Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 11 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Prezent od Mikołaja
Wpisał: Administrator   
06.12.2018.
Image
Czytaj całość…
 
Potyczki z Techniką
Wpisał: Ryszard Cież   
05.12.2018.
4 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach odbyła się I edycja turnieju wiedzy technicznej "Potyczki z Techniką" dla szkół podstawowych. Nasza szkoła  zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Uczniowie: Eliza Antonik, Tomasz Król i Filip Mankiewicz rozwiązywali zadania teoretyczne (test wiedzy technicznej) jak i praktyczne z różnych dziedzin techniki: elektrotechniki, języka obcego zawodowego, mechatroniki, elektroniki, mechaniki i informatyki. Atrakcyjne nagrody dla uczestników ufundowali: Politechnika Opolska, Starostwo Powiatowe, Jokey PlastiK i TP-Elbud.
Zapraszam kolejnych uczniów, obecnych siódmoklasistów, do wzięcia udziału w kolejnej edycji turnieju.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Kolejarza
Wpisał: Ewelina Kruk   
09.12.2018.

Dzień Kolejarza – polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei. To czas, kiedy warto pomyśleć o ludziach, którzy pracują na kolei, codziennie służą pasażerom, jak i tych, od których pracy zależy nasze bezpieczeństwo. Z tej okazji odwiedziła nas pani Ewa – mama Kamili.

Image

Czytaj całość…
 
Klasa 7a z wizytą w schronisku dla zwierząt
Wpisał: Karolina Pietrzyk   
07.12.2018.
Dnia 6 grudnia klasa 7a odwiedziła schronisko dla zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu.
Uczniowie wraz z Rodzicem przybyli do Schroniska z prezentami w postaci karmy dla zwierząt zakupionej za pieniądze pozyskane  z kiermaszu słodkości.
Zwierzęta w schronisku czekają na adopcję. Może ktoś się zdecyduje i przygarnie kudłatego przyjaciela.

Image
Czytaj całość…
 
Amelka i jej pasja
Wpisał: Ewelina Kruk   
09.12.2018.
W klasie 2c mamy kolejnego eksperta dydaktycznego. Amelka, bo o niej mowa, jest znawczynią oraz pasjonatką koni. W czasie zorganizowanych zajęć udowodniła nam, że jej wiedza z prezentowanej tematyki jest ogromna. Co ważniejsze potrafiła przekazać ją nam w ciekawy i uporządkowany sposób. To wszystko za sprawą tego, że od kilku lat Amelka czynnie uprawia jeździectwo. Jak przystało na koniec zajęć przeprowadziła "słodką" ewaluację.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Marynarza Śródlądowego
Wpisał: Danuta Marcinkowska   
05.12.2018.
Dnia 5 grudnia niektórzy uczniowie klasy 3d gimnazjalnej mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystych obchodach Dnia Marynarza Śródlądowego, które odbyły się w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. Wśród zaproszonych gości była pani prezydent miasta Sabina Nowosielska, Gabriela Tomik – pełnomocnik Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej do spraw kontaktu z samorządami, wicestarosta Józef Gisman, wiceprezydent Wojciech Jagiełło, a także przedstawiciele urzędu wojewódzkiego i urzędu marszałkowskiego. Po krótkich przemówieniach orkiestra szkolna zagrała piękny koncert, a potem zaproszeni uczniowie wzięli udział w zmaganiach konkursowych "Młody Marynarz".
 
Image
Czytaj całość…
 
Podsumowanie projektu "Październik miesiącem języka polskiego"
Wpisał: Ewa Baraniuk   
09.12.2018.
Październik to miesiąc w naszej szkole, w którym uczniowie klas IV – VIII oraz gimnazjum są szczególnie zachęcani do udziału w konkursach i wystąpieniach, podczas których mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności poprawnego i pięknego posługiwania się językiem polskim.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny
Wpisał: Administrator   
28.11.2018.
Image
 
Trwa Godzina Kodowania - zachęcamy do udziału nie tylko uczniów!
Wpisał: Alina Uzny   
03.12.2018.
Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również bardzo dużą popularnością w Polsce. W tym roku trwa w dniach 3 - 9 grudnia, ale można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.
 
Czytaj całość…
 
Maraton Pisania Listów Amnesty International
Wpisał: Iwona Borecka   
30.11.2018.

Już po raz czwarty, w dniach 7-8 grudnia 2018r., odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Szykujcie pióra i kartki! Zbierajcie siły! Pełna mobilizacja! W tym roku piszemy przez dwa dni. W piątek od 8:00-15:00, a w sobotę podczas świątecznego kiermaszu. Obecność obowiązkowa! Obojętność zamień na empatię i życzliwość wobec drugiego człowieka!

Image

Czytaj całość…
 
Trzy medale Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików dla uczniów naszej szkoły
Wpisał: Jarosław Szynol   
05.12.2018.
W dniach od 22-25 listopada 2018r zachodniopomorska Kometa Sianów była gospodarzem Mistrzostw Polski. Świetny poziom organizacyjny i nie mniej wysoki poziom sportowy sprawiły, iż każdy kolejny mecz stawał się większym widowiskiem. Niespodzianka wisiała w powietrzu podczas ćwierćfinałowego meczu gry podwójnej dziewcząt. Julia Dzialuk (PSP 19) / J. Stankiewicz (Białystok) o mały włos nie wyeliminowały turniejowej "jedynki" Dominika Gajda (PSP 19)/ M. Kowalczyk (Kometa Sianów). W pięknym stylu, wygrała para Gajda/Kowalczyk. Idąc za ciosem Dominika Gajda w grze podwójnej nie przegrała już żadnego meczu zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski. W grze pojedynczej Dominika Gajda awansowała do finału dzięki konsekwentnej i solidnej grze. Finał z A. Czuchrą (Bieruń) zakończył się w trzech setach wywalczonym srebrnym medalem. Medal brązowy do kolekcji dołożyła para Przemysław Gajda / Dominik Juhnke (PSP 19). Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenera Krzysztofa Maślanki.
 
Image

 

Czytaj całość…
 
Świąteczny konkurs dla najmłodszych
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
05.12.2018.
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs Języka Angielskiego "Mistrz Słówek"
Wpisał: Administrator   
05.12.2018.
30 listopada w SP12 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "MISTRZ SŁÓWEK". Z naszej szkoły zostały wytypowane 4 osoby: Kasia Babkin, Agata Fojcik, Nina Syrek i Oliwia Derej. Po zaciętej rywalizacji, uczennice zdobyły I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Image
Czytaj całość…
 
Mikołajkowa paczka dla zwierząt
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
05.12.2018.
W połowie listopada pisaliśmy o naszych kolegach i koleżance, którzy są wolontariuszami w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Przytulisku dla zwierząt w Dębowej. Jako klasa postanowiliśmy wspomóc potrzebujące zwierzęta i zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, żywności oraz innych potrzebnych dla nich rzeczy. Dzięki zaangażowaniu całej szkoły udało się nam uzbierać spory podarunek. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za każdy akt dobroci i wsparcie naszej akcji. Nasi wolontariusze z klasy 1c wręczyli prezenty czworonożnym przyjaciołom.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole...
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
03.12.2018.
Trudno sobie wyobrazić dzieciństwo bez pluszowego misia. Nie ma chyba domu, w którym nie mieszkał miś. Może to był zupełnie mały bury miś albo piękny i kolorowy. 26 listopada 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. W klasach odbyły się "misiowe" zajęcia plastyczne, a na tablicy MSU dzieci miały okazję przeczytać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki... Cały dzień upłynął w sympatycznej, ciepłej atmosferze, w poczuciu, że… świat bez tych "mięciutkich przyjaciół" byłby bardzo smutny i ubogi.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2708