Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Zmiana adresu witryny internetowej
Wpisał: Administrator   
18.10.2019.
Image
 
 
 
Konkurs "SEGREGUJ "
Wpisał: Dorota Rogulska   
16.10.2019.
Od września do czerwca zbieramy: makulaturę, puszki aluminiowe, zużyte baterie, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny oraz tworzywa sztuczne (nakrętki i ich obrączki z butelek PET, folie).
Organizatorem konkursu jest SU oraz Czysty Region.
 
Image
 
Konkurs "Najpiękniejsza babeczka lub ciasto jesienne"
Wpisał: Dorota Rogulska   
16.10.2019.
Zapraszamy do udziału w konkursie SU na najładniejszą jesienną babeczkę lub jesienne ciasto. Konkurs odbędzie się 24 października.
 
Image
 
Jak jesień, to tylko z "dziewiętnastką"  festyn Stowarzyszenia "Razem"
Wpisał: Joanna Olechowska   
10.10.2019.
Festyn jesienny Stowarzyszenia "Razem" działającego przy naszej szkole stał się już dla nas tradycją. W minioną sobotę, 4 października, kolejny raz spotkaliśmy się, by w przyjaznej, rodzinnej atmosferze spędzić wspólnie czas.  W tym roku pogoda nie dopisała, dlatego kiermasz odbył się w szkole. Nie miało to jednak wpływu na nasze nastroje - pomimo deszczowej aury wszyscy przybyli w doskonałych humorach. Gości powitała pani dyrektor Bożena Łotecka.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki wyborów do Małego Samorządu Uczniowskiego
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
15.10.2019.
Na początku października 2019r. odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania przystąpili wszyscy uczniowie klas I-III. Na liście wyborczej znajdowało się 23 nazwiska kandydatów. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujący skład:
 
Image
 
 
Czytaj całość…
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wpisał: Dorota Rogulska   
08.10.2019.

W dniu 02.10.2019r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zostali wybrani następujący uczniowie:

Image

Czytaj całość…
 
Dziewczęta awansowały do Mistrzostw Województwa
Wpisał: Beata Nowak   
10.10.2019.
Dnia 02.10.2019r. w ramach Igrzysk Dzieci na terenie kozielskiego parku odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zespołów wśród dziewcząt i najlepszych wśród chłopców. Drużyny składały się z 8 zawodników, a każdy miał do przebiegnięcia 800m. Jako pierwsze na trasę ruszyły dziewczęta.  Nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne i z przewaga prawie 100m zwyciężyły. Chłopcy również stanęli na podium, ale niestety nie awansowali do mistrzostw województwa, zajęli 2 miejsce. Awans wywalczyli również nasi uczniowie i uczennice z klas 7 i 8, zwyciężając swoje biegi.
 
Image
Czytaj całość…
 
XVII Turniej Mini Piłiki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Szefa Banderozy
Wpisał: Andrzej Gąsior   
06.10.2019.
Zawody odbyły się w dniach 4-6.10.2019r. Naszą Szkołę reprezentowali dziewczęta i chłopcy z klas 5A i 6A, którzy wystąpili w kategoriach: dwójek, trójek i czwórek.
Turniej był okazją do skonfrontowania swoich umiejętności z rówieśnikami z całej Polski oraz nawiązania nowych znajomości. Po trzech dniach rywalizacji na 12 boiskach okazało się, że z naszej ekipy najlepiej wypadli:
 
Image
Czytaj całość…
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Wpisał: Beata Tomanek   
07.10.2019.
4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jak co roku przyświecało nam hasło: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Tego dnia każdy mógł spróbować swoich sił i sprawdzić jak dobrze zna tabliczkę mnożenia. W egzaminatorów wcielili się uczniowie, którzy nie tylko przepytywali swoje koleżanki i kolegów, ale również przechodniów w okolicy szkoły. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.
 
Image
Czytaj całość…
 
Projekt czytelniczy "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" w klasie 1c
Wpisał: Agata Zych   
06.10.2019.
Klasa 1c wystartowała już całą parą w ogólnopolskim projekcie „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”. Projekt ten ma na celu rozwijanie u dzieci aktywności czytelniczej, aktywnego słuchania oraz integrację zespołu klasowego. Nasz klasa wybrała książkę "Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej. Dzieci siedząc w kręgu na dywanie uważnie słuchają czytanej książki. Po każdym rozdziale jest wiele ciekawych pytań i odpowiedzi. Klasa wykonała już pierwszą stronę lekturnika oraz ulepiła z plasteliny czytusie. Czytamy dalej!
 
Image
Czytaj całość…
 
II Kongres Harmonia Edukacji 2019 - drugi krok w zmianie świadomości w polskiej edukacji
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka   
04.10.2019.

W dniach 26-27 września w Miejskim Ośrodku Kultury "Chemik" w Kędzierzynie-Koźlu odbył się II Kongres "Harmonia Edukacji 2019" pod hasłem: "Dziecko teraźniejszości - efekt przyszłości" obfitujący w wiele wykładów, prelekcji, szkoleń i paneli dyskusyjnych dla pracowników oświaty. Odbyło się także  spotkanie autorskie z prof. dr hab. Marią Szyszkowską, połączone z podpisywaniem książek.
Całe spotkanie poprzedzone zostało wręczeniem nagród zwycięzcom Miejskiego Konkursu "Harmonia Edukacji" dla szkół podstawowych. Było nam niezmiernie miło, ponieważ na uroczystej Gali mogliśmy oklaskiwać dwie nasze uczennice: Tatianę i Annę.

Image

Czytaj całość…
 
Wrzesień w klasie I a
Wpisał: Aleksandra Niedźwiecka   
01.10.2019.

Pierwszy miesiąc szkoły za nami... Dla uczniów klasy I a był to miesiąc pełen wrażeń. Nowe miejsce, nowi nauczyciele, nowi koledzy i koleżanki. Uczniowie zwiedzali szkołę, poznając wszystkie jej zakamarki. Już wiedzą, gdzie jest jadalnia i świetlica, gabinet pani dyrektor czy pani pielęgniarki. W ciągu tego miesiąca uczniów odwiedzili Panowie Policjanci i harcerze, uczniowie byli w sali zabaw, brali udział w dniu kropki i głośnego czytania.
Okazało się, że nasze pierwszaki to bardzo bystre i mądre dzieciaki! Pięknie malują, śpiewają, tańczą, piszą. Ich ostatnie, pachnące prace można podziwiać na parterze pawilonu B.
Mam nadzieję, że każdy kolejny miesiąc będzie jeszcze bardziej ekscytujący!

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Chłopaka w I a
Wpisał: Aleksandra Niedźwiecka   
01.10.2019.
30 września 2019 roku uczniowie z klasy Ia świętowali Dzień Chłopaka. Z tej okazji dzieci wspólnie z wychowawczynią wybrały się do sali zabaw "Arcadia". W tym wyjątkowym dniu na naszych wspaniałych milusińskich czekało mnóstwo atrakcji. Zabawy w basenie z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżalnie, bujane zwierzaki, trampolina. Po skończonej zabawie uczniowie wrócili do swojej szkoły gdzie na naszych chłopców czekały atrakcyjne prezenty wykonane przez rodziców. Dziewczynki zaśpiewały piękne "Sto lat" i zrobiły kolegom śliczne laurki. Był to wyjątkowy dzień pełen wrażeń! Kolejny Dzień Chłopaka już za rok!
 
Image
Czytaj całość…
 
Dzień Chłopca w klasie 1c
Wpisał: Agata Zych   
01.10.2019.
W ramach Dnia Chłopca cała klasa 1c mile spędziła czas w sali zabaw "Arcadia". Wszyscy dobrze się bawili, a po powrocie do klasy dziewczynki wręczyły chłopcom upominki. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.
 
Image
Czytaj całość…
 
Spotkanie z policjantami
Wpisał: Aleksandra Niedźwiecka   
01.10.2019.

26 września gościliśmy w naszej szkole policjantów - dzielnicowych z naszego osiedla. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I. Panowie policjanci mówili o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Omawiali zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku czy prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Mówili również jak korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem oraz podróżować samochodem.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań oraz dzielili się doświadczeniami. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród dzieci.

Image

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 2787