Zamiast szkoły  biblioteka, Orlik lub kino PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator
04.04.2019.

TEKST ZE STRONY URZĘDU MIASTA:

Na dzisiejszej konferencji prasowej władze miasta zaprezentowały program zajęć dla dzieci i młodzieży, które gmina Kędzierzyn-Koźle chce zaproponować w razie ewentualnego strajku nauczycieli. Zorganizują je miejska biblioteka, muzeum, ośrodek sportu i rekreacji oraz ośrodek kultury.

Według informacji otrzymanych przez urząd miasta w strajku wezmą udział wszystkie miejskie placówki oświatowe z wyjątkiem dwóch przedszkoli.
- Jesteśmy przygotowani na to, żeby zapewnić dzieciom zajęcia, gdyby w szkołach nie odbywały się lekcje – zapewnia prezydent Sabina Nowosielska.

- Będą to zajęcia dodatkowe, od godziny ósmej rano do godzin popołudniowych. Ich organizatorami będą nasze instytucje – Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Miejska Biblioteka Publiczna – informuje Wojciech Jagiełło, zastępca prezydenta.

Żeby dziecko mogło wziąć udział w zajęciach organizowanych przez MBP i MZK, rodzic lub opiekun prawny musi wypełnić oświadczenie.