Wycieczka do Planetarium w Chorzowie PDF Drukuj Email
Wpisał: Dorota Grzesik
23.11.2010.
10 listopada 2010r. odbyła się wycieczka do Planetarium w Chorzowie. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 6a i 6b oraz nauczyciele: p. Dorota Grzesik, p. Krystyna Wilk, p.Katarzyna Cekiera i p. Barbara Uchman.
Oto jak wycieczkę zapamiętały trzy uczennice klasy VIb: Małgosia Zdon, Ela Krawiec i Ania Naruć...
Wyjazd był bardzo ciekawy. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Przed wejściem do Planetarium znajdowała się piękna rzeźba Mikołaja Kopernika. Wzięliśmy udział w pouczającej lekcji przyrodniczej, na której omawiane były zjawiska atmosferyczne. Widzieliśmy przedmioty, pomagające w określaniu i przewidywaniu pogody.
Obserwowaliśmy również jak pracuje największy w Polsce teleskop. Następnie udaliśmy się na wystawę minerałów i obejrzeliśmy film na temat budowy wszechświata. Był on bardzo ciekawy.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc'Donalda.
Wycieczka była pouczająca  i pełna wrażeń. Długo będziemy ją pamiętać.