Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w LA PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak
30.05.2019.
Dnia 24.05.2019r. na stadionie "Kuźniczka" w Kędzierzynie-Koźlu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce. Startowali uczniowie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego z klas 7, 8 i 3 gimnazjalnych. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Województwa w LA, które odbędą się 04.06.2019r. w Opolu. Wśród startujących tradycyjnie znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Bardzo dobrze spisał się Jakub Korejba z kl.3b, który  ustanowił dwa nowe rekordy szkoły. W rzucie dyskiem poprawił swój własny rekord, posyłając dysk na odległość 54,61m, a w pchnięciu kulą poprawił 13-letni już rekord Alana Morkis i pchnął kulę na odległość 12,51m. Bardzo dobry wynik uzyskał również obecnie najszybszy uczeń naszej szkoły - Bartosz Wolny, także uczeń klasy 3b. Bartek w biegu na dystansie 100m uzyskał czas 11,9s. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca w każdej konkurencji awansowali do zawodów wojewódzkich. Do Opola na finał wojewódzki pojadą nasze 3 dziewczyny i 4 chłopców.