Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Nasze klasy arrow Z życia klas arrow Warsztaty pierwszej pomocy w klasach I-III
Warsztaty pierwszej pomocy w klasach I-III PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
30.05.2019.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Istotne jest to, by już najmłodsi nabywali praktyczne umiejętności i oswajali się z ideą pomagania.
We wtorek 28 maja nasza szkolna świetlica zamieniła się w miejsce warsztatów pierwszej pomocy. Dzięki uprzejmości Pana Radosława Kacprzaka (ratownika medycznego), taty Paulinki z klasy 1c, mogliśmy nauczyć się zasad  udzielania pierwszej pomocy.
Zostaliśmy przeszkoleni, jak należy  wezwać pomoc, jaka jest kolejność przekazywanych informacji dyspozytorowi – co ma kluczowe znaczenie w szybkości przyjęcia zlecenia i wysłaniu karetki na miejsce. Pan Radek przypomniał nam jakie są numery alarmowe, przećwiczyliśmy z nim również,  jaki komunikat przekazać, gdy dzwoni się na pogotowie. Uczyliśmy się też pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.
Na koniec Pan Radosław przypomniał nam jakich zasad należy przestrzegać, aby nasze wakacje były bezpieczne. Obiecał również, iż wróci do nas w przyszłym roku szkolnym  z nowymi wskazówkami i warsztatami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy.
Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi za poświęcony czas, możliwość zapoznania się z pracą ratownika medycznego, jak również praktycznego przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »