Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
"Eksperymentuj ze mną mamo, tato" - zajęcia dla przedszkolaków
Wpisał: Administrator   
13.03.2019.
Przez 5 kolejnych czwartków zapraszamy przedszkolaki z rodzicami na warsztaty łączące naukę z zabawą!
Zajęcia odbywają się w naszej szkole w czwartki w godzinach 16:30 do 17:30. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału na maila: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
Uwaga: Termin zajęć matematycznych zamienił się z terminem zajęć informatycznych (w stosunku do pierwszej informacji podanej w czasie Akademii Przedszkolaka). Na poniższym plakacie są już aktualne terminy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu Mistrz Dykcji 2019
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
22.03.2019.
Image
 
Dnia 21.03.2019 roku na terenie naszej szkoły odbył się, po raz osiemnasty, szkolny etap konkursu MISTRZ DYKCJI.
Motto konkursu stanowiły słowa wybitnego Polaka, polityka i pedagoga Jędrzeja Śniadeckiego: "NAJLEPSZYM DOWODEM OŚWIECENIA NARODU JEST WYDOSKONALENIE, CZYSTOŚĆ I DOKŁADNOŚĆ JEGO MOWY, BO W NIEJ JEST UKŁAD  WSZYSTKICH JEGO MYŚLI I CAŁEJ JEGO NAUKI".

Pomimo siedemnastu zgłoszonych uczniów ostatecznie wyzwanie podjęło 11 uczniów z klas:IVa, IVc, IVd, IVe, IVf, Vc, Vd, Vc  i VIa.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dziecko w sieci - pedagogizacja rodziców
Wpisał: Alina Uzny   
22.03.2019.
Przypomnijmy, że w lutym obchodziliśmy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku przebiegał on pod hasłem: "Działajmy razem". Działania edukacyjne skierowaliśmy więc również do rodziców, pamiętając o tym, że mają oni ogromny wpływ na to, w jaki sposób i ile czasu ich dzieci korzystają z Internetu. W ramach krótkiej pedagogizacji rodziców zwróciliśmy uwagę na wybrany, ale bardzo popularny aspekt korzystania z Internetu przez ludzi w różnym wieku, a mianowicie na przesyłanie zdjęć do sieci. Ponieważ obrazy i filmy mówią więcej niż słowa, poprosiliśmy o obejrzenie krótkiego 5-minutowego filmiku. Film pokazuje, ile osobistych informacji o kimś może pozyskać, dosłownie w ciągu 15 minut, zupełnie obca osoba na podstawie jednego zdjęcia przesłanego do Internetu.
Mamy nadzieję, że ten krótki materiał skłonił rodziców do refleksji i dał kolejne argumenty do przypominania i uświadamiania dzieciom, dlaczego dbałość o prywatność w sieci jest tak ważna.
 
Image
Czytaj całość…
 
Powitanie wiosny
Wpisał: Dorota Rogulska   
22.03.2019.
Dzien wiosny naszej szkole był pełen radości i koloru. Odbył się konkurs na najbardziej kolorowo ubranych uczniów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyly klasy: 3G gimnazjum oraz klasy 4a, 4b, 4d, 5b, 5c, 5e, 6c oraz 7a.
W tym dniu odbyły się także wybory na najpiękniejsza Panią Wiosnę. Każdy uczestnik konkursu wyglądał pięknie.
Życzymy wszystkim samych radosnych i kolorowych dni, jak ten Pierwszy Dzień Wiosny
Samorząd Uczniowski
 
Image
Czytaj całość…
 
Koło turystyczno-krajoznawcze w Muzeum Polskiej Piosenki
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.03.2019.
W dniu 20 marca 2019r. dzieci z koła turystyczno-krajoznawczego odbyły swoją pierwszą wiosenną wycieczkę do Opola - Muzeum Polskiej Piosenki. Obok zwiedzania, wzięliśmy udział w zajęciach: „Wszystko gra - czyli poznajemy instrumenty”. Podczas warsztatów została dzieciom przekazana wiedza o wybranych instrumentach muzycznych, m. in. o ich pochodzeniu, budowie, konstrukcji i możliwościach wykorzystania. Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej dzieci wysłuchały opowieści o tym, czym są instrumenty muzyczne, jaki jest ich podział oraz zaprezentowane zostały ich wybrane rodzaje. Druga część zajęć miała charakter warsztatowy - wspólna zabawa pomogła uczestnikom w utrwaleniu zdobytych w trakcie zajęć informacji. Pięknie zaprezentowała nam swoje umiejętności gry na instrumencie Tania Kazanowska.
 
Image
Czytaj całość…
 
ESCAPE ROOM
Wpisał: Paulina Wójtowicz   
22.03.2019.
Image
 
W ramach zajęć rozwijających kreatywność klasa 7b oraz 7d wybrały się do kozielskiego escape roomu. Pokoje zagadek to zabawa, która pobudza do życia szare komórki, uczy kreatywności, przygotowuje dzieci do samodzielnego, logicznego myślenia oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przeżycia takiej przygody.
Czytaj całość…
 
Wyniki II etapu Szkolnego Turnieju Wiedzy o Sporcie
Wpisał: Beata Nowak   
18.03.2019.
W środę 13.03.2019r. odbył się II etap Szkolnego Turnieju Wiedzy  o Sporcie. Do tego etapu zakwalifikowały się 23 osoby z różnych klas, które w pierwszym etapie uzyskały 35 i więcej punktów. Tym razem pytania były zamknięte i obejmowały rozległą wiedzę sportową i historyczną. Małą powtórkę uczniowie mogli sobie zrobić czytając w czasie przerw informacje znajdujące się na korytarzu obok sali gimnastycznej D. Tegoroczny turniej zdominowali uczniowie klasy 3d, którzy zajęli wszystkie miejsca medalowe. Miłą niespodzianką jest uplasowanie się tuż za podium najmłodszego uczestnika turnieju, ucznia klasy 6b Jana Deneki, który pokonał kilkunastu swoich starszych kolegów.
W II etapie można było zdobyć maksymalnie 68 punktów. W tym roku największą liczbę punktów - 45 - uzyskał  Kamil Salich  kl.3d, tegoroczny finalista III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Spotkanie informacyjne z dyrektorami szkół ponadpodstawowych - przypomnienie
Wpisał: Iwona Kazanowska-Witkiewicz   
18.02.2019.
Image
 
 
Zapraszam wszystkich zainteresowanych rodziców uczniów klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalnych na spotkanie informacyjne z dyrektorami szkół ponadpodstawowych, które odbędzie się w naszej szkole w dniu 20 marca 2019 roku o godz. 16:30.
 
Inf. Iwona Kazanowska
 
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
16.03.2019.
6 marca 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas VIa, VIb i VIc. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań. Mogli za nie otrzymać 25 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:
 
Image
Czytaj całość…
 
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
16.03.2019.
W środę, 6 marca 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas V a, V b, V c, V d i V e. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań. Mogli za nie otrzymać 21 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:
 
Image
Czytaj całość…
 
Owocowy dzień w szkole
Wpisał: Danuta Marcinkowska   
18.03.2019.
W środę 13.03.2019, w ramach programu "Trzymaj Formę" uczennice klasy 6c przygotowały owocowy dzień w szkole. Dzieci pod opieką p. Danuty Marcinkowskiej na przerwach częstowały koleżanki i kolegów owocami. Wszystkim bardzo smakowało, gdyż szybko znikało z talerzy.
 
"Jedyną niepełnosprawnością w życiu jest złe nastawienie" - III Festiwal Praw Człowieka zakończony
Wpisał: Marzena Serwan-Kazanowska   
15.03.2019.
Tegoroczna edycja Festiwalu Praw Człowieka odbyła się  pod hasłem: "Jedyną niepełnosprawnością w życiu jest złe nastawienie" - czyli skupiała uwagę na problemach osób niepełnosprawnych oraz osób z dysfunkcjami. Elementami projektu były konkursy na plakat i formę artystyczną, a także II Turniej Debat Oksfordzkich. W realizacji plakatów społecznych wygraliśmy wszystko! Wspaniałe uczennice naszej szkoły uzyskały I miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych:
  • w grupie wiekowej I-III - konkurs wygrała Tatiana Kazanowska z klasy IC,
  • w grupie wiekowej  IV-VI - zwyciężyła Maja Lipniacka z VE,
  • w grupie wiekowej  VII-VIII  i III gimnazjum - najlepsza była Emilia Krasicka z VII A.

Image

Czytaj całość…
 
Uwaga - konkurs!
Wpisał: Administrator   
14.03.2019.
Image
 
Halowe Mistrzostwa Miasta w Skoku Wzwyż
Wpisał: Beata Nowak   
14.03.2019.
W poniedziałek  11.03.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Drużynowe Halowe Mistrzostwa Miasta w Skoku Wzwyż, dodatkowo dla roczników 2003-2005 rozegrany został również konkurs pchnięcia kulą. W zawodach mogły brać udział drużyny czteroosobowe, a na wynik drużynowy składały się trzy najlepsze wyniki indywidualne. Punktacja w skoku wzwyż prowadzona była drużynowo i indywidualnie, a w pchnięciu kulą tylko indywidualnie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Rekrutacja do klasy IV Mistrzostwa Sportowego na rok szkolny 2019/2020
Wpisał: Administrator   
08.03.2019.
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2787