Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Rekrutacja do klasy siódmej na rok szkolny 2019/2020
Wpisał: Administrator   
28.02.2019.
Image
 
 ----------------------  
 
 WZÓR WNIOSKU - KLASA 7

---------------------

 
----------------------
  
 
Różne formy aktywności fizycznej na lekcji wychowania fizycznego
Wpisał: Beata Nowak   
12.03.2019.
Jedną z wielu form aktywności fizycznej jest gimnastyka. Może nie jest ona „królową” sportu, ten tytuł zarezerwowany jest dla lekkiej atletyki, ale z pewnością jest jego matką. Jest to forma aktywności ruchowej, która zwłaszcza dla młodych ludzi stanowi klucz do osiągnięcia właściwej postawy ciała i wdrażania do kultury fizycznej. Przygotowanie gimnastyczne daje ogromne możliwości rozwoju psychofizycznego. Jest fundamentem dla większości dyscyplin sportu, w których chcemy się specjalizować. Dodatkowo ćwiczenia akrobatyczne w dwójkach, trójkach czy zespołach wieloosobowych niesamowicie integrują grupę. Wykonanie „piramidy” o dużym stopniu trudności dostarcza wiele satysfakcji i pewności siebie, a co za tym idzie, buduje poczucie własnej wartości. Bardzo ważną rolę odgrywa tu wzajemne zaufanie i dbanie o bezpieczeństwo własne i współćwiczących. Jak z przyjemnością i uśmiechem na twarzy można spędzić lekcję wychowania fizycznego, pokazują nam uczniowie gimnazjalnej klasy 3B. Wykazując się swoją sprawnością i kreatywnością prezentują różne piramidy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki Szkolnego Turnieju Wiedzy o Sporcie - etap I
Wpisał: Beata Nowak   
11.03.2019.
Dnia 27.02.2019r.  odbył się I etap Szkolnego Turnieju Wiedzy o Sporcie. Turniej ten jest już tradycją w naszej szkole, w tym roku to 14 edycja.
W turnieju wzięły udział wszystkie klasy gimnazjum, klasy 8 i 7 oraz dwóch uczniów z klasy 6. Łącznie w konkursie wystartowało 247 uczniów. Do II etapu zakwalifikowały się osoby, które w I etapie uzyskały przynajmniej 35 punktów. Maksymalna liczba punktów, która była do zdobycia to 45, niestety nikt nie uzyskał tej ilości. Najwięcej - 43 punkty uzyskał Jakub Korejba z kl.3b.
Etap II turnieju odbędzie się w środę 13.03.2019r. na 3 lekcji w jadalni. Osoby, które były nieobecne i nie mogły uczestniczyć w I etapie, mogą uczestniczyć w II po uprzednim zgłoszeniu się do p. B. Nowak.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Otwarty Szkoły
Wpisał: Urszula Mielczarek   
11.03.2019.
Dnia 7.03.2019 w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla uczniów, którzy  w roku szkolnym 2019/20 rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Licznie przybyłych gości powitała pani wicedyrektor Małgorzata Simańczuk oraz uczniowie w językach, których się uczą: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim. Następnie uczniowie przedstawili krótki występ artystyczny również w tych językach. Pierwszaki z 1c swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały w wierszu „Na straganie”. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekały atrakcje (plastyczne, komputerowe, sportowe), a rodzice mieli możliwość porozmawiania z dyrektorem szkoły panią Bożeną Łotecką, pedagogiem i psychologiem szkolnym. Pani Karolina Pietrzyk, realizująca projekt pod nazwą „Chemia w szkole”, przygotowała dla uczestników pyszne, zdrowe kanapki. Dzieci mogły się poczęstować także watą cukrową. Zadbał o to pan Ryszard Cież - nauczyciel zajęć technicznych. Cieszymy się, że rodzice i dzieci mogli poznać naszą szkołę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrz Dykcji 2019
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
04.03.2019.
Image


Dnia 21.03.2019 roku o godz. 9:15 w czytelni naszej szkoły po raz osiemnasty odbędzie się etap szkolny konkursu MISTRZ DYKCJI.
Celem konkursu jest propagowanie i kształcenie wśród młodzieży poprawnej, wyrazistej wymowy, która jest warunkiem dobrej komunikacji słownej, powodzenia w nauce a także sukcesu w życiu dorosłym. Konkurs organizowany jest dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych, którzy w zakresie poprawnej wymowy okazali się najlepsi na terenie swojej klasy. Laureaci szczebla szkolnego będą reprezentowali naszą szkołę w etapie miejskim konkursu, który odbędzie 26 kwietnia również w naszej szkole.
 
Chętnych do udziału w konkursie zachęcamy do przygotowywania się pod kierunkiem logopedy w czwartki od 15:40 w sali B-19.
 
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu i zbiór tekstów obowiązujących uczestników w roku bieżącym. Serdecznie zapraszamy do udziału! Warto  spróbować swoich sił i zostać MISTRZEM  DYKCJI.
Logopeda PSP nr 19 - Małgorzata Fąferek-Pekowska
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi
Wpisał: Administrator   
25.02.2019.
Image
 
Srebrne dziewczyny z PSP19
Wpisał: Miłosz Majka   
05.03.2019.
2 marca w Opolu odbył się finał wojewódzki młodziczek, który był podsumowaniem kilkumiesięcznych zmagań naszych młodych adeptek siatkówki z PSP 19 Kędzierzyn-Koźle. Droga do Finału była bardzo długa ponieważ trzeba było przejść przez 4 etapy rozgrywek, w których wystartowało dwanaście zespołów z województwa. W samym finale spotkały się aż trzy zespoły z Opola i nasze uczennice, które reprezentują klub MMKS Kedzierzyn-Koźle.
 
Image
Czytaj całość…
 
I Miejski Festiwal Języka Angielskiego
Wpisał: Danuta Niedźwiecka-Banasik   
07.03.2019.

2 marca w naszej szkole odbył się  I MIEJSKI FESTIWAL JĘZYKA ANGIELSKIEGO. W zabawach z językiem angielskim uczestniczyło 25 zawodników. Były między innymi gry i zabawy kulturoznawcze oraz słowne, karaoke, gra w chińczyka, podchody językowe i QR kody. W przerwie między konkurencjami uczestnicy mogli zasmakować  pysznych wypieków w stylu brytyjskim, amerykańskim, kanadyjskim czy australijskim. Przed ogłoszeniem wyników wszyscy zostali zaproszeni na spektakl "O Anglikach na wesoło", który uświetnił całe wydarzenie i pokazał aktorskie talenty naszych uczniów.
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a najlepsi ciekawe nagrody. Oto zwycięzcy:

Image

Czytaj całość…
 
Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę"
Wpisał: Beata Nowak   
07.03.2019.
W tym roku szkolnym w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę" realizowana jest kolejna edycja konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży. Adresatami konkursu są uczniowie III klasy gimnazjalnej oraz VII i VIII szkoły podstawowej.
Konkurs jest trzyetapowy, przy czym I etap szkolny oraz II etap powiatowy odbywają się w formie elektronicznej przez stronę internetową, natomiast III etap ogólnopolski składa się z części pisemnej i zadań praktycznych.
W naszej szkole do I etapu konkursu zgłosiło się 36 uczniów z różnych klas. Do uczestnictwa w  konkursie dopuszczono 26 uczniów. Pierwszy etap odbył się 27.02.2019r. Uczestnicy rozwiązywali zadania konkursowe w trzech grupach. Każdy uczestnik miał do rozwiązania test w formie elektronicznej. Wyniki konkursu i osoby, które zakwalifikują się do II etapu zostaną podane do 25.03.2019r.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki międzyklasowego konkursu na gazetkę związaną z bezpiecznym korzystaniem z Internetu
Wpisał: Alina Uzny   
04.03.2019.

W lutym obchodziliśmy pod hasłem "Działajmy razem" Dzień Bezpiecznego Internetu.  W związku z tym ogłosiliśmy konkurs międzyklasowy polegający na wykonaniu gazetki na przydzielony każdemu oddziałowi temat. Bardzo dziękujemy klasom IV-VIII oraz ich wychowawcom, za liczny, prawie 100%  udział klas w tej rywalizacji. Wszystkich prosimy o zapoznanie się z materiałami przygotowanymi przez poszczególne klasy, a przede wszystkim zachęcamy do praktycznego stosowania cennych rad podczas surfowania po bogatych zasobach Internetu.
Gazetki zostały ocenione przez jury w składzie: Alina Uzny, Maria Podcerkiewna, Jarosław Gucwiński. Wyniki konkursu w poszczególnych grupach wiekowych są następujące:

Image

Czytaj całość…
 
Festiwal Języka Angielskiego
Wpisał: Iwona Borecka   
25.02.2019.
Image
 
Zapraszamy uczniów klas V-VI
na wspólną zabawę z językiem angielskim
 
2 marca 2019 (sobota) godz. 10:00 – 13:00

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
w Kędzierzynie-Koźlu
 
Czytaj całość…
 
Weź udział w zbiórce elektrośmieci
Wpisał: Ryszard Cież   
28.02.2019.
Image
 
Wyniki Konkursu Wojewódzkiego z Języka Angielskiego
Wpisał: Danuta Niedźwiecka-Banasik   
28.02.2019.
Image
 
Miło nam poinformować, że w eliminacjach III etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego tytuł laureata zdobyła Katarzyna Babkin z klasy 8d, a finalistami zostali Agata Fojcik (8d) i Wiktor Drzewiecki (3e gimnazjum).
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu ze znajomości lektury "Kajko i Kokosz. Szkoła latania"
Wpisał: Urszula Mielczarek   
28.02.2019.
Image
 
 
 
 
 
 
 
 
27 lutego 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs ze znajomości lektury "Kajko i Kokosz. Szkoła latania". Wzięło w nim udział 14 uczniów. Przedstawiamy zwycięzców:
Czytaj całość…
 
"Szlakiem Wielkich Umysłów"
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
26.02.2019.
W sobotę 23 lutego 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu już po raz dziewiąty spotkali się uczniowie klas szóstych i piątych szkół podstawowych z całego miasta. Uczniowie brali udział w konkursie „SZLAKIEM WIELKICH UMYSŁÓW”. Trzyosobowe zespoły miały do pokonania szlak, na którym było pięć przystanków. W „Pracowni Pitagorasa” uczniowie zmagali się z  zadaniami matematycznymi. W „Ogrodzie Darwina” uczestnicy konkursu mogli poznać prawa natury i odkrywać ciekawe zależności. Mogli również eksperymentować i zmierzyć się z prawami fizyki w „Wannie Archimedesa”. Natomiast w „Salonie Kartezjusza” mieli do rozwiązania ciekawe łamigłówki, „Pokój Mendelejewa” dostarczał wielu niespodzianek podczas wykonywania doświadczeń chemicznych. W konkursie wystartowało 29 drużyn z 11 szkół podstawowych. Oto wyniki ponad dwugodzinnych zmagań:
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 2787