Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Zapraszamy rodziców uczniów klas VI i VII
Wpisał: Aleksandra Białas   
20.03.2018.
Image
 
Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019
Wpisał: Administrator   
20.03.2018.
Image
 

26 marca 2018 roku rozpoczyna się rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2018/2019. Rejestracji należy dokonywać w systemie informatycznym pod adresem:

http://kedzierzynkozle.podstawowe.vnabor.pl

Po rejestracji w systemie informatycznym, w przewidzianym terminie, należy w wybranej szkole złożyć odpowiednią dokumentację.
Szkoła udziela również pomocy w dokonaniu rejestracji w systemie informatycznym oraz w drukowaniu potrzebnej dokumentacji.

Czytaj całość…
 
Pierwsza lekcja przedszkolaków
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
21.03.2018.
Przedszkolaki zaliczyły swój debiut w szkolnej ławce.  Dzieci  z przedszkola nr 24 i 26  wzięły udział w swojej pierwszej w życiu prawdziwej lekcji. Nasi mali goście poczuli się jak prawdziwi uczniowie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w lekcji matematyki z elementami muzyki, j. angielskiego, pracowały z figurami geometrycznymi oraz wykonywały ćwiczenia na tablicy interaktywnej. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie, dzieci przekonały się, że w szkole jest miło i ciekawie.
 
Image
Czytaj całość…
 
IV Festiwal dla przedszkolaków "Trele Morele" już wkrótce
Wpisał: Małgorzata Simańczuk   
21.03.2018.
Image
Czytaj całość…
 
Kolorowo i radośnie - to mowa o wiośnie...
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
22.03.2018.
21 marca 2018r. – według kalendarza to pierwszy dzień wiosny. Jednak za oknem tak szaro, buro i zimno… Ale w budynku  PSP19 było kolorowo, radośnie a przede wszystkim wiosennie. W tym dniu nie obowiązywał nakaz noszenia strojów w stonowanych barwach, dlatego uczniowie mieli na sobie ubrania we wszelakich odcieniach – im kolorowiej, tym lepiej! Odbyły się wybory na "Najradośniejszą i najbardziej kolorową PANIĄ WIOSNĘ". W konkursie startowali przedstawiciele każdej klasy od 4 do 7. Oto wyniki przeprowadzonego konkursu:
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki naszych uczniów w XV Miejskim Turnieju Matematycznym
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
22.03.2018.
Image
 
3 miejsce w powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym Drużynowo
Wpisał: Beata Nowak   
21.03.2018.
W poniedziałek  12.03.2018r. w Zespole Gimnazjalno-Szkolno- Przedszkolnym w Polskiej Cerekwi odbyły się powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym Drużynowym. Nasze miasto reprezentowały dwie szkoły: PSP nr 9 i PSP nr 19. Drużyna składała się z dwóch zawodników. Każdy mecz rozgrywany był do trzech wygranych punktów, a gry rozgrywane były do trzech wygranych setów. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klasy 5b Jan Deneka i Bartosz Asman. Nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie. Po zaciętej walce chłopcy stanęli na najniższym stopniu podium zdobywając 3 miejsce w powiecie. Gratulujemy!
Opiekun Beata Nowak
 
Image
Czytaj całość…
 
Matematyka da się lubić - Matematyka w poezji
Wpisał: Marta Martyniuk   
20.03.2018.

Image

W miesiącu lutym 2018 roku w szkole podstawowej odbył się trzeci etap konkursu "Matematyka da się lubić" – Matematyka w poezji.  Każda klasa IV i V miała za zadanie ułożyć ciekawy wiersz o matematyce. W punktacji była brana pod uwagę liczba wierszy i wybierane były najładniejsze wiersze. Najwięcej wierszy napisała klasa IVa, natomiast najładniejszy wiersz ułożyła uczennica Hania Turczyn z klasy IVc. Prace można podziwiać w holu C-D w gimnazjum. Zapraszamy do zapoznania się pracami.

Czytaj całość…
 
Nasi uczniowie Mistrzami Polski w Badmintonie Drużynowym
Wpisał: Jarosław Szynol   
20.03.2018.
Duma dla szkoły, duma dla całego województwa. Dwie drużyny - chłopców i dziewcząt - wywalczyły dwa złote medale na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (do lat 15) w Białymstoku w dniach 16-18 marca 2018r. Bezkonkurencyjni, to jedyne słowo, którym można określić naszych uczniów. Zuzanna Jankowska, Julia Prokopczuk i Julia Dzialuk w finale pokonały 3:0 drużynę z Białegostoku. Drużyna chłopców w składzie: Karol Budny, Mikołaj Szymanowski i Paweł Dolibóg nie pozostawiła złudzeń drużynie z Suwałk również wygrywając 3:0. W gronie najlepszych zawodników Mistrzostw znaleźli się: Zuzanna Jankowska oraz Karol Budny. Wielkie brawa dla uczniów klas sportowych i mistrzostwa sportowego z Naszej szkoły.
 
Image
Czytaj całość…
 
Nasi uczniowie Wicemistrzami Polski w Badmintonie Drużynowo
Wpisał: Jarosław Szynol   
20.03.2018.
Drużyny dziewcząt i chłopców, reprezentujące województwo opolskie na Igrzyskach Dzieci w Badmintonie Drużynowo, które odbyły się w Białymstoku po znakomitych grach wywalczyli dwa srebrne medale! Dziewczęta wystąpiły w składzie: Julia Wójcik, Malwina Gediga oraz Hanna Banaszak, chłopcy: Dominik Juhnke, Przemysław Gajda. Igor Jasek. Na uwagę zasługuje fakt, że w gronie najlepszych zawodników Mistrzostw znaleźli się: Julia Wójcik oraz Dominik Juhnke. Gratulacje dla Naszych medalistów z klas sportowych oraz mistrzostwa sportowego.
 
Image
Czytaj całość…
 
Gratulacje dla naszych laureatów i finalistów
Wpisał: Mariola Szczecińska   
20.03.2018.
Image
 
Zakończył się etap wojewódzki kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Jest to trudne zadanie. Najpierw trzeba uzyskać 75% punktów w etapie szkolnym, by dostać się do etapu miejsko-gminnego. Następnie 85% w etapie miejsko-gminnym, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego konkursu. Najlepsi, którzy zdobyli co najmniej 85% punktów w etapie wojewódzkim, zostają laureatami, a zdobycie co najmniej 50% punktów pozwala uzyskać tytuł finalisty konkursu. Uzyskanie takiego wyniku wymaga rozległej wiedzy, logicznego myślenia i odporności na stres. Poznajmy najlepszych:
Czytaj całość…
 
"Trzymaj Formę" - jedz owoce i warzywa
Wpisał: Danuta Marcinkowska   
19.03.2018.
W dniu dzisiejszym uczennice klasy czwartej i piątej przygotowały owocowy dzień w szkole. Na przerwach rozdawane były własnoręcznie przygotowane owocowe szaszłyki. Patrząc jak szybko znikały z talerza myślę, że wszystkim smakowały.
 
Image
Czytaj całość…
 
Dwa ognie dziewcząt - zawody miejskie
Wpisał: Beata Nowak   
20.03.2018.

W czwartek  01.03.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się miejskie zawody w dwa ognie. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn z całego miasta. Zespoły podzielone były na 2 grupy. Nasze dziewczęta trafiły losowo do pierwszej grupy. Oprócz nas w grupie znalazła się szkoły podstawowe nr 6, 10 i 11. Każdy zespół w grupie zagrał 3 mecze. Nam udało się jeden wygrać z PSP6, ale pozostałe dwa mecze przegrałyśmy, co spowodowało, że nie dostałyśmy się do finału. Mimo tego dziewczęta walczyły dzielnie i  godnie reprezentowały szkołę.

Image

Czytaj całość…
 
Rzecznik Praw Ucznia
Wpisał: Administrator   
19.03.2018.
Rzecznik Praw Ucznia to nauczyciel obdarzony zaufaniem i wybrany przez społeczność uczniowską w drodze tajnego głosowania. Jest nim nauczyciel, którego rola polega na przestrzeganiu praw i obowiązków ucznia, rozwiązywaniu konfliktów na płaszczyźnie uczeń - nauczyciel, nauczyciel - uczeń oraz uczeń - uczeń.

Nazywam się Karolina Pietrzyk. Jestem nauczycielką chemii i przyrody, obecnie pełnię obowiązki wychowawcy klasy VIb. W roku szkolnym 2017/2018 mam zaszczyt pełnić funkcję Rzecznika Praw Ucznia dla uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej. Staram się pomagać i wspierać uczniów naszej szkoły w codziennych szkolnych trudnościach i problemach dotyczących relacji z kolegami oraz nauczycielami.
Jeżeli potrzebujesz pomocy, bo uważasz, że łamane są Twoje prawa czekam na Ciebie podczas indywidualnych rozmów, spotkań we wtorki i w piątki  na 5 godzinie lekcyjnej w pokoju nauczycielskim. Na każdej przerwie jestem do dyspozycji, jeżeli potrzebujesz pomocy. Możesz do mnie napisać na e-dzienniku i umówić się na rozmowę.
Karolina Pietrzyk
 
Image
Czytaj całość…
 
VII Otwarty Wielkanocny Turniej Szachowy w Reńskiej Wsi
Wpisał: Ryszard Cież   
19.03.2018.
W dniu 17 marca 2018r. odbył się turniej szachowy w Reńskiej Wsi. Partie szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim (kojarzeniowym) na dystansie 9 rund z tempem gry – 15 minut dla każdego zawodnika. Wzięło w nim udział 48 zawodników z województwa opolskiego  i śląskiego. Naszą Szkołę reprezentowali: Jan Ochał (22 miejsce – 5 punktów) i Mateusz Gwiozdzik (31 miejsce – 4 punkty) z klasy IIID gimnazjum i Dawid Bakota z klasy VI b, który zajął 33 miejsce i zdobył 4 punkty. Wysokie 9 miejsce zajął opiekun uczniów p. Ryszard Cież, który zdobył 6 punktów na 9 możliwych. Wszystkim uczestnikom gratuluję i zapraszam na kolejny turniej szachowy, który odbędzie się 26 maja w  Pawłowiczkach.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 2416