Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 2 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Oficjalne wyniki XIII edycji Konkursu Informatycznego BÓBR
Wpisał: Alina Uzny   
25.01.2019.
Image
 
Znamy już wyniki XIII edycji Konkursu Informatycznego Bóbr. W skali ogólnopolskiej nie udało nam się zająć czołowych miejsc, ale niektóre wyniki są wysokie. Każdy uczestnik może sprawdzić swój rezultat po zalogowaniu się na swoje konto na platformie konkursowej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają po feriach pamiątkowe dyplomy, a osoby z najwyższym wynikiem w szkole zostaną dodatkowo nagrodzone czekoladą.

Oto najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły:
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Turniej Siatkarski "Koziołek 2019"
Wpisał: Administrator   
15.01.2019.
Image
 
Image
 
Informacja dla uczniów klas ósmych
Wpisał: Administrator   
16.01.2019.

Image

 

21, 22 i 23 stycznia odbędzie się dla ósmoklasistów egzamin próbny z GWO. Na egzamin nie można się spóźnić. Należy mieć ze sobą czarny długopis lub pióro z czarnym atramentem.
Poniżej przedstawiamy harmonogram egzaminów próbnych:

Czytaj całość…
 
"Wyzwanie w czytanie" - zabawa promująca czytelnictwo
Wpisał: Ewelina Kruk   
06.01.2019.
"Wyzwanie w czytanie" to nic innego jak przedsięwzięcie mające na celu zachęcanie dzieci do czytania, poprzez pokazanie im, że czytanie nie musi być nudne. Rzucone uczniom wyzwanie stanowiło pudło wypełnione dwudziestoma pięcioma książkami – tożsamej liczbie dzieci w klasie. Każdemu uczniowi założona została klasowa karta "pożeracza książek". Klasowym bibliotekarzem został Piotruś. Zabawa trwała kilka tygodni, a zakończyli ją Zuzia i Tadek wraz z przeczytaniem ostatniej z dwudziestu pięciu zaproponowanych pozycji literackich. Tuż za nimi uplasowała się duża i zwarta grupa pozostałych dzieci. Akcja zatytułowana "Wyzwanie w czytanie" niewątpliwie udowodniła dzieciom, że czytanie książek jest naprawdę fajne. Oprócz chęci, w trwającej zabawie liczył się spryt, upór i dobra organizacja czasu wolnego. Dla najbardziej zagorzałych czytelników zostały przygotowane puchary i medale.
 
Image
Czytaj całość…
 
Klasa 7d na koncercie "Tribute to music legends"
Wpisał: Paulina Wójtowicz   
03.01.2019.

Dnia 20.12.2018r klasa 7d wraz z wychowawcą Pauliną Wójtowicz była na koncercie pt. "Tribute to music legends" w DK "Chemik" Koncert w wykonaniu Miejskiego Zespołu Instrumentalnego był zorganizowany dzięki Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Muzycznej „K-Kwarta” i Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Image

 

Czytaj całość…
 
Listy do świętego Mikołaja - konkurs Nowej Gazety Lokalnej
Wpisał: Ewelina Kruk   
02.01.2019.
Już po raz kolejny nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III, wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Nową Gazetę Lokalną. Zadaniem dzieci było napisanie listu do św. Mikołaja. Najciekawsze oraz najładniejsze listy zostały opublikowane w "Mikołajkowym wydaniu specjalnym" gazety. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród.
 
Image
Czytaj całość…
 
Świąteczne spotkanie w 2c
Wpisał: Ewelina Kruk   
02.01.2019.
Piątek, tuż przed przerwą świąteczno-noworoczną, klasa 2c spędziła w scenerii bożonarodzeniowej. W naszej klasopracowni już od dłuższego czasu dało się odczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pięknie udekorowana sala, która towarzyszyła nam podczas ostatnich dni nauki, wprowadziła nas w magiczny czas Świąt. Dodatkowym atutem piątkowego świętowania był wspólny czas kolędowania przy dźwiękach gitary. W tym roku odwiedził nas muzyk i pasjonat – dziadek Adasia. W czasie kolędowania rodzice przygotowali dla nas barszczyk z uszkami i inne zachęcające swoim zapachem specjały, które po powrocie do klasy ze smakiem spałaszowaliśmy. Pamiętaliśmy również o przełamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń. Tego dnia było naprawdę świątecznie i magicznie… a to także za sprawą dodatkowych niespodzianek.
 
Image
Czytaj całość…
 
Patryk i jego misja
Wpisał: Ewelina Kruk   
02.01.2019.
Patryk od pewnego czasu jest ministrantem. Na zajęciach kreatywnych postanowił opowiedzieć swoim kolegom i koleżankom o misji jaką pełni. Patryk jest bardzo dumny z pełnionej roli, a my jesteśmy oczarowani "lekcją życia" jaką dla nas przygotował. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Otuchy dodawał mu starszy brat - Miłosz, który postanowił towarzyszyć mu w czasie wystąpienia.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Krok po kroku" z Mają
Wpisał: Ewelina Kruk   
02.01.2019.
Maja okazała się prawdziwą artystką. Na zajęcia kreatywne przygotowała pracę twórczą o tematyce świątecznej. Wszystko skrupulatnie "krok po kroku" przedstawiła w formie graficznej w przygotowanej prezentacji multimedialnej. Zajęcia manualne okazały się bardzo przyjemne. Maja jak prawdziwa super-bohaterka służyła pomocną dłonią. Za takie przygotowanie do zajęć Maja otrzymała gromkie brawa.
 
Image
Czytaj całość…
 
Świąteczne życzenia
Wpisał: Administrator   
21.12.2018.
Image
 
Innowacja w klasie 1c - grudniowe zajęcia otwarte dla rodziców
Wpisał: Alina Uzny   
30.12.2018.
W klasie 1c w bieżącym roku szkolnym realizowana jest innowacja "Warto uczyć się języków, czyli język angielski i języki programowania pomagają mądrze korzystać ze świata nowych technologii". Innowacja ta realizuje treści podstawy programowej:
  • dzieci uczą się angielskich słówek i zwrotów w czasie różnych edukacji (nie tylko w ramach lekcji języka angielskiego)
  • co 2 tygodnie mają dodatkowe zajęcia informatyczne rozwijające umiejętności około programistyczne, co ma później ułatwić naukę programowania.
W grudniu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice mieli okazję poobserwować swoje dzieci w czasie zajęć o tematyce świątecznej, które łączyły naukę angielskiego z kodowaniem. Uczniowie omówili po angielsku "kartkę z kalendarza", a następnie zaśpiewali angielską piosenkę "What do you want for Christmas?", potrafili odpowiedzieć na pytania jakiego prezentu oczekują kolejne osoby z piosenki, a następnie pomogli w dostarczeniu tych prezentów dzieciom. Tu pomocna była plansza oraz roboty DOC, które odpowiednio zakodowane, zawiozły dzieciom z piosenki wymarzone prezenty. Oprócz kodowania określonej drogi (start - dom dziecka z piosenki) uczniowie zakodowali też w kratkach różne przedmioty kojarzące się ze świętami.
Zajęcia upłynęły w miłej, świątecznej atmosferze, dzieci mogły wykazać się wieloma nowymi umiejętnościami, co zaobserwowali rodzice i znalazło odzwierciedlenie w ich wrażeniach  dotyczących zajęć:
 
Image
Czytaj całość…
 
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Wpisał: Anna Pawłowicz   
20.12.2018.
Image
 
Festiwal Piosenki Świątecznej
Wpisał: Aleksandra Niedźwiecka   
20.12.2018.

20 grudnia w naszej świetlicy odbył się Festiwal Piosenki Świątecznej. Wzięło w nim udział ponad 20 wykonawców. Było kilka zespołów jak i solistów. Jury w składzie pani Urszula Mielczarek, Teresa Grądowska i Aleksandra Niedźwiecka-Streissel oceniało występy uczniów zwracając uwagę na ich muzykalność, poczucie rytmu, poprawność językową, a przede wszystkim indywidualność artystyczną.

Image

Czytaj całość…
 
Wyjątkowy, grudniowy czas w 5e
Wpisał: Joanna Olechowska   
21.12.2018.
Dla klasy 5e grudzień obfitował w wiele niespodzianek. Najpierw, 6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj i obdarował słodkościami oraz zaproszeniem na mecz siatkarski pomiędzy naszą kędzierzyńską Zaksą a rywalem z Zawiercia. Na meczu stawiliśmy się punktualnie, gotowi do mocnego kibicowania. Atmosfera spotkania była niesamowita. Głośnym dopingiem wspieraliśmy naszą drużynę, dzięki czemu odniosła kolejne zwycięstwo. Już po spotkaniu przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z drużyną i autografy. Cóż to było za wydarzenie! Zapamiętamy je na długo!
 
Image
Czytaj całość…
 
Informacja dotycząca płatności za obiady
Wpisał: Anna Kaczmarska   
20.12.2018.
Image
 
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że płatność za obiady była do 10 grudnia.
Tych, którzy jeszcze nie uregulowali należności za obiady, bardzo prosimy, aby dokonali wpłaty najpóźniej do 29 grudnia 2018r. Jest to ważne, ponieważ pani intendentka musi rozliczyć się z księgowością.
Informujemy też, że od 1 stycznia 2019r. płatności za obiady należy dokonywać na nowy numer rachunku bankowego:

25 1020 3668 0000 5502 0501 0683
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 2753