Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Jesienny Festyn już za nami...
Wpisał: Urszula Mielczarek   
25.09.2018.
22 września 2018 r. w piękny, słoneczny dzień, w amfiteatrze na Osiedlu Piastów odbył się FESTYN JESIENNY zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 19, a także Stowarzyszenie "Razem".
Wraz z mieszkańcami osiedla uczczono 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI tańcząc wspólnie poloneza dla NIEPODLEGŁEJ, do którego zapraszała wszystkich dyrektor szkoły Bożena Łotecka. Kotyliony w barwach narodowych dla tańczących przygotowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panem Adrianem Kłosem.
Były również występy artystyczne dzieci oraz inscenizacja "Ptasiego Radia" Juliana Tuwima w wykonaniu nauczycieli.
Nie zabrakło kramu z przetworami, pysznych ciast przygotowanych przez rodziców, żurku i grillowanej kiełbaski. Na pchlim targu można było nabyć biżuterię, torebki,  gry i zabawki dla dzieci. Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnego badania wzroku przy stoisku optyka Doktora Marchewki.
Dużo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych spowodowało, że wszyscy się doskonale bawili i mamy nadzieję, że miło będą wspominali ten dzień.
Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na stworzenie kącika relaksu dla dzieci z naszej szkoły.
 
Image
Czytaj całość…
 
Bieg "Gaz-System na piątkę"
Wpisał: Beata Nowak   
25.09.2018.
W niedzielę 16.09.2018r. miłośnicy biegania spotkali się przed halą sportową "Śródmieście". Kolejny raz odbył się tam Bieg "Gaz-System na piątkę". Organizatorami zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu oraz Gaz-System. Jak zwykle na tego typu imprezach biegowych i tym razem odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Start i meta biegów znajdowały się na parkingu przed halą sportową. Trasa przebiegała w terenie leśnym znajdującym się tuż przy hali i pływalni. Długość biegu uzależniona była od kategorii wiekowej. Każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal, a zawodnicy którzy stanęli na podium dodatkowo otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe. Nasi uczniowie nie zawiedli i kilkunastoosobowa grupa stawiła się na starcie. Większość reprezentacji stanowili uczniowie klas lekkoatletycznych, ale byli również inni przedstawiciele. Tradycyjnie kilkoro stawało również na podium.
 
Image
Czytaj całość…
 
Rodzinne pożegnanie lata w 2b
Wpisał: Elżbieta Hołobut   
24.09.2018.
W ciepłe, piątkowe popołudnie 21 września klasa 2b pożegnała lato. Jak na klasę pływacką przystało, odbyło się ono na sportowo, na stadionie w Blachowni. Dzieci i rodzice wspólnie brali udział w skokach w worku, slalomie i wyścigach "pajączków". Amatorzy słodkości delektowali się watą cukrową. Wspólnie z rodzicami piekliśmy kiełbaski. Nad wszystkim czuwał tata Oskara - pan Piotr. A nam jest szkoda lata... i byle do wiosny!
 
Image
Czytaj całość…
 
Olimpiada Matematyczna Juniorów
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
20.09.2018.
Image
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Festyn Jesienny
Wpisał: Administrator   
13.09.2018.
Image
 
Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantami
Wpisał: Aleksandra Białas   
19.09.2018.
14 września 2018r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniach z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu - sierż. sztab. Radosławem Mierzejewskim i sierż. sztab. Jakubem Lipińskim. Tematem spotkań była "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się przez przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz bez niej. Policjanci przypomnieli uczniom także o bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem - o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na zadawane im pytania, sami również mieli wiele pytań do policjantów.
Dzieci otrzymały książeczki, w których znajdowały się informacje i obrazki dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz w innych sytuacjach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Kropki
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
17.09.2018.
W piątek 14 września w naszej szkole królowały kropki. A to za sprawą wyjątkowego święta - Międzynarodowego Dnia Kropki! Jest to święto kreatywności, odwagi i wiary w siebie. Z tego powodu Mały Samorząd Uczniowski zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Było wesoło i kolorowo!
 
Image
Czytaj całość…
 
Uwaga - zmiana planu lekcji
Wpisał: Administrator   
14.09.2018.

Image

 

 

Przypominamy, że od 17 września nastąpią niewielkie zmiany w obowiązującym obecnie planie lekcji. Zmieniony plan będzie zamieszczony wkrótce na stronie szkoły. Prosimy o zapoznanie się z nim.

 
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" S. Żeromskiego
Wpisał: Urszula Mielczarek   
11.09.2018.
7 września 2018 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji NARODOWEGO CZYTANIA „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Ma ona na celu propagowanie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. Wydarzenie objęte patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej miało miejsce w muszli koncertowej im. Teresy Haremzy w kozielskim parku nad Odrą, w godzinach od 12.00 do 15.00. Dopisała piękna pogoda.
W Kędzierzynie-Koźlu organizatorem akcji, jak co roku, była Miejska Biblioteka Publiczna. Dyrektor Izabela Migocz zaprosiła do wspólnego czytania władze miasta, pracowników kultury, sportowców, dziennikarzy oraz uczniów kędzierzyńsko-kozielskich szkół, w tym również naszej.
 
Image
Czytaj całość…
 
Powitanie Pierwszoklasistów
Wpisał: Iwona Panicz   
11.09.2018.
Witajcie Pierwszoklasiści! Rok szkolny czas zacząć! W tym roku szkolnym to klasie 3a przypadł zaszczyt powitania Pierwszoklasistów. Były wiersze, piosenki, taniec oraz życzenia wielu sukcesów w nauce. Tydzień nauki mamy już za sobą. Uśmiechnięte buzie i radosny śmiech Pierwszoklasistów świadczy, że "NAUKA" "ZABAWA" "RADOŚĆ" zagościła w tych klasach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Informacja dotycząca szkolnych obiadów
Wpisał: Anna Kaczmarska   
05.09.2018.

Image

Informujemy, że odpłatność za obiady
we WRZEŚNIU
wynosi 66,50 zł.

Opłaty należy dokonać u intendentki lub przelewem bankowym na konto Zespołu Obsługi Oświaty i Wychowania ul. Reja 2a, nr konta 23 1240 3103 1111 0010 5571 0872 do 20 dnia tego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Wszystkie odpisy związane z chorobą ucznia, wyjazdami na obozy, wycieczki można zgłaszać bezpośrednio przez e-dziennik do intendentki pani Ewy Rajchel (ER - Ewa Rajchel w zakładce pracownicy). Osobiście odpis z obiadów mogą zgłaszać uczniowie u pani intendentki w czasie przerwy obiadowej.

kierownik świetlicy - A. Kaczmarska

 
Podręczniki do religii
Wpisał: Aneta Knapik-Król   
28.08.2018.
 
Harmonogram dowozu uczniów do szkoły
Wpisał: Administrator   
31.08.2018.

Dowóz zgodnie z harmonogramem rusza 3.09.2018r. Poniżej szczegóły - przystanki i godziny kursowania autobusu (wsiadanie, wysiadanie).

Zobacz szczegółowy rozkład

 
Inauguracja nowego roku szkolnego
Wpisał: Administrator   
25.08.2018.

UWAGA: Uczniowie klas IV i VII będą w tym dniu pisać test z jęz. angielskiego, prosimy o zabranie długopisów.

Image

W tym dniu świetlica będzie czynna w godz. 6:00 - 17:00.
O godz. 17:00 zebranie rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do świetlicy.

Czytaj całość…
 
Zapisy na obiady
Wpisał: Anna Kaczmarska   
19.08.2018.
Image
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 2526