Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Konkurs PIX 2019 - Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
30.04.2019.
Wszystkich, którzy lubią programować zachęcam do udziału w ogólnopolskim konkursie programistycznym PIX 2019. Konkurs zostanie rozegrany w 2 etapach (eliminacje, finał), w 4 kategoriach wiekowych. Dzieci rozwiązują zadania w domu, zalogowane na założonym wcześniej koncie. Rozwiązania zadań automatycznie zapisują się na serwerze konkursowym. Na stronie konkursowej https://pix.edu.pl organizator zamieścił informacje z nim związane, między innymi:
 
Konkurs przeprowadzony będzie w PixBlocks, kompleksowym środowisku dostosowanym do każdego etapu edukacji informatycznej, z którym zapoznać się można na stronie https://pixblocks.com. Z tej strony można również pobrać bezpłatnie PixBlocks. Wiele samouczków na temat pracy w PixBlocks dostępnych jest w serwisie Youtube - przykładowy dostępny jest pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=6kQ7OZiGteg
UWAGA - w ramach ćwiczeń przedkonkursowych uczniowie dwóch najmłodszych kategorii wiekowych ćwiczą rozwiązywanie zadań z kursów 1-9 (kursy 10-13 są przeznaczone dla starszych uczniów).

Image


W skrócie:

  • REJESTRACJA - Aby wziąć udział w konkursie Pix2019 należy do 12 maja (UWAGA - TERMIN ZOSTAŁ WYDŁUŻONY DO 17 MAJA) zarejestrować się na stronie konkursowej, pobrać aplikację PixBlocks i utwórz w niej swoje konto. Wtedy otrzymasz dostęp do zadań konkursowych.
  • ELIMINACJE (13-19 maja) - W czasie eliminacji (pierwszy etap konkursu) w aplikacji PixBlocks organizatorzy konkursu udostępnią zestaw zadań eliminacyjnych. Nie musisz się spieszyć - zadania możesz rozwiązywać przez cały czas trwania tego etapu. Wszyscy, którzy rozwiążą poprawnie minimum 60% zadań eliminacyjnych, dostają się do finału - drugiego etapu konkursu.
  • FINAŁY (27-28 maja) - Każdy z zakwalifikowanych uczestników otrzyma zestaw zadań finałowych. Podczas tego etapu istotny będzie czas. Jeśli kilku uczestników rozwiąże poprawnie taką samą liczbę zadań, zwycięży ten, który zrobi to najszybciej.
  • GALA WRĘCZENIA NAGRÓD - Zwycięzcy oraz najlepsi uczestnicy poszczególnych kategorii wiekowych zostaną wyróżnieni i nagrodzeni na Gali, która odbędzie się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 
Zachęcam do zapoznania się z aplikacją PixBlocks,
potrenowania i wzięcia udziału w konkursie!
 
  1. Instalacja programu PixBlocks w domowym komputerze.
  2. Rejestracja – założenie konta w PixBlocks (pierwsze okno po uruchomieniu programu).
  3. Dołączenie do szkoły PSP 19 KK – podaję WSZYSTKIE KODY WYGENEROWANE DLA KLAS NASZEJ SZKOŁY – NALEŻY WYBRAĆ ODPOWIEDNI KOD – WG ROKU URODZENIA DZIECKA:
Rocznik 2003: YY6364
Rocznik 2004: 4Z6264
Rocznik 2005: 5Z6164
Rocznik 2006: S6W6A3
Rocznik 2007: T6W9A3
Rocznik 2008: N6WAA3
Rocznik 2009: M6WBA3
Rocznik 2010: Q6WCA3
Rocznik 2011: P6WDA3
Rocznik 2012: 17WEA3
UWAGA: w przypadku problemu z wpisaniem kodu proszę o informację.
Po zalogowaniu na konto – w panelu Profil użytkownika (prawy górny róg) należy rozwinąć opcje, wybrać Dołącz do klasy i tam wpisać odpowiedni KOD. Proszę też w opcjach, w polu Edytuj profil, sprawdzić czy dziecko ma poprawnie wpisaną datę urodzenia – jest to bardzo ważne w przypadku osób startujących w konkursie – od tego zależy przypisanie dziecka do odpowiedniej kategorii wiekowej.
Przypominam też, że osoby, które chcą wziąć udział w konkursie muszą oprócz zarejestrowania się w programie, zarejestrować się do konkursu. Do 13 lat dziecko zgłasza rodzic/opiekun prawny, starsi mogą zapisać się samodzielnie. Link do rejestracji w konkursie:
https://pix.edu.pl/rejestracja/
 
NAGRODZENIE UCZNIÓW ZA PRACĘ DODATKOWĄ:
Nagrodzę oceną cząstkową za podejmowanie zadań dodatkowych wszystkie osoby, które:
  • zainstalują program i popracują w nim – każde 5 zdobytych gwiazdek to plusik, za 5 plusików wstawiam do dziennika ocenę bardzo dobry. Oceniam stan na 26 maja (27 maja wpiszę oceny osobom, które dołączyły do szkoły). Jeżeli ktoś zdobył więcej gwiazdek, bo rozwiązał zadania z konkursu, to proszę o taką informację, bo widzę tylko liczbę gwiazdek za zadania z kursów.
  • wezmą udział w konkursie – za przejście do finału wstawiam w ocenach cząstkowych ocenę 6, zajęcie wysokiego miejsca w finale daje celującą ocenę roczną z przedmiotu (w klasach IV-VI)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »