Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Wyniki miejskiego etapu konkursu "Mistrz Dykcji 2019" PDF Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
23.05.2019.
Dnia 23.05.2019 roku na terenie naszej szkoły po raz szesnasty odbył się miejski etap konkursu Mistrz Dykcji. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z pięciu szkół: PSP nr 5, PSP nr 11, PSP nr 12, PSP nr 15 oraz PSP nr 19.
Podobnie jak w roku ubiegłym  poziom wystąpień był bardzo wysoki a jurorów zadziwiały piękne wypowiedzi uczniów na temat  ojczyzny. Słuchając naszych dzieci podczas konkursu biło widać, że w młodym pokoleniu tkwi duży potencjał. Możemy zatem być spokojni o ich przyszłość, a jednocześnie o przyszłość naszego kraju.
Po wnikliwej analizie wystąpień wszystkich uczestników, a następnie burzliwej naradzie, jury przedstawiło wyniki konkursu, które podajemy poniżej:
 
Image

I miejsce:
Natalia Piekielny  PSP nr 5

II miejsce:
Amelia Kamińska PSP nr 12

III miejsce ex aequo:
Magdalena Kacprzak PSP nr 11
Jagoda Żyłowska  PSP nr 19

Wyróżnienia:
Zuzanna Wróbel PSP nr 19
Rafał Kruszyna PSP nr 11,
Karolina Stefańczyk PSP nr 15
Nina Jaroszewska PSP nr 12
 
Dziękujemy za  udział wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym jednocześnie życząc sukcesów w roku przyszłym.
Szczególne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu konkursu należą się paniom: Urszuli Mielczarek, Annie Gąsce, Dorocie Rogulskiej oraz  uczennicom klasy 5e zaangażowanym w pracę samorządu szkolnego: Aleksandrze Kozioł, Oliwii Szeląg i Blance Gut.

Konkurs odbył się w trzech etapach:
  • W I etapie uczniowie recytowali samodzielnie skonstruowany krótki wierszyk, trudny pod względem artykulacyjnym oraz prezentowali krótki tekst na temat „MOJA OJCZYZNA”.
  • II etap polegał na odczytaniu wylosowanego, trudnego pod względem artykulacyjnym wiersza ze zbioru limeryków Marcina Brykczyńskiego oraz wierszyków, których  autorami są uczestnicy konkursu z lat ubiegłych.
  • W III etapie uczestnicy mieli  zmierzyć się z łamańcami językowymi ze zbioru „Zemsta logopedy”.
Do pracy w jury zostały zaproszone doświadczone, emerytowane  nauczycielki języka polskiego kędzierzyńskich liceów: pani Halina Daciów I LO w  Kędzierzynie-Koźlu, pani Zenobia Majchrzak II LO w Kędzierzynie-Koźlu oraz również specjalistka filologii polskiej pani Ewa Kowalczyk, obecnie pracownik MOK w Kędzierzynie-Koźlu.

organizator konkursu:
logopeda PSP nr 19
Małgorzata Fąferek-Pekowska
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
następny artykuł »