Memoriał pływacki ku czci Jana Pawła II PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak
05.04.2019.

2 kwietnia 2019r. odbył się VIII Otwarty Memoriał Pływacki ku czci papieża Jana Pawła II. W sztafecie wystartowało ponad 500 osób w różnym wieku. Najmłodsza uczestniczka miała 5 miesięcy, a najstarszy uczestnik miał 80 lat. Pływali głównie mieszkańcy naszego miasta, ale byli też reprezentanci Katowic, Rybnika, Zabrza, Brzegu, Ujazdu, Leśnicy, Zdzieszowic, a nawet Białorusi. Wszyscy przepłynęli ponad 34 tysiące razy długość basenu. Został ustanowiony nowy rekord. A rekordzista przepłynął ich 901. Jak co roku, w memoriale uczestniczyli też uczniowie naszej szkoły.

Pływali reprezentanci klas o różnych profilach. Miłym zaskoczeniem było liczne uczestnictwo grup lekkoatletycznych. Na szczególną pochwałę zasługuje grupa LA z klasy 3b gimnazjum, która na basenie stawiła się prawie w całości. Każdy uczestnik po przepłynięciu dowolnej liczby długości basenu otrzymał imienny certyfikat uczestnictwa w sztafecie, drobną nagrodę oraz talon na wyżywienie. Sztafeta zakończyła się o godz. 21:37. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły tak licznie uczcili pamięć papieża i przyczynili się do uzyskania nowego rekordu.