Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Memoriał pływacki ku czci Jana Pawła II PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak   
05.04.2019.

2 kwietnia 2019r. odbył się VIII Otwarty Memoriał Pływacki ku czci papieża Jana Pawła II. W sztafecie wystartowało ponad 500 osób w różnym wieku. Najmłodsza uczestniczka miała 5 miesięcy, a najstarszy uczestnik miał 80 lat. Pływali głównie mieszkańcy naszego miasta, ale byli też reprezentanci Katowic, Rybnika, Zabrza, Brzegu, Ujazdu, Leśnicy, Zdzieszowic, a nawet Białorusi. Wszyscy przepłynęli ponad 34 tysiące razy długość basenu. Został ustanowiony nowy rekord. A rekordzista przepłynął ich 901. Jak co roku, w memoriale uczestniczyli też uczniowie naszej szkoły.

Image

Pływali reprezentanci klas o różnych profilach. Miłym zaskoczeniem było liczne uczestnictwo grup lekkoatletycznych. Na szczególną pochwałę zasługuje grupa LA z klasy 3b gimnazjum, która na basenie stawiła się prawie w całości. Każdy uczestnik po przepłynięciu dowolnej liczby długości basenu otrzymał imienny certyfikat uczestnictwa w sztafecie, drobną nagrodę oraz talon na wyżywienie. Sztafeta zakończyła się o godz. 21:37. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły tak licznie uczcili pamięć papieża i przyczynili się do uzyskania nowego rekordu.

Image

Image

Image

Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »