You are here: Strona główna arrow Biblioteka i Czytelnia arrow Działalność arrow Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko
Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek
10.06.2019.
W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu, mieliśmy możliwość gościć w naszej szkole Kazimierza Szymeczko, autora opowiadań dla dzieci i książek dla młodzieży. Wśród dzieci uczestniczących w spotkaniu autorskim byli uczniowie klas: 1a, 1c, 2a, 2c i 3a.

Gość w kilku zdaniach się przedstawił. Jak mówił, pierwszy jego literacki tekst ukazał się w 1996 roku w „Guliwerze”, a potem ukazywały się już jego opowiadania i książki. – Od jakiegoś czasu mogę przedstawiać się jako pisarz – powiedział. Dalsza część spotkania przebiegała już w formie rozmowy – dzieci zadawały pytania, a miały ich mnóstwo. Pytały gościa m.in. o to ile książek napisał, która jest najdłuższa, jakie książki sam lubi czytać, czy gdy był dzieckiem lubił czytać Harrego Pottera, czy trudno jest pisać dla dzieci, a także o to, czy ma żonę i dzieci oraz czego się najbardziej boi.
Kazimierz Szymeczko ciekawie odpowiadał na wszystkie zadane pytania. Przy okazji pokazywał swoje książki, w tym: „A to historia”, „Pomolowana historia. Opowieści moli książkowych”, „Pościg za czarną Hondą”, „Kłopoty komendanta Roka”, „Gołąbek niepokoju” – wydaną z okazji 100-LECIA POWSTAŃ ŚLĄSKICH i inne. Mówił, że pisarz musi mieć pomysły na książki i umieć je przelać na papier. Zapytany o liczbę książek odpowiedział, że napisał wiele różnych tekstów, w tym 20 książek, a gdyby policzyć wszystkie jego książki, które zostały wydrukowane, to byłby ich cały jeden wagon kolejowy.
Jak podczas każdego spotkania autorskiego na koniec dzieci ustawiły się w kolejce po autograf. Natomiast sam Kazimierz Szymeczko na pamiątkę spotkania otrzymał od biblioteki kubek z akcentem upamiętniającym trzydziestolecie naszej szkoły (pisarz kolekcjonuje właśnie takie kubki).