Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Uwaga - zmiana planu lekcji
Wpisał: Administrator   
01.10.2017.

Image

 

 

Od jutra, 2 października będzie obowiązywał nowy plan lekcji. Zmieniony plan jest już dostępny na stronie szkoły. Prosimy o zapoznanie się z nim.

 
Konkurs "Czego życzę Ci szkoło" rozstrzygnięty!
Wpisał: Katarzyna Wrona   
01.10.2017.

Image

 

 

Z okazji jubileuszu naszej szkoły uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnym konkursie „Czego życzę Ci szkoło?”. Do konkursu przystąpiło wielu uczestników. Oto wyniki:

Czytaj całość…
 
Z rakietką w dłoni, czyli integracja poprzez zabawę w IVc
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
01.10.2017.

W środę 27 października nastał wyczekiwany czas  naszej wspólnej integracji  poza murami „dziewiętnastki”. Jak na szkołę z silną tradycją sportową przystało, prowadzeni przez trenera Jarka Szynola, dzierżąc rakiety do badmintona w dłoniach, bawiliśmy się aktywnie. Było dużo śmiechu, zabawy i pysznego ciasta! Oprócz tego dla naszych chłopców z okazji Dnia Chłopaka przygotowane zostały „balonowe zadania niespodzianki”.
Czas w tak miłym towarzystwie upłynął nam szybko, dlatego postanowiliśmy takie spotkania powtarzać. Dziękuję wszystkim rodzicom i dzieciom za ten czas i obiecuję  potrenować do następnego spotkania.

Image

Czytaj całość…
 
Legenda o chlebie
Wpisał: Joanna Olechowska   
28.09.2017.
Chleb to podstawowy produkt spożywczy zjadany w niejednym domu. Miękki, pachnący, z chrupiącą skórką kusi nas z półek w piekarni. Każdy wie, jak wygląda chleb, ale już nie każdy wie, jak chleb powstaje.
To właśnie chleb był głównym bohaterem ostatnich kilku lekcji w klasie 3a. Uczniowie poznali zboża, które wykorzystuje się do produkcji bochenków. Oglądali nasiona pszenicy, jęczmienia czy owsa oraz wykonywali doświadczenia ze słonecznikiem i lnem, dzięki którym dowiedzieli się, dlaczego są to rośliny oleiste.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wybierz urodzinowe logo naszej szkoły
Wpisał: Adrian Kłos   
28.09.2017.
Image
W piątek zakończyliśmy przyjmowanie prac w Konkursie na LOGO z okazji 30-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19. Poniżej prezentujemy otrzymane prace konkursowe. Przyjrzyjcie się im uważnie i oceńcie, która z nich najbardziej identyfikuje się z naszą szkołą. Jest to szalenie ważne, ponieważ w najbliższych dniach to Wy sami w głosowaniu zdecydujecie, która grafika wygra i stanie się oficjalnym LOGO promującym urodziny naszej szkoły. Zapraszamy do zapoznania się z pracami i do oceny. Twój głos ma znaczenie.
Czytaj całość…
 
XIII Olimpiada Matematyczna Juniorów
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
26.09.2017.
Image

Zachęcamy uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów do udziału w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów (dawnej Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów).
Zawody stopnia pierwszego – część testowa odbędą się 28 września 2017r. o godz. 8:50. Chęć udziału należy zgłosić nauczycielowi matematyki. Spotkanie uczestników na parterze pawilonu C. Podpisane oświadczenia rodziców należy przekazać do środy (27 września).
Czytaj całość…
 
Bezpłatne zajęcia pokazowe z robotem Photon
Wpisał: Administrator   
26.09.2017.

Image

Uwaga Rodzice!

Istnieje możliwość zorganizowania w naszej szkole BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ POKAZOWYCH Z ROBOTEM PHOTON. Zajęcia takie odbędą się, jeśli zgłosi się na nie minimum 10 osób. Zgłoszenia przyjmuje pan Wojciech Dobrowolski telefonicznie 720-793-348 lub mailowo na adres: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Zainteresowane dzieci (trzy grupy wiekowe) można potem zapisać na całoroczne, płatne warsztaty - szczegóły poniżej.

Czytaj całość…
 
Zapraszamy na koncert
Wpisał: Administrator   
25.09.2017.
Image
 
"Witaj szkoło!"
Wpisał: Ewelina Kruk   
24.09.2017.

Początek nauki to moment niezmiernie ważny w życiu każdego dziecka. Czas wyczekiwany, moment przełomowy, pamiętany po latach…. Mówi się, że okres adaptacji to dla "siedmiolatków" duże wyzwanie.
Z obserwacji wynika, że czas ostatnich trzech tygodni to okres wesoły, radosny, mimo że wypełniony nowymi obowiązkami. Tym razem uchylimy tylko rąbka tajemnicy… Otóż obchodziliśmy "święto kropki", ustaliliśmy normy zachowania w naszej klasie, aby każdy czuł się w szkole dobrze, poznaliśmy literę „O”. Ponadto rozwijamy talenty pływackie, wspólnie jemy obiadki, śledzimy losy Franklina. OOOjjj dzieje się, dzieje…

Image
Czytaj całość…
 
Dzień Kropki
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
19.09.2017.

Święto kreatywności, odwagi i zabawy... Te słowa prezentują to, co tego dnia, 15 września, jest najważniejsze. Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy. W piątek wszystkich obowiązywała moda w kropki. Rozpoczęliśmy od projekcji krótkiej bajki pt. „Kropka”, która opowiadała o dziewczynce imieniem Vashti.

Image
Czytaj całość…
 
Poczet sztandarowy na uroczystej mszy świętej
Wpisał: Danuta Marcinkowska   
17.09.2017.

17 września, o godz. 11:30, w kościele na os. Piastów, odbyła się uroczysta msza święta o pokój w Ojczyźnie, w intencji Sybiraków oraz za poległych i pomordowanych w czasie II Wojny Światowej. Na mszy grała orkiestra - odegrano między innymi hymn Sybiraków. Po mszy złożono kwiaty przy kamieniach pamięci. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

 
Regulamin konkursu dla klas I-III "Czego życzę Ci szkoło?"
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
12.09.2017.

Image

Uczniów klas I-III zapraszamy do udziału w konkursie "Czego życzę Ci szkoło?".
Uczestników prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu zamieszczonym poniżej:

Czytaj całość…
 
Regulamin konkursu na LOGO
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
07.09.2017.
Image
 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie „Zaprojektuj logo z okazji 30-lecia Twojej szkoły”

Poniżej regulamin konkursu:

Czytaj całość…
 
Jubileusz 30-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19
Wpisał: Martyna Sitek   
07.09.2017.

Image

Czas rozpocząć niezwykłe urodziny szkoły!

W miniony poniedziałek przywitaliśmy rok szkolny 2017/2018, który dla naszej szkoły będzie wyjątkowy. To właśnie na ten czas przypada jubileusz 30-lecia istnienia placówki, która w 1987 roku na stałe wpisała się w krajobraz Osiedla Piastów. Drzwi szkoły przekroczyło wtedy ponad sześciuset uczniów, którzy rozpoczęli tu swoją naukę i zostali serdecznie przywitani przez ówczesną panią dyrektor Jadwigę Krupową. W ciągu trzydziestu lat wiele się zmieniło. Prawie 6 tysięcy uczniów zostawiło w placówce swój ślad. Dzięki pomysłom i zaangażowaniu nauczycieli powstały nowe oddziały /integracyjne, sportowe, z innowacjami/. Wychowawcy i pracownicy cieszą się z każdego sukcesu uczniów, śledzą ich losy, gdy są już absolwentami. Szkoła się nieustannie rozwija, unowocześnia, niezmienną pozostaje troska o dziecko i jego rozwój. Nie zmienia się „duch szkoły” przyjaznej i otwartej na zmiany.
Czytaj całość…
 
Zebrania rodziców
Wpisał: Administrator   
06.09.2017.

Image

 

W najbliższy czwartek, 7 września, odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami. Poniżej wykaz godzin i sal dla poszczególnych klas.

Nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa, pełnią dyżur w godzinach 17:30 - 18:30.

 

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2337