Instrukcja korzystania

Odwiedza nas 7 gości

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow 12 urodziny Kota Scratcha
12 urodziny Kota Scratcha PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny
10.05.2019.

11 maja będziemy obchodzili kolejny raz Międzynarodowy Dzień Scratcha. W tym roku sympatyczny kotek będzie świętował swoje 12 urodziny. 2 stycznia tego roku ukazała się najnowsza wersja tego programu - Scratch 3.0.
Z okazji Dnia Scratcha zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w szkolnym konkursie związanym z sympatycznym kotkiem:

KONKURS PIERWSZY - PROJEKT W SCRATCHU

• Należy wykonać w Scratchu (wersja 2.0 lub wersja 3.0) projekt spełniający podane kryteria (szczegółowe informacje u nauczyciela informatyki)
    • klasa 4 - prosta animacja z okazji Dnia Matki
    • klasa 5, 6 (do wyboru) - projekt-gra związany z wakacjami (zasady bezpiecznego spędzania wakacji, promocja ciekawego miejsca) lub projekt-gra o patronie naszej szkoły Bronisławie Malinowskim
    • klasa 7, 8 - projekt-gra o tematyce ekologicznej

• KONKURS DRUGI - MASKOTKA SCRATCH
    Należy wykonać maskotkę jak najbardziej przypominającą Kota Scratcha - praca może być uszyta lub wykonana inną techniką, musi być przestrzenna. W pracy mogą pomóc członkowie rodziny lub może ją wykonać wspólnie kilku uczniów.

Pracę konkursową należy oddać do końca maja swojemu nauczycielowi informatyki. Dla najlepszych przewidziane dyplomy i małe upominki.