Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Czas pożegnania w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
21.06.2018.
W sobotę, 16 czerwca, Rodzice uczniów z klasy 3c zorganizowali pożegnalne ognisko. Dzięki uprzejmości Państwa Zimoch, mogliśmy jeździć bryczką, skosztować kiełbaski pieczone przy ognisku. Wszyscy Rodzice przygotowali mnóstwo atrakcji: strzelanie z łuku, bitwa na baloniki wypełnione wodą oraz wiele, wiele innych gier i zbaw.
W poniedziałek, 18 czerwca żegnaliśmy się natomiast w szkole. Zaprezentowaliśmy przed naszymi bliskim wszystko to, czego nauczyliśmy się w klasie 3. Śpiewaliśmy, recytowaliśmy, graliśmy na fletach i rurkach bum bum, żonglowaliśmy. Na koniec wszyscy uczniowie przecięli symboliczną wstęgę - w ten sposób pożegnaliśmy klasy I-III i zrobiliśmy pierwszy krok do klasy IV. Każdy uczeń otrzymał również pamiątkowy medal, z tytułem nadanym przez kolegów oraz wychowawczynię. Było przy tym dużo zaskoczeń i śmiechu. To były piękne chwile, pełne radości, ale i wzruszeń. Dziś dziękujemy WSZYSTKIM za te wspaniałe trzy lata wspólnej nauki!
 
Image
Czytaj całość…
 
Apele podsumowujące II semestr
Wpisał: Administrator   
15.06.2018.
 UWAGA: Data apelu dla klas VII została zmieniona - apel odbędzie się 20 czerwca 2018r. o godz. 8:50 na parterze pawilonu C.
 
Image
 
Projekt edukacyjny "Aktywność osób niepełnosprawnych"
Wpisał: Beata Nowak   
18.06.2018.

13.06.2018r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbyło się podsumowanie pracy nad realizacją projektu edukacyjnego "Aktywność osób niepełnosprawnych". Nad wykonaniem zadań projektowych pracowali uczniowie z klasy 2g: Julia Bolibrzuch i Daniel Pełka. Koordynatorem projektu była pani Beata Nowak. To pierwszy projekt w naszej szkole, który ukazuje problemy niepełnosprawności.
Projekt, który został przygotowany przez Julię i Dawida, składał się z dwóch części: prezentacji multimedialnej i części praktycznej. Odbiorcami projektu byli uczniowie klas drugich gimnazjalnych.

Image

Czytaj całość…
 
Dzień australijski w naszej szkole
Wpisał: Danuta Niedźwiecka-Banasik   
18.06.2018.
14 czerwca nasi młodsi uczniowie poznawali najmniejszy kontynent świata. Do wspólnej zabawy zaprosili ich uczniowie III klas językowych gimnazjum. Jak James Cook odkrywali nieznane. Mogli usiąść z Aborygenami pod ich świętą górą ULURU i przy dźwiękach  instrumentu didgeridoo odszyfrowywać swoje imiona z alfabetu aborygeńskiego. Uśmiechnięci miłośnicy  surfingu z  Bondi Beach zapraszali do Great Barrier Reef – przepięknej australijskiej rafy koralowej. Tam nasi milusińscy "tworzyli" mieszkańców rafy.

Image
Czytaj całość…
 
Miły gość w klasie 1c
Wpisał: Ewelina Kruk   
17.06.2018.
Ależ było zdziwienie, gdy pewnego dnia zapukał do naszej klasy Franklin. Franklin to przemiły żółwik, bohater bajek, które towarzyszą nam od pierwszego dnia pobytu w szkole. To razem z nim odkrywamy to co piękne, ważne i mądre. Nasze sprawności „Przyjaciela Franklina” odnotowujemy w indeksach aktywności, które nasz gość postanowił sprawdzić. Zadowolony z naszego zachowania zaprosił nas na przyjęcie w plenerze… rąbka tajemnicy uchylimy niebawem...
 
Image
Czytaj całość…
 
Rodzinny piknik klasy 3d
Wpisał: Violetta Grzesik   
18.06.2018.
W piękne niedzielne popołudnie 17 czerwca 2018r. klasa 3d zorganizowała w gospodarstwie agroturystycznym Koening w Większycach wspaniałą rodzinną imprezę. Nasze mamy przygotowały pyszne sałatki, słodkości i wiele niespodzianek. Podczas wspólnego ogniska piekliśmy kiełbaski, zorganizowaliśmy turniej sportowy oraz klasowe rozgrywki w piłkę nożną. Największą frajdę sprawiła nam przejażdżka bryczką wokół rancza. Wspólna zabawa dostarczyła nam wiele niezapomnianych wrażeń, na długo zapamiętamy ten dzień. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zorganizowanie wspaniałego zakończenia klasy trzeciej. Było super!
 
Image
Czytaj całość…
 
Projekt edukacyjny "Bronisław Malinowski - patron naszej szkoły"
Wpisał: Beata Nowak   
18.06.2018.
14.06.2018r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w czytelni szkolnej odbyło się podsumowanie pracy nad projektem edukacyjnym. Projekt o życiu i karierze naszego patrona przygotowała i przedstawiła uczennica klasy 3f gimnazjum Kinga Grzybowska. Opiekunem projektu była pani Beata Nowak. Odbiorcami zaś byli uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Celem projektu było zapoznanie uczniów od najmłodszych klas z sylwetką patrona szkoły - przybliżenie dyscypliny i konkurencji, jaką uprawiał Bronisław Malinowski. Realizacja projektu odbyła się w formie prezentacji multimedialnej i krótkiego testu dotyczącego życia, kariery i śmierci sportowca. Zakończeniem udziału w projekcie była wizyta uczestników pod popiersiem Bronisława Malinowskiego. Cel został osiągnięty, czego dowodem były wszystkie poprawne odpowiedzi uczniów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Nivea - głosowanie trwa! Prosimy o wsparcie marzeń naszych dzieci!
Wpisał: Administrator   
28.05.2018.
Przypominamy, że głosowanie trwa do 21 czerwca. Każdego dnia, każdy może oddać 1 głos: mama, tata, dziecko, ciocia, wujek, babcia, dziadek, sąsiad, znajomy... z całej Polski (to nie muszą być osoby tylko z Kędzierzyna-Koźla). Nagroda jest wspaniała, to podwórko talentów Nivea, dzięki któremu dzieci mogą rozwijać swoje talenty sportowe, naukowe, artystyczne - tu można obejrzeć nagrodę (dla pierwszej piątki w rankingu miast powyżej 60 tysięcy mieszkańców). Warto zmobilizować wszystkie siły - im więcej osób głosuje, tym większa jest szansa na wygraną! Wierzymy, że wszyscy sympatycy naszej szkoły pomogą nam w spełnieniu marzenia naszych uczniów!
 
Image
Czytaj całość…
 
Plac zabaw NIVEA - zagłosuj na naszą szkołę!
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
15.05.2018.

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Podwórko Talentów NIVEA", w której główną nagrodą jest wybudowanie wyjątkowego placu zabaw dla naszych dzieci. Żeby  wziąć udział w tym konkursie, stworzyliśmy prezentację Talentów Naszych Uczniów...

Aby nas wspomóc i przyłożyć się do wygranej szkoły, wystarczy zagłosować na stronie: https://podworko.nivea.pl/ranking
Jest to bardzo proste:

  1. Należy się zarejestrować podając swoje imię, nazwisko, e-maila i hasło.
  2. Następnie potwierdzić aktywację na skrzynce mailowej (najczęściej link jest w spamie,ofercie  bądź w innych zakładkach)
  3. Ponownie zalogować się.
  4. Wybrać województwo, powiat, miasto, gdy pojawi się nazwa naszej szkoły kliknąć GŁOSUJ.

Wierząc w Państwa dobre chęci jesteśmy przekonani, że lada dzień będziemy figurować co najmniej w pierwszej piątce! Pierwsze 5 miejsc wygrywa nagrodę! Głos można oddać raz dziennie.

Image

Czytaj całość…
 
15 czerwca - zmiana godzin szkolnego dzwonka
Wpisał: Administrator   
13.06.2018.

W piątek 15 czerwca będą zmienione godziny dzwonków - lekcje: 6, 7 i 8 będą krótsze, lekcja 9 - odwołana

Image
1 lekcja: 8:00 – 8:45
2 lekcja: 8:50 – 9:35
3 lekcja: 9:45 – 10:30
4 lekcja: 10:40 – 11:25
5 lekcja: 11:35 – 12:20
PRZERWA OBIADOWA
6 lekcja: 12:40 – 13:10
PRZERWA OBIADOWA
7 lekcja: 13:25– 13:55
8 lekcja: 14:00 – 14:30
9 lekcja: odwołana
O godzinie 14:45 rozpocznie się Rada Klasyfikacyjna.
 
Zabawa i nauka z robotami...
Wpisał: Alina Uzny   
13.06.2018.
11 czerwca 2018r. ośmiu uczniów klasy 6b wzięło udział w warsztatach związanych z robotyką, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej. Zajęcia bardzo nam się podobały. Były one świetną okazją do zapoznania się z zasadami programowania oraz myślenia algorytmicznego. Dzięki ciekawej formie zadań, zdefiniowanych w formie problemów do rozwiązania, uczyliśmy się trudnych rzeczy poprzez zabawę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Różne kraje, różne języki, jedna Europa...
Wpisał: Dorota Rogulska   
13.06.2018.
"Różne kraje, różne języki, jedna Europa" - to hasło przyświecało projektowi, który był realizowany przez uczniów naszej szkoły. Efektem końcowym pracy było zaprezentowanie krajów Europy.
Dużym powodzeniem cieszyła się sprzedaż ciasteczek, dzieci chętnie brały udział w grach, quizach językowych i wspólnym śpiewaniu piosenek. Młodsze dzieci kolorowały ilustracje tematyczne. Wszyscy uczniowie mieli możliwość wykazania się umiejętnościami językowymi, za to byli nagradzani słodkościami.
Radosna atmosfera i wesoła zabawa naszego spotkania podsumowującego projekt zachęca do kontynuowania podobnych działań.
 
Image
Czytaj całość…
 
Klasy 3E (gimnazjum) i 4c na warsztatach językowych Euroweek
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
12.06.2018.
W dniach 2-6 czerwca 2018  klasa 4C i klasa IIIE pod opieką Pań: Joanny Ciesielki i Ewy Alicji Herby oraz Pana Adriana Kłosa wybrały się na obóz językowy Euroweek. Podczas wyjazdu uczestniczyliśmy w różnych niebanalnych zajęciach.
Warsztaty językowe prowadziła grupa wolontariuszy z różnych zakątków świata. Młodsi uczestnicy wyjazdu bardzo polubili Dianę, znaną  pod pseudonimem "Maka Paka" pochodzącą z Peru. Warsztaty były prowadzone także przez Tamarę z Gruzji, Stacha z Ukrainy oraz Melodie z Filipin.

Image

Czytaj całość…
 
Z powieścią za pan brat!
Wpisał: Joanna Olechowska   
10.06.2018.

W piątek, w ramach trwającego Tygodnia Literackiego, uczniowie klas szóstych wzięli udział w konkursie sprawdzającym znajomość wybranych lektur. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą związaną z dziełami „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, „Szatan z siódmej klasy”, „Ten obcy”. Najlepsi okazali się:

Image
Czytaj całość…
 
Srebrni medaliści
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
12.06.2018.
W czwartek, 7 czerwca, w PSP nr 12, odbył się międzyszkolny turniej „Gry w dwa ognie”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z 11 uczniów, reprezentantów klasy drugiej oraz klas 3.
W turnieju brało udział 6 szkół z naszego miasta. Nasi uczniowie zakończyli turniej z 2 zwycięstwami, 1 remisem i 2 porażkami. Po zaciętej walce w klasyfikacji końcowej uplasowaliśmy się na 2 miejscu, zdobywając srebrne medale, dyplom oraz nagrody rzeczowe. Możemy być dumni z naszych uczniów. Grali wspaniale, fair play, prezentowali na boisku nienaganny styl i technikę. Całej drużynie serdecznie gratulujemy!
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2602