wpisał: Jarosław Gucwiński   
19.03.2018.
Dnia 16 marca 2018r. uczniowie Janek Ochał, Adam Wróbel i Łukasz Gucwiński wraz z opiekunem - p. Jarosławem Gucwińskim udali się do Przedszkola nr 24, aby zaprezentować jak budując z klocków Lego Mindstorms można jednocześnie się uczyć. Każdy z chłopców zaprezentował wcześniej przez siebie zbudowanego i zaprogramowanego robota. Te niecodzienne zabawki strzelały kulkami, poruszały się, reagowały na przeszkody, a także drukowały proste znaki. Dodatkową atrakcją była możliwość sterowania nimi za pośrednictwem aplikacji w telefonie.
Przedszkolaki wykazały duże zainteresowanie przygotowanymi przez chłopców robotami.Na kolejne spotkanie zaprosiliśmy dzieci do naszej szkoły. Tym razem w ruch pójdą komputery, a także tablica multimed ialna, o którą szkoła niedawno wzbogaciła się w ramach projektu "Aktywna tablica".
 
Image
Czytaj całość…
 
Świetliczaki tęsknią za wiosną...
Wpisał: Anna Kaczmarska   
19.03.2018.
Do naszej świetlicy zawitała Pani Wiosna. Wraz z nią przybyły wielobarwne kwiaty i barwne ptaszki - zwiastuny zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci powitały "wiosenne" pomysły z radością i na zajęciach świetlicowych wykonały prace plastyczne, przedstawiające oznaki wiosny. Wiosna króluje w całej świetlicy. Wszystkie prace wychowanków posłużyły do dekoracji sal i do wykonania gazetek ściennych. Mamy nadzieję, iż wykonane prace przyspieszą nadejście wiosny. Jaki będzie tego efekt, zobaczymy niebawem za oknem.
 
Image
Czytaj całość…
 
Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w Żyrakowie
Wpisał: Jarosław Szynol   
16.03.2018.
Julia Wójcik z klasy 5b (2005r) została złotą medalistką na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Młodzików Młodszych w Żyrakowie (podkarpackie). Podczas rozgrywanego w dniach 10-11 marca 2018r turnieju badmintona Julka zagrała pierwsze skrzypce w naszej reprezentacji. Uczennica klasy 5b startująca w kategorii do lat 15 (!!!) znakomitą i rozsądną grą zdobyła złoty medal w grze podwójnej (z M.Janko) oraz dwa medale brązowe: w grze pojedynczej, oraz w grze mieszanej w parze z M. Golasem. Równie dużo radości przysporzyła nam gra Hanny Banaszak. Uczennica klasy 4c w kategorii do lat 13 wywalczyła srebrny medal w grze podwójnej z Viktorią Polyychuk. Tu również na uwagę zasługuje fakt, że jako jedenastolatka, rywalizowała ze starszymi dziewczętami.
 
Image
Czytaj całość…
 
Medale na Opolskim Turnieju Żaków i Młodzików Młodszych w Głubczycach
Wpisał: Jarosław Szynol   
16.03.2018.
Trzy medale zdobyli badmintoniści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 na Opolskim Turnieju Żaków i Młodzików Młodszych w Głubczycach. Podczas turnieju badmintona, który odbył się 10 marca w Głubczycach, wysoką formę zaprezentował Tomasz Cież, uczeń klasy VIa, który I miejsce wywalczył, eliminując kolejnych bardzo mocnych rywali. Srebrny medal zdobyli: Amelia Krząkała i Paweł Jurek (klasa 4c). III miejsce zajęli: Wioletta Gajda (klasa 1b) oraz Wojciech Budny (klasa 4c).
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu recytatorskiego
Wpisał: Dorota Grzesik   
15.03.2018.
Image

12 III 2018 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny XVIII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego "Mowa ojczysta poezją serca". Wzięli w nim udział uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej i klas 2-3 gimnazjum. Uczniowie wygłaszali z pamięci dwa wybrane przez siebie utwory polskich autorów: utwór poetycki i jeden utwór lub fragment utworu prozą.
Uczniowie prezentowali wysoki poziom interpretacji tekstów. Komisja w składzie p. Lidia Gacek-Zawadzka i p. Dorota Grzesik wyłoniła najlepszych z nich:
Czytaj całość…
 
"Internet w poezji"  rozstrzygnięcie szkolnego konkursu
Wpisał: Alina Uzny   
16.03.2018.
Image
 
Dziękujemy uczniom klas IV-VII, którzy wzięli udział w naszym szkolnym konkursie poetyckim pt.: "Internet w poezji". Na konkurs wpłynęło 10 prac. Głównym bohaterem wszystkich wierszy był oczywiście Internet, utwory nawiązywały do tegorocznego hasła Dnia Bezpiecznego Internetu "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Wszystkie prace wiszą na oknach łącznika w szkole podstawowej i gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi, gdyż widać w nich wielki talent naszych uczniów. Jury, po długim namyśle, przyznało następujące miejsca:
Czytaj całość…
 
Dzień Matematyki w klasie 3e
15.03.2018.
12 marca klasa 3e obchodziła Dzień Matematyki. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Żyjemy w świecie liczb każdego dnia, dlatego postanowiliśmy się trochę tymi liczbami pobawić! W tym dniu zagraliśmy w słynną grę Bingo. Uczniowie nie dostali gotowych kart z liczbami, tylko musieli sami je stworzyć. Trzecioklasiści dodawali, odejmowali, mnożyli i dzielili w zakresie 100, a następnie wyniki wpisywali w dowolną kratkę na swojej planszy. Gdy nasze karty do gry Bingo były gotowe zabawa w końcu się zaczęła! Poprzez losowanie przez nauczyciela wyników, każdy z uczniów zakreślał swój numer na planszy. Wszyscy świetnie się przy tym bawiliśmy! Na koniec każdy z uczniów otrzymał zasłużony wyjątkowy medal z okazji obchodzonego Dnia Matematyki!
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkursy PCK w naszej szkole
Wpisał: Karolina Pietrzyk   
15.03.2018.

Image

14 marca odbyły się w naszej szkole dwa konkursy PCK:

  • XIII edycja Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu. W eliminacjach wzięło udział 38 uczniów naszej szkoły. Do etapu rejonowego dostały się 4 osoby, które zdobyły po 10 punktów: Natalia Kuliś 7c, Dawid Bakota 6b, Tomasz Król 6b, Patryk Uliasz 7a.
  • XVI TURNIEJ PCK "Człowiek i jego środowisko". W eliminacjach wzięło udział 42 uczniów naszej szkoły, każdy mógł uzyskac maksymalnie 20 punktów. Do etapu miejskiego zakwalifikowali się: Martyna Stolarek z klasy 5a (20 pkt.), Mateusz Dżaluk kl. 6b (17 pkt) oraz Martyna Miciak, Dawid Bakota, Maksymilian Jaworski i Michał Sawicki - wszyscy z klasy 6b (zdobyli po 16 pkt).
Czytaj całość…
 
Żonglerka w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
14.03.2018.

Od października klasa 3c realizuje innowację pedagogiczną pt. "Żonglowanie i metoda Dennisona jako sposób na poprawę koncentracji". W ramach tejże innowacji codziennie towarzyszą nam różne ćwiczenia Gimnastyki Mózgu.  Ćwiczymy przed lekcjami, aby rozpocząć dzień bardziej skoncentrowani, a także w środku lekcji, aby się rozluźnić i zrelaksować. Żonglowanie towarzyszy nam praktycznie wszędzie! Piłeczki tenisowe stały się dla nas świetnym sposobem na spędzanie przerw - żonglujemy nimi w każdej wolnej chwili i świetnie się przy tym bawimy! Poprawiamy swoją koncentrację, rozluźniamy  się, relaksujemy, poprawiamy koordynację w łatwy i przyjemny sposób. Zobaczcie sami!

Image

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 2523