Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Sukcesy szkoły arrow Przedmiotowe arrow Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce
Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak   
19.06.2019.
We wtorek 4 czerwca 2019r. na stadionie lekkoatletycznym w Opolu odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w LA. W zawodach uczestniczyć mogli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów w różnych konkurencjach biegowych, rzutowych i skocznościowych. W każdej konkurencji rywalizowali więc ze sobą najlepsi sportowcy z całego województwa. Jak co roku, na stadionie w Opolu startowali również nasi uczniowie, którzy tradycyjnie wrócili z medalami. W zawodach startowało 5 naszych reprezentantów w 7 konkurencjach. Najlepiej zaprezentował się nasz wielokrotny rekordzista szkoły Jakub Korejba kl.3b, który zdobył wice mistrzostwo w rzucie dyskiem i był trzeci w pchnięciu kulą. Tuż za podium, bo na 4 miejscu uplasowała się koleżanka klasowa Jakuba-Oliwia Kuchta.
Image

 

Lokaty i wyniki naszej reprezentacji:

2 miejsce – Jakub Korejba kl.3b – rzut dyskiem (50,91m)
3 miejsce – Jakub Korejba kl.3b – pchnięcie kulą (12,94m)
4 miejsce – Oliwia Kuchta  kl.3b – rzut oszczepem (23,96m)
8 miejsce – Michał Toczek  kl.3b – rzut oszczepem (31,68m)
9 miejsce – Oliwia Kuchta  kl.3b – rzut dyskiem (24,0m)
16 miejsce – Eliza Antonik  kl.8b – bieg na dystansie 600m (2.05,86)
24 miejsce – Bartosz Wolny kl.3b – bieg na dystansie 100m (12,87s)

Image

Image

Image

Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »