Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w LA PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak   
14.06.2019.
W środę 29.05.2019r. na stadionie "Kuźniczka" w Kędzierzynie-Koźlu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyła się Wojewódzka Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy "Opolskie" w Opolu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas mistrzostw przeprowadzono różne  konkurencje lekkoatletyczne, począwszy od biegów, poprzez skoki do rzutów.
 
Image

Na końcu odbyły się biegi rozstawne 4x100m. Drużyna składała się z uczniów rocznika 2003-2005. Zespół liczył maksymalnie 16 zawodników. Jeden zawodnik mógł brać udział w jednej konkurencji i sztafecie. Każdy wynik przeliczany był na punkty według tabel wielobojowych. 12 najlepszych wyników było zsumowane, a uzyskany rezultat dawał dane miejsce w rankingu. Pogoda sprzyjała uczestnikom zawodów w rywalizacji, a duże zaangażowanie zawodników wpływało na osiąganie dobrych rezultatów w różnych konkurencjach. Bardzo dobrze spisał się nasz uczeń Jakub Korejba z klasy 3b, który  uzyskał bardzo dobry wynik w rzucie dyskiem 55,85m i w odstępie zaledwie tygodnia  poprawił swój rekord szkoły. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: dziewcząt i chłopców. Dziewczęta mimo okrojonego składu wywalczyły brązowy medal. Chłopcy natomiast uplasowali się tuż za podium zajmując 4 miejsce.
 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »