Bieg "II Mały, Większy i Największy - zostań maratończykiem" PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak
05.04.2019.
W niedzielę 31.03.2019r. miłośnicy biegania spotkali się przed halą sportową "Śródmieście". Odbył się tam Bieg "II Mały, Większy i Największy - zostań maratończykiem". Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dobra Rodzina". Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, upowszechnianie biegów wśród dzieci i młodzieży oraz umożliwienie mieszkańcom miasta aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Start i meta biegów znajdowały się na parkingu przed halą sportową. Długość biegu uzależniona była od kategorii wiekowej od 100 do 600m. Tym razem nasi uczniowie również nie zawiedli i licznie stawili się na starcie. Większość reprezentacji stanowili uczniowie klas lekkoatletycznych 4b i 5b, ale byli również inni przedstawiciele. Reprezentację wspomagali uczniowie klasy siatkarskiej 4a oraz 8c, 6b, 4d, 2b, 2c, 1a, 1c. Łącznie wystartowało 37 uczniów naszej szkoły, kilkoro stawało również na podium. Organizator przewidział także nagrodę - niespodziankę dla najliczniejszej reprezentacji. Zajęliśmy pierwsze miejsce ex aequo z Publiczną Szkołą Podstawową nr 11, która również miała 37 zawodników. Kilkoro naszych uczniów wystartowało jeszcze w dodatkowej konkurencji - "biegu z torbami".

Wyniki naszych reprezentantów:

Dziewczęta