Klasa 1a w zaczarowanym lesie PDF Drukuj Email
Wpisał: Violetta Grzesik
27.05.2019.
22 maja 2019r. klasa 1a wybrała się do Arboretum Bramy Morawskiej niedaleko Raciborza. Spotkanie z panią przewodnik rozpoczęło magiczną wycieczkę po zaczarowanym lesie, labiryncie roślin, mini zoo. Podczas warsztatów przyrodniczych dzieci poznały zwierzęta i rośliny, rozpoznawały ślady, grały na leśnych dzwonkach oraz słuchały ciekawostek przyrodniczych. Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty kolejarskie w Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach. Przejażdżka pociągiem, poznanie pracy kolejarzy, wyścigi drezyn sprawiły nam wszystkim wielką frajdę. Na koniec piekliśmy kiełbaski w ognisku i oglądaliśmy zabytkowe lokomotywy. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i serdecznie dziękujemy pani Ani Hyla za pomoc w jej zorganizowaniu.