Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Realizacja projektu edukacyjnego w klasie 8d poświęconego powstaniu ruchu "Solidarność" PDF Drukuj Email
Wpisał: Joanna Górecka-Bienia   
21.05.2019.
Uczniowie klasy 8d przez kilka tygodni zbierali materiały w celu realizacji lekcyjnego projektu upamiętniającego ważne wydarzenia z dziejów najnowszych - powstanie ruchu społecznego "Solidarność" i wybuchu stanu wojennego. Realizacja projektu miała na celu uświadomienie uczniom, że historia to nie tylko odległa przeszłość, ale to także czasy tworzone przez osoby im bliskie, znajomych i  sąsiadów. Uczniowie zdobywali wiedzę o środowisku lokalnym, przeprowadzili wywiad, zebrali i zaprezentowali różne źródła historyczne. Realizując projekt, uczestniczyli w żywej lekcji historii.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
 Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »