Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Akademia z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.11.2010.
10 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie, przystrojeni w biało-czerwone kotyliony, powiewający flagami, z zainteresowaniem oglądali występ swoich starszych koleżanek i kolegów z gimnazjum. Gimnazjaliści recytowali wiersze i śpiewali ze szkolnym chórem piosenki, które przygotowali pod przewodnictwem pani Urszuli Janickiej-Pecio.
11 listopada – dzień, w którym obchodzimy narodowe Święto Niepodległości – to data-symbol odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Pod koniec I wojny światowej, w 1918 r., kiedy wszyscy trzej nasi zaborcy byli osłabieni, wybitni Polacy – m.in. Józef Piłsudski, Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski – skorzystali ze sprzyjającego momentu historii. Ich działalność przyczyniła się do wykorzystania niepowtarzalnej okazji wybicia się na niepodległość.
 
Image
 
Zobacz więcej zdjęć w galerii!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »