You are here:
Festiwal Nauki dla sześciolatków PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator
13.03.2012.
W dniu 28.02.2012r. w świetlicy szkolnej odbył się Festiwal Nauki dla sześciolatków. Był to V Festiwal Nauki, który odbył się w ramach projektu edukacyjnego "Aktywny w szkole - aktywny w życiu" współorganizowanego z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach.Temat przewodni tegorocznego festiwalu brzmiał "Gwiazdy wokół nas". Uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali dla przedszkolaków mnóstwo świetnej zabawy.

Na początku dzieci obejrzały prezentację multimadialną "Droga do gwiazd", a następnie zgadywały postacie z bajek, za które przebrali się uczestnicy projektu. Do każdej postaci był podkład muzyczny z danej bajki. W dalszej części dzieci tworząc pociąg przechodziły w stronę różnych stacji (Fizykowo, Robotowo, Rysunkowo, Chemikowo), gdzie poznawały tajniki otaczającego nas świata. Po odwiedzeniu wszystkich stanowisk dzieci udały się na poczęstunek. Na koniec festiwalu przedszkolaki zaśpiewały nam piękne piosenki. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat udziału w Festiwalu. Za aktywny udział  dzieci, przedszkola otrzymały m.in.:  bloki rysunkowe, papier kolorowy, kredki ołówkowe i świecowe, flamastry, zakreślacze, farby plakatowe, plastelinę.
Sześciolatki opuściły naszą szkołę z wypiekami i uśmiechem na twarzy!

Info: Jarosław Gucwiński