Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Mikołajkowe spotkanie
Wpisał: Joanna Olechowska   
12.12.2017.
6 grudnia to w kalendarzu dzień niezwykły, wyczekiwany z niecierpliwością przez najmłodszych. Zgodnie z tradycją obchodzimy wówczas mikołajki. W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili wyjątkowo powitać sympatycznego, białobrodego gościa.
Z tej okazji po południu na sali gimnastycznej odbyło się radosne spotkanie wypełnione śpiewem i dobrą zabawą.  Dla wszystkich przybyłych przygotowano występy artystyczne dzieci, które umiliły czas oczekiwania na przybycie Mikołaja. Czekanie upłynęło tak szybko, że dzieci nawet się nie obejrzały, gdy usłyszały znajomy dźwięk dzwoneczka. W korowodzie pięknych Śnieżynek i barwnych Elfów próg sali przekroczył Mikołaj. Pozdrawiając wszystkich, zasiadł w fotelu i obdarował każdego pięknym prezentem. Dzieci wyraziły Mikołajowi swoją wdzięczność miłymi słowami i krótkimi wierszykami.
 
Image
Czytaj całość…
 
Witaj Mikołaju!
Wpisał: Ewelina Kruk   
12.12.2017.
Jak co roku z niecierpliwością i utęsknieniem wszyscy uczniowie naszej szkoły czekali na pojawienie się niezwykłego gościa. Dla uczniów klas pierwszych był to czas szczególny… bowiem po raz pierwszy w murach szkoły zobaczyli się z Świętym Mikołajem. W spotkaniu udział wzięli także uczniowie klasy 1c, przybywając w towarzystwie swoich bliskich.
 
Image
Czytaj całość…
 
Klasa 3c na jarmarku świątecznym w Koźlu
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
10.12.2017.

10 grudnia klasa 3c wystąpiła na kozielskim rynku podczas trwającego tam  jarmarku świątecznego. Występy dzieci ze wszystkich szkół naszego miasta miały uświetnić iluminację choinki.

Image

Czytaj całość…
 
I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim
Wpisał: Anna Kaczmarska   
12.12.2017.
7 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu  (osiedle Cisowa) odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poeci dzieciom – dzieci poetom". Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Vanessa Uliasz z klasy 3d i Łucja Marenin z klasy 3f. W konkursie wzięło udział czterdziestu uczniów klas I – III, którzy reprezentowali 20 szkół podstawowych z całego powiatu. Uczestnicy konkursu mieli okazję do spotkania z Mikołajem, który dla każdego z nich przygotował upominek. Vanessa Uliasz z 3d za piękną recytację wiersza otrzymała I miejsce. Vanessie i Łucji należą się wielkie gratulacje i brawa!
 
Image
Czytaj całość…
 
Mikołajkowa niespodzianka w 2a i 3d
Wpisał: Violetta Grzesik   
11.12.2017.
6 grudnia Mikołaj dla klasy 2a i 3d przygotował wspaniałą niespodziankę. Spotkaliśmy się w szkole wcześnie rano, czekał na nas autobus, który zawiózł dzieci do Opola. Na miejscu okazało się, że jesteśmy zaproszeni do Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie "Akademia Pana Kleksa".
 
Image
Czytaj całość…
 
Bieg Mikołajkowy
Wpisał: Beata Nowak   
11.12.2017.
9.12.2017r. Klub Sportowy "Koziołek" zorganizował w Kędzierzynie-Koźlu VI Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Uczestnicy biegali dla chorego Szymonka Świdra. W tym roku trasa biegów przebiegała kozielskimi alejami parkowymi. Start i meta znajdowały się na Placu Rady Europy przed Urzędem Miasta. Starowały całe rodziny i dzieci począwszy od przedszkolaków do gimnazjalistów oraz wytrawni biegacze.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mikołajkowy Konkurs Talentów
Wpisał: Joanna Olechowska   
11.12.2017.
8 grudnia w SDK-RSM "Chemik" odbył się "Mikołajkowy Konkurs Talentów". Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klas trzecich: tańczące Zuzia Wróbel, Julia Mrozek, Basia Bodnar, Zuzia Banach z 3e oraz śpiewający Krzysiu Zimoch z kl. 3c. Wystąpiło wielu utalentowanych młodych artystów. Było wesoło, świątecznie i bardzo miło. Zuzia Wróbel i Julia Mrozek za swój występ otrzymały wyróżnienie, pozostali dyplomy i słodkie upominki.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mikołajki w klasie 3c
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
10.12.2017.

Zanim do klasy 3c zawitał Mikołaj, uczniowie napisali do niego krótkie listy. Pani tego dnia obiecała nam, że Mikołaj się do nas odezwie... Kiedy nadszedł 6 grudnia, w klasie czekała na nas niespodzianka. Pomocnicy Mikołaja przynieśli do klasy prezenty dla każdego ucznia, również dla Pani. Dostaliśmy koszulki "Super 3c". Z niedowierzaniem  spoglądaliśmy na to, co  po chwili zobaczyliśmy na ekranie naszej tablicy interaktywnej. Okazało się, że Mikołaj wysłał do nas video list.

Image

Czytaj całość…
 
Andrzejkowa niespodzianka w klasie 3f
Wpisał: Katarzyna Wrona   
12.12.2017.

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można przeczytać swój horoskop, pójść do wróżki lub zapytać astrologa, który umie czytać z gwiazd. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym jakim są andrzejki. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy w gronie koleżanek i kolegów, a wróżby pobudzają wyobraźnię i przenoszą w świat marzeń i fantazji.

Image

Czytaj całość…
 
Wyniki potyczek językowych
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
09.12.2017.

Image

 

 

 

Podajemy wyniki potyczek językowych przeprowadzonych wśród czwartoklasistów oraz siódmoklasistów.
Oto zwycięskie klasy:

Czytaj całość…
 
Wywiadówka z programem "Trzymaj Formę"
Wpisał: Beata Nowak   
11.12.2017.
Celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj formę" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin, zwiększenie świadomości uczestników programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Nabór na zimowisko
Wpisał: Anna Kaczmarska   
04.12.2017.
Image
 
 
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi ogłaszamy nabór na półkolonię zimową, która będzie organizowana dla klas I-III w naszej szkole w dniach 15-26 stycznia 2018r., w godz. 15:00 - 16:00. Karty do pobrania w świetlicy. Liczba miejsc ograniczona.
Szczegóły poniżej.
Czytaj całość…
 
Podsumowanie polonistycznego projektu
Wpisał: Dorota Grzesik   
07.12.2017.

W dniu 21 XI 17r. odbył się apel podsumowujący polonistyczny projekt "Październik Miesiącem Języka Polskiego". Był on realizowany w naszej szkole w klasach 4-7. W ramach projektu uczniowie  brali udział w różnych konkursach: polonistycznych, plastycznym oraz religijnym. A oto tytuły niektórych z  nich: "Z polszczyzną za pan brat", "Mistrz Ortografii", "Ulubiona postać literacka". Chętne dzieci wzięły też udział w konkursie fotograficznym pt. "Byłem, widziałem…". Ich zadaniem było zrobienie zdjęcia krajobrazu i opisanie go.

Image

 

Czytaj całość…
 
Trwa Godzina Kodowania - zachęcamy do udziału nie tylko uczniów!
Wpisał: Alina Uzny   
04.12.2017.
Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również bardzo dużą popularnością w Polsce. W tym roku trwa w dniach 4 - 10 grudnia, ale można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.
 
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem
Wpisał: Administrator   
29.11.2017.
Image
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2416