You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow "Poeksperymentuj ze mną mamo, tato..." - ROBOKOMP, czyli wielobój robotów, przedszkolaków i rodziców
"Poeksperymentuj ze mną mamo, tato..." - ROBOKOMP, czyli wielobój robotów, przedszkolaków i rodziców PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny
28.03.2019.
21 marca odbyły się w naszej szkole drugie zajęcia z cyklu "Poeksperymentuj ze mną mamo, tato…"  Przedszkolaki z rodzicami odwiedziły pracownię komputerową naszej szkoły, gdzie wzięły udział w rywalizacji sportowo-informatycznej, robotycznym wieloboju "Robokomp”. Pary, dziecko z rodzicem, przy pomocy różnych robotów lub zestawu Makey Makey podłączonego do komputera lub tablicy interaktywnej, sprawdziły swoje umiejętności na różnych stanowiskach informatycznych związanych z wybranymi dyscyplinami sportowymi, miały też możliwość zapoznania się z ciekawostkami związanymi z daną dyscypliną.

Stanowiska, na których bawiły się przedszkolaki z rodzicami:
  • piłka nożna z 2 robotami Kickabot (sterowanie robotem za pomocą pada, strzał piłką do bramki)
  • kręgle z robotem Kickabot (sterowanie robotem za pomocą pada, strzał piłką w kręgle)
  • bieg z przeszkodami z robotem edukacyjnym DOC (programowanie trasy robota za pomocą przycisków na jego głowie (strzałek i obrotów) tak, by poruszając się po planszy dotarł do wyznaczonego celu i ominął wszystkie przeszkody)
  • e-sport - tenis z zestawem Makey Makey (sterowanie komputerowym graczem za pomocą szklanek z wodą podłączonych do zestawu Makey Makey)
  • e-sport - wyścigi samochodowe z zestawem Makey Makey (sterowanie komputerowym graczem za pomocą sztućców podłączonych do zestawu Makey Makey)
  • e-sport - pływanie z zestawem Makey Makey (sterowanie komputerowym graczem za pomocą sztućców i wody podłączonych do zestawu Makey Makey) – 2 stanowiska
  • kolarstwo (program komputerowy, obsługa na tablicy interaktywnej)
  • żużel z air robotem (sterowanie robotem - motorem za pomocą pada)
  • pchnięcie kula z robotem Mindstorms (wyrzut kulki na odległość)
  • koszykówka z robotem Mindstorms (rzut kulką do dowolnego wiaderka - kosza)

Zabawy z użyciem nowych technologii podobały się dzieciom, które radośnie i chętnie bawiły się z rodzicami na wszystkich stanowiskach.
Przedszkolaki obejrzały też bajkę o robociku Necio i wzięły udział w krótkiej pogadance przypominającej o rozsądnym i z umiarem korzystaniu z nowych technologii, potrzebie aktywności ruchowej i zabaw z rówieśnikami na świeżym powietrzu.

Ukazując piękny i ciekawy świat nowych technologii chcemy od najmłodszych lat kształcić dobre nawyki – korzystania z nowych technologii w sposób mądry, rozwijający i bezpieczny dla zdrowia.
Wszystkim dziękujemy za udział - szkolni informatycy